Florida Panthers – New York Rangers: typy, kursy i zakłady bukmacherskie I 02.06.2024

Florida Panthers - New York Rangers

Zarówno na zachodzie, jak i na wschodzie idą łeb w łeb, ale po pięciu spotkaniach jedna z ekip musi stanąć przed szansą na zamknięcie serii i awans finału, żeby ostatecznie zawalczyć o Puchar Stanleya. Niedzielnej nocy o czwarte i ostatnie zwycięstwo będą walczyć Florida Panthers, a zmierzą się oni oczywiście z Dallas Stars. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi propozycjami i przypominam, że maj zakończyliśmy trafionym typem.

Fortuna baner z ofertą na start

Florida Panthers – New York Rangers (stan rywalizacji 3-2): typy i kursy bukmacherskie (02.06.2024)

Za nim pójdziemy dalej, zachęcam Cię do skorzystania z kodu promocyjnego w Fortunie! Nie jest wykluczone, że ostatni raz dojdzie do rywalizacji tych ekip w tym sezonie. Jeżeli gospodarze odniosą zwycięstwo niedzielnej nocy, to będą mogli w spokoju poczekać na rozstrzygnięcie z finału zachodniego. Nowojorczycy z drugiej strony będą chcieli zrobić wszystko, żeby wrócić do własnej hali i o rozstrzygnięciu losów tej serii w siódmym meczu. Zarówno jedni, jak i drudzy w tej serii zdołali wygrać dwa mecze z rzędu. Najpierw zrobili to Rangers, a teraz Panthers. Gospodarze w pierwszej i drugiej rundzie byli w stanie wygrać nawet trzy spotkania z rzędu, więc mogą być dobrej myśli przed szóstym meczem. Jeszcze lepiej w dwóch pierwszych rundach wyglądali nowojorczycy, którzy byli w stanie wygrać siedem pierwszych spotkań i dopiero w ósmej potyczce zaznali smaku porażki. W tej parze na pięć meczów dostaliśmy tylko jeden, w którym bramek nie zabrakło. Do zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Baner hokej

Nadchodzące starcie raczej będzie nawiązywać do spotkań z małą ilością goli, a potencjalne siódme starcie również nie sprawi, że hokeiści obu ekip zaczną się mocniej wychylać, a raczej wszyscy będą zamknięci w mocnych ryzach taktycznych. W ostatniej analizie wspominałem, że w obu zespołach za zdobywanie bramek głównie odpowiadają ofensywni gracze, a defensywni większy nacisk kładą na bronieniu dostępu do własnej bramki. W poprzednim meczu gol obrońcy Panthers okazał się bardzo pomocny, ponieważ pomógł on wyrównać stan spotkania. Mowa tutaj o Froslingu, który jest najlepszym strzelcem drużyny z formacji obronnej, ale do czołowych ofensywnie usposobionych defensorów jeszcze dużo mu brakuje. Trudno w tej parze jest o bramki, więc zdecydowanie mniejsze szanse na cieszenie się z gola mają obrońcy, bo też bramkarze stają na wysokości zadania. Shesterkin, czyli golkiper gości nie odpoczywał w play-off ani razu i rozegrał komplet spotkań, broniąc na poziomie 92%, co jest bardzo dobrym osiągnięciem w tej fazie sezonu. Po drugiej stronie Bobrowskiego też nie ominął żaden mecz Panthers, a ten wypracował sobie skuteczność obron na poziomie 90%. Patrząc po liczbach, jest to gorsza średnia obron bramkarza gospodarzy, ale w przełożeniu na gole tracone w spotkaniu, to górą jest Bobrowski.

Statystyki:

  • Obrońcy gospodarzy mają na swoim koncie łącznie 9 goli
  • Obrońcy gości mają na swoim koncie łącznie 2 bramki
  • Defensorzy Rangers przeciwko Panthers nie zdobyli żadnego gola
  • Defensorzy Panthers przeciwko Rangers zdobyli 2 trafienia

Co obstawić?

Przyjezdni z Nowego Jorku nie mają marginesu błędu i jeżeli chcą dalej być w grze, to muszą wygrać na Florydzie. Panthers w pierwszej rundzie wyglądali znakomicie u siebie, ale po awansie ich gra przed własną publicznością zdecydowanie uległa pogorszeniu. Goście dwa razy potrafili doprowadzić do dogrywki na Florydzie i raz w niej wygrać. Nowojorczycy dobrze radzą sobie w delegacjach, w których przegrali tylko raz w regulaminowym czasie gry. Jestem bliski stwierdzenia, że będziemy świadkami w tej parze siódmego starcia. Niedzielnej nocy według mnie możemy spodziewać się małej ilości kar, bo jeden gol w przewadze może być zabójczy, zwłaszcza gdy popatrzymy, jak trudno zdobywa się gole obu stronom. Bramek też nie powinno być dużo i trzecia dogrywka nie będzie wielkim zaskoczeniem. Przez trafienie Froslinga poprzednia propozycja nie weszła, więc postanowiłem powtórzyć moją propozycję, która dotyczy tego, że żaden obrońca nie będzie cieszyć się z bramki. Defensorzy obu ekip skupieni są na obronie własnej bramki, a niedzielnej nocy będzie to miało jeszcze większe znaczenie, żeby się nie wychylić, bo konsekwencje mogą być opłakane. Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Gol obrońcy - NIE
Kupon Fortuna NHL

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze