Czy Virtusi zaskoczą ekipę Faze? Gramy kupon z kursem 1.98!

Arena podczsa turnieju CS:GO

Pierwszy dzień IEM Dallas przyniósł nam kilka niespodzianek. Zespół 9z awansował do dalszej fazy turnieju po pokonaniu Mouz oraz Liquid. Complexity odpadło z całego turnieju już po dwóch spotkaniach. Czy Faze poradzi sobie z Virtus Pro?

STS kod promocyjny.

Faze – Virtus Pro

 

Faze gładko poradziło sobie z M80 podczas pierwszego spotkania turnieju IEM Dallas. Trzeba jednak zaznaczyć, że rozgrywali to spotkanie na najlepszej mapie M80, gdzie, chociażby pokonali G2. Faze w tym spotkaniu okazało się za mocne dla rywali, którzy zmarnowali kilka dogodnych sytuacji na przełamanie ekonomii Faze, czy zdobycie większej liczby rund po stronie broniącej niż 4. M80 zabrakło momentu, gdzie wygrywają kilka rund z rzędu, dlatego warto docenić to, jak Faze zneutralizowało rywala i ich najlepszego gracza Malbsa. Faze w ostatnim czasie przegrywa spotkania jedynie na zespoły w topowej dyspozycji. Przegrali, chociażby w finale Majora na Navi, w ćwierćfinałach ESL Pro Leauge na Vitality, czy dwukrotnie w fazie grupowej na Astralis. Przede wszystkim zespoły, które pokonują Faze w formacie bo3, muszą być w topowej dyspozycji. Faze mapami się raczej nie będzie martwić, bo zbanują nowe Vertigo i prawdopodobnie dobrze przetrenowali Anubisa i Ancienta. W ostatnim spotkaniu przeciwko Virtus Pro wygrali wynikiem 2:0, pozwalając rywalowi na zdobycie zaledwie 14 rund.

Virtus Pro na ESL Pro League zaprezentowali się nieźle, ale zapewne ciągle odczuwają niedosyt. Przygodę zakończyli na ćwierćfinale przeciwko Complexity, które nie jest przecież rywalem z kategorii Faze czy Vitality. Jest to zespół, który zdecydowanie mogliby pokonać przy odpowiedniej grze z ich strony. Na IEM Dallas rozpoczęli turniej bardzo dobrze, bo pokonali Heroic na Ancient wynikiem 13:4. Rywale nie mieli żadnych szans w tym starciu, ale pamiętajmy, że w ekipie brakowało Degster, który ze względu na problemy z wizą nie mógł pojawić się na turnieju. W ramach zastępstwa jest posadzony na ławce Nicodoz, który nie jest tak dobrym graczem, jak Degster i zapewne nie ma już takiej motywacji jak pozostali gracze. Virtus Pro zdobyło 9 zabójstw otwierających więcej w tym spotkaniu od swoich rywali i wygrali przy tym tylko jedną rundę pistoletową. Zasadniczo Heroic tylko na tym mogło pracować, bo zaczęli spotkanie od 3:0, a następny punkt zdobyli w wygranej rundzie force po przegranej pistoletówce. Mecz przeciwko Faze to będzie jednak zdecydowanie cięższe spotkanie, bo jest to rywal, którego każdy chce pokonać. Problematyczny może być brak oczywistej bardzo dobrej mapy dla Virtus Pro, na której Faze może mieć problemy. Po ostatnim występie Faze na Ancient jestem w stanie stwierdzić, że musieli sporo popracować nad tą mapą. W przypadku Mirage obie ekipy prezentują się tam bardzo dobrze, ale wątpię by Virtusi poszli w mapę, na której Faze ma 100% zwycięstw w ostatnich trzech miesiącach.
Przewidywane mapy:
Virtus Pro ban Nuke
Faze ban Vertigo
Virtus Pro pick Ancient
Faze pick Mirage
Virtus Pro ban Inferno
Faze ban Anubis
Dust 2 was left over

 

Typ: Faze wygra mecz. Virtus Pro nie jest jeszcze drużyną gotową do rywalizacji na o trofea. Faze jest regularne i to jest ich największa przewaga. Virtusi mieli kilka wpadek w nowym składzie i nie pokonali jeszcze zespołu ze ścisłej czołówki walczącej o trofea.

Kupon gramy z bukmacherem STS, który ma w ofercie sporą liczbę zakładów na IEM Dallas. Sprawdź kod promocyjny sts i przekonaj się sam. Analizy z esportu znajdziesz w zakładce typy na esport.

Faze wygra mecz
Kurs: 1.47
Zagraj!
baner grupa zagranie

G2 – Mouz

 

W tym spotkaniu chciałbym skupić się na dwóch graczach G2, którzy są w dość ciekawej sytuacji. Hooxi, czyli dowodzący drużyny jest nieobecny podczas tego turnieju i o dziwo dowodzącym podczas tego turnieju jest Niko. Zdecydowanie to ograniczy jego możliwości, jeżeli chodzi o zdobywanie zabójstw czy tworzenie sytuacji dla siebie. Niko wywiadzie, powiedział, że drużyna mu w tym pomaga i różni gracze dają pomysły na grę, nawet Stewie2k. Jednakże nie zmienia to faktu, że zawodnicy, którzy dowodzą obniżają swój poziom indywidualny. Normalnie Niko był już słabszy od M0nesy, a to, że został dwodzącym, jeszcze bardziej utrudnia mu zadanie. W starciu z Mouz będzie musiał w pełni poświęcić się dowodzeniu, żeby chociaż zagrozić rywalom, którzy po wolniejszym starcie zagrali już niezłe spotkanie z Complexity. M0nesy robi swoje i pokazuje swoje nieprzeciętne umiejętności. M0nesy podczas trzech map tego turnieju zdobył 19 zabójstw więcej od Niko, a w starciu z Vitality nie zagrał wcale tak dobrze jak zwykle. Snajper G2 ma bardzo dużo swobody w grze i jest niezwykle utalentowany mechanicznie. Przeciwko Mouz, które ma bardzo utalentowanych riflerów może to być kluczowy element całej gry G2.
Przewidywane mapy:
G2 ban Mirage
Mouz ban Anubis
G2 pick Inferno
Mouz pick Vertigo
G2 ban Dust 2
Mouz ban Ancient
Nuke was left over

 

Typ: M0nesy więcej zabójstw od Niko. Snajper G2 oprócz bardzo dobrej formy, będzie miał przewagę, grając bronią snajperską, przeciwko utalentowanym riflerom Mouz. Niko, skupi się bardziej na dowodzeniu i nie powinien zdobywać tak wielu zabójstw, jak wtedy, gdy grał z Hooxim.

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

M0nesy więcej zabójstw od Niko
Kurs: 1.35
Zagraj!
Zdjęcie na kupon esport 28.05.2024

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze