FaZe Clan – NaVi: typy, kursy, zakłady (31.03.2024)

Zawodnicy Faze podczas IEM Katowice 2024

Wczorajsze spotkania przyniosły naprawdę wielkie emocje i niesamowite zagrania. Ostatecznie Faze zmierzy się w pierwszym historycznym finale z Navi, który rozpocznie nowy rodział historii Counter Strike’a. Czy Alekisb dzień po swoich urodzinach, będzie w stanie zatrzymać tak mocne Faze?

Fortuna baner z ofertą na start

Faze – Navi

 

Faze po kolejnym bardzo dobrym spotkaniu awansowało do dalszej fazy i będzie miało okazje zagrać w wielkim finale. Gładko poradzili sobie na dwóch mapach i ulegli jedynie na Vertigo, czyli dość eksperymentalnej i ryzykownej mapie dla Faze. Widać po prostu jak dobrze zawodnicy radzą sobie z presją i potrafią dominować nawet tak dobrego rywala jak Vitality. Bardzo dobrze prezentuje się przede wszystkim Broky, ale Frozen też jakoś bardzo nie odstaje. Według mnienajlepszym zawodnik całego Faze, jest na ten moment Karrigan. Dokłada on bardzo dobre statystyki w fazie pucharowej i do tego świetnie zarządza drużyną w tak ciężkich momentach. Faze wygrało 7 z 12 rund pistoletowych przeciwko Vitality oraz Spirit. Jest to bardzo dobry wynik, patrząc na klase rywala i ich możliwości w tym aspekcie. Zawodnicy Faze napewno w jakimś stopniu się cieszą, że zagrają na Navi, bo nie jest to ekipa która dominowała podczas turnieju. Finał przeciwko Vitality czy Spirit byłby napewno cięższy jeżeli chodzi o presję i potencjalny strach przed umiejętnościami rywala. Tacy gracze jak Donk czy M0nesy są nie do zatrzymania, kiedy trafi im się odpowiedni mecz. W CS2 Faze mierzyło się z Navi tylko raz, praktycznie na samym początku wejścia CS 2 do głównych turniejów. Wygrali wtedy wynikiem 2:1 i byli po prostu zdecydowanie lepsi od rywali w tym starciu.

Navi zaskoczyło wszystkich swoim awansem do finału, bo przed turniejem było co najmniej kilka drużyn, które miały na to większe szanse. Mimo to dotarli oni do wymarzonego etapu i staną przed szansą na zgarnięcie pierwszego w historii Majora w CS 2. Uważam jednak, że drabinkę mieli zdecydowanie łatwiejszą od Faze. Pokonanie Eternal Fire i G2 nie jest aż tak ciężkie, jak gra przeciwko Vitality czy Spirit. Zwłaszcza że, Navi ma wybitnie dobry bilans przeciwko G2, odkąd Aleksib dołączył do drużyny. Najlepiej podczas turnieju spisuje się W0nderful oraz JL. Są to zawodnicy, którzy biorą presję na siebie i wygrywają kluczowe mapy dla Navi. IM nieco się poprawił podczas fazy pucharowej, ale dalej nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań. Wydaje mi się, że na ten moment IM ma być po prostu w miarę stabilny i musi wypełniać jak najlepiej swoje obowiązki. B1t prezentował się bardzo słabo w pierwszych dwóch spotkaniach, ale jest to gracz, który w każdej chwili może pokazać swoją zdecydowanie lepszą stronę. Navi wygrało 5 z 10 rund pistoletowych przeciwko Eternal Fire oraz G2, co jest po prostu solidnym wynikiem. Zapewne powinni zdobyć jedną czy dwie więcej, ale jest to element dość losowy. Mimo tego, że Navi zawsze ma jakiś problem, czy niedociągnięcia to potrafią jakoś sobie poradzić. W meczu przeciwko Faze mają kilka map, na których mogą Faze zaskoczyć. Napewno Overpass, Anubis czy Mirage to mapy, gdzie Navi może pokusić się o zwycięstwo. Pytanie jednak, czy będą w stanie przeciwstawić się tak mocnej drużynie.
Przewidywane mapy:
Navi ban Vertigo
Faze ban Anubis
Navi pick Overpass
Faze pick Nuke
Navi ban Inferno
Faze ban Mirage
Ancient was left over

 

Typ: Powyżej 2.5 map. Uważam, że Navi będzie w stanie wygrać co najmniej jedną mapę. Mogą rywali zaskoczyć na kilka sposób, podczas wybierania mapy i sądzę, że mają coś specjalnego przygotowane. Faze prawdopodobnie wybierze Nuke, gdzie czuję się bardzo komfortowo i pewnie, więc powinni tę mapę wygrać z łatwością.

Kupon gramy z bukmacherem Fortuna, który oferuje bardzo ciekawe formy promocji. Sprawdź kod promocyjny fortuna i przekonaj się sam. Analizy na esport znadjziesz w zakładce typy na esport, natomaist teksty z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

 

baner grupa zagranie

Zdjecie na kupon esport 31.03.20244

Fot.Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze