Derby Ziemi Lubuskiej i hit w Częstochowie! Gramy PGE Ekstraligę na podwojenie wkładu!

Czestochowa vs Lublin zuzel 05.05.2024

Ależ żużlowa niedziela szykuje się nam w rywalizacji PGE Ekstraligi. W 4. kolejce dojdzie do bardzo ciekawych pojedynków najlepszej żużlowej ligi świata. Popołudnie zaczniemy od meczu w Częstochowie, gdzie miejscowy Włókniarz podejmować będzie w Motor Lublin. Wieczór zarezerwowany został na derby Ziemi Lubuskiej, a więc nieoglądane od dwóch lat starcie Falubazu Zielona Góra ze Stalą Gorzów. Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na żużlowe pojedynki! 

Koszulka bukmachera Betclic
Koszulka bukmachera Betclic
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Zakład bez ryzyka 50 PLN na start + specjalne promocje: +120% do wygranych oraz 100 PLN miesięcznie we freebetach!


🔥 GRA BEZ PODATKU! Codziennie, na wszystkie sporty, bez ograniczeń kursowych

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: do 50 zł ZWIĘKSZENIE WYGRANYCH: +120%

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Falubaz Zielona Góra – Stal Gorzów: typy i kursy bukmacherskie (05.05.2024 r. – 19:15)

Derby Ziemi Lubuskiej, które z pewnością przyciągną na stadion i przed telewizory wiele sympatyków żużla. Falubaz Zielona Góra po raz pierwszy w tym sezonie zmierzy się ze swoim odwiecznym konkurentem, a więc ze Stalą Gorzów. Mecz derbowy oraz hit w Częstochowie,  zagram w Betclic! Jeżeli nie masz tam konta, załóż je z kodem promocyjnym Betclic od Zagranie! Wiele wskazuje na to, że skreślana przed sezonem ekipa z Zielonej Góry wcale nie jest taka zła, jak wielu na to wskazywało. Świetna forma Jarosława Hampela, który w swoich biegach jest niekwestionowanym liderem ekipy miejscowych. Polak ma najwyższą średnią na bieg w całej ekipie, a dzisiaj powinien to dodatkowo udowodnić na domowym torze. Posiada on wsparcie po stronie braci Pawlickich, którzy co prawda nie punktują tak stabilnie, jak on, ale z pewnością są przygotowani do tego, aby dzisiaj rywalizować z zawodnikami ze Stali. W dużej mierze wynik zależeć będzie właśnie od ich postawy, gdyż mają równych sobie, jak nie lepszych, przeciwników startujących z nimi spod taśmy. Bardzo ważne będzie też to, jaką walkę stoczą ze sobą zawodnicy drugiej linii. W przypadku Falubazu reprezentować ich będzie Jan Kvech oraz Rasmus Jensen. Bardzo dużą różnicę może zrobić znajomość toru przez tych zawodników, którzy jeżdżą tutaj na co dzień, a Stalowcy nie mieli okazji startować tutaj od dwóch lat. Dużo z siebie muszą dać także juniorzy, którzy będą mieli bardzo trudne zadanie w postaci zatrzymania Oskara Palucha.

W barwach Stali oczywiście będzie startował najlepiej do tej pory punktujący, Anders Thomsen. Duńczyk w tym sezonie rozkręca się z meczu na mecz i może nawet nie widać tak tego po statystykach, ale jego prędkość i praca na torze daje bardzo dużo jakości drużynie z Gorzowa. Trochę zastanawiająca jest forma Martina Vaculika, który nie dominuje już tak, jak miało to miejsce w poprzednim roku. Wydaje się, że przyjdzie czas i na jego pobudkę, ale musi on mocno pracować obecnie na torze i nie zawsze ma to przełożenie na zdobycze punktowe. Oczywiście skład seniorski uzupełniony jest Szymonem Woźniakiem, który na domowym torze jest gwarantem punktów, ale jak będzie na wyjazdowym podwórku? Pytanie także do gorzej spisujących się na wyjazdach Fajfera oraz Miśkowiaka, czy będą w stanie wtrącić swoje dwa grosze do rywalizacji. Jeżeli dobrze w mecz wejdzie Oskar Paluch, to także powinien on być wsparciem dla wiodącej linii seniorskiej. Jak może zakończyć się ta wyczekana rywalizacja? Pamiętaj, że wszystkie nasze propozycje na mecze z tenisa, odnajdziesz na stronie Typy Żużel!

FALUBAZ ZIELONA GÓRA – STAL GORZÓW

Kto wygra mecz?
Falubaz Zielona Góra 64%
Stal Gorzów 36%
14+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Falubaz Zielona Góra
  • Stal Gorzów

 

Bilans meczów bezpośrednich od 2021 roku:

2021 – Zielona Góra 40:50 Gorzów

2021 – Gorzów 48:42 Zielona Góra

Bilans meczów w sezonie 2024:

Falubaz Zielona Góra:

wygrana z: GKM Grudziądz (D) – 48:42

przegrana z: Sparta Wrocław (W) – 47:41

remis z: Unia Leszno (W) – 45:45

Stal Gorzów:

wygrana z: Apator Toruń (D) – 51:39; Włókniarz Częstochowa (D) – 48:42

przegrana z: Motor Lublin (W) – 55:35

Co obstawiać?

W przypadku tej rywalizacji, po głowie chodziło mi kilka wyników, które mogą mieć miejsce. Koniec końców przystałem na zdobyczach punktowych zawodników, którzy dzisiaj powinni mieć wiele do powiedzenia, jeżeli chcą podtrzymać swoją drużynę w walce o pełną pulę. Mówię o liderach Stali Gorzów, a więc o Andersie Thomsenie i Martinie Vaculiku. Przed nimi trudne zadanie w każdym z biegów i wydaje mi się, że ich zdobycz punktowa będzie najważniejsza. Jeżeli to na nich będzie opierała się punktacja i prowadzenie zespołu, to moją propozycją jest zagranie na minimum 8 punktów każdego z nich w tym meczu! 

Thomsen i Vaculik obaj minimum 8 punktów w meczu
Kurs: 1,50
Zagraj!

Baner zagranie żużel

Włókniarz Częstochowa vs Motor Lublin: typy i kursy bukmacherskie (05.05.2024 r. – 16:30)

Do hitu w ramach 4. kolejki PGE Ekstraligi dojdzie także w Częstochowie, gdzie miejscowy Włókniarz podejmować będzie obecnych Mistrzów Polski, a więc zawodników z Lublina. Dla bukmacherów faworytami są zawodnicy przyjezdnych, którzy w tym sezonie jeszcze nie zaznali smaku porażki. Wiele wskazuje na to, że dzisiaj także do tego nie dojdzie, ale zawodnicy Włókniarza, po bardzo emocjonującym zaległym meczu ze Spartą Wrocław, z pewnością będą lepiej poustawiani na torze, a niżeli przyjezdni. Dobra pogoda od wtorku, poukładane silniki i znajomość ścieżek, mogą dać częstochowskiemu klubowi wiele nadziei przed startem dzisiejszego meczu. Oczywiście punktacja opierać się będzie na liderze Lwów, czyli na Leonie Madsenie, który wydaje się, że jest w lepszej dyspozycji, a niżeli w poprzednim roku. Bardzo ważne punkty przywozi w swoich biegach, ale na ten moment tylko on jest wyróżniającą się postacią. Dopiero w poprzednim starciu zaczęła punktować cała ekipa Włókniarza, co musi się utrzymać i wtedy mogą oni myśleć o pierwszej wygranej w sezonie. Zaprzepaścili wygraną w meczu ze Spartą, gdzie przed nominowanymi mieli aż 8 punktów przewagi, a skończyło się na remisie. Czy dzisiaj są w stanie naprawić swój błąd? 

W składzie z Lublina są oczywiście żużlowe tuzy, które na ten moment ani myślą się zatrzymywać. Oczywiście świetną robotę wykonuje Bartosz Zmarzlik, który jest obecnie najlepiej punktującym zawodnikiem w lidze. Do tego świetny sezon notuje Jack Holder, który na domiar bardzo dobrej dyspozycji w klubie, wygrał także swój pierwszy turniej z cyklu SGP. Lublinianie mają także w swoich szeregach Dominika Kuberę, który lubi rywalizację na częstochowskim owalu i patrząc na biegi oraz pola, z których będzie startował, to może on dzisiaj odbić się od słabszych ostatnio występów. Na tor w Częstochowie wraca Fredrik Lindgren, który jednak nie jest aż tak systematyczny w punktacjach, jak w poprzednim sezonie, a do tego ma ciężkie biegi, co może po raz kolejny nie dać mu szansy na wybicie się w ostatni bieg nominowany. Nieco zastanawiająca jest postawa Mateusza Cierniaka, który w poprzednim sezonie potrafił objeżdżać bardzo dobrych seniorów, a w tym roku jakoś jego szybkość ucichła. Czy zatem chwilowe załamanie formy kilku zawodników z linii seniorskiej będzie szansą dla Włókniarza na triumf i zaskoczenie wszystkich kibiców żużla? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Bilans meczów bezpośrednich od 2021 roku:

2021 – Motor Lublin 49:41 Włókniarz Częstochowa

2021 – Włókniarz Częstochowa 56:34 Motor Lublin

2022 – Motor Lublin 47:43 Włókniarz Częstochowa

2022 – Włókniarz Częstochowa 49:41 Motor Lublin

2023 – Włókniarz Częstochowa 41:49 Motor Lublin

2023 – Motor Lublin 54:36 Włókniarz Częstochowa

2023 PO – Częstochowa 36:54 Lublin

2023 PO Lublin 58:32 Częstochowa

Bilans meczów w sezonie 2024:

Włókniarz Częstochowa:

przegrana z: Unia Leszno (W) – 47:43; Stal Gorzów (W) – 48:42

remis z: Sparta Wrocław (D) – 45:45

Co obstawiać?

Spotkanie, w którym zdecydowanymi faworytami są zawodnicy z Lublina, którzy dobrze czują się na torze w Częstochowie. Dzisiaj jednak wystawione zostały bardzo oporowe linie na zawodników, a przy umiejętnościach każdego z nich, wszystko może się zdarzyć. Moim zdaniem będzie to spotkanie, w którym będzie mocny podział punktów na każdego z żużlowca. Patrząc na biegi i możliwość zdobyczy punktowych, stawiam dzisiaj na minimum 6 oczek przy nazwiskach Jacka Holdera oraz Kacpra Woryny. Mocno liczę na to, że forma Australijczyka ukaże się także i na owalu w Częstochowie, tak samo jak rok temu, a Kacper po ciężkim początku meczu, nie będzie od razu zastępowany w swoich biegach. 

Woryna i Holder obaj minimum 6 punktów w meczu
Kurs: 1,35
Zagraj!

Kupon zuzel Betclic double 05.05.2024

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze