Hubert Hurkacz – Lorenzo Sonego: typy, kursy i zakłady bukmacherskie – AO 2023 ATP | 18.01.2023

Hubert Hurkacz na podrzucie do serwisu 17.01.2023

Podobnie, jak Iga Świątek, tak i nasz najlepszy obecnie zawodnik singlowy, bez straty seta awansował do drugiej rundy rywalizacji podczas tegorocznego Australian Open. Na drodze Polaka do kolejnego szczebla drabinki głównej staje bardzo solidny na turniejach szlemowych Włoch, Lorenzo Sonego. Panowie bardzo dobrze znają się z bezpośrednich pojedynków, a lepszy bilans wspólnych meczów należy do reprezentanta Włoch. Czy Polak podreperuje statystyki? Sprawdźcie naszą zapowiedź na mecz Polaka!

Totalbet koszulka
Totalbet koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

3x zakład bez ryzyka do 111 zł  – 100% zwrot na konto główne (do wypłaty BEZ obrotu!)

Odbierz darmowe środki za samą rejestrację!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

CASHBACK: 3 x 111 zł  - 100% zwrot na konto główne

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Hubert Hurkacz vs Lorenzo Sonego: typy i kursy bukmacherskie (18.01.2023 r. – 06:00)

Można powiedzieć, że pierwsze koty za płoty, jeżeli mowa o występie Polaka w turnieju szlemowym. Od zawsze Polakowi ciężko przebijać się przez rywalizację w turniejach o największej wartości punktowej. Hubert pomimo wysokiego rankingu w stawce ATP od lat, co dawało mu rozstawienia w niejednym turnieju, nie potrafił daleko docierać w rywalizacjach szlemowych, oprócz jednego roku na kortach w Londynie. Uważam, że bardzo dobrze trafił w tym roku w losowaniu i mecz z Martinezem mógł być dla niego bardzo dobrym rozegraniem i zapoznaniem się z kortami. Jutro w Melbourne ma być już trochę chłodniej, co moim zdaniem da przewagę zawodnikom ze środowej Europy względem klimatu. Panowie mierzyli się ze sobą na przestrzeni 5. lat już sześciokrotnie i Polakowi udało się wyjść z tych pojedynków, jako wygrany, zaledwie dwa razy. Sonego nie zdominował swojego znacznie słabszego przeciwnika w poprzedniej rundzie i to daje mi nadzieję, że nie jest odpowiednio przygotowany do tegorocznej rywalizacji, gdyż widzieliśmy go tylko w dwóch meczach przygotowujących, gdzie oba przegrał, a w jednym oddał mecz poprzez krecz. Spotkania Huberta z naszymi propozycjami możesz śledzić na stronie Zagranie w zakładce TypyTenis.

tenis baner

HUBERT HURKACZ

Jak można podsumować pierwsze spotkanie Huberta na kortach w Melbourne? Moim zdaniem, serwis i odciążenie mentalne po wygranym pierwszy secie, dała naszemu reprezentantowi zasłużoną wygraną, której raczej większość się spodziewała. Był to mecz z gatunku “must win” i tak też się stało. Polak po dosyć niemrawym początku, jak to często ma w zwyczaju w przypadku pierwszych rund na turniejach szlemowych, ściągnął z siebie ciężar myśli, że gra na tak dużej arenie rywalizacji i w kolejnych setach okazał się już znacznie lepszy, wygrywając do dwóch w każdym z kolejnych setów. Z pewnością pomogła mu jego dyspozycja serwisowa, dzięki której w całym meczu, po trafieniu pierwszym podaniem, zdobywał 90% wszystkich wygranych punktów. Trochę obawiam się, że teraz czeka go rywalizacja na poziomie o półkę wyżej, gdyż Sonego nie będzie dawał się tak ogrywać przy własnym podaniu i także ma własne argumenty serwisowe. W przypadku złego rozpoczęcia, Hubert ponownie może niepotrzebnie zawrócić sobie głowę i sam sobie popsuć mecz. Widzieliśmy to podczas United Cup, gdzie zdecydowanie Taylor Fritz, czy też Matteo Berrettini byli w jego zasięgu. Czy zatem jest jakaś szansa na łatwe spotkanie? Odbierz bonus Totalbet i zagraj z nami kupon z meczem Huberta!

AO2023: Hurkacz – Sonego

Kto wygra mecz?
HUBERT HURKACZ 67%
LORENZO SONEGO 33%
12+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • HUBERT HURKACZ
  • LORENZO SONEGO

LORENZO SONEGO

Rywalem Huberta jest Włoch, Lorenzo Sonego, który bardzo dobrze znany jest szerszemu gronu odbiorców, gdyż już nie raz pokazywał w dużych turniejach, że jest w stanie rywalizować ze znacznie wyżej notowanymi w rankingu rywalami, a swoją dyspozycją serwisową może działać spustoszenie w szeregach defensywnych rywali. Może podejść on do tego meczu z lekko spokojniejszą głową, gdyż to nie na nim jest presja faworyta spotkania, a właśnie takie pojedynki lubi reprezentant Włoch. Do tego ma lepszy bilans meczów bezpośrednich, co może także dać mu większy komfort gry w pierwszych fazach spotkania. Czy zaimponował on w pierwszej rundzie? Mnie nie, ale może on dopiero się rozpędzać, czego sobie i Hubertowi nie życzę, gdyż mało zagrał spotkań na pełnym dystansie w tym roku, co może nie dawać mu takiego ogrania, jak w przypadku Polaka. W 2023 roku ma dopiero trzy rozegrane pojedynki, z czego jeden już tutaj na kortach w Melbourne. W Adelaide poddał kreczem spotkanie z Medvedevem, pomimo że panowie szli bardzo równo. W drugiej części tego turnieju przegrał z Jackiem Draperem ze stratami swojego podania. W pojedynku na Australian Open wygrał z Portugalczykiem, Nuno Borges, po dwóch tie-breakach i secie 2. oraz 4. z przewagami przełamań. Serwisowo zagrał na niższym poziomie niż Hubert i dziwić może fakt bardzo słabej dyspozycji returnującej po drugim podaniu antukowego Portugalczyka. Czy dzisiejszy mecz także będzie się opierał na własnych podaniach i nielicznych przełamaniach?

Statystyki:

Mecze bezpośrednie:

Shenzhen Challenger 2018 – 2:1 Hubert Hurkacz (6:7, 7:6, 6:3) twarda

Budapeszt 2018 – 2:1 Lorenzo Sonego (6:7, 7:6, 6:4) ziemna

Genewa Challenger 2018 – 2:1 Lorenzo Sonego (1:6, 6:3, 7:6) ziemna

Auckland 2020 – 2:0 Hubert Hurkacz (7:5, 6:3) twarda

Wiedeń 2020 – 2:0 Lorenzo Sonego (7:6, 7:6) twarda w hali

Metz 2022 – 2:0 Lorenzo Sonego (7:6, 7:5) twarda w hali

Bilans meczów na nawierzchni twardej w tej części sezonu:

Hubert Hurkacz:

Turniej pokazowy Arabia Saudyjska: wygrana z: Dominik Sticker – 2:0 (10:7, 10:5); przegrana z: Taylor Fritz – 0:2 (6:7, 5:7)

United Cup: wygrana z: Alexander Bublik – 2:1 (7:6, 4:6, 6:3); Stan Wawrinka – 2:0 (7:6, 6:4); przegrana z: Matteo Berrettini – 1:2 (4:6, 6:3, 3:6); Taylor Fritz – 0:2 (6:7, 6:7)

Australian Open: wygrana z: Pedro Martinez – 3:0 (7:6, 6:2, 6:2)

Pedro Martinez: 

Adelaide: przegrana z: Daniil Medvedev – 0:1 (6:7, 1:2 krecz)

Adelaide II: przegrana z: Jack Draper – 0:2 (4:6, 2:6)

Australian Open: wygrana z: Nuno Borges – 3:1 (7:6, 6:3, 6:7, 6:1)

Co obstawiać?

Jak widać po statystykach meczów bezpośrednich, znacznie lepszy na mączce jest Włoch, a także nie przegrał jeszcze meczu z Hubertem na twardych nawierzchniach w hali, gdzie zawsze trzeba zwracać na niego uwagę, głównie przez aspekt serwisowy i krótką grę. Jednak kiedy spotykali się dwukrotnie na kortach twardych bez dachu, to lepiej prezentował się Polak. Obaj mają czasami załamania swojej dyspozycji serwisowej podczas spotkań, tym bardziej na turniejach szlemowych. Ich meczom zawsze towarzyszyło wiele gemów i tak samo powinno być dzisiejszej nocy. Dobrze się znają i pewnie doskonale wiedzą, że swój serwis będzie bardzo ważny. Nie spodziewam się tutaj dużej ilości przełamań, a bardziej stawiałbym na pojawienie się minimum jednego albo dwóch tie-breaków. Stąd moją propozycją na to spotkanie jest zagranie na minimum 36. gemów w meczu, gdyż nie uważam, żeby był to krótki i jednostronny mecz. Zagraj z nami typ na Huberta z oferty dzisiejszego bukmachera na tenis. Jeżeli nie masz tam konta, załóż je z kodem promocyjnym Totalbet! 

powyżej 35,5 gemów
Kurs: 1,61
Zagraj!

 

fot. Pressfocus

3 x 111 zł w zakładzie bez ryzyka - zwrot na konto główne!

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze