GieKSa po kolejny tytuł sięgnie ponownie w Oświęcimiu? THL+NHL AKO 2.39!

Radość graczy GKSu Katowice

Piątkowa noc zaliczona na plus! Dziś czeka nas szóste starcie w finale Tauron Hokej Ligi pomiędzy Unią Oświęcim a GKS-em Katowice i ten mecz wezmę pod lupę. W National Hockey League sobotniej nocy mniej znaczących spotkań więc zajrzymy do St. Louis, w którym dojdzie do rywalizacji miejscowych Blues z Carolina Hurricanes. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi propozycjami.

Fortuna baner z ofertą na start

Unia Oświęcim – GKS Katowice (stan rywalizacji 2-3): typy i kursy bukmacherskie (12.04.2024)

Za nim pójdziemy dalej, zachęcam Cię do skorzystania z kodu promocyjnego w Fortunie! Już dziś w Oświęcimiu przyjezdni z Katowic mogą sięgnąć po trzeci tytuł z rzędu. Do pełni szczęścia brakuje katowiczanom tylko jednej wygranej, ale mają bufor bezpieczeństwa w postaci ewentualnej jeszcze jednej rywalizacji, do której może dojść w Satelicie. Co wiemy po pięciu rozegranych spotkaniach? Zaangażowanie w grę defensywną jest na najwyższym możliwym poziomie i zarówno jedni, jak i drudzy muszą sporo się napracować, żeby pokonać golkipera rywali. Na pięć spotkań mieliśmy jeden wyjątek od reguły w czwartym meczu, w którym bramkarze nie byli w najwyższej dyspozycji i łącznie byliśmy świadkami aż 12 trafień w regulaminowym czasie gry.

Wnioski zostały wyciągnięte po obu stronach i w piątej rywalizacji bramki padały jedynie w przewagach. W każdym z pięciu spotkań doświadczyliśmy tego, że pierwsza drużyna, która zdobywała gola, kończyła mecz zwycięstwem. Dwa razy starcia finałowe kończyły się w regulaminowym czasie gry i aż trzy razy mieliśmy dodatkowe emocje w dogrywce. Katowiczanie w play-off dobrze radzą sobie w delegacjach, bo do tej pory jeszcze nie przegrali w regulaminowym czasie gry. Raz sposób na nich po dogrywce znaleźli sosnowiczanie i ostatnio oświęcimianie. Jeśli chodzi o gospodarzy tej rywalizacji, to ci przegrali w sumie trzy starcia w play-off w tym dwa w regulaminowych 60 minutach gry.

Statystyki:

  • GKS Katowice nie przegrał na wyjeździe w play-off w regulaminowym czasie gry
  • Unia Oświęcim przegrała u siebie dwa spotkania w regulaminowym czasie gry

Co obstawić?

Długie lata czekają w Oświęcimiu na zdobycie tytułu i dziś staną w bardzo niekorzystnej dla siebie sytuacji, bo muszą się bronić przed GieKSą, która może zdobyć trzeci tytuł z rzędu i to na ich terenie. Kiedy katowiczanie sięgali dwa sezony temu po pierwszy tytuł, to miało to właśnie miejsce w Oświęcimiu i na pewno wszyscy chcieliby uniknąć ponownie takie scenariusza. Spodziewam się zamkniętego starcia i myślę, że wszystko zakończyć się może dopiero w dogrywce. Dodatkowy czas gry w poprzednim meczu został praktycznie cały wykorzystany, więc skupię się tylko na regulaminowym czasie gry i pójdę w to, że katowiczanie dziś nie przegrają w Oświęcimiu. Do wieczornych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

X2
Baner hokej

St. Louis Blues – Carolina Hurricanes: typy i kursy bukmacherskie (13.04.2024)

Na zachodzie mamy do obsadzenia jeszcze jedno miejsce, na którym obecnie przebywają hokeiści z Las Vegas. Tuż za nimi są właśnie Blues, którzy jako jedyni mogą pozbawić ich udziału w play-off. Strata ekipy z St. Louis do Golden Knights wynosi tylko i aż trzy punkty. Dodatkowo na niekorzyść gospodarzy tej rywalizacji wpływa fakt, że mają do rozegrania o jeden mecz mniej, a żeby przeskoczyć Golden Knights, potrzebują dwóch wygranych. Patrząc na to, z kim mierzą się jedni i drudzy, to bardzo marne szanse na tegoroczne play-off mają Blues. Hurricanes cały czas mogą dogonić New York Rangers i zwyciężyć w Dywizji Metro. Zamiana miejsc graczy z Caroliny i Nowego Jorku może sprawić, że ich przeciwnicy w pierwszej rundzie play-off będą zupełnie inni, więc goście do St. Louis przybędą nie tylko odhaczyć kolejny mecz, bo mają jeszcze o co grać.

W tym sezonie oba zespoły w bezpośredniej rywalizacji widzieliśmy tylko raz i wtedy po regulaminowym czasie gry mieliśmy tylko dwa trafienia i remis. Gospodarze przed własną publicznością dużo lepiej spisują się w destrukcji, niż na wyjazdach, dzięki czemu tracą mniej goli. Różnica między domową a wyjazdową postawą Hurricanes jest niewielka i bardzo solidnie radzą sobie niezależnie od miejsca rozgrywanego spotkania.

Statystyki:

  • W jedynym bezpośrednim starciu tych ekip nie padł gol w pierwszych pięciu minutach
  • W ostatnich pięciu domowych meczach Blues raz padła bramka w pierwszych pięciu minutach
  • W ostatnich pięciu wyjazdowych spotkaniach Hurricanes ani razu nie padła bramka w pierwszych pięciu minutach

Co obstawić?

Gospodarze muszą się mieć na baczności, bo każde ich zwycięstwo daje jeszcze cień nadziei na udział w play-off. Szanse są bardzo nikłe na to, ale nadzieja umiera ostatnia. W pierwszej rywalizacji tych ekip byliśmy świadkami tylko dwóch goli, a Hurricanes często ostatnio swoje pierwsze tercje kończą bezbramkowymi remisami. Proponuję tutaj zakład na to, że pierwsze trafienie padnie dopiero po piątej minucie spotkania w St. Louis. Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Padnie gol 00:01-04:59 - NIE
Kupon Fortuna

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze