Hubert Hurkacz – Casper Ruud: typy, kursy i zakłady bukmacherskie – Monte Carlo ATP | 11.04.2024

Hubert-Hurkacz-na-backhandzie-11.04.2024

Huberta Hurkacza dalej oglądamy na kortach ziemnych w Monte Carlo, który poradził sobie w poprzedniej rundzie z Roberto Bautista-Agutem. Teraz poprzeczka wędruje znacznie wyżej, gdyż Polakowi przyjdzie się zmierzyć z Casperem Ruudem, a więc jednym z najlepszych zawodników na mączce w ostatnich latach. Do tego starcia miało dojść w finale w Estoril, ale Norweg nie dowiózł meczu z Martinezem. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Co warto grać na to spotkanie? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na rywalizację na kortach w Monte Carlo! 

Fortuna baner z ofertą na start

Hubert Hurkacz vs Casper Ruud: typy i kursy bukmacherskie (11.04.2024 r.)

Przyszła pora na dokończenie III rundy, w której zobaczymy najlepszego obecnie polskiego zawodnika w grze singlowej, a więc Huberta Hurkacza, który zaskakuje swoją formą na początku sezonu na mączce. Wygrana w Estoril, a także dobre spotkania z Bautistą i Draperem, doprowadziły go do walki o 1/8 finału na kortach ATP1000 w Monte Carlo. Jak poradzi sobie na tym szczeblu rozgrywek? Rywalizację Polaka na antuce zagram w Fortunie! Jeżeli nie masz tam konta, załóż je z kodem promocyjnym Fortuna od Zagranie! Rywalem Polaka będzie Casper Ruud, a więc zawodnik, który znany jest ze swojej przynależności technicznymi do mączki. Korty ziemne to zdecydowanie bliższe Norwegowi warunki, a niżeli Hubertowi Hurkaczowi. Faworytem tego starcia jest Casper, który w tym roku osiągał dobre wyniki, ale jeszcze nie przypisał do swojego nazwiska ani jednego zwycięstwa w tourze. Widać, że Norweg jest w znacznie lepszej dyspozycji, a niżeli przed rokiem, a rywalizację na kortach ziemnych dopiero rozpoczął i widać, że ma dużo chęci, aby powrócić na szczyt zawodników specjalizujących się na tego typu obiektach. W przypadku Huberta gra z dotychczasowymi przeciwnikami dostarczyła mu więcej problemów, a niżeli wszyscy przeciwnicy z Estoril. Dzisiaj może mieć nieco problemu z taktyką, jaką przyjmuje Casper, który gra bardzo różnorodny tenis, a jego pomysły na mączce mogą wprawiać Huberta w zakłopotanie. Z drugiej strony Polak gra ostatnio bardzo odważnie i korzysta ze swoich walorów fizycznych, na co bardzo mocno liczę i w tym spotkaniu. Zawodnicy do tej pory zagrali ze sobą dwukrotnie. Bilans meczów jest równy i panowie mają po jednym zwycięstwie. Na kortach ziemnych spotkali się raz i miało to miejsce na Roland Garros 2022. Wtedy lepszy był Norweg. Jak będzie dzisiaj? Pamiętaj, że wszystkie nasze propozycje na mecze z tenisa, odnajdziesz na stronie Typy Tenis!

HUBERT HURKACZ VS CASPER RUUD

Kto wygra mecz?
Hubert Hurkacz 59%
Casper Ruud 41%
17+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Hubert Hurkacz
  • Casper Ruud

 

HUBERT HURKACZ

Zdecydowanie trzeba powiedzieć, że Polak do tej pory szokuje swoją dyspozycją na kortach ziemnych. Na początku sezonu mączkowego, jeszcze nie przegrał ani jednego meczu, ale dzisiaj będzie miał rywala z najwyższej półki, gdyż po raz drugi na kortach ziemnych zmierzy się z Casperem Ruudem, a więc zawodnikiem, który w rankingu znajduje się wyżej od Polaka, a jeżeli spojrzeć na osiągnięcia na antuce, ta różnica byłaby jeszcze większa. Nie ma jednak co skreślać Polaka i  ufać kursom, jakie zostały wystawione na jego awans. Bukmacherzy są jednogłośnie przekonani, że to Norweg awansuje do kolejnej rundy. Ja jednak uważam, że Hubert gra znacznie odważniej, a niżeli do tej pory na kortach twardych, co daje mu zamierzony efekt i wygrywa kolejne pojedynki. Co prawda widać, że nie zawsze jest mu bliskie to, jak odbija się piłka na mączce, tym bardziej na tej, która jest w Monte Carlo. Nieco wolniejsze korty w porównaniu do tego, co było w Estoril, co od razu widać po sposobie pokonywania rywali. Trudne warunki postawił w poprzedniej rundzie Roberto Bautista-Agut, ale Hubert w swoim stylu, a więc grając w tie-breaku, pokonał Hiszpana. Kolejny mączkowiec już na niego czeka, ale ze znacznie większą dynamiką, rodzajem gry oraz tenisowym dopasowaniem do mączki. Jak zatem poradzi sobie z nim Polak? 

baner zagranie tenis

CASPER RUUD

Norweg w tym spotkaniu jest faworytem do awansu, z czym niestety ze strony polskiego kibica, należy się zgodzić i potwierdzić założenia bukmacherów. Norweg zdecydowanie najlepiej czuje się na kortach ziemnych, ale nie można odebrać mu rozwoju, jaki w ostatnich latach dokonał na pozostałych nawierzchniach. Casper w tym roku jeszcze nie zdobył żadnego tytułu w ramach rywalizacji ATP Tour, a w Estoril, gdzie był faworytem do wygrania turnieju, przegrał w półfinale z Pedro Martinezem, z którym kolejno poradził sobie Hubert Hurkacz. To właśnie z Polakiem miał on zagrać finał w Portugalii, ale dopiero po kilku dniach dojdzie do tego starcia na wyższym w randze turnieju, ale na niższym szczeblu w drabince. W poprzedniej rundzie pokonał on Chilijczyka, Alejandro Tabilo, do czego potrzebował tylko dwóch setów. Casper miał słabszy poprzedni sezon na kortach ziemnych, ale powoli widać w nim wzrost formy, nie tylko na mączce, ale w odniesieniu do całego sezonu. Ruud na papierze wygląda lepiej, a niżeli Hubert, jeżeli chodzi o statystyki i rodzaj tenisa na mączce. W swoim poprzednim meczu oddał bardzo mało punktów przy swoim serwisie, a także ma o jeden mecz mniej, tak więc teoretycznie jego fizyczność powinna stać na wyższym poziomie. II runda była dla niego rozegraniem na tych kortach i wydaje się, że dla obu panów będzie to sprawdzian na najwyższym poziomie i dobra diagnostyka ich obecnej formy. Casper już raz wygrał z Polakiem na kortach ziemnych, ale miało to miejsce w 2022 roku. Czy dzisiaj uda mu się powtórzyć ten wyczyn? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Statystyki:

  • Hubert Hurkacz jest obecnie 8. zawodnikiem rankingu ATP
  • Casper Ruud jest obecnie 6. zawodnikiem rankingu ATP
  • Bilans meczów bezpośrednich jest remisowy i wynosi 1:1 
  • W tym sezonie zawodnicy nie grali ze sobą w tourze
  • Bilans meczów bezpośrednich na mączce to 1:0 dla Caspera Ruuda

Mecze bezpośrednie (od 2020 roku):

Roland Garros 2022 – 3:1 Casper Ruud (6:2, 3:6, 6:3, 6:3) ziemna

Montreal 2022 – 2:1 Hubert Hurkacz (5:7, 6:3, 6:2) twarda

Bilans meczów w tym sezonie na kortach ziemnych:

Hubert Hurkacz: 

Estoril: wygrana z: Jan Choinski – 2:0 (7:6, 6:4); Pablo Llmas Ruiz – 2:0 (7:6, 6:4); Cristian Garin – 2:1 (6:3, 3:6, 6:3); Pedro Martinez – 2:0 (6:3, 6:4) – wygrana w turnieju

Monte Carlo: wygrana z: Jack Draper – 2:1 (6:4, 3:6, 7:6); Roberto Bautista-Agut – 2:0 (7:5, 7:6)

Casper Ruud:

Estoril: wygrana z: Botic Van De Zandschulp – 2:0 (6:1, 6:2); Marton Fucsovics – 2:0 (6:2, 6:2); przegrana z: Pedro Martinez – 1:2 (4:6, 6:4, 4:6)

Monte Carlo: wygrana z: Alejandro Tabilo – 2:0 (6:2, 6:4)

Co obstawiać?

W tym spotkaniu faworytem jest Casper Ruud, który ma więcej argumentów tenisowych, które sprzyjają do rywalizacji na mączce. Jednak poprawa gry Polaka w ostatnim czasie na antuce, może doprowadzić do naprawdę wyrównanego i ciekawego spotkanie, które mam nadzieję, że zaprezentują nam Ci zawodnicy. Nie będę w tym spotkaniu szukał typu na wygraną ze strony któregoś z tenisistów, a swoją uwagę skierowałem na to, jak zawodnicy wchodzą w mecze. Polak bardzo dobrze prezentuje się na początku swoich rywalizacji, gdzie odpowiednio wykonuje swoją pracę na polu serwisowym. Sądzę, że w pierwszym secie Polak nie będzie dominowany przez Caspera i będzie to bardzo bliskie rozpoczęcie spotkania. Dlatego moją propozycją na to starcie jest zagranie na minimum 5. gemów Hubiego w 1. secie! Sądzę, że jest to typ, który można dorzucić do swojego AKO i nieco podnieść cały kurs kuponu! 

Hubert Hurkacz powyżej 4,5 gemów w 1. secie
Kurs: 1,51
Zagraj!

Kupon-SEO-tenis-Hurkacz-vs-Ruud-Fortuna-10.04.2024

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze