Hubert Hurkacz vs Marc-Andrea Huesler: typy, kursy i zakłady bukmacherskie – US Open ATP | 29.08.2023

Hubert Hurkacz w slajdzie 29.08.2023

Wczoraj nasza najlepsza zawodniczka, a więc Iga Świątek, wypełniła obowiązek awansu w meczu, w której była zdecydowaną faworytką. Dzisiaj na to samo liczymy ze strony Huberta Hurkacza, który także jest najlepszym Polakiem w tourze, a mecze przed turniejem szlemowym wlały w nas sporo optymizmu i nadziei w jego możliwy wynik na US Open. Dzisiaj, podobnie jak Iga, jest stawiany w roli zdecydowanego faworyta, ale czy będzie mu tak łatwo jak Idze? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na mecz Polaka! 

baner sts nowy

Marc-Andrea Huesler vs Hubert Hurkacz: typy i kursy bukmacherskie (29.08.2023 r. – 20:30)

Polsko-szwajcarski pojedynek zaplanowany został na dosyć późną porę, gdyż przynajmniej na 20:30 naszego czasu. To właśnie wtedy na kort wyjdą Hubert Hurkacz i Marc-Andrea Huesler. Bukmacherzy są jednomyślni i w pełni w tym pojedynku widzą zdecydowanego faworyta po stronie Huberta. Polak nie miał jeszcze okazji mierzyć się ze Szwajcarem, jednak jego ostatnie występy zdecydowanie dały nam sporo nadziei w to, że jest w stanie na tych kortach w końcu osiągnąć coś więcej. Głównie jego występy w Nowym Jorku kończyły się w pierwszym tygodniu rywalizacji, ale patrząc na drabinkę główną i lokalizację, w jakiej został uplasowany po losowaniu, to można mieć spore nadzieje na jego udział w drugim tygodniu ostatniej szlemowej rywalizacji w roku. Na pierwszy rzut, spotkanie ze Szwajcarem, który nie może powiedzieć, że ten sezon układa się po jego myśli. Bardzo dużo straconych pozycji w porównaniu do zeszłego sezonu i zdecydowanie forma poniżej oczekiwać w porównaniu do zeszłorocznych występów. Panowie zmierzą się po raz pierwszy i sądzę, że zobaczymy próbę przeforsowania siły ofensywnej na własnym podaniu. Zarówno Polak, jak i Szwajcar, starają się w pełni dominować na własnym serwisie i pierwszym podaniu. Komu wyjdzie to dzisiaj lepiej? Wszystkie nasze propozycje na mecze na US Open, odnajdziesz na stronie Typy Tenis – Zagranie na korcie!

MARC-ANDREA HUESLER VS HUBERT HURKACZ

Kto wygra mecz?
Marc-Andrea Huesler 13%
Hubert Hurkacz 88%
16+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Marc-Andrea Huesler
  • Hubert Hurkacz

 

HUBERT HURKACZ

Zacznijmy od opisu naszego reprezentanta, który nieco wlał w nas nadzieje po swoich ostatnich występach na turniejach ATP1000 w Kanadzie oraz dwa tygodnie temu na amerykańskiej ziemi w Cincinnati. Przegrywał jedynie w meczu z Carlosem Alcarazem, a więc obecnym liderem rankingu ATP. Jestem zdania, że nieco zmieniła się charakterystyka gry Polaka, jeżeli chodzi o ofensywne podejście do meczów. Oczywiście dalej jest za mało przyspieszeń prostych piłek, które przy walorach fizycznych Huberta powinny być jego firmowym zagraniem w grze ofensywnej. Co prawda jest ich więcej niż, na przykład na Wimbledonie, ale widać, że zaczyna próbować taki rodzaj gry, który jak widać przynosił mu efekty. Problemy zaczynały się w momencie, kiedy to głowa zaczynała przewodzić w jego grze w trudnych momentach. Zaczynały się “baloniki” z jego strony, słabszy serwis, a także już presja możliwego triumfu. Sądzę, że ten turniej może być dla niego bardzo dobry, ale musi pokazać, że nie było przypadkiem to, jakiego Huberta widzieliśmy na kortach w Cincinnati. Przy odrobinie dodatkowej motywacji, że jest to turniej szlemowy, a odjęcia z nakładanej przez samego siebie presji, może w tym roku zajść minimum do 4. rundy w rywalizacji w Nowym Jorku! 

MARC-ANDREA HUESLER

Rywalem Polaka jest Marc-Andrea Huesler, a więc zawodnik, który w tym roku zdecydowanie obniżył swoje loty. Bardzo mocno spadł w rankingu WTA i obecnie melduje się pod kreską pierwszej setki. O dobrych występach można powiedzieć jedynie podczas trawiastej części sezonu, gdzie wygrywał najwięcej spotkań pod rząd. Niestety nie może powiedzieć o tym na innych nawierzchniach i raczej nie zapowiada się, a żeby miałoby się to zmienić w tym turnieju na otwartych hardach. Sądzę, że szybciej do lepszych wyników dojdzie w części na zamkniętych hardach, gdzie krótkie granie i wartość serwisowa będą jego elementami przeważającymi. W dłuższych wymianach zdecydowanie nie powinien stawiać większego oporu Hubertowi, a jeżeli dodatkowo dalej będzie tak mało szukał bezpośrednich punktów na serwisie i tracił na sile w trakcie spotkania, to nie widzę dla niego większych szans na wygraną. Czy zatem będzie to w końcu mecz na turnieju szlemowym dla Polaka, który będziemy obserwować spokojnie? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Statystyki:

Mecze bezpośrednie:

brak meczów bezpośrednich

Bilans meczów w tym sezonie po Wimbledonie na kortach twardych:

Hubert Hurkacz:

Waszyngton: przegrana z: Michael Mmoh – 1:2 (3:6, 7:6, 6:7)

Toronto: wygrana z: Alexander Bublik – 2:0 (6:3, 7:6); Miomir Kecmanovic – 2:1 (5:7, 6:3, 6:0); przegrana z: Carlos Alcaraz – 1:2 (6:3, 6:7, 6:7)

Cincinnati: wygrana z: Thanasi Kokkinakis – 2:1 (7:6, 3:6, 7:6); Borna Coric – 2:1 (5:7, 6:3, 6:3); Stefanos Tsitsipas – 2:0 (6:3, 6:4); Alexei Popyrin – 2:0 (6:1, 7:6); przegrana z: Carlos Alcaraz – 1:2 (6:2, 6:7, 3:6)

Marc-Andrea Huesler:

Cincinnati kwalifikacje: wygrana z: Aslan Karatsev – 2:0 (6:4, 6:4); przegrana z: Jordan Thompson – 0:2 (3:6, 4:6)

Winston-Salem: wygrana z: Aleksandr Shevchenko – 1:1 (6:3, 4:6, 4:0 krecz); przegrana z: Richard Gasquet – 0:2 (4:6, 4:6)

Co obstawiać?

Mecz, który zdecydowanie powinien być pod dyktandem Polaka, który jest bardzo dużym faworytem do awansu do kolejnej rundy. Hubert na ten moment jest znacznie lepszym zawodnikiem, jeżeli chodzi o podejście defensywne, ale także z większą siłą rażenia na własnym podaniu. Jestem zdania, że nie będzie on oddawał sporej ilości pola, przy serwisie Szwajcara, który i tak ostatnio mocno obniżył loty, jeżeli chodzi o pierwsze podanie. Dodatkowo, przeciwko Polakowi ciężko zdobywa się punkty bezpośrednio z serwisu, co moim zdaniem zostanie podtrzymane i w tym meczu. Stawiam, że Marc-Andrea Huesler nie zdobędzie w tym meczu 13. asów serwisowych! W przypadku tego meczu, skorzystam z oferty, która dostępna jest u naszego dzisiejszego bukmachera! Warto założyć tam konto z kodem promocyjnym STS od Zagranie!

Marc-Andrea Huesler poniżej 12,5 asów serwisowych
Kurs: 1,85
Zagraj!

Kupon STS SEO Hurkacz vs Huesler 29.08.2023

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze