Finał YaLLa Compass 2024! Gramy kupon z kursem 2.16!

Trofeum IEM Katowice

Finał turnieju YaLLa Compass 2024, w którym zobaczymy bardzo niespodziewanie NIP. Mongolz pokonało na swojej drodze naprawdę ciekawe ekipy, w tym faworytów całego turnieju czyli Astralis. Kto ostatecznie będzie triumfował w tym turnieju?

STS kod promocyjny.

Mongolz – NIP

 

W spotkaniu finałowym chciałbym skupić się na czymś innym niż wynik, a konkretnie na starciu dwóch graczy Mongolz. Samo Mongolz spisuje się bardzo dobrze, ale zapewne mało osób zdaje sobie sprawę, kto jest dowodzącym tej ekipy. Blitz to gracz, który spisuje się na tyle dobrze indywidualnie, że ciężko by było pomyśleć, że jest dowodzącym. Jednakże podczas ostatnich turniejów możemy zobaczyć bardzo dobre wyniki ekipy Mongolz i znaczący spadek formy Blitza. W ciągu ostatniego miesiąca zalicza zaledwie 0.63 zabójstw na rundę, co jest słabym wynikiem na jego formę z ostatnich tygodni. Dla porównania Senzu rifler tej ekipy zdobywa aż 0.78 zabójstw na rundę, co jest bardzo dużą różnicą. Jest on też zdecydowanie najlepszym zawodnikiem całej ekipy Mongolz podczas tego turnieju. Podczas YaLLa Compass 2024 różnica między tymi graczami jest jeszcze większa, bo Senzu zdobył już aż 40 zabójstw więcej od Blitz. Dowodzący chyba większość swojej uwagi skupia po prostu na zarządzeniu drużyną i momentami, kiedy wysłać poszczególnych graczy do bardziej agresywnej gry. Nie było jeszcze spotkania podczas tego turnieju, kiedy Blitz zdobył by więcej zabójstw od Senzu, co pokazuje, jaka jest różnica pomiędzy tymi graczami w tym turnieju. Spotkanie z NIP na pewno będzie bardzo wymagające dla Mongolz, bo rywal nie trafił tu z przypadku.
Przewidywane mapy:
NIP ban Dust 2
Mongolz ban Vertigo
NIP pick Ancient
Mongolz pick Mirage
NIP ban Nuke
Mongolz ban Anubis
Inferno was left over

 

Typ: Senzu więcej zabójstw od Blitz. Wydaje mi się, że w takim meczu dowodzący ekipy Mongolz będzie musiał skupić się na rozgryzieniu ekipy NIP. Dowodzący Fnatic i Furii podczas meczów przeciwko NIP zrobili odpowiednio 0.8 i 0.7 ratingu w całym spotkaniu. Pokazuje to jak bardzo angażujące jest spotkanie, przeciwko takiej ekipie, zwłaszcza dla zawodników z taką odpowiedzialnością. Jedyny dowodzący, który zdobył pozytywny rating przeciwko NIP to właśnie Blitz, ale mimo tego Senzu zdobył więcej zabójstw.

Kupon gramy z bukmacherem STS, który wprowadził nowe promocje takie jak wizjoner czy 2 gole przewagi z wcześniejczym zaliczeniem zakładu. Sprawdź kod promocyjny sts i przekonaj się sam. Analizy z esportu znajdziesz w zakładce typy na esport.

Senzu więcej zabójstw od Blitz
Kurs: 1.60
Zagraj!
baner grupa zagranie

Aurora – Rush B

 

Zamknięte kwalifikacje do ESL Pro Leauge to podobny format turnieju do YaLLa Compass 2024, ale awans do fazy pucharowej zapewni sobie tylko 2 z 8 drużyn. W mojej opinii Aurora to ekipa z największym talentem i potencjałem z całej stawki i wszystko zależy tylko od ich dyspozycji. W formacie bo1 wszystko zależy od tego, w jakiej dobrej jesteś obecnie formie i ile map masz przynajmniej solidnie rozpracowanych. Aurora jest ostatnio w nieco gorszej formie, ale nadal wygrywa większość spotkań. Mają rozpracowane wiele map i rozegrali w ostatnich miesiącach mnóstwo spotkań przeciwko naprawdę solidnej konkurencji. Deko oraz R3salt będą musieli pociągnąć zespół w gorszych momentach, ale to przecież potrafią robić bardzo dobrze. Największym minusem mogą być słabsze rundy pistoletowe w ich wykonaniu w ostatnim miesiącu. Wygrali zaledwie 40% takich rund, ale ten turniej jest zbyt ważny, żeby to mogło mieć dla nich jakikolwiek wpływ. Rush B natomiast zaskakuje głównie ze względu na kursy, jakie bukmacherzy na nich wystawiają. Zazwyczaj są to absurdalnie wysokie kursy, a oni potem potrafią, chociażby pokonać Saw czy zabrać mapę Aurorze. Jednakże nie mają żadnych szans na awans z tej grupy, bo mamy tu do czynienia ze zbyt mocnymi ekipami. Kluczowe w tym meczu będzie doświadczenie i mapy, jakie drużyna może rozegrać. RUsh B w ostatnich trzech miesiącach rozegrało łącznie 33 mapy, a Aurora na samej mapie Ancient zagrała w tym czasie 25 razy. Aurora może dostosować sobie mapy pod siebie i zdecydowanie utrudnić życie rywalowi. W ostatnim starciu między tymi ekipami Rush B wygrało na mapie Ancient, ale Aurora może to spokojnie w tym starciu zbanować.
Przewidywane mapy:
Rush B ban Dust 2
Aurora ban Vertigo
Aurora ban Ancient
Rush B ban Mirage
Rush B Ban Inferno
Aurora ban Anubis
Nuke was left over

 

Typ: Aurora wygra mecz. W tym turnieju nie ma miejsca na błędy, jeżeli chce się wyjść z grupy. Warto zaznaczyć, że Aurora jest drugą najlepszą drużyną w grupie, jeżeli chodzi o wynik na ESL Challanger League z obecnych tu drużyn. Jedynie Sinners dzięki trafieniu na Rush B skończyło wyżej. Rush B to teoretycznie najsłabszy rywal w stawce, dlatego Aurora musi obowiązkowo wygrać ten mecz, jeżeli chce myśleć o wyjściu z grupy.

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Aurora wygra mecz
Kurs: 1.35
Zagraj!
Zdjęcie na kupon esport 9.06.2024

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze