Czy Liquid zaskoczy po raz trzeci? Gramy kupon z kursem 2.47!

Zawodnicy Liquid podczas turnieju

Kolejny dzień IEM Chengdu, podczas którego dowiemy się o ostatnich drużynach, które awansują do fazy pucharowej tego turnieju. Liquid zmierzy się z Mouz, które jest lekkim faworytem tego spotkania. Czy Cadian wymyśli coś by zatrzymać dobrze zoorganizowane Mouz?

STS kod promocyjny.

Liquid – Mouz

 

Liquid bardzo dobrze zaprezentowało się w dwóch pierwszych spotkaniach podczas tego turnieju. Nie byli faworytami w obu spotkaniach, a mimo tego pokonali Heroic oraz G2. Praktycznie na każdej mapie zaprezentowali się bardzo dobrze. Przegrali jedynie na Anubisie z G2 wynikiem 13:10, po słabej stronie atakującej. Najlepiej prezentuje się Twistzzz, który jest ewidentnie najlepszym graczem tego zespołu. Udowadnia, jak utalentowanym i inteligentnym zawodnikiem jest, ale Naf też gra bardzo dobrze. Twsitzz osiągnął rating na poziomie 1.41, natomiast Naf 1.28. Jedyny minus tej ekipy to na ten moment Yekindar, który ciągle nie potrafi powrócić do swojej najlepszej formy jeszcze z czasów Virtus Pro. Yekindar miał jedynie jeden przebłysk na mapie Ancient, ale poza tym nie pokazał nic szczególnego. To, co go w jakimś stopniu broni i wyróżnia, to umiejętność zdobywania zabójstw otwierających. Zdobył on 16 takich zabójstw na przestrzeni czterech map. Ostatecznie osiągnął on rating na poziomie 1.00 i jest to najgorszy wynik w drużynie. Liquid wygląda zdecydowanie lepiej jako drużyna, w porównaniu do tego co widzieliśmy na turnieju RMR. Wygrali 6 z 8 rund pistoletowych, wliczając w to wygrane pistoletówki, konwersję czy wygrane rundy force. Są naprawdę groźnym rywalem dla Mouz, zwłaszcza że ich pierwszym wyborem może być Infenro, gdzie Mouz przegrało wszystkie trzy spotkania z ostatnich trzech miesięcy.
Mouz na Majorze grało bardzo dobrze, ale w ćwierćfinale z G2 po prostu się złamali i byli dużo słabsi. Nie wiem, czy wynikało to z presji, czy braku doświadczenia, ale zagrali bardzo słabo, praktycznie jak nie oni. Podczas IEM Chengu nie grają tak dobrze, jak można było się tego spodziewać. W spotkaniu z Tyloo nie byli specjalnie lepsi od swoich rywali. Wgrali ostatecznie wynikiem 13:11, a wygrali w tym spotkaniu obie pistoletówki razem z konwersją. Rywal teoretycznie zdecydowanie słabszy, bo nawet nie pojechał na Majora, grają jednak w słabym regionie. Tyloo do tego musiało grać z zastępstwem i Kaze zagrał za Lyrics3. Do tego to właśnie Tyloo zdobyło więcej zabójstw otwierających i gdyby nie wybitna postawa Jimppphata, to Mouz prawdopodobnie by przegrało to spotkanie. Spotkanie z Furią powinni przegrać wynikiem 2:0. Na nuke byli bez większych szans i przegrali wynikiem 13:8 i rywal zdobył aż 10 zabójstw otwierających więcej od Mouz. Mimo że na Vertigo po pierwszej połówce prowadzili wynikiem 10:2, to rywalowi udało się odrobić straty i doprowadzić do wyniku 12:11 dla Furii. Podczas tej mapy Mouz wygrało 3 clutche, więc byli naprawdę blisko porażki na tej mapie. W rundach pistoletowych prezentowali się raczej przeciętnie i wygrali 4 z 8 rund pistoletowych, wliczając w to konwersję wygrane rundy pistoletowe i wygrane rundy force. Podsumowując, Mouz nie zachwyca podczas tego turnieju i muszą się zdecydowanie poprawić, jeżeli chcą ostatecznie triumfować w Chinach.
Przewidywane mapy:
Liquid ban Vertigo
Mouz ban Anubis
Liquid pick Inferno
Mouz pick Ancient
Liquid ban Overpass
Mouz ban Nuke
Mirage was left over

 

Typ: Liquid wygra przynajmniej jedną mapę. Uważam, że w obecnej formie są w stanie przeciwstawić się Mouz, które jest w lekkim kryzysie. Jeżeli Twistzz zagra tak jak z Heroic i G2 to Liquid na pewno ma szansę wygrać co najmniej jedną mapę.

Kupon gramy z bukmacherem STS, który ma bardzo szeroką ofertę na esport. Można znaleźć zakłady zarówno na spotkanie jak i na zabósjtwa poszczególnych graczy. Sprawdź kod promocyjny sts i przkekonaj się sam. Analizy z innych dysyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Liquid wygra przynajmniej jedną mapę
Kurs: 1.45
Zagraj!
baner grupa zagranie

Flyquest – Nemiga

 

Flyquest zaskoczyło podczas obu spotkań na IEM Chengdu. Początkowo wygrali spotkanie z Cloud, a następnie przegrali z Virtus Pro wynikiem 2:1. Z Virtus Pro mieliby nawet szansę na wygraną wynikiem 2:0, ale przegrali pierwszą mapę po dogrywce. Australijczycy bardzo dobrze się prezentują i nie wyglądają jak typowa drużyna z tamtego regionu. Mimo że zawodnicy tacy jak INS, AliStar czy Liazz już wcześniej grali w lokalnych zespołach, to nie potrafili wygrywać na większej scenie z mocnymi ekipami. Tak naprawdę do drużyny dołączył Dexter oraz ErkaSt jako trener. Na ten moment wygląda to po prostu bardzo dobrze, bo nie ma przypadku w ich zwycięstwach czy bardzo zaciętych mapach. Dobrze zorganizowana drużyna potrafi pokonać nawet teoretycznie lepszych graczy, co zresztą pokazało Astralis w meczu z Faze. Flyquest nie ma tak imponujących ratingów, jak ich rywale, ale mieli zdecydowanie cięższych przeciwników. Granie formatu bo3 przeciwko Virtus Pro jest niezwykle ciężkie. Na ten moment najlepszym zawodnikiem tej formacji jest Vexite, który jest ciągle bardzo młody. Najbardziej imponuje mi jednak fakt, że przegrali aż 6 z 8 rund pistoletowych, a mimo to byli w stanie wygrywać oraz rywalizować w bardzo bliskich mapach.
Nemiga zaimponowała w pierwszych dwóch spotkaniach podczas IEM Chendu. W ich przypadku jednak mieli zdecydowanie łatwiejsze spotkania. Przegrali na Faze wynikiem 13:8, co poniekąd jest dość imponującym wynikiem, zważywszy na to, że przegrali obie rundy pistoletowe. Jednak to, co Faze pokazało w spotkaniu z Astralis, nieco umniejsza osiągnięciom Nemigi. Faze w spotkaniu z Astralis wygrało łącznie 11 rund, a ich najlepszym graczem był Karrigan. Dużo to mówi o postawie pozostałych zawodników ekipy Faze. Nemiga następnie pokonała ekipę Steel Helmet, czyli słabą formację z Chin. Steel Helmet w meczu z Astralis wygrało dwie rundy na Ancient. W spotkaniu z Nemigą wygrali zaledwie 7 rund na przestrzeni dwóch map i byli wyraźnie słabszym zespołem. Problem z ocenianiem takich spotkań jest taki, że rywal był po prostu na dużo niższym poziomie. Steel Helmet to nie jest poziom Lynn Vision czy Mongolz. Mimo tego trzeba docenić jak łatwo, Nemiga poradziła sobie z rywalem, a przecież rywale wygrali dwie rundy pistoletowe. W rundach z pełnym wyposażeniem rywale byli po prostu bez szans i to też odzwierciedla wynik. Nemiga ma na swoim koncie ciekawych rywali, których pokonali, ale są to zespoły z tier 2. Najlepszą ekipą, jaką pokonali, jest BetBoom dwa miesiące temu.
Przewidywane mapy:
Nemiga ban Overpass
Flyquest ban Ancient
Nemiga pick Vertigo
Flyquest pick Anubis
Nemiga ban Nuke
Flyquest ban Inferno
Mirage was left over

 

Typ: Flyquest wygra mecz. Flyquest wydaje się przede wszystkim bardzo dobrze zgraną drużyną. Potrafią wykorzystać swoje możliwości poprzez inteligentne granie i to może zaważyć szalę. Rywale oczywiście nie są źle w tych aspektach, ale polegają bardziej na swoich umiejętnościach. Flyquest potrafi rywalizować z teoretycznie lepszymi, nie mając aż tak dobrych umiejętności indywidualnych.

Analizy z innych dysyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Flyquest wygra mecz
Kurs: 1.76
Zagraj!
Zdjecie na kupon esport 9.04.2024

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze