Jailton Almeida potwierdzi klasę? Co wydarzy się w walce Smitha z Walkerem? Gramy o 243 PLN

UFC on ABC 4, Jailton Almeida vs Jairzinho Rozenstruik, Anthony Smith vs Johnny Walker, 13 maja

Brazylijczyk domagał się za pośrednictwem mediów starcia z Marcinem Tyburą. Jednak matchmakerzy zdecydowali się, że stanie do konfrontacji z wyżej sklasyfikowanym w rankingu wagi ciężkiej – Jairzinho Rozenstruikiem. Za sprawą tego zestawienia Almeida, który jest niepokonany w UFC, może zdobyć więcej niż dotychczas planował. Jednak nim rozwinę swą myśl, to dodam, że i dziś gram double’a na galę UFC. Tak więc jakie jeszcze zdarzenie dobieram do kuponu? Ano te, który wiąże się z konfrontacją pomiędzy Anthonym Smithem a Johnnym Walkerem. Tym samym nawiązuję do starcia, w którym wedle kursów bukmacherskich najtrudniej jest wytypować zwycięzcę tegoż pojedynku.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

600 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 660 zł, a z naszym kodem zgarniasz 760 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 600 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Jairzinho Rozenstruik – Jailton Almeida: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (13.05.2023 r.)

Surinamczyk po raz ostatni w oktagonie UFC pojawił się w grudniu ubiegłego roku na UFC 282. Na tamtej gali zwyciężył przez nokaut, którego dokonał zaledwie w przeciągu 23 sekund! Tym samym, jak najbardziej udanie powrócił i przerwał serię dwóch porażek. W sumie jego przygoda z UFC trwa już od 2019 roku, co pokazuje, że nie bez powodu matchmakerzy największej organizacji MMA na świecie nadal widzą w nim potencjał i chętnie wstawiają go nawet do main eventu. Przemawia za tym np. fakt, że odniósł aż 12 triumfów na 13 możliwych za sprawą nokautowania rywali. Do tego ze wszystkich jego 17 walk, tylko 3 dotrwały do decyzji sędziowskiej. Można wspominać, że ani nie był poddawany ani sam nie dążył do tego typu skończenia pojedynku. Tyle tylko, że pamiętajmy, że mówimy o jednym z czołowych ciężkich na świecie, który przede wszystkim jest obdarzony nokautującym ciosem.

Jakimi słowy można scharakteryzować jego dzisiejszego przeciwnika? Na pewno trzeba podkreślić to, że Jailton Almeida jest wszechstronniejszym zawodnikiem. Wszak obok 7 zwycięstw przez nokauty ma na koncie aż 11 wygranych przez poddania. Do tego dochodzi fakt, że przegrał tylko 2-krotnie. W sumie w 2017 roku znokautował go w 16 sekund Tyago Moreira; a w 2018 roku zasmakował goryczy porażki z racji jednogłośnej decyzji sędziów punktujących jego konfrontację z Bruno Assisem. Od tamtej pory odniósł aż 13 wiktorii! Jakby tego było mało, to ostatnie dwie walki stoczył na hitowych, numerowanych galach, takich jak UFC 279 oraz UFC 283. Na nich pokonywał Antona Turkalja oraz Shamila Abdurakhimova odpowiednio przez: poddanie w premierowej odsłonie jak i w drugiej przez T.K.O. Zanim przedstawię swój typ względem tego starcia, to dodam, że stawiam go z wykorzystaniem kodu promocyjnego STS-u.

Statystyczne porównanie Jairzinho Rozenstruika z Jailtonem Almeidą przed UFC on ABC 4:

 • Fighter z czerwonego narożnika stoczył dotychczas 17 walk, z których 13 wygrał. Natomiast Jailton Almeida zwyciężał w 18 na 20 stoczonych konfrontacji.
 • Jest to zestawienie typowego strickera z wirtuozem parteru. Rozenstruik zwyciężał aż 12 razy nokautując rywali, a Almeida aż 11-krotnie poddawał przeciwników.
 • Popularny „Bigi Boy” przegrał po 2 razy przez bycie nokautowanym i przez werdykty sędziowskie. Natomiast Jailton raz był znokautowany i raz przegrał na punkty.
 • Ostatnią porażkę – przez werdykt arbitrów – Jailton Almeida poniósł w 2018 roku, kiedy to na gali Shooto Brazil 80 mierzył się z Bruno Assisem.
 • Natomiast Jairzinho Rozenstruik wraca do oktagonu UFC po pokonaniu Chrisa Daukausa. Wcześniej odniósł 2 porażki: z Alexanderem Volkovem i Curtisem Blaydesem.
 • Rozenstruik w ostatnich 7 walkach zaliczył aż 4 porażki, w tym dwie z rzędu; a ulegał jeszcze takim sławom jak Francisowi Ngannou oraz Cirylowi Gane.
 • Ostatnie 3 z 4 walk Jairzinho Rozenstruika kończyło się w 1. rundach. Z kolei Jailton Almeida stoczył tylko jedną walkę na dystansie 3. rund – właśnie przegraną z Bruno Assisem.

Moje typowanie walki Jairzinho Rozenstruika z Jailtonem Almeidą przed UFC on ABC 4

O tym, jak może się zakończyć ten pojedynek najlepiej świadczy kurs w STS-ie mówiący o tym, że nie potrwa ona pełnego dystansu. Piszę tak, albowiem zyskał on wartość o wysokości zaledwie 1.10. Dlatego też ze swej strony podejmę się innego, ciut mniej oczywistego typu. Mianowicie, jestem zdania, że ich konfrontacja nie potrwa dłużej niż półtorej rundy. Mimo, że mówimy o main evencie, czyli starciu zakontraktowanym na 5 rund po 5 minut każda, to trzeba mieć na uwadze, w jakim tempie dotychczas kończyli swe pojedynki. Nadmienić należy również, że Rozenstruik uwielbia nokautować, a Almeida rozlubował się i w nokautowaniu przeciwników jak i poddawaniu ich. Dlatego też podejmuję się wybrania typu, który w STS-ie zyskał wycenę na poziomie 1.45.

Walka potrwa mniej niż 1.5 rundy: TAK
Kurs: 1.45
Graj!

 

Zagranie FB

 

Anthony Smith – Johnny Walker: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (13.05.2023 r.)

Której walki dotyczy mój drugi typ? Ano starcia, które miało być main eventem tej gali. Tyle, że z czasem zostało relegowane do co-main eventu. Tym samym były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej już 13 maja zmierzy się z Johnnym Walkerem; czyli z fighterem, z którym medialnie ściera się już od kilku lat. I nareszcie dziś dojdzie do konfrontacji między nimi. Tym samym będziemy świadkami boju między numerem 5 a numerem 7 rankingu kategorii półciężkiej. Smith do klatki wraca po przegraniu starcia z Ankalaevem.

UFC on ABC 4: Anthony Smith vs. Johnny Walker

Kto wygra walkę?
ANTHONY SMITH 50%
JOHNNY WALKER 50%
2+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • ANTHONY SMITH
 • JOHNNY WALKER

 

Z kolei Walker wcześniej rozbijał takich fighterów jak: Ryana Spanna, Jimmy’ego Crute’a oraz Devina Clarka. Anthony zapewnia w licznych wywiadach przed galą, że zwycięży w drugiej rundzie i dokona tego przez poddanie. Już „parę” razy w karierze dokonywał tej sztuki. Z kolei Johnny jest typowym strickerem, który owszem, ma na koncie 3 udane poddania; ale jednak aż 16 triumfów odnosił przez nokautowanie rywali! A przypomnijmy, że przecież wygrywał w sumie 20-krotnie. Ostatnią porażkę zanotował w połowie lutego zeszłego roku, kiedy to uległ Jamahalowi Hillowi już w premierowej odsłonie. Dlatego też z przyjemnością stawiam double, który należy do następnego z sekcji – TYPY: Sporty walki, które wchodzą w skład tych, które znajdują się w TYPY Dnia.

Statystyczne porównanie Anthony’ego Smitha z Johnnym Walkerem przed UFC on ABC 4:

 • Fighter z czerwonego narożnika wygrał łącznie aż 36 walk, a przegrał 17 starć. Z kolei Walker ma za sobą 20 wygranych i 7 porażek.
 • Anthony na dziś znajduje się na 5. pozycji w rankingu UFC wagi półciężkiej, a Johnny Walker plasuje się na 7. lokacie.
 • Celność uderzeń Smitha na dziś wynosi 47%. Z kolei u Johnny’ego mamy bilans w tej statystyce na poziomie 60%.
 • Jeszcze większą różnicę mamy, kiedy mówimy o obaleniach; bowiem ich skuteczność u Smitha wynosi tylko 27%, a u Walkera dokładnie… 100%!
 • Anthony Smith wróci do oktagonu UFC po ostatniej porażce, kiedy to uległ przez T.K.O Magomedowi Ankalaevowi.
 • Z kolei Johnny Walker powróci po dwóch wygranych, po które sięgał już w 1. rundach! Przez poddanie pokonywał Iona Cutelabę, a przez T.K.O Paula Craiga.
 • Anthony Smith najczęściej, bo 19-krotnie wygrywał przez nokauty, choć notował też 14 triumfów przez poddania. Z kolei Walker najczęściej kończy walki przez nokauty.

Moje typowanie walki Anthony’ego Smitha z Johnnym Walkerem przed UFC on ABC 4

Swoje wskazanie odnośnie do tej walki proponował już np. Jan Błachowicz. W rozmowie z Jamesem Lynchem przyznał, iż jest zdania, że: „Wygra Smith. Johnny Walker to zwariowany zawodnik, ale jest łatwy do przewidzenia. Jeśli powstrzymasz jego szaleństwa w oktagonie, to możesz go łatwo pokonać”. Przywołuję jego słowa, ponieważ jestem identycznego zdania. Owszem, Walker zdążył zaprezentować w trakcie kariery, że niczego się nie boi i potrafi zaskoczyć rywali, ale jednocześnie jest bardziej szablonowym zawodnikiem niż „Lwie Serce”. I jeden, i drugi potrafią nokautować, jak i zdążyli zapracować na tzw. dobre imię w organizacji UFC. Tyle tylko, że szerszą gamą umiejętności – moim zdaniem – dysponuje Smith i to właśnie dlatego stawiam na niego. Mimo, że w STS-ie na triumf i Smitha, i Walkera mamy wystawione wyceny na poziomie 1.90.

Anthony Smith zwycięży w walce: TAK
Kurs: 1.90
Graj!

Propozycja kuponu:

UFC on ABC 4, Jailton Almeida vs Jairzinho Rozenstruik, Anthony Smith vs Johnny Walker, 13 maja, STS, kupon, double

fot. Jason da Silva/PressFocus

Zakład bez ryzyka do 150 zł ze zwrotem na konto główne + 600 zł od trzech depozytów + 60 zł zadania

Zaloguj się aby dodawać komentarze