Defensywa Jets będzie górować nad ofensywą Avalanche? NHL AKO 2.18!

Jets i Avalanche

Za nami dwa spotkania w tegorocznej fazie play-off, a przed nami kolejna dawka emocji. Niedzielnego wieczora odbędą się dwa mecze. Kolejne dwa starcia przypadają na poniedziałkową noc. Z dzisiejszą analizą zajrzymy na Florydę, gdzie dojdzie do pierwszego derbowego starcia w play-off pomiędzy Panthers a Lightning. Następnie wpadniemy do Winnipeg na starcie Jets z Colorado Avalanche. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi przemyśleniami.

Fortuna baner z ofertą na start

Florida Panthers – Tampa Bay Lightning (stan rywalizacji 0-0): typy i kursy bukmacherskie (21.04.2024)

Za nim pójdziemy dalej, zachęcam Cię do skorzystania z kodu promocyjnego w Fortunie! Gospodarze skończyli sezon zasadniczy wyżej, więc dwa pierwsze spotkania odbędą się w Amerant Bank Arena oraz ewentualne siódme spotkanie również będzie miało miejsce na terenie Panthers. Goście, jak zawsze pozostają niewiadomą i trudno porównywać ich postawę w fazie zasadniczej i play-off, bo Lightning niezależnie od swojej wcześniejszej postawy w każdej chwili mogą zagrozić. Panthers mieli znakomitą końcówkę fazy zasadniczej, w której wygrali cztery mecze z rzędu. Terminarz był dla nich na tyle łaskawy, że oszczędzili sobie podróżowanie i tamte cztery starcia miały miejsce w ich hali.

Na pewno zaletą tej pary jest fakt, że zarówno jedni, jak i drudzy oszczędzą sobie dalekiego podróżowania. Gospodarze od poprzedniego sezonu zgłaszają akces o to, żeby rządzić na Florydzie właśnie kosztem gości. W poprzedniej kampanii to właśnie Panthers przegrali dopiero w wielkim finale, a Lightning pożegnali się z graniem już w pierwszej rundzie. W tym sezonie Panthers potrafili dać lekcję hokeja Lightning, których ograli wysoko, zdobywając dziewięć trafień. Każde z trzech bezpośrednich rywalizacji tych ekip dostarczyło nam wiele goli i wydaje się, że to właśnie ta para może być tą z największą ilością bramek w swoich spotkaniach.

Statystyki:

  • W trzech bezpośrednich spotkaniach tych ekip za każdym razem byliśmy świadkami gola w każdej tercji
  • W trzech bezpośrednich meczach tych drużyn padły łącznie 24 gole

Co obstawić?

Do pierwszych meczów w play-off można podejść z większym luzem, zwałaszcza kiedy gra się na terenie rywala. Oczywiście jedni i drudzy będą chcieli zgarnąć zwycięstwo, ale Lightning będą mogli sobie na trochę więcej pozwolić. Przykładem postawy gości w pierwszej rundzie mogą być dwa poprzednie sezonu i starcia z Maple Leafs, gdzie na starcie nie było mowy o chowaniu się za podwójną gardą. Na pierwszy mecz derbowy proponuję przynajmniej jedno trafienia na każdą z trzech tercji.

Gol w każdej tercji - TAK
Baner hokej

Winnipeg Jets – Colorado Avalanche (stan rywalizacji 0-0): typy i kursy bukmacherskie (22.04.2024)

Goście z Denver na pewno mogli wymarzyć sobie lepszego przeciwnika w pierwszej rundzie play-off. Gospodarze z Winnipeg trzy razy ograli w fazie zasadniczej Avalanche i to bez większych problemów. Ostatnią próbę generalną przed play-off mieliśmy kilka dni temu i to w Colorado, w którym Jets wygrali bardzo wysoko i przy tym nie stracili gola. W tej serii będziemy mieli do czynienia z dwoma żywiołami. Lodem można określić Jets, którzy przez cały sezon zasadniczy, jako jedyni nie stracili 200 bramek.

Ogień to postawa ofensywna MacKinnona i spółki, którzy przekroczyli barierę 300 zdobytych trafień w sezonie zasadniczym. Na razie defensywa górowała nad ofensywą, więc zobaczymy czy to samo będzie miało miejsce w play-off. Historia gospodarzy w play-off jest dość mocno biedna, jeśli chodzi o ilość udziałów i osiągnięć. Tylko raz Jets przeszli przez dwie rundy, a do tego dołożyli jeden raz, w którym pokonali tylko jednego przeciwnika. Do nocnych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Statystyki:

  • W trzech bezpośrednich spotkaniach tych ekip ani razu nie padła bramka przed piątą minutą

Co obstawić?

Skoro w fazie zasadniczej dużo bardziej sprawdzała się znakomita gra w defensywie, niż w ofensywie, to na play-off na pewno plan działania Jets się nie zmieni. Gospodarze w każdym starciu będą kłaść ogromny nacisk na destrukcję i z ich strony nie możemy oczekiwać polotu w ataku. Goście muszą znaleźć sposób, żeby ich znakomita ofensywa działała też na Jets. Moim zdaniem w pierwszej rywalizacji pierwszego gola zobaczymy dopiero po piątej minucie. Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Gol 00:01-04:59 - NIE
Kupon NHL Fortuna

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze