Iga Świątek – Laura Siegemund: typy, kursy i zakłady bukmacherskie – WTA Warszawa Finał | 30.07.2023

Iga Świątek 30.07.2023

Ostatni dzień gier na kortach w Warszawie, gdzie do rozegrania zostały tylko dwa mecze finałowe. W obu przypadkach zobaczymy polskie akcenty, gdyż zarówno w grze singlowej, jak i deblowej, znajdą się polskie zawodniczki. Ja dzisiaj skupię się na pojedynku finałowym gry pojedynczej, w którym zobaczymy Igę Świątek oraz Laurę Siegemund. Obie panie widzieliśmy wczoraj dwukrotnie na kortach w stolicy Polski, tak więc która z nich zachowała więcej sił na ostatni mecz? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na finałowe starcie!

baner promocyjny Superbet Iga Świątek kurs 300

Kurs 300,00 na wygranie turnieju lub meczu w Warsaw Open przez I. Świątek w Superbet!

    1. Załóż konto w Superbet, klikając link https://www.zagranie.com/goto/superbet a podczas rejestracji użyj kodu ZAGRANIE

    1. Dokonaj depozytu na minimum 50 PLN i zagraj singla na wygraną Igi Świątek w dowolnym meczu Warsaw Open lub całym turnieju

    1. Minimalny kurs kuponu musi wynosić 1,14

    1. Stawka kuponu = minimum 2 PLN

  1. Udało Ci się trafić obstawiany zakład? Na Twoje saldo bonusowe trafi 600 PLN!

Regulamin konkursu –> TUTAJ

Iga Świątek vs Laura Siegemund: typy i kursy bukmacherskie (30.07.2023 r. – 13:00)

Najlepszymi zawodniczkami w swoich częściach drabinek okazały się Iga Świątek oraz Laura Siegemund. Obie panie rozegrały wczoraj mecze ćwierćfinałowe oraz półfinałowe, które ze względu na pogodę musiały się odbyć jednego dnia. Polkę zobaczymy dzisiaj po raz drugi w rywalizacji, gdyż wczoraj nie zdążyła wygrać przed zapadnięciem zmroku na kortach Legii Warszawa. Nie uważam, że może być to spotkanie, które może ponieść tłum przez niesamowite akcje i długie wymiany, gdyż poziom tych zawodniczek jest zupełnie inny. Laura zdecydowanie nie będzie na takim poziomie fizycznych, jak można byłoby się po niej spodziewać we wcześniejszych spotkaniach, gdyż dwa mecze o długości trzech setów z pewnością na nią wpłyną. Panie jeszcze nie miały okazji rywalizować w meczach bezpośrednich na kortach twardych, ale spotkały się raz na mączce, gdzie lepsza w dwóch setach okazała się reprezentantka Polski. Dzisiaj specyfika kortów oraz atmosfera i ranga turnieju będzie zupełnie inna, a niżeli w ich pojedynku z 2021 roku. Zdecydowaną faworytką jest Iga Świątek, która na własnym terenie powinna zdominować Niemkę, pomimo kłopotów w drugich setach w dwóch poprzednich meczach. Czy będzie to spotkanie prowadzone w kontroli pod każdym względem pod dyktando Igi? Wszystkie nasze propozycje na mecze Igi, odnajdziesz na stronie Typy Tenis – Zagranie na korcie!

IGA ŚWIĄTEK

Polka znalazła się w finale turnieju w Warszawie po dosyć mocno zmienianym harmonogramie gier, co zafundowała nam polska, letnia pogoda. Niestety nie udało się utrzymać zakładanego planu gier, co z pewnością zawodniczki przewidują przed startem rywalizacji i dobierają odpowiednio swój poziom rozegrania do przeciwniczek i rozgrzewki samych siebie. Polka do tej pory może nie pokazuje się z najlepszej strony, jednak jej rywalki nie wymagają nadzwyczajnego podejścia do meczów, gdyż tenisowo pokazują znacznie niższy poziom tenisowy. Iga na swojej drodze sądzę, że miała trudniejszą drabinkę, porównując do dzisiejszej rywalki. Widać, że jest to dla niej turniej, którym po prostu chce się rozegrać, przed wyjazdem na ważniejsze spotkania w USA Tour. Wczoraj nieco dziwny sposób niewygrania meczu z Yanina Wickmayer, którą spokojnie powinna zamknąć przy własnym serwisie i przewadze 5:2 w drugim secie. Później zmieniło się, to kiedy Polka zaczęła próbować dziwnych zagrań i popełniać trochę błędów. Belgijka zaczęła to wykorzystywać, trzymając własne podanie, z czego jest znana, a to w efekcie nie pozwoliło dokończył półfinału w dniu wczorajszym i od stanu 5:5 trzeba było dokończyć mecz jeszcze dzisiaj. Czy w finale zobaczymy już pełny wachlarz umiejętności Igi, czy dalej będzie grała na delikatnym zaciągniętym ręcznym? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie w zakładce TypyDnia!

LAURA SIEGEMUND

Jeżeli chodzi o rywalkę Igi, a więc Niemkę – Laurę Siegemund, to jest to zawodniczka, która chyba dosyć niespodziewanie znalazła się w finale warszawskiego turnieju. Trzeba z pewnością pochwalić ją za to, że wszystkie siły po wycofaniu się jej partnerki z powodu wyjazdu do USA z gry deblowej, przełożyła na singla, co z pewnością się opłacało, gdyż dotarła do pierwszego finału w Tourze na kortach twardych. Nie jest faworytką tej rywalizacji, ale z pewnością będzie dzisiaj próbowała załapać się na bliski mecz z Igą. W moim odczuciu nie miała jeszcze okazji spotkać się z rywalką w Warszawie, która składa wiele czynników tenisa w jednej osobie. Laura z pewnością jest tenisistką, która będzie chciała skupić się na obronie serwisu Igi. Sama nie posiada silnego podania, a jej gra opiera się na budowaniu akcji w wymianach. Przy takim planie gier z pewnością nie będzie ona przeważała w wymianach z Polką, tym bardziej że Iga jest na hardach szybsza oraz ma lepsze poruszanie się na nogach. To wszystko powinno dać jej przewagę i osobiście nie widzę szans na wygraną Niemki!

 

Statystyki:

Mecze bezpośrednie:

Madryt 2021 – 2:0 Iga Świątek (6:3, 6:3) ziemna

Bilans meczów w tym sezonie po Wimbledonie na kortach twardych:

Iga Świątek:

Warszawa: wygrana z: Nigida Abduraimova – 2:0 (6:4, 6:3); Claire Liu – 2:0 (6:2, 6:2); Linda Noskova – 2:0 (6:1, 6:4); Yanina Wickmayer – 2:0 (6:1, 7:6)

Laura Siegemund:

Warszawa: wygrana z: Maja Chwalińska – 2:0 (6:4, 6:1); Lin Zhu – 2:0 (6:4, 6:4); Lucrezia Stefanini – 2:1 (7:6, 5:7, 6:3); Tatjana Maria – 2:1 (5:7, 6:3, 6:4)

Co obstawiać?

W tym spotkaniu skorzystam z oferty bonusowej, jaka została przygotowana przez Superbet, gdzie na wygraną Igi w meczu z Niemką można odebrać 600PLN bonusu. Zdecydowanie jestem zdania, że Polka ma znacznie większe umiejętności oraz jest lepiej przygotowana do gry dzień po dniu, gdzie trzeba było rozegrać trzy spotkania. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że Polka będzie miała własne ściany, co może dodatkowo ją zmotywować i już nie powinniśmy widzieć zabawy, tylko dominację i kontrolę od początku do końca. Stawiam na wygraną Igi! W przypadku tej propozycji, skorzystam z oferty, która dostępna jest u naszego dzisiejszego bukmachera! Warto założyć tam konto z kodem promocyjnym Superbet od Zagranie!

Iga Świątek wygra turniej w Warszawie
Kurs: 300,00
Zagraj!

baner Superbet na finał w Warszawie tenis Swiatek vs Siegemund

fot. Pressfocus

3500 zł tydzień bez ryzyka + 200 zł od depozytu + 35 zł freebet + 20 zł aplikacja mobilna

Zaloguj się aby dodawać komentarze