FEN 46: typy, kursy, zakłady | 27.05.2023

Marcin Wójcik, FEN, FEN 46 w Pile

Organizacja Fight Exclusive Night zawitała w ten weekend po raz pierwszy w historii do Piły. Wizyta z miejsca stała się sukcesem, albowiem sprzedano wszystkie dostępne bilety! W karcie głównej znalazło się 7 walk, w tym konfrontacja o pas mistrzowski w kategorii do 84 kilogramów. Do tego w co-main evencie gali wystąpi znany z występów w KSW Marcin Wójcik, który wraca na polskie podwórko. Z licznych zapowiedzi medialnych wygląda na to, że jeśli w sobotę zwycięży, to najprawdopodobniej wróci do największej polskiej organizacji MMA. Czy tak się stanie? Kto opuści klatkę FEN-u z mistrzowskim pasie na ramieniu? Próbę odpowiedzi na te pytania przedstawiam niżej.

Totalbet koszulka
Totalbet koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

3x zakład bez ryzyka do 111 zł  – 100% zwrot na konto główne (do wypłaty BEZ obrotu!)

Odbierz darmowe środki za samą rejestrację!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

CASHBACK: 3 x 111 zł  - 100% zwrot na konto główne

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Piotr Kuberski vs. Kamil Wojciechowski: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (27.05.2023 r.)

Zawodnik wychodzący do czerwonego narożnika jeszcze ani razu nie przegrał, kiedy występował pod szyldem FEN-u. Dzięki fenomenalnej postawie błyskawicznie stoczył bój o pas, który wygrał. W pierwszej obronie zmierzył się z Marcinem Filipczakiem. Wtedy również triumfował, a dokonał tego przez nokaut w drugiej rundzie. Wielu ekspertów i komentatorów jest zgodnych, co do tego, że dla Kuberskiego FEN stanowi dopiero przedsionek przed dużą karierą, nawet za oceanem. W końcu oprócz występów w FEN-ie pojawiał się również na galach takich organizacji jak UAE Warriors, czy RWC.

FEN 46: Piotr Kuberski vs. Kamil Wojciechowski

Kto wygra walkę?
PIOTR KUBERSKI 80%
KAMIL WOJCIECHOWSKI 20%
5+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • PIOTR KUBERSKI
 • KAMIL WOJCIECHOWSKI

 

Jednak dziś zmierzy się z niemniej uznanym zawodnikiem. Wszak mowa o Wojciechowskim, który ma za sobą 8 walk i wszystkie wygrane. Połowę z nich stoczył pod banderą FEN-u. Dzięki dwóm ostatnim zwycięstwom udowodnił, że zasługuje na walkę o najwyższe trofeum. W końcu rozprawił się i z Łukaszem Olechem, i z Joelem dos Santosem. W odróżnieniu od Kuberskiego, zwyciężał 7 razy przed czasem – 5-krotnie przez nokautowanie rywali i 2-krotnie przez zmuszanie ich do poddań. Jednak nim przedstawię swój typ na ten pojedynek, to dodam, że gram dzisiejszego double’a z wykorzystaniem kodu promocyjnego TOTALBET-u.

Statystyczne porównanie Piotra Kuberskiego z Kamilem Wojciechowskim przed FEN 46:

 • Kuberski ma na koncie 11 zwycięstw, z czego przeważającą większość odnosił przez nokautowanie rywali.
 • Z kolei Wojciechowski zanotował w sumie 8 wygranych, z czego 7 odnosił przed czasem: 5 razy przez nokauty i 2 razy przez poddania.
 • Piotr Kuberski w FEN-ie walczył 4-krotnie i za każdym razem zwyciężał: 2-krotnie w 2. rundach i po razie w 1. i 3. odsłonie.
 • Tyle samo starć w FEN-ie stoczył Wojciechowski. Z tą różnicą, że 3 z nich kończyły się w 1. rundach i tylko jedna przez decyzję sędziowską.
 • Piotr Kuberski oraz Kamil Wojciechowski odnosili po 3 triumfy przez nokauty i do tego tylko po 1 werdykcie arbitrów.
 • Kamil Wojciechowski jest niepokonanym. Natomiast Piotr Kuberski przegrał raz – z Jakubem Kamieniarzem na gali XFS w Poznaniu w 2019 roku.
 • Bardziej doświadczonym zawodnikiem jest Kuberski, który toczył pojedynki na całym świecie, w tym w takich organizacjach jak RWC oraz UAE Warriors.

Moje typowanie walki Piotra Kuberskiego z Kamilem Wojciechowskim przed FEN 46

Patrząc na to, czego obaj zdążyli dokonać; sądzę, że czeka nas efektowne starcie. I jeden, i drugi jest na najlepszej drodze, by już niedługo walczyć pod szyldem większej organizacji. Tyle tylko, że więcej szans na dokonanie tego ma Kuberski. Uważam tak z kilku powodów. To on jest bardziej doświadczonym, a do tego chłodniej, tzn. rozsądniej prowadzi swoje walki. Wojciechowski lubi iść na rywala za wszelką cenę, a to może w sobotę okazać się bardzo zwodnicze; wszak zmierzy się z kimś, kto tylko czeka na takie podejście… Dlatego też stawiam na to, że Piotr Kuberski po prostu zwycięży przed czasem.

Piotr Kuberski wygra przed czasem: TAK
Kurs: 1.85
Graj!

 

Zagranie FB

 

Marcin Wójcik vs. Ednaldo Oliveira: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (27.05.2023 r.)

Jednak zanim dojdzie do głównej walki wieczoru, to będziemy świadkami interesującego co-main eventu, który zostanie rozegrany w umownym limicie do 98 kilogramów. Wspominam o tym starciu, bowiem wystąpi w nim były mistrz FEN-u, czyli Marcin Wójcik. Mało tego, polskim fanom jest znany nie tylko z racji pokonania Adama Kowalskiego, czy rozbicia ciosami Rafała Kijańczuka. Nawiązuję do tego, że w przeszłości mierzył się również o pas KSW w kategorii półciężkiej, kiedy to mistrzem był Tomasz Narkun.

Z kolei Ednaldo Oliveira to typowy zawodnik, który najlepsze lata ma za sobą. Mimo, że mógłbyś powiedzieć, że jak na dzisiejsze standardy MMA, to ma „dopiero 39 lat”, tak to porzekadło nie sprawdza się w jego przypadku. Sądzę tak, bowiem w ostatnim czasie regularnie przegrywa. Prawdą jest, że wygrał w sumie 21 pojedynków, z czego 13 przed czasem, ale w ostatnich 7 walkach zwyciężył tylko raz. Dokonał tego na gali DF w grudniu… 2019 roku! Od tamtej pory przegrywał w sumie 4-krotnie. Dlatego też nie powinien stanowić większego zagrożenia dla Marcina Wójcika, który – wedle medialnych spekulacji – ma stoczyć teraz walkę na FEN-ie, aby później wrócić do rozmów o powrocie do KSW.

Dlatego też uważam, że jest to walka dosłownie na przetarcie dla Marcina Wójcika. Wszak to on walczył na bardziej prestiżowych galach. Do tego to jego kariera jest w trakcie rozwoju, a ta Brazylijczyka chyli się ku końcowi. Nie spodziewam się żadnych większych emocji po tej walce. Dlatego też, jak jeszcze bym zareklamował to starcie? Ano w ten sposób, że jeśli chce się bardziej zaryzykować, to warto rozważyć, w której rundzie zakończy się ta konfrontacja. Jednak jako, że nie jestem tego typu do końca pewny, to wolę podjąć się innego wskazania. Jakiego?

Statystyczne porównanie Marcina Wójcika z Ednaldo Oliveirą przed FEN 46:

 • Brazylijczyk w ostatnich 4 walkach za każdym razem przegrywał. Ostatnio 2-krotnie przez decyzje, a wcześniej 2 razy przez bycie nokautowanym.
 • Z kolei Polak w FEN-ie występował łącznie 6 razy. W nich 5-krotnie zwyciężał, w tym aż 3-krotnie w 4 ostatnich starciach. Przegrał tylko z Ederem de Souzą.
 • Ednaldo Oliveira na polskim podwórku walczył 3 razy, w tym 2-krotnie dla Babilonu i raz dla FEN-u. Odniósł tylko raz zwycięstwo – pokonując Michała Kitę na Babilon MMA 9.
 • W ostatnich 2 konfrontacjach Marcin Wójcik okazywał się lepszym od Pawła Hadasa oraz Micka Stantona – pierwszego znokautował, drugiego poddał.
 • Brazylijczyk pod szyldem FEN-u wystąpił na gali z numerem 32. Na niej przegrał przez zostanie znokautowanym w 3. rundzie przez Szymona Bajora.
 • Marcin Wójcik w sumie zwyciężał 16-krotnie i przegrywał 8-krotnie. Najczęściej pokonywał rywali przez nokauty, a przegrywał przez bycie poddawanym.
 • Z kolei Brazylijczyk odnosił 21 triumfów i 11-krotnie przegrywał. Najczęściej okazywał się lepszym również przez nokautowanie przeciwników, a tyle samo razy przegrywał przez decyzje i bycie poddawanym.

Moje typowanie walki Marcina Wójcika z Ednaldo Oliveirą przed FEN 46

Zarówno dzisiejszy double jak i wszystkie me poprzednie typowania możesz odnaleźć bez trudu. Wystarczy zajrzeć do zakładki TYPY: Sporty walki, która z kolei jest do namierzenia w tej o nazwie TYPY Dnia. Natomiast, co gram w związku z tym pojedynkiem? Ano uważam, że każdy inny scenariusz niż wygrana przed czasem Marcina Wójcika będzie olbrzymią niespodzianką, a wręcz sensacją! O tym, że tego dokona pewni są również bukmacherzy, którzy na ten pojedynek przygotowali wycenę na poziomie 1.40. Dla porównania dodam, że na sam triumf Marcina Wójcika wystawiono kurs na poziomie raptem 1.15 względem aż 5.00 wartości na to, że dokona tego Brazylijczyk.

Marcin Wójcik wygra przed czasem: TAK
Kurs: 1.40
Graj!

Propozycja kuponu:

FEN, FEN 46, double, Totalbet, kupon

fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

3 x 111 zł w zakładzie bez ryzyka - zwrot na konto główne!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze