Drugi dzień Play-in do IEM Katowice! Czy Ence pokona Astralis?

Arena Spodek w Katowicach

Pierwszy dzień turnieju, dostarczył bardzo wielu emocji. Polskie Rebels pokonało Cloud9 na mapie Mirage, Ence uległo BIG, czy chociażby Mongolz, które wygrało na Furie. Co czeka nas drugiego dnia, czy Ence zaskoczy gwiazdorski zespół Astralis?

Koszulka bukmachera Betclic
Koszulka bukmachera Betclic
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Zakład bez ryzyka 50 PLN na start + specjalne promocje: +120% do wygranych oraz 100 PLN miesięcznie we freebetach!


🔥 GRA BEZ PODATKU! Codziennie, na wszystkie sporty, bez ograniczeń kursowych

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: do 50 zł ZWIĘKSZENIE WYGRANYCH: +120%

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

BetBoom – Cloud9

BetBoom zagrał po prostu tragicznie w meczu z Eternal Fire. Ciężko szczerze mówiąc napisać o czymś pozytywnym z tego spotkania. Przegrali mapę Nuke wynikiem 13:1 i zostali po prostu, całkowicie zdominowani. Rozpoczęli spotkanie po stronie antyterrorystów, a mimo to wygrali zaledwie jedną rundę i to od razu po przegranej rundzie pistoletowej. W całym spotkaniu, a była to zaledwie jedna mapa, zrobili aż 40 zabójstw mniej od swoich rywali. Jest to bardzo dużo różnicą i praktycznie wszystkie statystyki pokazują, jak nierówny był to pojedynek. Zawodnicy BetBoom zdobyli zaledwie 2 zabójstwa otwierające, ich rywale aż 12. BetBoom ma takie momenty, że czasem po prostu trafiają się nie tyle słabe mecze, co wręcz beznadziejne. Ostatnio podczas kwalifikacji do Majora, w meczu z Cloud9 wygrali zaledwie 8 rund na przestrzeni dwóch map. Trzeba jednak przyznać, że wyniki mają całkiem niezłe w CS2. Wygrane między innymi z Cloud9, OG, Gamer Legion czy Vitality. Oczywiście bardzo dużo brakuje do zbudowania sobie pozycji w rankingu czy nawet większej regularności, ale wydaje się, że są na dobrej drodze. Dalsze mecze zweryfikują, czy był to jedynie wypadek przy pracy, czy po prostu bardzo słaba forma.

Cloud9 przegrało z Rebels i jest to chyba największa sensacja, jaką zobaczyliśmy i zobaczymy podczas IEM Katowice. Przegrali z Polakami wynikiem 13:10 na Mirage i pokazali, że coraz częstsze wątpliwości wobec braku typowego snajpera są uzasadnione. Bardzo często widzieliśmy Perfecto z tą bronią i nie pokazał się z dobrej strony, a przy tym drużyna utraciła na jego umiejętnościach z karabinem. Cloud9 miało trochę pecha, bo jednak przegrali rundy na eco rywala lub pojedynczy karabin. Coś, co nie powinno się wydarzyć niezależnie od rywala a tym bardziej na tak słabego. Plusem z tego meczu jest bardzo dobra forma Electronica i Hobbita. Mimo słabszego okresu Cloud9 uważam, że dalej mogą sporo namieszać podczas tego turnieju. Jest to bardzo doświadczona grupa graczy i co najważniejsze bardzo zasłużona. Wiedzą, jak wygrywać turnieje i jak to jest grać pod presją. Format bo3 będzie dla Cloud9 zdecydowanie wygodniejsze, bo będą mieli możliwość robienia błędów, które nie zdecydują o porażce, a co najwyżej przegranej mapie. W poprzednim meczu z BetBoom spisali się znakomicie, więc jest to idealny rywal w meczu o wszystko.
Przewidywane mapy:
BetBoom ban Inferno
Cloud9 ban Vertigo
BetBoom pick Overpass
Cloud9 pick Anubis
BetBoom ban Nuke
Cloud9 ban Ancient
Mirage was left over

Typ: Cloud9 wygra mecz. Niezależnie od tego, jak słabo zaprezentowali się w poprzednim spotkaniu, ich rywal nie był wcale lepszy. Mapy wyglądają korzystniej po stronie Cloud9 i myślę, że udźwigną presję.

Dzisiejszy kupon gram z bukmacherem Betclic, który oferuje bardzo ciekawe promocje. Sprawdź kod promocyjny betclic i przekonaj się sam.

Cloud9 wygra mecz
Kurs: 1.35
Zagraj!

baner grupa zagranie

Virtus Pro – Gamer Legion

Virtus Pro prezentuje bardzo solidną formę na przestrzeni ostatnich tygdoni, jak i miesięcy. Szczerze mówiąc, jest to chyba najbardziej równa wysoka forma nie licząc Vitality oraz Faze. Pokonali w pierwszym meczu Rooster wynikiem 13:4, ale  nie był to mecz, z którego można wcyiągnąć jakies większe wnioski. Virtusi byli zdecydowanym fawoytem i pokonali dużo niżej notowanych rywali w bardzo dominującym stylu. Cały zespół zagrał na bardzo wysokim poziomie i widać, że ciężko będzie ten zespół zatrzymać. Zdecydowana większość zwycięstw tej ekipy to wyniki 2:0 i według mnie są trochę niedocenianą ekipą. Mimo tak dobrych wyników brakuje pewnie większej liczby trofeów czy finałów ważnych turniejów. Z Gamer Legion ostatnie bezpośrednie spotkanie wygrali wynikiem 2:0. W tamtym spotkaniu było blisko jedynie na mapie Vertigo, nad czym Gamer Legion nie specjalnie popracowało. Od tamtego momentu zagrali Vertigo zaledwie 2 razy z jedną porażką i jednym zwycięstwem.
Gamer Legion pokonało w pierwszym meczu zespół M80, ale wynik powinien być lepsze po fantastycznym początku. Pierwszą połówkę wygrali wynikiem 10:2, grając po stronie broniącej, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 13:10. Wybitnie dobry mecz zagrał Acor, ale cała reszta nic specjalnego nie pokazała. Pamiętajmy, że rywal był z dość słabego region i w zastępstwie musiał grać trener. Patrząc na to, jak specyficzny był to rywal i jak osłabiony, Gamer Legion powinno się pokazać ze zdecydowanie lepszej strony. Pisałem o tym wcześniej, że mimo wszystko ta ekipa ma potencjał, ale pytanie, czy zostanie wykorzystany. Ten mecz mnie w ogole nie przekonał i pokazał, że dalej jest zbyt wiele słabości, by rywalizować z najlepszymi. Rundy pistoletowe są chyba najsłabszym punktem tego zespołu i pytanie, czy podczas tego turnieju będą w stanie temu zaradzić. Względem stylu wydaje mi się, że Virtus Pro jest bardzo niewygodnym rywalem. Mało jest tak dobrze zorganizowanych i zarządzanych zespołów.
Przewidywane mapy:
Gamer Legion ban Anubis
Virtus Pro ban Nuke
Gamer Legion pick Overpass
Virtus Pro pick Ancient
Gamer legion ban Inferno
Virtus Pro ban Vertigo
Mirage was left over

Typ: Jame powyżej 30.5 zabójstw (1 i 2 mapa). Snajper Virtus Pro jest w doskonałej formie i pokazał to już w pierwszym meczu. W poprzednim pojedynku między tymi drużynami, również osiągnął bardzo dobry wynik indywiudalny. Mapy powinny być dość podobne, a jeżeli zabójstw rozlożą się bardziej w stronę gwiazd to Jame powinien pokryć linię.

Analizy na esport, możesz sprawdzić w zakładce typy na esport.

Jame powyżej 30.5 zabójstw (1 i 2 mapa)
Kurs: 1.85
Zagraj!

Astralis – Ence

Astralis przegrało pierwsze spotkanie z Heroic wynikiem 13:1 na mapie Mirage. Było to niezwykle ciekawe i zacięte spotkanie, ale ostatecznie zabrakło bardzo niewiele ekipie Blamefa. Powodów porażki jest klika, przede wszystkim obie rundy pistoletowe przegrane. Jest to bardzo ważny aspekt CS2, więc mocno wpływa na wyniki zwłaszcza pojedynków gdzie gra się tylko jedną mapę. Oprócz tego Astralis grało bardzo dobrze po stronie antyterrorystów, bo od wyniku 0:4, wygrali połówkę wynikiem 7:5. Po stronie atakującej nie pokazali się z dobrej strony. Dużo niepotrzebnych pojedynków, nieudane próby agresywnego przejęcia środka i bardzo słabe podejście taktyczne. W mojej opinii najbardziej zawiódł Blamef. Aż 5 śmierci otwierający, najgorszy występ indywidualny względem zawodników Astralis i bardzo słabe taktyki. Przez wiele rund byli dominowani przez rywali z Heroic i gdyby nie bohaterski występ Jabbiego to mecz zakończyłby się dużo szybciej. To wszystko nie zmienia faktu, że w formacie bo3 Astralis jest prawdopodobnie jedną z dwóch czy trzech najlepszych formacji tych kwalifikacji do głównego turnieju. Jest to przede wszystkim wypadek przy pracy, bo to, co Astralis grało w ostatnim czasie, to o wiele wyższy poziom niż to, co zaprezentowali na IEM Katowice.

Ence mimo sporych nadzieji, przegrało w pierwszym spotkaniu na ekipę BIG wynikiem 13:9. Był to po prostu kolejny słaby mecz ze strony naszych rodaków. Tak naprawdę bardziej staraliśmy się nadrabiać tempo, jakie narzuciło nam BIG. Od wyniku 6:3 dla BIG do 6:6 i od 12:6 do 12:9. Ence było ewidentnie słabszą drużyną i brakowało wiele, żeby wygrać to spotkanie. Po stronie atakującej zaczęli grać zdecydowanie za póżno, bo dopiero po sześciu przegranych rundach i kroku od porażki. Niestety, ale przypominają się ostatnie spotkania 9ine jeszcze w starym składzie. Brakuje przede wszystkim solidnej gry na rpzestrzeni całego spotkania. Były momenty, gdzie Ence prezentowało się całkiem nieźle, ale ostatecznie były to tylko przebłyski. Kylar i Goofy wyglądali jak zawodnicy, którzy po prostu nie są na odpowiednim poziomie w tym spotkaniu. Zwłaszcza Kylar, który osiągnął zaledwie 35 średnich obrażeń na rundę. Dla porównania najsłabszy zawodnik BIG, osiągnął 57. Był to oczywiście debiutancki mecz dla nowego Ence na hltv, ale w kwalifikacjach na słabsze drużyny też grali po prostu słabo. Mecz z Astralis będzie bardzo dużym wyzwaniem i ciężko mi sobie wyobrazić, że zobaczymy Ence w nowej postaci.
Przewidywane mapy:
Ence ban Inferno
Astralis ban Anubis
Ence pick Nuke
Astralis pick Ancient
Ence ban Mirage
Astralis ban Vertigo
Overpass was left over

Typ: Astralis handicap -1.5. Są zdecydowanie lepszą drużyną i ciężko będzie im zagrozić, zwłaszcza gdy zawodnicy Ence nie wyglądają na pewnych siebie. Szanse jakie widze dla Ence są tylko na Vertigo i Nuke. Na Nuke musieliby zacząć po stronie atakującej co jest bardzo ciężkie, a Vertigo jest bardziej ryzykowane w nowym składzie.

Analizy na mecze z innych dyscyplin, możesz sprawdzić w zakładce typy dnia.

Astralis handicap -1.5
Kurs: 1.78
Zagraj!
zdjecie na kupon esport 1.02.2024

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze