Grudziądz zrewanżuje się na Unii? Kupon z żużla z kursem 3,05!

Leszno Grudziadz zuzel 07.07.2023

Przed nami kolejne starcia w ramach najlepszej żużlowej ligi świata, a więc pojedynki na torach PGE Ekstraligi. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały już tylko trzy mecze, a to oznacza, że wszystkie ręce i siły na pokład w drużynach, których sytuacja w tabeli nie jest jasna. Walka toczy się w czubie oraz na samym dole klasyfikacji generalnej. Dzisiaj odwiedzimy obiekty w Lesznie oraz w Krośnie. Czy gospodarze dadzą radę zgarnąć jakieś punkty? 

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania


🔥 PROMOCJA: + 250 PLN za typ na drużynę z golem w meczu FC Barcelona - Atletico Madryt!
(trwa: 01-03.12, do g. 17:29)

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1660 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Unia Leszno vs GKM Grudziądz: typy i kursy bukmacherskie (07.07.2023 r. – 20:30)

Analizę zaczniemy od teoretycznie ciekawszego spotkania, które jest zaplanowane jako drugie w harmonogramie spotkań na piątkowy wieczór. Gospodarzami będą zawodnicy z Leszna, a więc Byki z Unii, których sytuacja w tabeli jest bardzo nieciekawa i potrzebują zwycięstwa na własnym obiekcie, jak wody do życia. Niestety przy obecnej sytuacji kadrowej w klubie nie są oni stawiani w roli drużyny, która ma jeszcze szanse na załapanie się do fazy play-off, a bardziej muszą skupić uwagę na tym, aby utrzymać się w pozycji przedostatniego miejsca w tabeli. Niestety dalej nie mają oni kompletnej kadry, ale do ścigania wrócił najpewniejszy punkt drużyny, czyli kapitan, Janusz Kołodziej. Nie musieliśmy długo czekać, aby zobaczyć, że bardzo brakowało tego żużlowca w stawce. Jako jeden z nielicznych postawił się w poprzednim meczu w rywalizacji z Apatorem Toruń. Leszno na ten moment ma bardzo niekorzystny bilans spotkań, gdyż mają na swoim koncie aż 7. przegranych meczów z rzędu, a zebrane punkty do tabeli zostały wygrane w początkowej fazie sezonu. Mają oni szanse na zdobycie, chociaż punktu bonusowego, co dałoby im minimalnie większy komfort w kontekście miejsc na dole tabeli. Wygrali pierwszy mecz z GKM-em na wyjeździe z przewagą 10. punktów, a to może być dzisiaj ich punktem zaczepnym w kontekście wyniku całego spotkania. Ostatnio coraz lepiej sprzętowo wygląda Bartosz Smektała, który dzisiaj powinien być z jednym zawodników mocno wspierających Janusza Kołodzieja, który wiadomo, że powinien dzisiaj latać na Smoczyku. Duże nadzieje pokładane są także w Lidseyu, który wraz ze Smektałą stara się dorównać brakom kadrowym. Dodatkowo wato zwrócić uwagę także na Damiana Ratajczaka, który na własnym obiekcie często wygrywa z seniorami drużyn przyjezdnych. Czy ta czwórka wystarczy do ostatecznego zwycięstwa?

Dawno tak blisko awansu do fazy play-off niebyli zawodnicy z Grudziądza, którzy wykorzystują właśnie braki kadrowe dzisiejszych przeciwników. Pewnie bezpośrednia walka toczyłaby się właśnie pomiędzy nimi, jednak to oni są kandydatami do awansu do najlepszej szóstki Ekstraligi. Mają obecnie trzy punkty więcej od rywali z Leszna i dzisiejsze zwycięstwo mocno pomogłoby im ustabilizować swoją pozycję przy dalszych losach w lidze. Jestem zdania, że mają oni ekipę, która spokojnie powinna to zagwarantować, gdyż dobrze sprawuje się ich druga linia seniorów, co było widać w poprzednim meczu. W momencie, kiedy słabiej jechali liderzy, to Jakobsen, Tarasienko i Czugunov mocno pomogli w walce o ważne punkty. Oczywiście najwięcej oczekuje się od Nickiego Pedersena oraz Maxa Fricka, którzy są liderami drużyny. Na wyjazdach cały GKM nie dysponuje formą, jaką możemy zobaczyć na ich własnym obiekcie, a całe spotkanie zapowiada się naprawdę równo. Kilka ciekawych biegów w mocnej obsadzie. Czy Grudziądzan stać na to, aby wrócić do domu z pełną pulą punktów wraz z bonusem? Wszystkie nasze propozycje na sezon PGE Ekstraligi, odnajdziesz na stronie Typy Żużel – Zagranie!

UNIA LESZNO VS GKM GRUDZIĄDZ

Kto wygra mecz?
Unia Leszno 48%
GKM Grudziądz 52%
69+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Unia Leszno
  • GKM Grudziądz

Statystyki:

Bilans meczów bezpośrednich od 2020 roku:

2020 – Grudziądz 42:48 Leszno

2020 – Leszno 60:30 Grudziądz

2021 – Grudziądz 39:51 Leszno

2021 – Leszno 56:34 Grudziądz

2022 –  Grudziądz 50:40 Leszno

2022 – Leszno 47:43 Grudziądz

2023 – Grudziądz 40 – 50 Leszno

Bilans meczów w sezonie 2023/24:

ZOOleszcz GKM Grudziądz:

Wygrana z: Motor Lublin (D) – 56:34; Apator Lublin (D) – 50:40; Wilki Krosno (D) – 51:38

Remis z: Włókniarz Częstochowa (D) 45:45

Porażka z: Stal Gorzów (W) 51:39; Unia Leszno (D) – 40:50; Wilki Krosno (W) – 49:41; Apator Toruń (W) – 52:38; Sparta Wrocław (D) – 42:48; Motor Lublin (W) – 35:55; Sparta Wrocław (W) – 31:23

Fogo Unia Leszno:

Wygrana z: Wilki Krosno (D) – 46:44; GKM Grudziądz (W) – 40:50; Apator Toruń (D) – 49:41

Porażka z: Sparta Wrocław (W) – 52:38; Motor Lublin (W) – 65:25; Włókniarz Częstochowa (D) – 41:49; Stal Gorzów (W) – 57:33; Stal Gorzów (D) – 41:49; Włókniarz Częstochowa (W) – 53:37; Motor Lublin (D) – 38:52; Apator Toruń (W) – 53:37

Co obstawiać?

Bardzo ważne spotkanie dla obu ekip, które może dostarczyć nam sporej ilości zwrotów akcji. W tym meczu trzeba wziąć pod uwagę osłabienia gospodarzy, którzy dzisiaj będą jednak wsparci powrotem Grzegorza Zengoty, jednak nie wiadomo, czy na całe spotkanie, w zależności od samopoczucia Polaka. Mój typ kierować się będzie w innego polskiego zawodnika, którym jest Janusz Kołodziej. Bukmacherzy obniżyli trochę linię punktową na tego zawodnika, pewnie ze względu braku pewności, jak pojedzie na własnym obiekcie po powrocie, jednak to, jak zaprezentował się w Toruniu, napawa sporym optymizmem i patrząc na to, z kim dzisiaj przyjdzie mu startować, zdecydowałem się zagrać na minimum 12. oczek przy jego nazwisku po pięciu biegach Kołodzieja! W przypadku meczu PGE Ekstraligi, skorzystam z oferty, która dostępna jest u naszego dzisiejszego bukmachera! Warto założyć tam konto z kodem promocyjnym STS od Zagranie!

Janusz Kołodziej powyżej 11,5 punktów
Kurs: 1,94
Zagraj!
Baner zagranie żużel

Wilki Krosno vs Motor Lublin: typy i kursy bukmacherskie (07.07.2023 r. – 18:00)

XII rundę zmagań w polskiej lidze żużlowej zaczniemy od pojedynku beniaminka z obecnym Mistrzem Polski, a więc starcie pomiędzy Wilkami Krosno z Motorem Lublin. Nic nie skazuje na to, a żeby miało tutaj dojść do jakiegoś przełamania ze strony Wilków, którzy nie mają aż takiej siły rażenia w postaci linii seniorów, a także juniorów. W Lublinie humory poprawiły się po ostatnich nowinach, że powoli do składu wraca Dominik Kubera, który co prawda nie najlepiej ostatnio spisał się w pierwszym swoim meczu po powrocie po kontuzji, ale sądzę, że potrzeba chwili czasu, aby znowu poczuł się pewnie na swoim sprzęcie. Bez wątpienia trzeba będzie tutaj zwrócić uwagę na to, jak zaprezentują się liderzy obu ekip, gdzie po stronie przyjezdnym mamy lidera klasyfikacji indywidualnej w zdobytych średnio punktach na bieg, a więc Bartosza Zmarzlika, który w tym sezonie nie zwykł przegrywać. Można mieć zastrzeżenia do jego momentu startowego, ale jak przegrywa start, to musi gonić rywali, a to zwiastuje emocje w biegu. Dodatkowo mają oni bardzo dobrych startowców, którzy powinni dobrze czuć się na tym obiekcie. Ściganie w Krośnie głównie trzymanie się krawężnika, gdyż próżno szukać tam szerokich wyjść i prób złapania luźnej nawierzchni. Jestem zdania, że mecz nie będzie zbytnio pasjonujący, a wygrają go zawodnicy, którzy po prostu dysponują lepszym sprzętem, a więc zawodnicy Motoru.

Krosno musi skorzystać z tego, że zna ten obiekt lepiej, jednak patrząc na kadrę zawodników, to ciężko móc ich porównywać do tego, kim dysponuje zespół z Lublina. Na własnym obiekcie dobrze spisuje się Vaclav Milik, który jednak często potrzebuje chwili czasu, aby załapać specyfikę toru na dany dzień. Oprócz tego muszą oni opierać się na dyspozycji Jasona Doyla, który ostatnio nie jest tak szybki, jak w początkowych fazach sezonu, gdzie był prawie nie do doścignięcia na własnym torze. Skład uzupełniony jest jeszcze o Andrzeja Lebedeva, który ma dobre i słabe dni. Dzisiaj może być to ten gorszy, gdyż będzie miał naprawdę ciężkie próby w swoich biegach, ale może właśnie to jest moment, aby pokazać się z lepszej strony? Dwójka solidnych juniorów do tego, którzy jednak sprzętowo pewnie będą odstawać od Mateusza Cierniaka, który broni tytułu najlepszego juniora świata na żużlu. Ciężko coś powiedzieć o KK, a więc Krzysztofie Kasprzaku, gdyż po ostatnim upadku nie widzieliśmy go w ramach poprzedniej kolejki, a on sam może nie czuć się do końca komfortowo na motorze. Czy szykuje się pogrom w wykonaniu gości? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie w zakładce TypyDnia!

Statystyki:

Bilans meczów bezpośrednich od 2020 roku:

2023 – Lublin 56:34 Krosno

Bilans meczów w sezonie 2023/24:

Celfast Wilki Krosno:

Porażka z: Unia Leszno (W) – 46:44; Włókniarz Częstochowa (W) – 56:34; Motor Lublin (W) – 56:34; Stal Gorzów (D) – 26:28; Sparta Wrocław (W) – 62:28; Stal Gorzów (W) – 57:33; Sparta Wrocław (D) – 40:50; Włókniarz Częstochowa (D) – 41:49; GKM Grudziądz (W) – 51:38

Wygrana z: Apator Toruń (D) – 50:40; GKM Grudziądz (D) – 49:41

Platinum Motor Lublin:

Wygrana z: Włókniarz Częstochowa (W) – 41:49; Stal Gorzów (W) – 48:41; Unia Leszno (D) – 65:25; Wilki Krosno (D) – 56:34; GKM Grudziądz (D) – 55:35; Apator Toruń (D) – 59:31; Unia Leszno (W) – 38:52; Stal Gorzów (D) – 52:38

Porażka z: Sparta Wrocław (D) – 44:46; Apator Toruń (W) – 46:44; GKM Grudziądz (W) – 56:34

Co obstawiać?

Znacznie trudniejszy mecz do typowania, gdyż spotkają się zupełnie skrajne drużyny, które w tym roku mają inne cele w lidze. Motor jest Mistrzem Kraju, który z pewnością będzie chciał obronić tytuł sprzed roku, a Krosno dopiero zapoznaje się z trudnością jazdy w Ekstralidze. Jestem zdania, że warto zwrócić uwagę na kolejnego zawodnika, który wraca po kontuzji. Bardzo dobre ułożenie biegowe w drugiej części zawodów przypada Dominikowi Kuberze, który sprzętowo nie powinien mieć problemów z pokonywanie juniorów oraz startując spod bandy, na szybki dojazd do pierwszego łuku. Z pewnością ten tydzień minął mu na licznych treningach i powrocie na motocykl. Sądzę, że będzie miał także więcej punktów, od któregoś ze swoich kolegów z seniorki, a to da mu szansę na jazdę w nominowanych, gdyż potrzebuje się rozjeździć. Stawiam dzisiaj, że Domin będzie zbierał punkcik do punkcika i przywiezie minimum 8. oczek!

Dominik Kubera powyżej 7,5 punktów
Kurs: 1,57
Zagraj!

fot. Pressfocus

100 zł - zakład bez ryzyka na start ze zwrotem na konto główne. Najwyższa oferta powitalna w Polsce 1660 zł - TYLKO U NAS!

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze