Dywizja Metro obroni tytuł sprzed roku? All-Star Game AKO 2.19
W nocy odbyły się konkursy indywidualne, a dziś będą rywalizować ze sobą cztery zespoły złożone z najlepszych zawodników tego sezonu. Dywizja Pacyfiku stanie w szranki z Dywizją Centralną a Dywizja Atlantycka zmierzy się z Dywizją Metro. Dzisiejszą analizę potraktujcie, jako zabawę i miły dodatek do lekkiej posuchy, którą mamy obecnie w National Hockey League. Teraz serdecznie zapraszam do sprawdzenia moich przewidywań na dzisiejsze starcie najlepszych hokeistów w All-Star Game. Na koniec warto wspomnieć, że cała impreza odbywa się na Florydzie.
Dywizja Centralna skład:
Arizona Coyotes: Clayton Keller (F), Chicago Blackhawks: Seth Jones (D), Colorado Avalanche: Cale Makar (D), Mikko Rantanen (F), Nathan MacKinnon (F), Dallas Stars: Jason Robertson (F), Minnesota Wild: Kirill Kaprizov (F), Nashville Predators: Juuse Saros (G), St. Louis Blues: Vladimir Tarasenko (F), Winnipeg Jets: Josh Morrissey (D), Connor Hellebuyck (G)
Dywizja Atlantycka skład:
Boston Bruins: Linus Ullmark (G), David Pastrňák (F), Buffalo Sabres: Rasmums Dahlin (D), Detroit Red Wings: Dylan Larkin (F), Florida Panthers: Matthew Tkachuk, Aleksander Barkov (F), Montreal Canadiens: Nick Suzuki (F), Ottawa Senators: Brady Tkachuk (F), Tampa Bay Lightning: Nikita Kucherov (F), Andrei Vasilevskiy (G), Toronto Maple Leafs: Mitchell Marner (F)
Dywizja Pacyfiku skład:
Anaheim Ducks: Troy Terry (F), Calgary Flames: Nazem Kadri (F), Edmonton Oilers: Connor McDavid (F), Leon Draisaitl (F), Stuart Skinner (G), Los Angeles Kings: Kevin Fiala (F), San Jose Sharks: Erik Karlsson (D), Vancouver Canucks: Elias Pettersson (F), Bo Horvat (F), Vegas Golden Knights: Logan Thompson (G), Chandler Stephenson (F)
Dywizja Metro skład:
Carolina Hurricanes: Andrei Svechnikov (F), Columbus Blue Jackets: Johnny Gaudreau (F), New Jersey Devils: Jack Hughes (F), New York Islanders: Brock Nelson (F), Ilya Sorokin (G), New York Rangers: Igor Shesterkin (G), Artemi Panarin (F), Adam Fox (D), Philadelphia Flyers: Kevin Hayes (F), Pittsburgh Penguins: Sidney Crosby (F), Washington Capitals: Alex Ovechkin (F)
Zasady gry:
Hokeiści zagrają w czteroosobowych składach. Trzech zawodników z pola oraz golkiper. Drużyny zaczynają rywalizację w półfinałach i najlepsze dwa zespoły zmierzą się ze sobą tego samego dnia w finale. Ogólny czas trwania spotkania wynosi 20 minut i jest podzielony na dwie 10-minutowe połowy.
Dywizja Pacyfiku – Dywizja Centralna: typy i kursy bukmacherskie (04.02.2023)
W zeszłym roku obie ekipy rywalizowały w półfinale z innymi dywizjami. Pacyfik okazał się gorszy od Metro a Centralna ograła Atlantycką, gdzie później w finale musiała uznać wyższość Dywizji Metro, która broni tytuły sprzed roku. Gracze z obu dywizji, na co dzień rywalizują ze sobą w Konferencji Zachodniej, w której pada zdecydowanie więcej trafień niż w Konferencji Wschodniej. Dywizja Pacyfiku ma w swoim składzie dwóch najlepiej punktujących hokeistów całej lidze, czyli duet z Edmonton Oilers, który od kilku sezonów odpowiada za strzelanie goli i pod tym względem nie zawodzą. Mowa tutaj o Connorze McDavidzie oraz Leonie Draisaitlcie, którzy łącznie w tym sezonie dla Oilers zdobyli, aż 168 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej, a ekip z Edmonton ma na swoim koncie 187 trafień, więc tylko przy 19 golach ten duet nie brał udziału. Do tego nie można zapomnieć o znakomitym w tym sezonie Eriku Karlssonie, który jest drugim najlepiej punktującym obrońcom w całej lidze. Możemy wyróżnić jeszcze Bo Horvata, który swoją skutecznością w barwach Canucks zapracował sobie na przenosiny do Nowego Jorku, a dokładnie do Islanders. Teoretycznie były gracz ekipy z Vancouver powinien reprezentować teraz wschodnią część, ale jeszcze ostatni raz przyjdzie mu być reprezentantem zachodu. Jeśli chodzi o reprezentantów z Dywizji Centralnej to tutaj nie możemy zapominać o trio z Colorado, czyli Makar, MacKinnon i Rantanen.
Dwóch pierwszych w tym sezonie nie zaprezentowało do tej pory swoich możliwości, które oglądaliśmy w poprzednim sezonie, ale wciąż zasługują ma udział w meczu gwiazd. Natomiast Rantanen ciągną Avalanche z uszy, dzięki czemu jest ich najlepiej punktującym graczem. Jeśli mówimy o skutecznych graczach w tym sezonie to nie mogło zabraknąć Roberstona oraz Kaprizova. Na pewno uwagę w obu ekipach trzeba zwrócić na bramkarzy, bo oni w porównaniu ze wschodem nie błyszczą w lidze. Wyjątkiem jest Hellebuyck, który robi w barwach Jets znakomitą robotę. Trochę gorzej, ale wciąż na dobrym poziomie bronią Saros oraz Thompson. Natomiast najsłabszym ogniwem w tej całej układance jest Skinner. Wiadomo, że każdy bramkarz dostanie 10 minut grania w półfinale i gdy zobaczymy na lodzie golkipera Oilers, to raczej możemy spodziewać się przez niego kilku straconych goli więcej od reszty.
Statystyki bezpośrednich spotkań:
- Dywizja Centralna – Dywizja Pacyfiku 5:10
- Dywizja Centralna – Dywizja Pacyfiku 10:4
- Dywizja Centralna – Dywizja Pacyfiku 2:5
- Dywizja Centralna – Dywizja Pacyfiku 3:10
- Dywizja Centralna – Dywizja Pacyfiku 6:9
Co obstawić?
W tej parze są najlepsi egzekutorzy w całej lidze i na pewno radzący sobie gorzej bramkarze niż w drugiej parze. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na Skinnera, który może radzić sobie najgorzej. Wiadomo, że jest to tylko zabawa i nikt nie będzie się zabijał o krążek, ale liczę, że tacy wirtuozi dadzą kibicom wiele razy powód do dobrej zabawy i świętowania trafień. W tej parze tylko raz mogliśmy narzekać na małą ilość trafień i słabą skuteczność. Mam nadzieję, że dziś będzie padała bramka za bramką, dlatego proponuje w tym spotkaniu zagrać na ilość goli. Na lodzie będzie sporo miejsca, bo zespoły rywalizują w czteroosobowych składach. Okazję na pewno będą, tylko trzeba dołożyć do tego skuteczność. Kod promocyjny w Fuksiarzu czeka na Ciebie!
Dywizja Atlantycka – Dywizja Metro: typy i kursy bukmacherskie (04.02.2023)
Niestety dla całego widowiska Dywizja Atlantycka straciła dwóch snajperów z powodu kontuzji. Dopiero w połowie lutego na lodzie zobaczymy Matthewsa. Jego miejsce zajął Barkov. Natomiast Thompsona zastąpił jego kolega z drużyny Dahlin. W Dywizji Atlantyckiej bardzo mocnymi punktami są bramkarze, bo jedną połowę będzie broni Ullmark a drugą Wasilewski. Dostępu do bramki Metro będzie bronić dwóch przedstawicieli New York Rangers, czyli Sorokin i Shesterkin. O sile w ataku Dywizji Atlantyckiej będą stanowili Pastrnak, czyli drugi najlepszy strzelec w całej lidze oraz dwóch znakomitych asystentów, jakimi niewątpliwie są Marner i Kuczerow. W Metro stawiają na doświadczony duet Owieczkina i Crosby’ego, a ich wsparciem będą gracze Rangers. Statystyki reszty zawodników nie powalają na kolana, oprócz Hughesa, który stanowi o sile Devils i jest w TOP10 najlepiej punktujących graczy. Tak samo, jak w poprzednim meczu gwiazd hokeiści z Dywizji Metro są uważani za najsłabszych, ale mimo to potrafili zaskoczyć i zgarnąć w poprzedniej kampanii tytuł najlepszej drużyny pod wodzą doświadczonego Girouxa, który został MVP. Mimo wszystko Dywizja Metro lubi zostawać najlepszym zespołem meczu gwiazd, bo już trzykrotnie zwyciężali w finale.
Statystyki bezpośrednich spotkań:
- Dywizja Atlantycka – Dywizja Metro 9:5
- Dywizja Atlantycka – Dywizja Metro 4:7
- Dywizja Atlantycka – Dywizja Metro 7:4
- Dywizja Atlantycka – Dywizja Metro 6:10
- Dywizja Atlantycka – Dywizja Metro 4:3
Co obstawić?
W bezpośrednich starciach lepiej wypadają gracze z Dywizji Atlantyckiej i moim zdaniem dziś nie przegrają, a nawet zameldują się w finale. Po tej parze nie spodziewam się tylu trafień, co po poprzedniej przez wzgląd na równych bramkarzy, którzy w tym sezonie radzą sobie bardzo dobrze. Pytanie, czy Owieczkinowi i Crosby’emu po prostu będzie się chciało bawić, czy wybiorą opcję szybkiego pokazania się i finał obejrzą z wysokości trybun. Proponuje tutaj zakład na to, że Dywizja Atlantycka nie przegra z Dywizją Metro. Przed sprawdzeniem, jak prezentuje się kupon zajrzyj, jaki bonus w Fuksiarzu czeka na Ciebie i każdego nowego gracza. Pamiętajcie, że dziś się bawimy, a ja podnoszę sobie emocję kuponem.
Foto. PressFocus
Zaloguj się, aby dodawać komentarze
Nie masz konta ? Zarejestruj się
(0) Komentarze