Hubert Hurkacz vs Tallon Griekspoor: typy, kursy i zakłady bukmacherskie – Roland Garros ATP | 31.05.2023

Hubert Hurkacz w wysokim forehandzie 30.05.2023

W środę rozpoczniemy zmagania w II rundzie tegorocznego turnieju w stolicy Francji, gdzie na szlemowych obiektach pojawi się Hubert Hurkacz. Polak wygrał w poprzednim pojedynku z Davidem Goffinem, ale po samym meczu nie można Hubertowi dać nad to wysokich not za to, jak się prezentował na korcie. Pierwsze koty za płoty i lepsza gra w kolejnej rundzie? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia zapowiedzi meczu Polaka!

tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie
Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:
pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Hubert Hurkacz vs Tallon Griekspoor: typy i kursy bukmacherskie (31.05.2023 r.)

II runda rywalizacji na kortach w Roland Garros, a tam starcie polsko-holenderskie, czyli Hubert Hurkacz podejmujący Tallona Griekspoor. Zawodnicy jeszcze nie mieli okazji mierzyć się w bezpośrednim pojedynku. Obaj zdecydowanie preferują inne korty, a niżeli ten rodzaj, na których mają się zmierzyć w ramach 1/32 finału Roland Garros. Faworytem według bukmacherów jest Polak, jednak jego poprzedni występ może pozostawiać wiele do życzenia. Holender także nie zagrał dobrego spotkania. Obaj panowie strasznie falowali w swoich pojedynkach, co doprowadziło do pięciosetowych starć w obu przypadkach. W gorszej pozycji był Holender, który musiał gonić wynik. Musi jednak cieszyć się z tego, że jego rywal, którym był Pedro Martinez, bardzo pomagał mu w odwróceniu losu spotkania. Takiego komfortu nie miał Hubert, który mecz miał w swoich rękach. W momencie, kiedy zaczynał popełniać błędy, to od razu podnosiło to morale motywacyjne Belga, który zaczynał mocno naciskać ofensywnie i wychodził na prowadzenie. Trzeba oddać Polakowi także kilka bardzo dobrych momentów, jednak było ich zdecydowanie za mało, a żeby na ten moment móc myśleć o grze w drugim tygodniu i osiągniecie czegoś na tej imprezie. Czy zobaczymy znacznie poprawioną grę Polaka i zmiany w stylu gry? Wszystkie nasze propozycje na mecze Polaków w Roland Garros, odnajdziesz na stronie Typy Tenis – Zagranie na korcie!

HUBERT HURKACZ

Zaczynając od Polaka, to tak jak wspomniałem wyżej, trzeba zwrócić uwagę na to, jak Polak falował podczas tego meczu. Za każdym razem, kiedy oddawał inicjatywę w ofensywie, David korzystał ze swojego doświadczenia i  przechodził na swoje warunki gry. Polak oczywiście świetnie przygotowany jest fizycznie i defensywnie, ale nie zmienia to faktu, że ten rok na mączce nie jest w jego przypadku poziomie takim, jak przynajmniej w poprzednim roku. Bardzo mocno dawał się spychać do gry za linią serwisową, co dawało ogrom możliwości do wykorzystania do grania przez Davida. Kondycyjnie i fizycznie nie ma co martwić się o Polaka, który jednak w dalszym ciągu nie jest przyjacielem cegły. Bardzo często nogi zostawały przy uderzeniach, w których mógł przejmować inicjatywę. To z pewnością jest element do szybkiej poprawy u tak topowego zawodnika, ale w trakcie meczu nie było szybkiej reakcji na powtarzający się błąd. Bardzo dużo dawało mu jego pierwsze podanie, które nie raz ratowało sytuacje w gemie. Jestem zdania, że dalej będzie chciał podtrzymywać swoją grę na skuteczności pierwszego podania, co pewnie będzie taką samą taktyką po stronie jego dzisiejszego przeciwnika. Tym razem nie zmierzy się ze słabszymi serwisami, jak w przypadku Davida, ale zdecydowanie łatwiej powinno być na wymianach. Dużo winnerów, co może cieszyć, nawet jak na nawierzchnię ziemną. Czy po raz kolejny stawiany w roli faworyta, poradzi sobie z przeciwnikiem? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie w zakładce TypyDnia!

TALLON GRIEKSPOOR

Czy można powiedzieć więcej dobrych słów na temat Tallona? Zdecydowanie nie. Podobnie, jak w przypadku Huberta, jest to zawodnik, który mocno falował w swojej I rundzie rywalizacji na tych kortach. Widać, że nie jest dobrze przygotowany na rywalizację na cegle, czego dowodem są jego występy w różnych imprezach w tej części sezonu. Zawodnik, który obecnie plasuje się na 39. pozycji w rankingu ATP, ale zdecydowanie zawdzięcza on ją poprzez swoje występy na twardych nawierzchniach, głównie w hali. Holender jest tenisistą, który często korzysta ze swojego pierwszego podania. To właśnie na ten element naciska najbardziej, aby później w krótki sposób zakończyć akcję przy własnym serwisie. Nie ma on umiejętności typowo ziemnych, co widać było nawet w przypadku spotkania z Pedro. Fizycznie także jest dobrze przygotowany, a znacznie gorzej wygląda u niego aspekt defensywny. Cały sezon dla Tallona jest dosyć ciężki, gdyż tak jak wspomniałem, oprócz rywalizacji na kortach twardych w hali, próżno szukać jakiś nad to pozytywnych wyników przy jego nazwisku. W poprzednim roku niespodziewania udało mu się pokonać Alejandro Davidovicha Fokine, ale w kolejnej rundzie poległ już w czterech setach z Brandonem Nakashimą, gdzie stawiany był w roli zdecydowanego faworyta. Czy Holender, który nie jest w szczycie swojej formy, a sezon ma raczej mierny, jest w stanie zagrozić Hubertowi? 

HUBERT HURKACZ VS TALLON GRIEKSPOOR

Kto wygra?
Hubert Hurkacz 94%
Tallon Griekspoor 6%
16+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Hubert Hurkacz
  • Tallon Griekspoor

Statystyki:

Mecze bezpośrednie:

brak meczów bezpośrednich

Bilans meczów w tym sezonie na ziemnej nawierzchni:

Hubert Hurkacz:

Estoril: przegrana z: Bernabe Zapata Miralles – 1:2 (7:6, 4:6, 2:6)

Monte Carlo: wygrana z: Laslo Djere – 2:1 (6:7, 7:6, 7:6); Jack Draper – 2:1 (6:3, 6:7, 7:5); przegrana z: Jannik Sinner – 1:2 (6:3, 6:7, 1:6)

Madryt: wygrana z: Richard Gasquet – 2:1 (6:7, 6:4, 7:5); przegrana z: Borna Coric – 0:2 (6:7, 3:6)

Rzym: przegrana z: Jeffrey Wolf – 0:2 (3:6, 4:6)

Roland Garros: wygrana z: David Goffin – 3:2 (6:3, 5:7, 6:4, 2:6, 6:4)

Tallon Griekspoor:

Marrakech: wygrana z: Elias Ymer – 2:1 (1:6, 6:3, 6:4); przegrana z: Roberto Carballes Beana – 1:2 (3:6, 6:2, 2:6)

Monte Carlo: przegrana z: Stan Wawrinka – 1:2 (7:5, 3:6, 4:6)

Banja Luka: przegrana z: Alexei Popyrin – 0:2 (6:7, 6:7)

Madryt: przegrana z: Juame Munar – 0:1 (6:7, krecz)

Genewa: wygrana z: Stefano Travaglia – 2:0 (7:5, 7:6); przegrana z: Nicolas Jarry – walkower

Roland Garros: wygrana z: Pedro Martinez – 3:2 (4:6, 2:6, 0:6, 7:5, 6:3)

Co obstawiać?  

W tym spotkaniu sądzę, że możemy spodziewać się wszystkiego. Jeżeli panowie w trzy dni nie zrobili większych poprawek w swojej grze, to ciężko przewidzieć wynik spotkania, chociaż bukmacherzy dosyć mocno tę pozycję ulokowali w Hubercie. Moim zdaniem Polak pokaże dobrą grę, jeżeli będzie miał oczywiście po tym meczu na to szanse, w spotkaniu z zawodnikami znacznie bardziej wymagającymi, gdzie nie będzie faworytem. Idąc tym tokiem myślenia twierdzę, że w meczu nie zobaczymy mniej niż 36. gemów, a wręcz skłaniałbym się do minimum jednego tie-breaka. W przypadku tego typu, skorzystam z oferty, która dostępna jest u naszego dzisiejszego bukmachera! Warto założyć tam konto z kodem promocyjnym Forbet od Zagranie!

Powyżej 35,5 gemów w meczu
Kurs: 1,57
Zagraj!

fot. Pressfocus

1200 zł bez ryzyka (zwrot na konto bonusowe) + 100% do 2080 zł od 2. depozytu + 30 dni bez podatku!

Zaloguj się aby dodawać komentarze