Czy Liquid zaliczy drugie zwycięstwo z rzędu? Gramy kupon z kursem 2.10!

Zawodnicy Navi po wygraniu IEM Katowice

Pierwszy dzień dał nam pewne odpowiedzi, jeżeli chodzi o formę poszczególnych drużyn, które pojawiły się na turnieju. Ence niestety zagrało kolejny słaby mecz i ostatecznie ulegli Gamer Legion wynikiem 2:0. Czy będą w stanie się podnieść?

STS kod promocyjny.

Liquid – Monte

 

Liquid zagrało niezłe spotkanie z Furią i pokonali rywali wynikiem 2:1. Po przegraniu pierwszej mapy własnego wyboru, jakim było Inferno, Liquid zaczęło grać coraz lepiej. Na mapie Mirage oraz Nuke byli po prostu lepszą ekipą. Tak naprawdę, gdyby nie bardzo dobra dyspozycja Kscerato to mapy byłyby zdecydowanie łatwiej wygrane. Ostatecznie w Furii niewiele się zmieniło po zmianie, w wyniku której do zespołu dołączył Kye w zamian za Arta. Furia to ekipa, która zdecydowanie potrzebuje zmian, bo zawodnicy są bardzo utalentowani, ale organizacja nie potrafi wykorzystać ich potencjału. Jeżeli chodzi o ekipę Liquid, to na pewno warto wyróżnić Yekindara, który zagrał bardzo dobre spotkanie i zdobył ostatecznie aż 50 zabójstw. Takie spotkanie bardzo dobrze wpłynie na jego pewność siebie, której zdecydowanie potrzebuje po ostatnich występach. Liquid bardzo dobrze zaprezentowało się w rundach pistoletowych, bo wygrali aż 4 rundy pistoletowe i dołożyli do tego wygraną rundę Force. Organizacja wydaje się iść w dobrym kierunki, ale pytanie, jak daleko będą w stanie dojść podczas tego turnieju. Mimo wszystko trafili się dość wygodni rywale, bo zarówna Furia, jak i Monte nie są w najlepszej sytuacji.
Monte po bardzo bliskim spotkaniu wygrało mecz z Forze. Drużyna na pewno jest zadowolona z takiego rezultatu, bo wygrana 2:0 na otwarcie ESL Pro League z debiutantami w swoim składzie to naprawdę dobre osiągnięcie. Trzeba jednak zaznaczyć, w jak dziwnej sytuacji był rywal, bo zarówno NickelBack jak i Smooya są w ramach zastępstwa i nie grali z zespołem w ostatnim czasie. Tak naprawdę Forze na tym turnieju jedynie może powalczyć, ale ciężko sobie wyobrazić, żeby byli w stanie rywalizować z najlepszymi praktycznie bez treningów. W Monte najlepszym graczem tego spotkania okazał się Ryu, który nie miał zbyt imponujących występów w ostatnich tygodniach. W ostatnim miesiącu zaliczył rating na poziomie 0.97 i nie jest to zbyt imponujący wynik, ale trzeba pamiętać, że to ciągle bardzo młody zawodnik. Być może pozycje, które w tym momencie gra nie dają mu aż takich możliwości do zdobywania większej ilości zabójstw, ale mimo wszystko grał na zdecydowanie słabsze zespoły przed tym turniejem. Monte w spotkaniu z Forze wygrało 2 z 4 rund pistoletowych, co jest raczej dość standardowym wynikiem. Gizmy zdobył aż 10 zabójstw otwierających na przestrzeni dwóch map, więc presja debiutanta nie wpłynęła na niego aż tak, jak być może powinna.
Przewidywane mapy:
Monte ban Inferno
Liquid ban Vertigo
Monte pick Mirage
Liquid pick Ancient
Monte ban Overpass
Liquid ban Nuke
Anubis was left over

 

Ty: Liquid wygra mecz. Na ten moment są bardziej kompletnym zespołem i zdecydowanie stać ich na to, by powalczyć o wygranie całej grupy. Monte nie grało źle w ostatnim czasie, ale musieli mierzyć się ze zdecydowanie słabszą konkurencją. Liquid w dobrej dyspozycji jest po prostu zespołem lepszym.

Kupon gramy z bukmacherem STS, który w ofercie ciekawe formy promocji dla nowych jak i stałych graczy. Sprawdź kod promocyjny sts i przekonaj się sam. Analizy na esport znajdziesz w zakładce typy na esport.

Liquid wygra mecz
Kurs: 1.45
Zagraj!
baner grupa zagranie

Flyquest – Navi

 

W tym spotkaniu chciałbym skupić się na dwóch graczach Navi, a konkretniej na B1t oraz IM. B1t nie gra w ostatnim czasie aż tak dobrze, jak być może fani by oczekiwali po przerwie, jaką zrobił S1mple. Mimo wszystko w zespole JL oraz W0nderfull weszli na zupełnie inny poziom i grają po prostu bardzo dobrze i do tego utrzymują przy tym regularność. B1t gra solidnie i nie musi być gwiazdą zespołu, by wypełniać dobrze swoje zadania. Na pewno jego regularność mogłaby być nieco lepsza, ale zasadniczo ma on raczej problem w pojedynczych spotkaniach przeciwko bardzo dobrym rywalom. Podczas Majora było to, chociażby spotkanie ze Spirit czy G2, czyli ekipami, które podczas Majora prezentowały się bardzo dobrze. IM miał problem podczas całego turnieju i zagrał zaledwie dwa dobre spotkania przeciwko Eternal Fire oraz Pain. Nie ma on prostej roli, bo za zadanie ma otwierać przestrzeń i stwarzać okazję rywalom, ale powinien radzić sobie zdecydowanie lepiej. Flyquest to rywal dobrze zorganizowany i myślę, że będzie mu ciężko tę rolę wypełnić. Australijska formacja prezentowała się naprawdę dobrze podczas IEM Chengdu i potrafili postraszyć swoich rywali. B1t powinien wykorzystać swoje umiejętności strzeleckie przeciwko mimo wszystko słabszej formacji. Nie wiemy, w jakiej formie zobaczymy Navi po ostatnim Majorze, ale B1t to bardzo utalentowany mechanicznie zawodnik, które na pewno będzie chciał pokazać swoje umiejętności
Przewidywane mapy:
Flyquest ban Overpass
Navi ban Vertigo
Flyquest pick Anubis
Navi pick Nuke
Flyquest ban Ancient
Navi ban Inferno
Mirage was left over

 

Typ: B1t więcej zabójstw od IM. Flyquest udowodniło, że jest w stanie postraszyć nawet te lepsze ekipy. Navi nie rozegrało żadnego spotkania od wygrania Majora i na pewno nie będą grać od razu na najwyższym poziomie. Rywal może zagrozić i dlatego uważam, że IM nie będzie miał łatwego zadania. Tworzenie sytuacji dla innych to bardzo ciężka robota, a bez praktyki w ostatnim czasie, IM nie powinien się specjalnie poprawić w tym aspekcie po tak fatalnym indywidualnie dla niego Majorze.

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

B1t więcej zabójstw od IM
Kurs: 1.45
Zagraj!

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze