Hokejowego wyniku w Nashville raczej się nie doczekamy? NHL AKO 2.40!

W jednej parze doczekamy się siódmego spotkania! Sobotniej nocy przekonamy się, czy w dwóch następnych parach również będzie potrzeba rozgrywania serii do końca. Do rywalizacji staną Nashville Predators – Vancouver Canucks oraz Vegas Golden Knights – Dallas Stars. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi przemyśleniami z dwóch spotkań.

Fortuna baner z ofertą na start

Nashville Predators – Vancouver Canucks (stan rywalizacji 2-3): typy i kursy bukmacherskie (04.05.2024)

Za nim pójdziemy dalej, zachęcam Cię do skorzystania z kodu promocyjnego w Fortunie! Jeżeli pamięć mnie nie myli, to pierwszy raz przyjrzę się tej parze. Dlatego sprawdzimy sobie, jak wyglądały potyczki Predators z Canucks od pierwszego meczu. Na pierwszy rzut oka widać, że mamy tutaj do czynienia z bardzo defensywnie nastawionymi ekipami i goli mamy, jak na lekarstwo. Bramkarze nie mają dużo do roboty, bo i celnych uderzeń mamy naprawdę bardzo mało. Pozostają przy golkiperach, to Canucks po pierwszej rywalizacji stracili Demko, który nabawił się kontuzji i ominęły go kolejne cztery spotkania, a nadchodzącej nocy goście w Nashville będą musieli sobie bez niego radzić. Szkoleniowiec Canucks postanowił skorzystać z DeSmitha, ale tylko na dwie rywalizacje, bo potem jego miejsce zajął Silovs, choć sam DeSmith nie zawiódł i obaj bramkarze skończyli z jedną wygraną i jedną porażką na koncie. Wydaje się, że do bramki na nadchodzące starcie powróci DeSmith, ale o tym przekonamy się bliżej godziny rozpoczęcia meczu.

Statystyki:

  • 5/5 pierwszych tercji kończyło się poniżej 2,5 bramki
  • 5/5 spotkań kończyło się z maksymalnie czterema zdobytymi golami po jednej ze stron

Co obstawić?

Goście mają coraz większą presję, bo pierwszą piłkę meczową zmarnowali i to przed własną publicznością. Gospodarze na pewno nabrali wiatru w żagle i sobotniej nocy będą chcieli iść za ciosem. Wynikowo mieliśmy do czynienia z wyrównanymi starciami, ale były spotkania, w których Predators odjechali pod względem celnych strzałów, a to w tej parze naprawdę wyczyn, bo strzałów doświadczyliśmy w tej parze naprawdę mało. Stawka sobotniej nocy jest duża, więc uważam, że nastawienie do gry pozostanie takie samo, czyli przede wszystkim defensywa. Idę tutaj w stronę mniej niż trzech goli w pierwszej tercji oraz tego, że żadnej z drużyn nie uda się zdobyć przynajmniej pięciu bramek.

Poniżej 2.5 goli w 1.tercji + Żadna drużyna nie zdobędzie 5 goli
Baner hokej

Vegas Golden Knights – Dallas Stars (stan rywalizacji 2-3): typy i kursy bukmacherskie (04.05.2024)

Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie. Z nieba do piekła trafili obrońcy Pucharu Stanleya, którzy przez cały sezon zasadniczy gnębili Stars. Również na dzień dobry fazy play-off hokeiści z Las Vegas wygrali dwa spotkania i to w Dallas, więc wszystko wskazywało na to, że Stars po prostu nie potrafią grać z Golden Knights. Obrót spraw zaczął się od trzeciej rywalizacji, bo wtedy gracze z Dallas wygrali pierwszy raz w tej kampanii z Golden Knights. Później przyszła druga wygrana w Las Vegas i trzeci cios zadany już we własnej hali. Teraz Stars w delegacji powalczą o zamknięcie całej serii i wygraniu czwartego spotkania z rzędu.

Poprzednia potyczka, która decydowała o tym, która z ekip wyjdzie na prowadzenie, rozstrzygnęła się w przewagach. Golden Knights zadali pierwszy cios, zdobywając pierwsze trafienie w meczu, jednak na tym zakończyła się ich dobra postawa w power play. Dwa i to kluczowe ciosy zadali Stars, którzy dzięki trafieniom w przewadze wychodzili na prowadzenie. W tej parze również goli mamy dość mało i każdy błąd może być decydujący i o tym przekonali się Golden Knights, którzy zawalili sprawę w osłabieniach. Zarówno jedni, jak i drudzy marnie wyglądają w tym aspekcie, więc przed starciami w drugiej rundzie na pewno to należy poprawić.

Statystyki:

  • Oba zespoły w przewagach grają na poziomie 33%
  • Obie ekipy w osłabieniach bronią na poziomie 66%

Co obstawić?

Pozostanę wierny propozycji z poprzedniej rywalizacji i znów pójdę w poniżej dwóch goli w power play. Ponownie nie chodzi o to, jak jedni i drudzy bronią w osłabieniach, bo to im wychodzi dość średnio, ale o potencjalną ilość rozgrywanych przewagach. W tej serii kary nie są czymś częstym dzięki temu, że Stars i Golden Knights są mocno zdyscyplinowani. Poprzedni mecz pokazał, że jedna kara może być zabójcza, więc nie ma co kusić losu w starciu, w którym gracze z Las Vegas mogą pożegnać się z próbą obrony tytułu mistrzowskiego. Dlatego myślę, że będzie tutaj mało okazji do gry w przewagach, więc goli w power play też powinno zabraknąć. Do nocnych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Poniżej 1,5 bramki w przewagach
Kurs: 1.55
Zagraj!
Kupon Fortuna NHL

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze