Gole i zwycięstwa faworytów? Gramy dubel z kursem 2,66 w grupie F kwal. do Euro!

Piłkarze po meczu Szwecja - Belgia

Przed nami kolejny dzień emocji związanych z kwalifikacjami do Euro 2024. Dziś dogłębnie przyjrzymy się grupie F, w której mamy 2 ciekawe spotkania. Nie gra jedynie lider grupy – Austria. Jak spiszą się pozostałe zespoły? Pierwszy mecz już o 15:00. Zapraszam do analizy.

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Bonus 200% od 1. depozytu = potrojenie wpłaty do 450 PLN


🔥 PROMOCJA: + 200 PLN freebet na Puchar Polski lub Anglii!
(trwa: do 28.02.)

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

OD 1. DEPOZYTU: 200% do 450 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Azerbejdżan – Belgia

Sobotnie mecze kwalifikacyjne rozpoczynamy wcześniej niż zwykle, bo już o 15:00. W Baku, stolicy Azerbejdżanu, gospodarze podejmą reprezentację Belgii. Po 3 meczach Azerowie znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 1 punktu zdobytego w ostatnim meczu z Estonią. Stracili do tej pory aż 10 goli, z czego sami Szwedzi i Austriacy do spółki wbili im 9 goli. Powiedzieć, że obrona nie jest ich mocną stroną to nic nie powiedzieć. Zespół w zdecydowanej większości składa się z zawodników rodzimej ligi, która poza mistrzem kraju Karabachem Agdam, nie stoi na zbyt wysokim poziomie.

Po pewne 3 punkty, a przynajmniej tak się wydaje, na Zakaukazie przybędą “Czerwone Diabły”. Belgia to wicelider grupy, mający na koncie 7 punktów, w tym remis z liderem grupy, bardzo dobrze dysponowaną w ostatnim czasie Austrią. Belgowie zdają się być w lekkiej przebudowie. Złote pokolenie powoli odchodzi z reprezentacji, do głosu dochodzą młodzi, nowi zawodnicy. Ale to ciągle piekielnie (jak sam przydomek wskazuje) mocna reprezentacja. A przypomnijmy, że system szkolenia w Belgii jest jednym z najlepszych na świecie i tylko kwestią czasu są kolejne wielkie gwiazdy z tego kraju.

Statystyki

  • w 3/4 ostatnich meczów między tymi zespołami wygrywała Belgia
  • Belgia wygrała 13/15 ostatnich meczów w kwal. do EURO
  • Belgia strzeliła min. 2 gole w 12/15 ostatnich meczów w kwal. do EURO
  • w 9/15 meczów Azerbejdżanu padło min. 3 gole
  • Azerbejdżan ma najwięcej straconych goli w grupie – aż 10, i najmniej strzelonych – tylko 2 gole

Co obstawiać?

Jak zobaczyłem ten mecz to pierwsze co pomyślałem to Belgia wygra i będą gole. Powyższe statystyki tylko mnie w tym utwierdziły. Siła rażenia Belgii, nawet bez K. de Bruyne i z będącym w trochę słabszej formie R. Lukaku ciągle jest ogromna. A obrona Azerów jest dziurawa jak ser szwajcarski. Dodatkowo Belgowie na pewno będą chcieli doskoczyć do liderującej Austrii i zrównać się z nią punktami. Dlatego typuję pewne zwycięstwo podopiecznych trenera D. Tedesco, a także min. 3 gole w tym spotkaniu. Kurs w mojej ocenie bardzo zachęcający – 1,66.

Dzisiejszy kupon na El. Euro 2024 gramy z bukmacherem BETFAN. Jeśli jeszcze nie masz tam konta, to sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Kliknij i wykorzystaj nasz kod promocyjny BETFAN, sprawdź najlepsze typy dnia i wygrywaj!

Belgia wygra i w meczu powyżej 2,5 goli
Kurs: 1,66
Zagraj!

 

Estonia – Szwecja

W drugim meczu grupy D podobna sytuacja do pierwszego spotkania. Faworyt jedzie do outsidera, czyli Szwecja zagra na wyjeździe z Estonią. Mimo, że te zespoły dzieli w grupie jedynie 2 punkty to potencjał jest zdecydowanie większy na korzyść Szwedów. Ale po kolei. Estonia zajmuje przedostatnie miejsce w grupie, mając tyle samo punktów co ostatni Azerbejdżan. Jak wspomniałem wyżej, to właśnie te zespoły podzieliły się punktami, a to zły scenariusz dla obu z nich, bo praktycznie oba zespoły wyłączyły się z gry o coś większego w tych kwalifikacjach. Dodatkowo Estończycy ulegli w ostatnim czerwcowym meczu aż 0:3 Belgii.

Szwecja to póki co największe rozczarowanie tej grupy. Od początku było wiadome, że to właśnie pomiędzy Szwedami, Austrią i Belgią rozegra się sprawa bezpośredniego awansu, i któraś z tych drużyn będzie musiała walczyć w barażach. I póki co wszystko na to wskazuje, że będą to Szwedzi. Na swoim koncie mają jedynie 3 oczka po zwycięstwa nad Azerami i dwie dość sromotne porażki z bezpośrednimi rywalami do awansu. Teraz na ich drodze stają Estończycy. Jeśli jeszcze chcą powalczyć o bezpośrednie wyjście z grupy nie ma tu miejsca na potknięcie.

Statystyki

  • Szwecja nigdy nie przegrała z Estonią, bilans historyczny 6-2-0 na korzyść Szwedów
  • w 5 ostatnich meczach między tymi zespołami padło maks. 2 gole
  • Estonia przegrała 9/10 ostatnich meczów w kwal. do EURO
  • w 12/15 ostatnich meczów Szwecji padły min. 2 gole

Co obstawiać?

Kreuje mi się podobny obraz do pierwszego opisanego meczu z jednym zastrzeżeniem – tutaj gradu goli raczej nie będzie. Obrona Estonii aż tak katastrofalna nie jest, a i atak Szwecji najpotężniejszy na świecie też nie. Sądzę jednak, że min. 2 gole zobaczymy, co potwierdzają statystyki. Uważam też, że Szwecja przyjedzie mocno zmotywowana i będzie chciała udowodnić, że trzeba się z nią jeszcze w tej grupie liczyć. Typuję zwycięstwo Skandynawów i min. 2 gole w meczu. Jakbym miał stawiać dokładny wynik dałbym 2:0 na Szwecję, co idealnie pokrywa nam typ. Kurs 1,6 do dubla pasuje idealnie.

Szwecja wygra i w meczu powyżej 1,5 gola
Kurs: 1,6
Zagraj!
  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze