Finał turnieju IEM Katowice! Czy Faze zatrzyma Spirit?

Troefum IEM Katowice 2024

Ostatni dzień turnieju IEM Katowice, który zakończy się bardzo oczekiwanym przez wszystkich starciem. Faze będzie miało okazję się zrewanżować Spirit i wygrać cały turniej. Kto ostatecznie okaże się lepszy i czy Faze zatrzyma Donka?

betcris koszulka
betcris koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1400 zł we freebetach po 1., 2. i 3. wpłacie + 20 zł freebet na urodziny!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

1. FREEBET: 100% do 400 zł
2. FREEBET: 50% do 500 zł
3. FREEBET: 50% do 500 zł
4. FREEBET: 20 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Metizport – Alliance


Metizport 
nie miało zbyt dobrych wyników ostatnio, ale wiadomo, że ta drużyna ma jeszcze trochę potencjału w sobie. Przede wszystkim główna gwiazda Nilo jest graczem, którego stać na granie na dużo wyższym poziomie. Jeżeli pozostali zawodnicy Metizport będą trzymać bardziej regularnie formę to stać ich na ciekawe rezultaty. Metizport gra bardzo słabo w rundach pistoletowych, bo wygrywa zaledwie 36% tych rund. Bardzo słaba statystyka, ale jeżeli są w stanie mimo tego rywalizować z ciekawymi zespołami to, co jeżeli ten element poprawią. Ostatnio mieli spore problemy na mapie Mirage, która do niedawna była jedną z ich ulubionych. Poza tym mają bardzo wysokie procenty zwycięstw na większości map, prócz Overpassa. W ostatnim spotkaniu na Sprout, oprócz wspomnianej wcześniej mapy Mirage zagrali dobre spotkanie i wygrali ostatecznie wynikiem 2:1.

Alliance to drużyna bez większej przyszłości. Ostatnie wyniki są tragicznie, jest to tak naprawdę seria porażek, dokładnie siedmiu. Przerwali tę serię zwycięstwem na 9ine, ale obecnie 9ine jest w bardzo słabej formie. Nie uważam, żeby pokonanie tej formacji było wyznacznikiem dobrej formy. Teoretycznie procenty zwycięstw na różnych mapach nie są wcale złe, ale jak zobaczymy, że wiele z tych zwycięstw jest na słabe drużyny ze Szwecji, to zmieni się nieco percepcja. Alliance nie ma mapy, na której wygrywa regularnie, Vertigo wydaje się mapą, gdzie utrzymują relatywnie dobrą formę, ale dalej zwycięstwa mieszają się z porażkami, chociaż w trochę mniejszym stopniu. Alliance wygrywa 46% rund pistoletowych, ale radzą sobie zdecydowanie lepiej od Metizport. Dokładają do tego prawie 92% wygranych rund po udanej rundzie pistoletowej oraz 21% rund wygranych po przegranej pistoletówce. Mimo to wyniki mają bardzo słabe i prezentują się po prostu poniżej oczekiwań.
Przewidywane mapy:
Alliance ban Nuke
Metizport ban Anubis
Alliance pick Inferno
Metizport pick Ancient
Alliance ban Mirage
Metizport ban Overpass
Vertigo was left over

 

Typ: Metizport wygra mecz. Na ten moment są po prostu lepszą drużyną i trafią w końcu na ekipę z bardzo słabą formą. Nie wydaje mi się, żeby Alliance potrafiło wygrywać wiele rund z rzędu z Metizport, a to był główny problem ekipy Nilo.

Kupon gram z bukmacherem Betcris, który oferuje bardzo ciekawe promocje. Sprawdź kod promocyjny betcris i przekonaj się sam. Analizy na esport, znajdziesz w zakładce typy na esport.

Metizport wygra mecz
Kurs: 1.44
Zagraj!

baner grupa zagranie

Faze – Spirit

 

Faze wygrało z Mouz wynikiem 2:0 i do pewnego momentu nie dawali swoim rywalom żadnych szans. Po wygraniu pierwszej mapy wynikiem 13:3, prowadzili na mapie Ancient wynikiem 10:2. W drugiej połowie, po wygranej rundzie pistoletowej przy wyniku 11:2 zaczeli przegrywać mnóstwo rund. Ostatecznie mapa zakończyła się wynikiem 13:11 dla Faze, ale rywale byli bardzo blisko dogrywki. Cała drużyna Faze zagrała bardzo dobre spotkanie i jak to z nimi bywa, scena ich tylko coraz bardziej nakręca. Tym razem najlepszym zawodnikiem okazał się Rain, który zdobył 40 zabójstw przy zaledwie 20 śmierciach. Spirit to będzie jednak dużo cięższy rywal niż wszyscy poprzedni. Już raz zmierzyli się z Rosjanami i przegrali wynikiem 2:0, tak naprawdę nie pokazując większej walki w tym spotkaniu. Finał zostanie rozegrany w formacie bo5, czyli do trzech wygranych map. Ciężko powiedzieć, na czyją korzyść wpływa ten format. Faze bardzo dobrze gra w rundach pistoletowych, bo wygrali aż 16 z 22, ale za to zaledwie w 62% wygrywali kolejną rundę po wygranej pistoletówce. Może to być spory problem, zwłaszcza patrząc na to jak potrafią grać, tacy zawodnicy jak Donk czy Sh1ro, którzy mogą stworzyć coś z niczego. Problemem Faze jest na pewno brak mapy, na której będą wyraźnie lepsi od Spirit. Ostatnio przegrali na Mirage oraz Nuke, a na Ancient Spirit jest również bardzo mocne. Szansa może być w mapie Anubis, na której Spirit popełnia błędy, co zresztą pokazał mecz z Falcons, gdzie rywale wygrali 8 rund, mimo tego, że przegrali 9:3 pierwszą połówkę. Myślę, że Faze trzeba oceniać jako zespół, który może grać zdecydowanie lepiej przed publicznością i to chyba będzie ich najważniejszy atrybut. Statystycznie rywal prezentuje się po prostu lepiej podczas turnieju, ale doświadczenie i gra na scenie stoi po stronie ekipy Karrigana.

Spirit jest zdecydowanie najlepszą drużyną podczas całego turnieju i udowodnili to po raz kolejny wygrywając bardzo spokojnie z ekipą Falcons. Na ten moment przegrali tylko jedną mapę z Navi, ale musiały się tam wydarzyć rzeczy wręcz niemożliwe jak chociażby clutch 1 na 4, żeby Spirit przegrało ostatecznie 13:11. W meczu z Falcons nie pokazali zbyt wielu swoich słabości, może oprócz tego, że bardzo dobry zespół na Anubisie będzie w stanie im zagrozić. Na pozostałych mapach rywale nie byli nawet blisko zwycięstw, więc jest to naprawdę imponujące. Spirit jest w tym spotkaniu zdecydowanym faworytem i trzeba powiedzieć, że bardzo słusznie. Gra przed dużą publiką nic nie zmieniła i wygrali równie pewnie, jak zazwyczaj z rywalem. Jeżeli chodzi o rundy pistoletowe w tym turnieju, to wygrali 11 z 18 i nie przegrali ani jednej rundy po wygranej pistoletówce. Do tego dołożyli 14% rund wygranych po przegranej rundzie pistoletowej. Są w tym aspekcie po prostu bardzo dobrzy i widać to po wynikach. Trzeba pamiętać, że Spirit to nie tylko wybitny Donk. Sh1ro, który osiągnął rating na poziomie 1.25, podczas tego turnieju jest po prostu w cieniu Donka, ze względu na tak jak absurdalnie dobry jest. Zont1x to chyba najbardziej niedoceniana postać tej ekipy, a udowadnia, że na swojej pozycji już teraz jest jedynym z najlepszych na świecie. Do tego dochodzi bardzo solidny i dbający o atmosferę Magixx oraz dowodzący Chopper, który w końcu ma odpowiednich graczy do realizacji planu.
Przewidywane mapy:
Spirit ban Inferno
Faze ban Vertigo
Spirit pick Mirage
Faze pick Ancient
Spirit pick Anubis
Faze pick Nuke
Overpass was left over

 

Typ: Spirit wygra mecz. Szczerze mówiąc, nie jest łatwo przewidzieć wynik tego spotkania. Oba zespoły prezentują się bardzo dobrze, a do tego Faze jest jeszcze lepsze, grając przed dużą publiką. Jednakże Donk jest zbyt dużą różnicą w takich spotkaniach i po prostu nie zawodzi. Zwłaszcza w formacie bo5, gdzie liczy się powtarzalność, Donk będzie mógł pokazać pełnię swoich możliwości.

Analizy na spotkania z innych dyscyplin, znajdziesz w zakładce typy dnia.

Spiritwygra mecz
Kurs: 1.50
Zagraj!
zdjecie na kupon esport 11.02.2024 IEM Katowice


Fot.Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze