Francuzi udanie zrewanżują się Rumunom, a Słowenia szybko zwycięży nad Ukrainą? Gramy o 225 PLN

Fuksiarz, double, kupon, Słowenia vs. Ukraina, Francja vs. Rumunia, siatkówka, ME mężczyzn 2023, ćwierćfinały

Nowy tydzień rozpoczynamy z siatkówką przez duże „S”. Jest tak z racji tego, że właśnie dziś zostaną rozegrane dwa pierwsze ćwierćfinałowe spotkania. Wcześniej, albowiem o 16:30 czasu polskiego na parkiecie zameldują siatkarze Słowenii i Ukrainy. Z kolei o dwudziestej ponownie Francuzi zmierzą się z Rumunami. W obydwu tych grach faworytami są symboliczni gospodarze. Co prawda kadra Rumunii pokonała już raz Trójkolorowych na tych mistrzostwach. Jednak teraz nikt nie spodziewa się powtórki z rozrywki. Z kolei odnośnie do meczu Słoweńców, uznaje się, że powinni zwyciężyć w lepszym stylu niż w jednej ósmej finału. Czy to oznacza, że tym samym będą w stanie wrócić na szlak zwycięstw bez straty seta?

Fuksiarz koszulka do baneru
Fuksiarz koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Zakład bez ryzyka 100% do 50 zł (od razu do wypłaty) + freebet 10 zł w aplikacji + codziennie cashback do 200 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

BEZ RYZYKA: 100% do 50 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Słowenia vs. Ukraina: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (11.09.2023 r.)

Fani słoweńskiej reprezentacji spodziewali się, że ich ulubieńcy w lepszym stylu poradzą sobie z Turkami w jednej ósmej finału. Tymczasem niewiele brakowało, by nawet odpadli z mistrzostw! Wszak po dwóch setach przegrywali do zera. Owszem, byli w stanie wrócić do rywalizacji, ale trzeba też zwrócić uwagę na to, jak wyrównany był czwarty i piąty set. I tak o to Turcy byli o krok od sprawienia niespodzianki. W końcu ich męska kadra nie jest aż tak silna jak żeńska. Tym niemniej, trzeba docenić ich starania, albowiem skrzętnie wykorzystywali wszystkie błędy Słoweńców.

Najwięcej jedni z faworytów do medali popełnili ich na zagrywce, bo aż 25. Do tego 11 w ataku, co oznacza, że praktycznie półtora seta „podarowali” rywalom. Do tego nie potrafili znaleźć na nich sposobu przy przedłużonych wymianach oraz kontratakach. Słoweńcy „zacinali się” także wtedy, kiedy pojawiała się okazja na break pointy. Jakby tego było mało, to często nie potrafili znajdować sposobów na turecki blok. W tym miejscu pragnę wyróżnić starania Urnauta, który próbował poderwać swój zespół do gry; ale na początku meczu na niewiele się to zdawało. Finalnie i w pierwszym, i w drugim secie Turcy byli w stanie odskoczyć na dystans 5 oczek. Sytuacja zmieniła się dopiero wtedy, kiedy doszło do trzeciej partii. Od tamtej pory to Turcy przegrywali kolejne partie i tym samym cały mecz.

ME w siatkówce mężczyzn 2023: Słowenia vs. Ukraina

Kto wygra mecz?
SŁOWENIA 100%
UKRAINA 0%
4+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • SŁOWENIA
 • UKRAINA

 

Dzięki temu Słoweńcy udowodnili, że potrafią wrócić do gry – nawet z dalekiej podróży. Natomiast jakimi słowy można przedstawić dokonania Ukraińców z jednej ósmej finału? Doceniającymi, albowiem zwyciężyli nad Portugalczykami bez straty seta. Poszczególne partie wygrywali do 20, 19 i 22 punktów. Do tego osiągnięcia zespół w największym stopniu poprowadził Płotnicki i Kowalow. Pierwszy z nich zdobył 15, a drugi 11 oczek. Swoje zrobił również Semeniuk oraz Tupczij. Portugalczykom nie pomogły zrywy Ferreiry, czy Martinsa. Siatkarze z Półwyspu Iberyjskiego przegrali do zera także dlatego, że popełniali liczne błędy i dłuższymi momentami mizernie radzili sobie w przyjęciu. Tak naprawdę równorzędną walkę byli w stanie nawiązać dopiero w trzeciej odsłonie. Jednak Ukraińcy nie dali się złamać.

Czy to oznacza, że będą w stanie postawić się Słoweńcom? Gdyby opierać się wyłącznie na teorii – to nie, nie byłoby na to szans. Jednak Turcy także nie mieli być w stanie tego dokonać. Tymczasem uwypuklili fakt, że Słoweńcy wciąż mierzą się z problemami, a jednym z nich jest utrzymywanie koncentracji na identycznym poziomie na dystansie całego spotkania. Dlatego też, choć są faworytami do zwyciężenia i tym samym awansu do półfinału, tak… Zarówno analitycy jak i bukmacherzy są zdania, że będzie to mecz walki. To kolejny z powodów z racji, których podejmuję się pierwszego siatkarskiego typu na dziś właśnie względem tego starcia. Dokonuję tego z jednoczesnym wykorzystaniem kodu promocyjnego Fuksiarza.

Statystyczne porównanie Słowenii z Ukrainą w siatkówce mężczyzn przed ćwierćfinałem ME 2023:

 • Dotychczas te reprezentacje mierzyły się ze sobą 7 razy. Zespół Ukrainy zwyciężał w 2 spotkaniach – do jednego oraz do zera w 2012 i 2018 r.
 • W sumie w wyżej wspomnianych 5 grach zespoły rozegrały 19 setów, z których Słoweńcy zdobyli 13, a Ukraińcy wywalczyli 6 odsłon.
 • Ukraina wygrywała 1. seta w każdym z ostatnich 7 spotkań na ME. Słoweńców ograli do 23, Chorwatów do 17, Bułgarów do 20, Finów do 23, Hiszpanów do 21 i Portugalczyków do 20 punktów.
 • Słowenia to zespół, który zwyciężał w trzecim secie w każdym z ostatnich 9 meczów na turnieju rangi mistrzostw Europy.
 • Gdyby doliczyć handicap setowy na poziomie +2,5, to wówczas reprezentacja Ukrainy zwyciężałaby w ostatnich 21 spotkaniach.
 • Jeśli doliczyć handicap punktowy w wysokości +10,5 oczek, to kadra Ukrainy zwyciężała w 20 z ostatnich 21 meczów.
 • Reprezentacja Słowenii wygrała 9 z ostatnich 10 meczów na mistrzostwach Europy. W grupie na tych ME stracili tylko jednego seta i to właśnie w starciu z Ukrainą!
 • W ich ostatnim spotkaniu, tj. mającym miejsce w pierwszej kolejce tegorocznych ME, Ukraińcy przegrywali w poszczególnych setach do: 22 i 2 razy w pozostałych do 20 punktów.
 • Reprezentacja Ukrainy zwyciężyła w jednej ósmej finału nad Portugalczykami bez straty seta! Z kolei Słoweńcy ograli Turków dopiero po tie-breaku i przegrywając po dwóch setach do zera.

Mój typ na mecz ćwierćfinałowy ME 2023 Słowenii z Ukrainą w siatkówce mężczyzn

Faworytem tego spotkania nadal jest reprezentacja, która dziś wystąpi w roli symbolicznych gospodarzy. W końcu Słoweńcy są dużo silniejszą kadrą. Zarówno, kiedy analizuje się ich jakość oraz ogranie na turniejach rangi mistrzowskiej. Dodatkowo w ostatnim spotkaniu udowodnili, że potrafią walczyć do końca. Owszem, nadal zmagają się z problemami – choćby w utrzymaniu koncentracji – ale jednak trzeba przyznać uczciwie: jeżeli Słoweńcy mają się zastanawiać, czy będą w stanie pokonać dziś Ukraińców, to mogliby wyłącznie pomarzyć o następnym medalu mistrzostw Europy. Tylko właśnie, czy będą w stanie dokonać tego bez straty seta?

1. set - liczba punktów - powyżej 44.5 punktu: TAK
Kurs: 1.48
Graj!

Jest to możliwe, ale równie dobrze Ukraina może urwać co najmniej seta. Zwłaszcza, że – jak dowodziłem wyżej – znakomicie wchodzą w pierwsze sety. Mało tego, Słoweńcy aż 4-krotnie w 6 ostatnich grach tracili 20 lub więcej punktów. Dlatego też zakładam, że w przypadku pierwszego seta zespoły zdobędą więcej niż 44 oczka. Gdyby sugerować się samą historią ostatnich spotkań Ukrainy, kusi postawienie, że zwyciężą i tym razem w premierowej odsłonie. Jednak ono wiąże się z dużo większym ryzykiem, a wolę podjąć się bezpieczniejszego wskazania.

Baner grupa

Francja vs. Rumunia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (11.09.2023 r.)

Z kolei jakimi słowy można opisać to spotkanie? Ano, że Rumuni dziś już powinni stanowić tło dla dobrze dysponowanych Francuzów. Owszem, potrafili ich zaskoczyć w fazie grupowej. Tyle tylko, że to wydarzenie miało miejsce w czwartej kolejce, czyli wtedy, kiedy Francuzi byli pewnymi awansu. Zgodzę się ze stwierdzeniem, że wówczas zlekceważyli Rumunów i pozwolili sobie na przegraną. Teraz już nic takiego nie będzie miało miejsca, albowiem stawką spotkania jest awans do półfinału mistrzostw Europy. A, co jak co, ale trzeba otwarcie przyznać, że Trójkolorowi nie od dziś potrafią grać mecze o stawkę.

Z kolei dla Rumunów sukcesem ponad stan jest awans do strefy najlepszej ósemki turnieju. Poza tym już wiedzą, że nie można ani na moment zlekceważyć Rumunów, ponieważ brutalnie zostaną za to skarceni. Jakby te powody były niewystarczające, to jeszcze należy powołać się na wrażenia samych siatkarzy reprezentacji Francji. Jak to powiedział Barthélémy Chinenyeze w krótkim wywiadzie po ostatnim meczu, tj. z Bułgarią: „To byliśmy my! Tak gramy, taki jest nasz poziom, z presją w serwisie, w bloku, obronie, nie chcieliśmy oddawać piłki, byliśmy super agresywni”. A z taką reprezentacją z pewnością nie grali Rumunii w fazie grupowej. Owszem, pisałem już o tym powyżej. Dlatego też dodam tyle, że Trójkolorowi powinni błyskawicznie się zrewanżować i rozpocząć przygotowania do rywalizowania w strefie medalowej.

Z tego też powodu podejmuję się tego wskazania jako drugiego dzisiejszego typu dnia. Na zakończenie tej analizy odwołam się jeszcze do sytuacji kadrowej Francuzów. Przed spotkaniem w jednej ósmej finału selekcjoner Andrea Giani poinformował, że ze względu na słabą formę Earvina N’Gapetha po powrocie z rehabilitacji, odsuwa go od składu. Jednak jedna z największych siatkarskich gwiazd pojawiła się na parkiecie pod koniec pierwszego seta. Dlatego też pytaniem otwartym pozostaje, czy i dziś Earvin pojawi się na parkiecie, czy jednak zostanie z kadrą w celu „ożywiania, dodawania energii kolegom, wpływania na ich mental” – jak wypowiada się ichniejszy selekcjoner.

Statystyczne porównanie Francji z Rumunią w siatkówce mężczyzn przed ćwierćfinałem ME 2023:

 • W 14 z ostatnich 16 spotkań Trójkolorowych oni wraz z przeciwnikami zdobywali więcej niż 133 punkty w meczu.
 • Jeśli doliczyć by handicap setowy na poziomie +2,5, to wówczas kadra Rumunii zwyciężałaby w 9 z ostatnich 10 gier.
 • Francuzi wygrali 6 z ostatnich 7 meczów, a także w takim samym bilansie triumfowali w drugich i trzecich odsłonach.
 • W 6 z ostatnich 7 gier reprezentacji Rumunii na mistrzostwach Europy w drugich setach oni wraz z przeciwnikami zdobywali mniej niż 44 punkty.
 • Francuzi awansowali do ćwierćfinału po pokonaniu Bułgarów bez straty seta. Z kolei Rumunii przystąpią do tej rywalizacji po wygranej nad Chorwatami po tie-breaku.
 • Oprócz meczu w fazie grupowej, to na mistrzostwach Europy te zespoły grały jeszcze w 2019 r. Wówczas Trójkolorowi zwyciężyli do zera w setach do: 19, 14 i 16 oczek.
 • Francuzi na tegorocznych ME w 1. setach za każdym razem wraz z przeciwnikami zdobywali 44 lub więcej niż punktów, z czego 5 razy ponad 45 oczek.

Mój typ na mecz ćwierćfinałowy ME 2023 Francji z Rumunią w siatkówce mężczyzn

Tak jak pisałem wyżej – Trójkolorowi powinni zwyciężyć dziś bez straty seta. W końcu wszyscy wiedzą, o jak dużą stawkę toczyć się będzie dzisiejsze spotkanie. Dodatkowo Francuzi z meczu na mecz radzą sobie co raz lepiej. Rozpędzają się jak lokomotywa i teraz są już w dużo lepszej dyspozycji, aniżeli byli w fazie grupowej. Poza tym już wiedzą, że zlekceważenie, choćby na chwilę Rumunów, zostanie błyskawicznie wykorzystane przez najbliższych rywali.

Francja wygra mecz z Rumunią wynikiem 3:0 - TAK
Kurs: 1.73
Graj!

Pytaniem otwartym pozostaje także to, w jakiej formie fizycznej są Rumunii, którzy sami przed startem mistrzostw nie spodziewali się tego, że będą w stanie zajść tak daleko. W końcu nawet przed starciem z Chorwatami w jednej ósmej finału byli stawiani w roli underdogów. Już wtedy w mediach mówiono, że sprawili siatkarską niespodziankę. I owszem, są autorami jednej z największych sensacji tegorocznych ME, ale reasumując wszelkie składowe – uważam, że tym razem już nie będą w stanie dokonać tej sztuki. A samo spotkanie wynikiem może przypominać te z 2019 roku.

Propozycja kuponu:

Fuksiarz, double, kupon, Słowenia vs. Ukraina, Francja vs. Rumunia, siatkówka, ME mężczyzn 2023, ćwierćfinały

fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze