Hubert Hurkacz – Roberto Bautista-Agut: typy, kursy i zakłady bukmacherskie – Monte Carlo ATP | 10.04.2024

Hubert Hurkacz z trofeum 10.04.2024

Kilka dni temu doszło do historycznego momentu, gdyż Hubert Hurkacz zdobył swój pierwszy triumf na kortach ziemnych, a tym samym stał się pierwszym polskim tenisistom, któremu udało się wygrać imprezę z cyklu ATP Tour na każdej z nawierzchni. Nie mógł on cieszyć się długo ze swojego triumfu, gdyż już wczoraj rozpoczął rywalizację na kortach ziemnych w Monte Carlo. Pokonał on Jacka Drapera i jest faworytem do dalszego awansu w meczu z Roberto Bautista-Agutem. Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co proponuję na kolejne starcie reprezentanta Polski! 

Betfan kod promocyjny.

Hubert Hurkacz vs Roberto Bautista-Agut: typy i kursy bukmacherskie (10.04.2024 r. – 12:30)

Bardzo dobry turniej w wykonaniu wrocławianina, który po raz pierwszy w karierze wygrał turniej na kortach ziemnych w cyklu ATP Tour. Solidna gra, która przy poziomie zawodników, z jakimi miał się okazję zmierzyć, wystarczyła do tego, aby podnieść trofeum w geście triumfu. Widać u Polaka dosyć mocne przełożenie techniczne na grę na mączce i powiem szczerze, że po raz kolejny, pierwszy raz, dwa lata temu, mogę powiedzieć, że jego gra na antuce jest przyjemna dla oka. Co prawda pełnia weryfikacji dopiero przed nim, gdyż w Monte Carlos wystąpią znacznie lepsi zawodnicy, a niżeli na kortach w Estoril, ale już wczoraj pokazał, że utrzymuje wysoką dyspozycję. Pytanie, na ile mu takiej wystarczy. Starcie Huberta zagram w Betfan! Jeżeli nie masz tam konta, załóż je z kodem promocyjnym Betfan od Zagranie! Dzisiaj rywalem Polaka będzie Roberto Bautista-Agut, a więc zawodnik z Hiszpanii, który w ostatnim czasie nie może mówić o najlepszym okresie w swojej karierze. Dużo straconych pozycji w rankingu, a także mało gry w głównych drabinkach w tourze, czego przyczyną była jego kontuzja pod koniec poprzedniego roku. Widać, że Roberto się nie poddaje i stara się powoli wracać do poziomu, który przynajmniej zagwarantuje mu rywalizację w początkowych szczeblach drabinek głównych. Wczoraj miał okazję zagrać z rewelacja rozgrywek na czerwonej mączce, a więc z Facundo Acosta-Diazem, z którym nie miał większym problemów i wyeliminował Argentyńczyka w dwóch setach. Dzisiaj nie jest faworytem do awansu i wydaje się, że mecz z Hubertem będzie bardzo dobrą weryfikacją jego obecnej dyspozycji, głównie pod kątem fizycznym, czego z pewnością będzie wymagał rodzaj gry Hurkacza. Panowie do tej pory mieli okazję mierzyć się ze sobą w 5. meczach, ale jeszcze ani razu nie zagrali na kortach ziemnych. Z technicznego punktu widzenia większą dyspozycję do gry na tej nawierzchni posiada Hiszpan, ale Polak nie raz pokazał już, że potrafi się spiąć i zagrać najlepszy tenis w ważnych turniejach antukowych. Czy dzisiaj będzie podobnie? Pamiętaj, że wszystkie nasze propozycje na mecze z tenisa, odnajdziesz na stronie Typy Tenis!

HUBERT HURKACZ – ROBERTO BAUTISTA-AGUT

Kto wygra?
Hubert Hurkacz 100%
Roberto Bautista-Agut 0%
13+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Hubert Hurkacz
  • Roberto Bautista-Agut

 

HUBERT HURKACZ

Przed Polakiem kolejne ciekawe starcie na nawierzchni ziemnej, która powiedzmy sobie szczerze, nie należy do najłatwiejszych dla zawodników, którzy posługują się podobnymi walorami w technicznymi i tenisowymi, z jakimi występuje Hubi. Reprezentant Polski przeskoczył w rankingu na 8. miejsce, które warto będzie bronić w tym sezonie na kortach ziemnych, na których idzie mu całkiem dobrze. Jedyna moja obawa, że do tej pory rozegrał mecz na mocniej ubitej mączce, którą można było oglądać na kortach w Estoril, a obecna nawierzchnia w Monte Carlo, tak samo jak w każdym z kolejnych turniejów, będzie należała do bardziej wysuszonej i mocniej nastawiającej na niską prace nóg. Hubert nie powinien mieć tak dużej przewagi serwisowej, czego dowodem było już jego starcie z Jackiem Draperem w poprzedniej rundzie i porównanie tego spotkania do meczu finałowego z Estoril. Polak w finale w zdobył w dwóch setach 15 asów serwisowych, a wczoraj na przestrzeni jednego seta więcej, dorzucił leworęcznemu Draperowi tylko 7 bezpośrednich punktów. Podoba mi się jednak dodanie odwagi do swojej gry, gdzie Polak przełamał się do szybkiej gry i próby grania nisko nad siatką. Jeżeli taka dyspozycja taktyczna utrzyma się w jego wykonaniu, nie powinien mieć on problemów z pokonaniem kolejnego rywala. 

baner zagranie tenis

ROBERTO BAUTISTA-AGUT

Hiszpan w ostatnim czasie nie miał najlepszego okresu w swojej karierze. Ciężkie powroty i wiele porażek w głównych drabinkach, które nie pozwalają punktowo na ponowne nawiązanie walki z najlepszymi startując od razu z drabinek głównych. Do tej pory mało wiedzieliśmy go na kortach ziemnych, na których powinien się nieco odrodzić, gdyż bardzo dobrze w przeszłości spisywał się na tej nawierzchni. W Portugalii odpadł w II rundzie, gdzie przegrał z Pedro Martinezem, a więc z zawodnikiem, który znalazł się później w finale i przegrał z Hubertem Hurkaczem. Do Monte Carlo startował od kwalifikacji, gdzie miał bardzo ciekawych przeciwników i trzeba mu oddać, że dobrze poradził sobie z pokonaniem Thiema, Sonego, a także w rywalizacji w I rundzie, gdzie pokonał wspomnianego już Facundo Diaz Acoste. Dzisiaj nie jest faworytem do awansu i trzeba przyznać rację bukmacherom, że czeka do zdecydowanie inny mecz, a niżeli każdy dotychczasowy na mączce. Zmierzy się z zawodnikiem, który gra silny tenis, a dyspozycja fizyczna Hiszpana może nie być jeszcze na tyle wystarczająca, a żeby móc sprostać temu wyzwaniu. Oczywiście Hubert jest w większej płynności gry w tourze, ale ma także cały tydzień rywalizacji w nogach. Czy to może być handicapem w stronę Hiszpana? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Statystyki:

  • Hubert Hurkacz jest obecnie 8. zawodnikiem rankingu ATP
  • Roberto Bautista-Agut jest obecnie 90. zawodnikiem rankingu ATP
  • Bilans meczów bezpośrednich wynosi 3:2 dla Roberto Bautisty-Aguta
  • W tym sezonie zawodnicy nie grali ze sobą w tourze
  • Będzie to pierwszy mecz bezpośredni na kortach ziemnych

Mecze bezpośrednie (od 2020 roku):

Kolonia 2020 – 2:1 Roberto Bautista-Agut (7:6, 5:7, 6:0) twarda w hali

ATP Cup 2022 – 2:1 Roberto Bautista-Agut (7:6, 2:6, 7:6) twarda 

Rotterdam 2023 – 2:1 Hubert Hurkacz (7:5, 6:7, 7:6) twarda w hali

Paryż 2023 – 2:0 Hubert Hurkacz (6:3, 6:2) twarda w hali

Bilans meczów w tym sezonie na kortach ziemnych:

Hubert Hurkacz: 

Estoril: wygrana z: Jan Choinski – 2:0 (7:6, 6:4); Pablo Llmas Ruiz – 2:0 (7:6, 6:4); Cristian Garin – 2:1 (6:3, 3:6, 6:3); Pedro Martinez – 2:0 (6:3, 6:4) – wygrana w turnieju

Monte Carlo: wygrana z: Jack Draper – 2:1 (6:4, 3:6, 7:6)

Roberto Bautista-Agut:

Estoril: wygrana z: Miomir Kecmanovic – 2:0 (6:1, 7:5); przegrana z: Pedro Martinez – 0:2 (5:7, 4:6)

Monte Carlo kwalifikacje: wygrana z: Dominic Thiem – 2:0 (6:1, 6:2); Lorenzo Sonego – 2:1 (6:1, 2:6, 6:2)

Monte Carlo: wygrana z: Facundo Diaz Acosta – 2:0 (6:2, 6:4)

Co obstawiać?

W tym spotkaniu faworytem do wygrania i awansu jest Hubert Hurkacz, który dobrze ostatnio prezentuje się na kortach ziemnych. Wydaje mi się, że dzisiaj nie o tyle umiejętności Bautisty nie będą wystarczające na Huberta, a to, że nie jest on jeszcze przygotowany do gry na pełnym dystansie z takimi zawodnikami w stylu Huberta Hurkacza. Szybka gra, kontrola zwrotności i próba wymuszeń defensywnych, to punkty, na które musi postawić Hiszpan, a jego dynamika po prostu nie wskazuje na to, a żeby miało się to dzisiaj zadziać. Wierzę w dobrą serię Polaka i liczę na to, że wygra on także i dzisiaj. Moją propozycją do dorzucenia do AKO jest zagranie na wygraną Polaka! 

Hubert Hurkacz wygra
Kurs: 1,50
Zagraj!

Kupon-SEO-tenis-Betfan-Hurkacz-vs-Bautista-10.04.2024

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze