FEN 55: typy, kursy, zapowiedź | 15.06.2024

FEN 55, Ostróda, Fight Exclusive Night, Mateusz Makarowski, Patryk Duński, Mansur Abdurzakov vs Michał Pietrzak

Organizacja Fight Exclusive Night kolejnego roku przybywa do Ostródy, aby w letnim miesiącu zorganizować galę. Tym razem event drugiej największej polskiej organizacji MMA organizującej starcia profesjonalnych zawodników zwieńczy walka o pas kategorii półśredniej pomiędzy Mansurem Abdurzakovem a Michałem Pietrzakiem. Choć tym razem nie będzie to jedyna interesująco zapowiadająca się konfrontacja. Fani będący i na trybunach, i oglądający transmisję doczekają się więcej niż 9 pojedynków! Wszystko za sprawą tego, że gala będzie miała także dodatkowy smaczek. Będzie nim walka w K-1 z udziałem rozpoznawalnej Laury Grzyb.

Patryk Duński – Mateusz Makarowski: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (15.06.2024 r.)

Na dystansie 3 rund w co-main evencie gali FEN 55 zmierzą się ze sobą wschodząca gwiazda organizacji FEN z debiutującym pod jej szyldem. Wypożyczony z Babilonu MMA Mateusz Makarowski postara się zwyciężyć. Zadanie będzie miał o tyle trudne, że do klatki wraca po porażce w rewanżu z Krzysztofem Mendlewskim.

O ile za pierwszym razem uległ mu jednogłośną decyzją sędziów, tak w ostatnim występie poddał się po dwóch minutach drugiej rundy. Zadanie będzie o tyle trudniejsze, że Patryk Duński znajduje się w lepszej sytuacji. To on – zresztą na tej samej gali, której pojedynkował się Mateusz Makarowski – pokonał Fabiano Silvę na pełnym dystansie. Tym samym udanie się odbudował po przegranej na FEN 47 – kiedy to na pełnym dystansie w 5-rundowym pojedynku ulegał Łukaszowi Charzewskiemu.

Przed tymi 2 decyzjami zanotował w sumie 5 kolejnych triumfów przed czasem, z których aż 4 stanowiły nokauty! Dodatkowo to Patryk Duński próbował swych sił częściej na tle mocniejszych przeciwników. Owszem, przegrywał z nimi, ale też jednak tego rodzaju przegrane pozwoliły w większym stopniu rozwinąć umiejętności. Oprócz tego trzeba zaznaczyć, że stawką tego pojedynku nie będzie pas mistrzowski FEN w kategorii lekkiej. Z rozpiski wypadł Damian Rzepecki. Dlatego też pytaniem otwartym pozostaje, czy Makarowski jako były mistrz federacji Babilon MMA udanie się odbuduje pojedynkując się z fighterem, który już przed rokiem był pretendentem do pasa w dywizji lekkiej.

Co prawda to Makarowski pojedynkuje się bardziej widowiskowo od Patryka. W końcu to Mateusz zanotował 9 z 11 wygranych przed czasem. A to zdarzenie jest jednym z, które można obstawić w TOTALBET, który jest jednym z wielu z listy bukmacherów legalnie działających w Polsce.

Statystyki:

 • Dla Makarowskiego ta walka będzie debiutem w FEN. Natomiast Duński w FEN ma rekord: 4-1.
 • Duński i Makarowski w trakcie kariery walczyli po 18 razy i mają taki sam bilans jak: 11-6-1!
 • Mateusz Makarowski 8 razy, czyli 2-krotnie częściej wygrywał przez nokautowanie rywali!
 • Z kolei Patryk Duński częściej poddawał oponentów, a różnica wynosi w tej statystyce – 2:1.
 • Finish rate w przypadku Patryka Duńskiego wynosi 73%, a u Mateusza Makarowskiego już 82%.
 • Najszybsze zwycięstwo Patryk Duński odniósł po 17, a Mateusz Makarowski po 44 sekundach!
 • Średni czas toczenia walki u Duńskiego wynosi 8 minut i 15 sekund, a u Makarowskiego ten rezultat wynosi 8 minut i 31 sekund.

Co obstawiać?

Bukmacherzy są przekonani, co do tego, że lepszym w tym pojedynku powinien okazać się Patryk Duński! Kurs na jego zwycięstwo w TOTALBET wynosi 1.55 względem 2.47 na triumf Mateusza Makarowskiego. Na tę dysproporcje wpływ ma przede wszystkim to, że Duński jest jedną ze wschodzących gwiazd FEN, a Makarowski debiutuje pod szyldem tej organizacji.

Patryk Duński wygra walkę na FEN 55: TAK
Kurs: 1.55
Graj!

Do tego jeszcze wraca do klatki będąc po przegranej z Krzysztofem Mendlewskim na Babilon MMA 43. Do tego Patryk Duński staje przed okazją odniesienia już 3. zwycięstwa w ostródzkim amfiteatrze! A jakiego typu podejmuję się od siebie względem ich pojedynku? To, że zwyciężą okaże się właśnie Patryk Duński.

grupa zagranie.com

Mansur Abdurzakov – Michał Pietrzak: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (15.06.2024 r.)

Odnośnie do drugiego typu dnia to będzie to już w sumie 8 pojedynek o pas mistrzowski w kategorii półśredniej w historii FEN. Poza tym wartym zauważenia jest to, że poznamy już 5. mistrza niniejszej dywizji! Poza tym znaczenie ma też to, że dla Mansura Abdurzakova będzie to drugie podejście po mistrzowską koronę. Wcześniejszej próby podejmował się w marcu zeszłego roku. Wówczas przegrał jednogłośną decyzją sędziów konfrontację z Cezarym Oleksiejczukiem.

Tym samym można zakładać, że będzie minimalnie bardziej doświadczonym w pewnej płaszczyźnie od najbliższego rywala. W końcu to Mansur już posmakował tego, jak to jest, kiedy toczy się 5-rundowy bój. Natomiast Michał Pietrzak, choć walczył pod szyldami większych organizacji jak np. KSW, tak pierwszy raz przystępuje do rywalizacji zakontraktowanej na 5 rund po 5 minut każda. Na korzyść Abdurzakova przemawia także to, że jest w dużo lepszej sytuacji niż jego najbliższy przeciwnik. W końcu to „Borz” reprezentujący Lublin w ostatnich 7 występach zanotował aż 6 zwycięstw!

Tak jak wspominałem wyżej, jedyną porażkę poniósł w starciu z Cezarym Oleksiejczukiem, który wówczas bronił mistrzowskiego tytułu. Na marginesie dodam, że była to jedyna przegrana Mansura w kategorii półśredniej! Dla odmiany Michał Pietrzak szuka sposobów na odbudowanie się po ostatnich mizernych występach pod szyldem KSW. Owszem, w ostatniej walce pokonał jednogłośną decyzją sędziów Joela Kouadję, ale na evencie organizowanym przez Babilon MMA.

Natomiast przed tym triumfem ulegał kolejno: Marcinowi Krakowiakowi, Brianowi Hooi’owi i Tomaszowi Romanowskiemu. Jako, że przed starciem z popularnym „Tommy’m” zanotował remis po konfrontacji z Shamilem Musaevem, to ostatni raz (przed ostatnią walką) wiktorię odniósł w marcu 2021 roku… Co prawda 5 z 6 jego ostatnich pojedynków kończyło się decyzjami sędziów punktowych. Jednak w zdecydowanej większości brakowało symbolicznego „czegoś”.

Zresztą, kiedy pokonał Krystiana Kaszubowskiego na gali KSW, to również dokonał tego werdyktem arbitrów i to jeszcze niejednogłośną! Dlatego też choć to Michał ma za sobą więcej walk, i pod szyldami większych organizacji, tak… W momencie, w którym jest teraz jego potencjalne zwycięstwo nie jest tak oczywiste, jak jeszcze 4-5 lat temu. Dlatego też, choć będzie solidnym testem dla Mansura, tak nie może dziwić, że względem tego typu sportów walki przystąpi w roli underdoga.

To, na co jeszcze należy zwrócić uwagę przed podjęciem się typu na ten pojedynek, to to, że ostatnio rozlubował się w kończeniu starć przed czasem. W końcu w 6 ostatnich występach zaliczył 5 triumfów i po każdy z nich sięgał przed czasem. Najczęściej, bo 3-krotnie Mansur triumfował w drugich odsłonach.

Statystyki:

 • Aktualny bilans walk Mansura wynosi 10 wygranych i 4 przegrane, a Michała: 11-7-1.
 • W organizacji FEN dotychczas walczył tylko Abdurzakov i jego rekord tu wynosi: 3-3.
 • Mansur Abdurzakov zwyciężał 2-krotnie przez nokauty, a Michał Pietrzak 3-krotnie.
 • „Borz” ma za sobą także 7 skończeń przed czasem dzięki poddaniom przy „tylko” 2 „Zgniatacza”.
 • Finish rate w przypadku Mansura wynosi aż 90%! O wiele niższy (45%) wynosi u Michała.
 • Najszybsze zwycięstwo Mansura odniósł po 100 sekundach, a Pietrzak po 56 sekundach!
 • Średni czas walki u Abdurzakova wynosi 10 minut i 16 sekund, a wynik Pietrzaka wynosi – 11:30.

Co obstawiać?

Tak jak wspominałem wyżej, bukmacherzy nie mają wątpliwości, co do tego, kto zostanie 5. mistrzem organizacji FEN w kategorii półśredniej. Tego typu podejście wyłania się z kursów, gdzie różnica wynosi 1.43 do 2.60. O powodach tej dysproporcji wspominałem już wyżej. Dlatego też dodam; oprócz informacji, że kupon stawiam z kodem promocyjnym TOTALBET; że u tego bukmachera mamy największą liczbę typów względem tej gali!

Mansur Abdurzakov wygra walkę na FEN 55: TAK
Kurs: 1.43
Graj!

Natomiast, co obstawiam od siebie? Podejmuję się wskazania, że lepszym będzie Mansur. Choć teoretycznie ostatnio zwycięża przed czasem, tak też trzeba uwzględnić, że ten pojedynek będzie toczyć się o większą stawkę niż te, kiedy wygrywał. Dodatkowo już też wie, jak należy rozkładać siły na 5 rund. Dlatego też, oznaczenia o triumfie Mansura przed czasem podejmowałbym się wyłącznie do singla. W tym przypadku wolę zabezpieczyć kupon dużo pewniejszym wskazaniem.

Propozycja kuponu:

fot. Adam Starszyński/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze