Jak będą radzić sobie zespoły w drugiej rundzie play-off? Typy długoterminowe NHL AKO 3.19!

Bruins Panthers

Pierwsza runda fazy play-off była udana, ponieważ kupon z AKO 4.60 na awanse do drugiej rundy dał nam zysk w postaci 609 PLN! Teraz ponownie przyjrzę się trzem rywalizacjom na pełnym dystansie. Pod lupę idą starcia Florida Panthers – Boston Bruins, Dallas Stars – Colorado Avalanche oraz Vancouver Canucks – Edmonton Oilers. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z propozycjami na typy długoterminowe.

Fortuna baner z ofertą na start

Florida Panthers – Boston Bruins: typy i kursy bukmacherskie (06.05.2024)

Za nim pójdziemy dalej, zachęcam Cię do skorzystania z kodu promocyjnego w Fortunie! Florida Panthers w sześciu meczach udowodnili, kto teraz rządzi na Florydzie, odprawiając Tampa Bay Lightning. Natomiast w Bostonie wszystkim mocniej zabiły serca, bo koszmar sprzed roku mógł się ziścić również w tej kampanii. Bruins do zamknięcia serii z Toronto Maple Leafs potrzebowali tylko jednego zwycięstwa, a do tego mieli spory komfort, ponieważ po ich stronie były trzy starcia meczowe. Jednak temat awansu udało się zamknąć bostończykom w ostatniej batalii, w której mogli dostać odesłani do domu, ale na ich szczęście udało się wyrównać straty w trzeciej tercji i na początku dogrywki cieszyć się z czwartej wygranej. Teraz w drugiej rundzie dostajemy powtórkę z rozrywki z ubiegłej pierwszej rundy kampanii i właśnie wtedy zdarzyło się największe zło dla Bruins, którzy roztrwonili prowadzenie w serii, a rozpędzeni Panthers dotarli aż do finału.

Historia spotkań w fazie play-off ekipy z Florydy z zespołem z Bostonu jest mocno uboga, bo wcześniej tylko dwukrotnie obie drużyny spotykały się w pierwszej rundzie i dwa razy awansowali dalej Panthers, a teraz mamy pierwszą potyczkę w drugiej rundzie. Sezon zasadniczy nie był udany dla graczy z Florydy, jeśli chodzi o bezpośrednie mecze z bostończykami, bo w nich cztery razy wygrywali Bruins i tylko dwa razy Panthers udało się doprowadzić choćby do dogrywki. Bruins przepustkę do drugiej rundy dała znakomita postawa Swaymana, formacji specjalnych do gry w osłabieniach i praca całej drużyny w destrukcji, bo bostończycy zapracowali sobie na najniższą średnią straconych goli wśród wszystkich ekip. Panthers mogą górować nad Bruins w ataku, bo wypracowali sobie wysoką średnią zdobytych bramek i na łopatki biją bostończyków na wznowieniach.

Statystyki:

  • W dwóch poprzednich sezonach spotkania Florida Panthers w drugich rundach kończyły się w mniej niż sześciu meczach
  • W poprzedniej kampanii bezpośrednia seria tych zespołów zakończyła się w siedmiu spotkaniach

Co obstawić?

Florida Panthers wydają się być dużo groźniejsi w tej kampanii, niż w poprzedniej. Boston Bruins przed startem drugiej rundy mają przewagę psychologiczną w postaci wszystkich wygranych meczów w fazie zasadniczej. Faworytem do awansu dalej wydają się być gracze z Florydy, ale nawet jeśli tak się stanie, to moim zdaniem nie przyjdzie im to łatwo i w tej parze zobaczymy przynajmniej po dwa wygrane spotkania z obu stron i taka jest moja propozycja na tę serię, a dokładniej, że zostanie rozegrane powyżej pięciu meczów.

Powyżej 5,5 meczów w serii
Baner hokej

Dallas Stars – Colorado Avalanche: typy i kursy bukmacherskie (06.05.2024)

O tym, że sezon zasadniczy i faza play-off, to dwie różne pary kaloszy przekonali się Vegas Golden Knights i Winnipeg Jets, których nie ma już z nami. Hokeiści z miasta grzechu byli katem Dallas Stars w fazie zasadniczej, a mimo to w play-off na swoim postawili Stars i awansowali do drugiej rundzie po siedmiu spotkaniach. Gracze Jets mogli śnić się po nocach wszystkich z Colorado, bo ci robili z Avalanche, to co im się podobało, aż do pierwszej rundy, w której MacKinnon i spółka pozwolili ekipie z Winnipeg na zaledwie jedno zwycięstwo. Teraz dostajemy parę, w której lepiej w fazie zasadniczej spisywali się hokeiści z Denver, wygrywając trzy spotkania, a tylko na koniec Stars mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Avalanche do drugiej rundy doprowadziła przede wszystkim znakomita postawa w ofensywie, bo pod względem goli zdobywanych na spotkanie nie mają sobie równych. Stars zagrali bardzo równo w praktycznie każdym aspekcie i do pozwoli im się teraz mierzyć z Avalanche, nad którymi powinni mieć przewagę na bulikach. Hokeiści z Dallas najmniej czasu spędzali na ławce kar i to wychodziło im na dobre, bo obrona w osłabieniach różnie im wychodziła, a tak nie kusili losu i to przyniosło im zamierzony efekt. Gracze z Denver nie można zaliczyć do zespołów grających nieczysto, bo złapali tylko kilka więcej kar od swojego rywala. Stars muszą dalej mieć na uwadze czystą grę, bo Avalanche wykręcili naprawdę dobre statystyki w przewagach i na pewno będą dużo groźniejsi od Golden Knights.

Statystyki:

  • Dallas Stars w tegorocznej fazie play-off nie zdobyli żadnego gola w osłabieniu
  • W fazie zasadniczej Stars zdobyli 11 bramek w osłabieniu
  • Colorado Avalanche w tegorocznej fazie play-off nie zdobyli bramki w osłabieniu
  • W sezonie regularnym Avalanche zdobyli 7 goli w osłabieniu

Co obstawić?

Obecnie w grze zostały dwa zespoły, którym udało zdobyć się gola, grając o jednego zawodnika mniej. Takiej okazji nie mieli ani Stars, ani Avalanche i moja propozycja będzie dotyczyć tego, że w całej serii nie będziemy świadkami łącznie dwóch goli w osłabieniach. Uważam, że będzie do tego po prostu mało okazji, a jak się już nadarzą, to takie trafienie nie jest proste. Stars dalej muszą być zdyscyplinowani, bo Avalanche mogą ich pokarać w przewagach. Do zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Poniżej 1,5 goli w osłabieniach w całej serii

Vancouver Canucks – Edmonton Oilers: typy i kursy bukmacherskie (06.05.2024)

Szybko sprawę awansu do drugiej rundy załatwili sobie McDavid i spółka, bo Los Angeles Kings było stać na zaledwie jedno zwycięstwo i wszystko zakończyło się w pięciu meczach. Jedno starcie więcej zmuszeni byli rozegrać Canucks z Nashville Predators, ale ostatecznie po znakomitym sezonie zasadniczym udało im się potwierdzić swoją dobrą postawę w play-off. Hokeiści z Vancouver nie byli ulubieńcami Oilers, bo wszystkie cztery spotkania padły łupem Canucks w tym raz boleśnie w Edmonton musieli znosić wysoką porażkę, kiedy to Oilers byli w fatalnej dyspozycji na starcie sezonu.

Trio Oilers potrafi rozmontować praktycznie każdą defensywę w lidze, ale teraz poprzeczka idzie zdecydowanie wyżej, bo dzięki swojej świetnej postawie destrukcji Canucks zakończyli sezon regularny tak wysoko i przeszli przez pierwszą rundę, w której goli mieliśmy, jak na lekarstwo. Z taką grą mieli problemy w ostatnich czterech bezpośrednich meczach Oilers, którzy nie mogli rozwinąć skrzydeł w ofensywie i na więcej niż trzy trafienia w jednym starciu nie było ich po prostu stać, dzięki świetnej organizacji graczy z Vancouver. Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Statystyki:

  • Vancouver Canucks wygrali wszystkie spotkania przeciwko Edmonton Oilers w tym sezonie

Co obstawić?

Największe zagrożenie ze strony Oilers niesie za sobą ich fantastyczna gra w ofensywie. Sposób na powstrzymanie trójki z Edmonton znają w Vancouver i na pewno będą chcieli z tego skorzystać w tej serii. Jestem zdania, że Canucks postawią trudniejsze warunki i Oilers, choć są faworytem mocnym do awansu, to nie przyjdzie i to tak wcale łatwo, a kto wie, może doczekamy się tutaj innego rozstrzygnięcia. Dlatego moja propozycja dotyczy tego, że Vancouver Canucks wygrają przynajmniej dwa razy.

Vancouver Canucks handicap w serii +2.5
Kupon Fortuna 06.05

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze