Czy wielkie Astralis powróciło? Gramy kupon z kursem 2.27!

Zawodnicy Astralis po wygraniu turnieju

Przed nami półfinały ESL Pro League, w których mamy kilka niespodzianek. Brak Faze, Complexity z szansą na finał, czy ciągle bardzo dobra forma Astralis. Wszyscy jednak patrzą na Zywoo, który może osiągnąć jeden z najlepszych wyników indywidulanych podczas turnieju w historii. Czy ktoś będzie w stanie zatrzymać snajpera z Francji?

STS kod promocyjny.

Complexity – Mouz

 

Starcie Complexity z Mouz może być naprawdę ciekawe, ale po ostatnim pojedynku tych drużyn, cięzko mi przewidywać co może się realnie wydarzyć. Teoretycznie Mouz jest zespołem lepszym i bardziej zorganizowanym, ale Complexity nieprzypadkowo pokonało Navi czy Virtus Pro. Chciałbym skupić się na dwóch graczach Complexity, a konkretniej na Elige oraz Hallazerk. Snajper drużyny Complexity, przed turniejem podkreślał, że musi w końcu się pokazać i dać więcej drużynie. Nałożył na siebie dodatkową presję, związaną z występami indywidualnym, którym muszą towarzyszyć wyniki. Podczas tego turnieju gra naprawdę dobrze, ale zazwyczaj co najmniej jedna mapa mu nie wychodzi. Wyjątkiem było spotkanie z Virtus Pro, gdzie po prostu wygrali 2:0 i zagrali bardzo dobre spotkanie jako drużyna. To też było najlepsze spotkanie Hallzerka podczas tego turnieju i nie sądzę, by mógł powtórzyć taki występ, przeciwko Mouz. Rywal jest bardzo dobrze zorganizowany i potrafi grać agresywnie, co zdecydowanie utrudni Hallzerkowi grę. Wielokrotnie zdarzało się w przeszłości, że nie trafiał prostych strzałów, a przy takiej presji i dynamice może się to wielokrotnie wydarzyć. Elige gra świetny turnieju, zdobył 1.36 ratingu i jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojego zespołu i jednym z najlepszych podczas całego turnieju. Elige zagrał jedynie 2 słabe mapy, przeciwko Navi i Heroic. Były to jednak wypadki przy pracy niżeli coś stałego. Elige zdobył więcej zabójstw od Hallzerka w 3 z 4 spotkań podczas tego turnieju. Jedyny raz gdzie Elige miał mniej zabójstw, to spotkanie przeciwko Heroic gdzie zdobył 1 zabójstwo mniej, ale przy tym miał aż 11 więcej asyst. Niezależnie od tego, co się wydarzy w trakcie spotkania, to Elige jest kluczowym elementem w ekipie Complexity. Ostatnim razem, gdy Mouz przejechało się po Complexity, cała drużyna grała słabo, ale Elige zagrał wręcz tragicznie. Nie sądzę, by powtórzył tak słaby występ i wydaje mi się, że będzie bardzo często brał grę na siebie.
Przewidywane mapy:
Complexity ban Mirage
Mouz ban Anubis
Complexity pick Vertigo
Mouz pick Overpass
Complexity ban Nuke
Mouz ban Inferno
Ancient was left over

 

Typ: Elige więcej zabójstw od Hallzerka. Snajper nie będzie miał łatwego zadania w tym meczu, ze względu na bardzo utalentowanych graczy Mouz. Elige jest gościem, któremu koledzy będą tworzyć sytuację do robienia różnicy. Chociażby w meczu z Virtus Pro był on zawodnikiem, który wychodził pierwszy na mida, a koledzy dorzucali mu granaty błyskowe, które umożliwiły mu zdobycie kilku zabójstw w rundzie.

Kupon gramy z bukmacherem STS, który ma w ofercie zakłady na zabójstwa zawodników podczas ESL Pro League. Sprawdź kod promocyjny sts i przekonaj się sam. Analizy z esportu znajdziesz w zakładce typy na esport.

Elige więcej zabójstw od Hallzerk
Kurs: 1.42
Zagraj!
baner grupa zagranie

Vitality – Astralis

 

Podczas tego turnieju graczem, o którym mówi się najwięcej, jest Zywoo. Ja jednak chciałbym skupić się na zawodniku, który wspiera go w tym turnieju, najlepiej jak tylko się da. Spinx zdobył rating 1.37 podczas tego turnieju i jest drugim najlepszym graczem ESL Pro Leauge. Rozgrywa on bardzo dobry turnieju, ale już od kilku miesięcy pokazuje, jak mocnym jest graczem. Nie zagrał jeszcze mapy poniżej 1.00 ratingu podczas tego turnieju i tylko na jednej mapie miał więcej śmierci od zabójstw. Device to dowodzący ekipy Astralis, który również prezentuje się fenomenalnie podczas tego turnieju i jest piątym najlepszym graczem pod względem ratingu. Drużyna pod jego dowództwem nie straciła jeszcze mapy i gra coraz lepiej. Teoretycznie jest to starcie dwóch bardzo dobrych graczy i ciężko przewidzieć, który z nich zdobędzie więcej zabójstw. Znalazłem jednak bardzo ciekawą statystykę dotyczącą Device. Podczas spotkań przeciwko top 10 zalicza on zaledwie 0.63 zabójstw na rundę. Mierzył się on trzy razy z Faze w tym czasie, ale dwa z tych spotkań wygrał i to wynikiem 2:0. Dla porównania Spinx zdobył 0.7 zabójstw na rundę przeciwko zespołom z top 10 w ostatnich trzech miesiącach. Te liczby nie mają aż takiego znaczenia, ale to, co się liczy to fakt, że Device jest skupiony zdecydowanie bardziej na zarządzaniu drużyną podczas starć z wymagającymi rywalami. Stara się on rozdysponować swoich graczy i stworzyć im sytuację do tworzenia przewagi. Spinx natomiast może mieć naprawdę ciekawą sytuację w tym spotkaniu. Jest drugą opcją drużyny, ale patrząc na formę Zywoo, to prawdopodobnie na nim skupi się uwaga graczy Astralis. Jeżeli tak będzie, to Spinx dostanie jeszcze więcej możliwości i szans na zdobywanie zabójstw. Będzie to pierwsze spotkanie podczas tego turnieju, gdzie Astralis nie będzie faworytem, więc Device nie będzie miał aż takiej swobody w grze indywidualnej. Jego głównym zadaniem jest wygrać spotkanie poprzez taktykę i zarządzanie zespołem.
Przewidywane mapy:
Astralis ban Anubis
Vitality ban Ancient
Astralis pick Overpass
Vitality pick Mirage
Astralis ban Vertgo
Vitality ban Inferno
Nuke was left over

 

Typ: Spinx więcej zabójstw od Device. Myślę, że może być to spotkanie, w którym Vitality okaże się lepsze od Astralis. Niezależnie od tego, czy wygrają, to Device będzie musiał się naprawdę wyslić, by przeczytać grę rywali. Spinx będzie miał większą swobodę w grze, bo jest jedynie riflerem, a do tego gra w teoretycznie lepszej ekipie. Jeżeli uwaga Astralis skupi się na Zywoo, to Spinx będzie miał jeszcze więcej możliwości niż poprzednio.

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Spinx więcej zabójstw od Device
Kurs: 1.60
Zagraj!

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze