Drugi dzień głównej fazy Majora! Gram AKO z kursem 2!

Arena Spodek w Katowicach

Pierwszy dzień przyniósł bardzo ciekawe rezultaty, bo Faze oraz Vitality przegrało swoje spotkania i podejdą z bilansem 1:1. Do tego Complexity wygrało dwa spotkania i jest o krok od awansu do ćwierćfinałów. Czy Navi będzie w stanie zatrzymać Spirit?

Superbet kod promocyjny.

Mouz – Complexity

 

Mouz wygrało bardzo blisko oba swoje spotkania podczas głównej fazy turnieju. Pokonali Ecstatic i Eternal Fire, w obu spotkaniach padł wynik 13:11. W obu spotkaniach byli po prostu lepszą drużyną, ale mieli problem z wyegzekwowaniem tego w konkretnych momentach. W spotkaniu z Ecstatic mieli bardzo słaby start, bo rozpoczęli spotkanie od wyniku 0:5, grając po stronie broniącej na Overpassie. Głównym problemem w tym meczu były clutche wygrywane przez rywala, bo aż trzy takie wygrali zawodnicy Ecstatic. Było to bardzo bliskie spotkanie, ale pamiętajmy, że nie jest to nominalnie jedna z lepszych map Mouz. W ciągu ostatnich trzech miesięcy rozegrali dwa mecze z Ecstatic, jeden z Gamer Legion i jeden z Cloud9. Nie jest to najbardziej doborowe towarzystwo jak na to, że Mouz gra głównie spotkania w tier 1. Praktycznie każdy zawodnik prezentuje się bardzo dobrze i widać tę zespołowość w Mouz podczas ich spotkań. Bardzo dobrze potrafią się przygotować na rywala ii przewidywać pewne zachowania czy zagrywki. Do tego wszystkiego, Xyp9x dołączył do drużyny jako drugi trener i może być ważnym elementem sztabu, zwłaszcza w aspekcie analizy. Był to zawodnik, który bardzo dobrze czytał grę w clutchach, co może się naprawdę przydać Mouz po meczu z Ecstatic. Wygrali połowę rund pistoletowych, więc na ten moment nie ma co się zbytnio przywiązywać do tego wyniku.
Complexity zaskoczyło, wygrywając pierwsze dwa spotkania, podczas tego turnieju, przeciwko Pain oraz Heroic. W pierwszym meczu nie było wcale łatwo, bo wygrywali wynikiem 10:9 i musieli grać tylko z ulepszonymi pistoletami. Udało im się wygrać tę rundę, ale bez tego mogłoby być bardzo słabo. Pain nie było wcale dużo gorszą drużyną w tym spotkaniu, zwłaszcza że przegrali obie rundy pistoletowe. W meczu z Heroic nie mieli tyle szczęścia w rundach pistoletowych. Po wygranej, pierwszej pistoletówce, przegrali rundę force. Po drugiej rundzie pistoletowej, rywal wygrał kolejną rundę. Najważniejszym momentem spotkania mogła być końcówka pierwszej połowy, gdzie z wyniku 1:5 ugrali aż 6 rund z rzędu. Najważniejszym elementem, całego Complexity był jednak Elige, który pokazuje po raz kolejny, że jest w wybitnej formie. Zdobył on aż 11 otwierających zabójstw, rating na poziomie 1.73 i do tego 37 zabójstw w całym spotkaniu. Jednak tak jak się domyślałem, jeden z graczy Complexity nie jest w najlepszej formie. Floppy w dwóch spotkaniach zrobił rating na poziomie 0.76, co jest bardzo słabym wynikiem niezależnie od roli, ale Floppy przecież nie jest dowodzącym. Ciężko obronić tak słabe wyniki i trwają one od dawna, więc wątpię, że nagle coś się zmieni. Complexity rozegrało z Mouz 2 spotkania parę miesięcy temu i oba przegrali.

Przewidywane mapy:
Complexity ban Mirage
Mouz ban Anubis
Complexity pick Vertigo
Mouz pick Ancient
Complexity ban Nuke
Mouz ban Inferno
Overpass was left over

 

Typ: Mouz wygra mecz. Na ten moment są bardziej poukładaną drużyną i zdecydowanie bardziej regularną. W formacie bo3 Mouz ma po prostu więcej argumentów, a sami zawodnicy mają więcej do zaoferowania pod względem indywidualnym.

Kupon gram z bukmacherem Superbet, który oferuje bardzo ciekawą ofertę promocyjną. Sprawdź kod promocyjny superbet i przekonaj się sam. Analizy na esport znajdziesz w zakładce typy na esport.

Mouz wygra mecz
Kurs: 1.5
Zagraj!
baner grupa zagranie

Spirit – Navi

 

Spirit potwierdza swoją bardzo dobrą dyspozycję i będzie bardzo ciężko ich zatrzymać. Szczerze mówiąc, zastanawiam się, co nowego można powiedzieć o tej drużynie. Po pierwszych dwóch spotkaniach, są najlepszą drużyną całego turnieju względem ratingu i wyprzedzają drugą ekipę aż o 0.29. W najlepszej ósemce zawodników podczas tego turnieju, aż trzech graczy Spirit zajmuje pierwsze, drugie i szóste miejsce. W pierwszych dwóch spotkaniach stracili zaledwie 9 rund łącznie przeciwko Cloud9 i Imperial. Zdobyli łącznie 24 zabójstwa otwierające przy zaledwie jedenastu od ich rywali. Jedynym słabszym elementem tej ekipy jest mapa Vertigo, ale Navi jej po prostu nie gra, więc nie ma to wielkiego znaczenia. Spirit ma obecnie serię sześciu zwycięstw z rzędu i są zdecydowanie najlepszą ekipą podczas tego turnieju. Ostatnie spotkanie z Navi zakończyło się zwycięstwem 2:1 dla Spirit. Navi wygrało wtedy mapę Anubis, ale po heroicznym powrocie rozpoczętym od wygrania clutcha 1 na 4 przed W0nderfula. Do tego wszystkiego Spirit wygrało 3 z 4 rund pistoletowych, a po jedynej rundzie, którą przegrali, wygrali od razu rundę force.

Navi w tym turnieju prezentuje się bardzo dobrze, bo wygrali oba spotkania przeciwko Mongolz i G2. Widać jednak w ich grze dużo więcej elementów do poprawy niż w przypadku Spirit. Na ten moment najlepiej prezentuje się JL, ale to, co może martwić to słaba forma IM. Jest to zawodnik, który jest bardzo istotny w grze Navi i bez niego będzie ciężko wygrywać spotkania. Oba mecze były bardzo wyrównane i przeciwko coraz to lepszym rywalom, może być po prostu za ciężko. Bardzo dobrze radzili sobie w zdobywaniu otwierających zabójstw, co jest bardzo istotne względem spotkania ze Spirit. W rundach pistoletowych radzili sobie raczej średnio, ale dwa mecze nie mogą być też ostatecznym wyznacznikiem w tym elemencie. Zawodnicy Navi docenili przede wszystkim fakt, że mecze wygrywają dzięki współpracy i dobrej grze drużynowej. Było czuć, że jest to moment, gdzie czują się rzeczywiście komfortowo jako zespół. Ostatecznie jednak w meczu przeciwko Spirit trzeba być niemal perfekcyjnym, by stawić opór takiej drużynie. Mimo bardzo dobrego zarządzania drużyną przez Aleksib, będzie bardzo ciężko przeskoczyć możliwości Donka, który jest obecnie najlepszym graczem świata.
Przewidywane mapy:
Navi ban Vertigo
Spirit ban Inferno
Navi pick Anubis
Spirit pick Ancient
Navi ban Nuke
Spirit ban Overpass
Mirage was left over

 

Typ: Spirit wygra mecz. Na ten moment są zdecydowanie lepszą drużyną od Navi i nie powinni mieć większych problemów w spotkaniu z Navi. Nawet przy perfekcyjnej grze Navi, ciężko będzie im przeskoczyć poziom, jaki oferuje w tym momencie Spirit z Donkiem na czele.

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Spirit wygra mecz
Kurs: 1.33
Zagraj!
Zdjecie na kupon esport 23.03.2024

Fot.Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze