Hubert Hurkacz – Shintaro Mochizuki: typy, kursy i zakłady bukmacherskie – Roland Garros ATP | 26.05.2024

Hubert Hurkacz na forehandzie 26.05.2024

Najważniejszy turniej w sezonie mączkowym właśnie się zaczyna, a więc czas na rozpoczęci Roland Garros. W stolicy Francji przez dwa tygodnie podziwiać będziemy najlepszych zawodników i zawodniczki na nawierzchni ziemnej, którzy miesiąc później będą także rywalizować na tych samych kortach o złoto olimpijskie. W dniu otwarcia polskim kibicom towarzyszyć będzie spotkanie Huberta Hurkacza, który na kortach w Paryżu pojawi się jako pierwszy zawodnik z Polski. Jak poradzi sobie w pierwszej rundzie? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na mecz Huberta! 

kod-promocyjny-forbet

Hubert Hurkacz vs Shintaro Mochizuki: typy i kursy bukmacherskie (26.05.2024 r. – 12:30)

Pierwszy dzień rywalizacji na Roland Garrosie w tym roku będzie miał polskiego przedstawiciela, którym jest Hubert Hurkacz, a więc jedyny zawodnik z Polski, który wystąpi w drabince singlowej ATP. W ostatnim czasie Hubi pokazywał się z dobrej stronie na mączce i sam przyznał, że czuje się dobrze przygotowany w tym sezonie do gry na tego typu nawierzchni. Ciekawa drabinka Polaka, która może dać mu dobry wynik i wysokie zajście w drabince w tegorocznym turnieju szlemowym. Na początek imprezy dolosowany został mu zawodnik z kwalifikacji, którym okazał się Japończyk, Shintaro Mochizuki. Czego można spodziewać się po tym spotkaniu? Mecz Hubiego na kortach w Paryżu, zagram w Forbet! Jeżeli nie masz tam konta, załóż je z kodem promocyjnym Forbet od Zagranie! Tak jak o Polaku można w ostatnim czasie dużo powiedzieć, jeżeli chodzi o jego przygotowaniu do rywalizacji na mączce, tak Japończyk raczej nie jest zawodnikiem, którego często możemy widzieć na turniejach rangi ATP Tour, gdyż raczej swoje mecze rozgrywał na poziomie challengerowym. Jednak bardzo dobre kwalifikacje w jego wykonaniu i bardzo dobre przygotowanie fizyczne w dotychczasowych meczach. Panowie do tej pory jeszcze się ze sobą nie spotkali, a zdecydowanym faworytem tego spotkania jest Hubert Hurkacz. Czy Polak bez problemy poradzi sobie z zawodnikiem z drugiej setki rankingu ATP? Wszystkie nasze propozycje na mecze z tenisa, odnajdziesz na stronie Typy Tenis!

HUBERT HURKACZ VS SHINTARO MOCHIZUKI

Kto wygra mecz?
Hubert Hurkacz 100%
Shintaro Mochizuki 0%
9+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Hubert Hurkacz
  • Shintaro Mochizuki

 

HUBERT HURKACZ

Polak w tym sezonie na kortach ziemnych nieco zaskakuje, gdyż chyba mało osób oczekiwało od niego tak dobrych wyników na antuce. Zdobył nawet swój pierwszy triumf w tourze na tego rodzaju nawierzchni, co mogło dać mu delikatnego kopa motywacyjnego i przekonanie, że gra na mączce nie jest taka zła, a Polaka stać na dobre rezultaty. Dopisał także do swojego CV pokonanie Rafaela Nadala. Co prawda nie w formie prime Hiszpana, ale mają w swojej historii zapisane pokonanie takiego zawodnika na mączce, to zawsze podbicie swoich umiejętności. Wydaje się, że Polak miał kilka meczów, w których faktycznie mógł pokazać, że lepiej w tym roku obsługuje się swoją techniką na tego rodzaju nawierzchniach. Dosyć solidne wyniki w Monte Carlo, Madrycie i Rzymie, tak więc dzisiaj przejście Japończyka powinno być formalnością. Jednak zawsze turnieje szlemowe i dyspozycja Polaka nie szły razem w parze, więc może być moim zdaniem lekki kłopot z wejściem w mecz. Dodatkowo Polak w ostatnim czasie zasłynął z częstotliwości tie-breaków w jego spotkaniach, niezależnie od poziomu rywala, z którym przychodzi mu się mierzyć. Sądzę, że można w tym roku oczekiwać jednak od Polaka dobrego wyniku i w końcu dobrej dyspozycji mentalnej po osiągniętych w tym sezonie rezultatach na mączce. 

baner zagranie tenis

SHINTARO MOCHIZUKI

Japończyka w tym roku na kortach ziemnych w ATP Tour mogliśmy zobaczyć jedynie w rywalizacji w Madrycie, gdzie dostał od organizatorów szansę gry i przebrnięcia przez Q. Pozostałe jego rywalizacje odbywały się na kortach ziemnych na poziomie challengerowym, gdzie poziom przeciwników jest oczywiście znacznie niższy, a niżeli w obecnej sytuacji, w której się znajdzie. Zdecydowanie jest to zawodnik, który ma mniejsze doświadczenie i ogranie na dużych imprezach, co może albo dać mu dodatkowej motywacji, a żeby dobrze się pokazać w tej sytuacji, albo nie będzie on przygotowany do gry na dłuższych dystansach, do czego także trzeba się dostosować i nie jest to łatwa sprawa. Japończyk w Madrycie nie zachwycał, ale w kwalifikacjach do RG już można go pochwalić. Wygrał on wszystkie swoje mecze, a w żadnym nie był faworytem do awansu. Co prawda w ostatniej rundzie nie rozegrał on całego spotkania, bo Facundo Bagnis skreczował po rozpoczęciu drugiego seta. Będzie to nowe doświadczenie dla Japończyka, ale moim zdaniem zapału i umiejętności starczy mu tylko na początek spotkania z Polakiem. Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Statystyki:

  • Hubert Hurkacz jest obecnie 8. zawodnikiem rankingu ATP
  • Shintaro Mochizuki jest obecnie 163. zawodnikiem rankingu ATP
  • Zawodnicy nie zagrali ze sobą ani jednego meczu bezpośredniego

Mecze bezpośrednie (od 2020 roku):

Brak meczów bezpośrednich

Bilans meczów w tym sezonie na kortach ziemnych:

Hubert Hurkacz: 

Estoril: wygrana z: Jan Choinski – 2:0 (7:6, 6:4); Pablo Llmas Ruiz – 2:0 (7:6, 6:4); Cristian Garin – 2:1 (6:3, 3:6, 6:3); Pedro Martinez – 2:0 (6:3, 6:4) – wygrana w turnieju

Monte Carlo: wygrana z: Jack Draper – 2:1 (6:4, 3:6, 7:6); Roberto Bautista-Agut – 2:0 (7:5, 7:6); porażka z: Casper Ruud – 0:2 (4:6, 2:6)

Madryt: wygrana z: Jack Draper – 2:0 (6:1, 7:5); Daniel Altmaier – 2:0 (7:6, 6:3); przegrana z: Taylor Fritz – 0:2 (6:7, 4:6)

Rzym: wygrana z: Rafael Nadal – 2:0 (6:1, 6:3); Tomas Martin Etcheverry – 2:0 (7:6, 6:2); Sebastian Baez – 2:1 (5:7, 7:6, 6:4); przegrana z: Tommy Paul – 1:2 (5:7, 6:3, 3:6)

Shintaro Mochizuki:

kwalifikacje Madryt: wygrana z: Alexandre Muller – 1:0 (7:6, 2:0 krecz); przegrana z: Benjamin Hassan – 1:2 (7:5, 5:7, 3:6)

kwalifikacje Roland Garros: wygrana z: Nick Hardt – 2:1 (4:6, 6:4, 6:2); Stefano Napolitano – 2:0 (6:3, 6:2); Facundo Bagnis – 1:0 (6:4, 2:0 krecz)

Co obstawiać?

W tym spotkaniu ciężko jest znaleźć jakiś mocniej sensowny typ, gdyż będzie to pierwsze spotkanie obu panów w bezpośrednich pojedynkach, a dodatkowo będzie to pierwszy ich mecz w Roland Garrosie. Polak oczywiście nie powinien mieć problemów z pokonaniem Japończyka, ale zanim zaaklimatyzuje się z nawierzchnią i na nowo obyje się serwisowo w stosunku do mączki, to może minąć pierwszy set. To pewnie też będzie moment, gdzie dopiero będzie rozpoznawał grę Japończyka, na co go stać i czego może od niego oczekiwać. Dlatego moim zdaniem można spróbować zagrać typ na minimum 9. gemów w 1. secie tego spotkania! Sądzę, że ten typ można dodać do swoich przemyśleń na pierwszy dzień rywalizacji na kortach w Paryżu i podnieść nieco wartość swojego AKO.


Kupon-SEO-tenis-Forbet-Hurkacz-26.05.2024

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze