Czy koleżanka z debla zatrzyma rozpędzoną Coco? Kupon double z tenisa z kusem 2,54!

Coco Gauff przed serwisem 11.08.2023

Piątek to czas ćwierćfinałów na kortach w Kanadzie, gdzie rozgrywane są turnieje rangi 1000. Wczoraj pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorów i kilka spotkań 1/8 finału zobaczymy dopiero dzisiaj. W turnieju pozostała dalej Iga Świątek, jednak dzisiaj ominę jej mecz i skupię się na rywalizacji, która wyłoni potencjalną rywalkę dla Polki, jeżeli ta poradzi sobie z Danielle Rose Collins. Zdecydowałem się także dorzucić jeden zaległy mecz z drabinki WTA. Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na kuponie double z tenisa! 

baner sts nowy

Jessica Pegula vs Cori Gauff: typy i kursy bukmacherskie (11.08.2023 r. – 19:30)

Zacznijmy od amerykańskiego pojedynku, który w ramach ćwierćfinału turnieju WTA1000 w Montrealu rozegrany zostanie jako pierwszy z meczów tej fazy rozgrywek. Na korcie pojawią się zawodniczki z pierwszej 10. rankingu WTA, a to może oznaczać bardzo dobre widowisko dla wszystkich fanów tenisa. Mecz, o którym mowa, to starcie Jessici Peguli oraz Cori Gauff. Obie panie były rozstawione w tej imprezie i obecnie zawalczą o półfinał z Igą Świątek (jeżeli ta oczywiście wygra swoje spotkanie). Faworytką tego spotkania jest Gauff, chociaż nie jest to znaczna przewaga kursów w jej stronę. Panie spotkały się już w tym roku w tourze, jednak miało to miejsce w części trawiastej sezonu, gdzie lepsza w dwóch setach okazała się Cori. Jest ona także świeżo po triumfie w stolicy swojej ojczyzny, a więc w Waszyngtonie. Wygrała tę imprezę bez straty seta, a swoją dobrą passę podtrzymuje w dalszym ciągu na kortach w sąsiadującej Kanadzie. W Montrealu wygrała dwa mecze, z czego jeden z niedawną zwyciężczynią Wimbledonu. Dwie ciekawe rywalki, które wyeliminowała i odbyło się to pod pełną jej kontrolą. Widać, że do tej części sezonu jest bardzo dobrze przygotowana, o czym świadczą nie tyle same wyniki, ale także statystyki i obraz gry, jaki widzimy przy jej pojedynkach. Poprawiona skuteczność drugiego podania, jeżeli chodzi o wygrywające piłki po tym aspekcie gry, a mankamentem dalej pozostaje zbyt rzadka częstotliwość wprowadzania piłek na pierwszym podaniu. Widać, że pozostawiła w swoim repertuarze kilka aspektów z charakterystyki gry na trawie, co na ten moment wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem. Czy będzie to także odpowiednia dyspozycja na koleżankę z debla?

Jessica Pegula także jest po dwóch spotkaniach w Montrealu i także uczestniczyła w rywalizacji w Waszyngtonie. Odpadła w półfinale z Marią Sakkari, która w finale nie wygrała ani jednego seta z Gauff. Co można powiedzieć o Peguli w tym sezonie, to z pewnością to, że jest ona w niższej formie, a niżeli ta, którą prezentowała w poprzednim sezonie, który dał jej tak mocny skok w rankingu. Pegula potrafi radzić sobie z zawodniczkami z wysokich miejsc rankingowych, ale zdecydowanie w tym roku brakuje jej odbicia się od porażek z rywalkami z topu. Nie udało jej się osiągnąć dobrego wyniku na Wimbledonie i wydaje się, że powrót na hardy będzie dla niej najlepszym momentem w tej części sezonu, zanim przejdziemy na hale. Do tej pory grała dwa mecze z zupełnie inaczej predysponowanymi tenisistkami, a niżeli ta, z którą spotka się dzisiaj. Ma ona dodatni bilans meczów bezpośrednich z Gauff, jednak jeden z meczów odbył się w pokazówce. Wygrała w Montrealu z po ciężarach z Julią Putincevą oraz po ciężkim 1. secie z Jasmine Paolini. Obie zawodniczki nie są serwisowymi monsterami, a to dzisiaj z pewnością zmieni się po drugiej stronie kortu. Nie ujmując obu paniom, to obecnie zdecydowanie nie prezentują poziomu, jaki widzimy u Cori. Pegula ma swoje problemy od połowy sezonu, co widać i nie potrafi przejść przez pewną granicę dyskomfortu, jaką sprawiają oponentki, która łapią się pod jej grę. Czy dzisiaj defensywne nastawienie Jessici zagwarantuje jej awans? Wszystkie nasze propozycje na mecze po hardach, odnajdziesz na stronie Typy Tenis – Zagranie na korcie!

JESSICA PEGULA VS CORI GAUFF

Kto wygra mecz?
Jessica Pegula 45%
Cori Gauff 55%
11+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Jessica Pegula
  • Cori Gauff

 

Statystyki:

Mecze bezpośrednie:

Dubaj 2022 – 2:0 Jessica Pegula (6:4, 6:4) twarda

Eastbourne 2023 – 2:0 Cori Gauff (6:3, 6:3) trawiasta

Bilans meczów w tym sezonie po Wimbledonie na kortach twardych:
Jessica Pegula:

Waszyngton: wygrana z: Peyton Stearns – 2:0 (6:3, 6:4); Elina Svitolina – 2:1 (4:6, 6:3, 6:4); przegrana z: Maria Sakkari – 1:2 (3:6, 6:4, 2:6)

Montreal: wygrana z: Julia Putinceva – 2:0 (6:4, 6:4); Jasmine Paolini – 2:0 (6:4, 6:0)

Cori Gauff:

Waszyngton: wygrana z: Hailey Baptiste – 2:0 (6:1, 6:4); Belinda Bencic – 2:0 (6:1, 6:2); Ludmila Samsonova – 2:0 (6:3, 6:3); Maria Sakkari – 2:0 (6:2, 6:3) – wygrana w turnieju

Montreal: wygrana z: Katie Boulter – 2:0 (6:2, 6:2); Marketa Vondorusova – 2:0 (6:3, 6:0)

Co obstawiać?

Bardzo ciekawie zapowiadający się mecz, który z pewnością przyciągnie na korty w Montrealu bardzo dużą ilość osób. Dwa oficjalne mecze za tymi paniami, a bilans tych spotkań jest równy. Co prawda lepsza na hardach w poprzednim sezonie była Pegula, jednak jak już wspomniałem, Jessica jest zdecydowanie daleka od tego, co prezentowała w poprzednim roku, a jej rywalka jest w momencie zwyżki formy. Sądzę, że na ten moment jest mi bliżej do zaufania Gauff, która pokazała, że świetnie przygotowała się po części trawiastej. W tym spotkaniu gram na zwycięstwo Coco! W przypadku tego meczu, skorzystam z oferty, która dostępna jest u naszego dzisiejszego bukmachera! Warto założyć tam konto z kodem promocyjnym STS od Zagranie!

Cori Gauff wygra
Kurs: 1,69
Zagraj!

Petra Kvitova vs Belinda Bencic: typy i kursy bukmacherskie (11.08.2023 r. – 18:00)

Drugi mecz, który biorę pod uwagę, to spotkanie bardzo ciekawych nazwisk i pojedynek czesko-szwajcarski. Po jednej stronie siatki stanie Petra Kvitova, która odżywa drugą młodość, a jej rywalką będzie Belinda Bencic. Obie panie są bardzo doświadczonymi zawodniczkami, a ich nazwiska są powszechnie znane. Znacznie lepszy sezon ma Czeszka, która dobrze przeszła przez część na trawie i podobała mi się także w rywalizacji w jej 1. meczu na kortach twardych w drugiej połowie sezonu. Miała ona co prawda lekkie problemy w 2. secie z pokonaniem Camili Giorgi, ale w momencie, kiedy wróciła do dobrego serwisu, utrzymywała w pełni kontrolę nad spotkaniem i wygrał 2:1 w stosunku setowym z dużą przewagą gemów. Serwisowo jestem zdania, że utrzymała ona poziom z trawy, co pewnie będzie miało przełożenie i dzisiaj. Martwiłem się o jej występ, gdyż w swoim prywatnym życiu mocno się pozmieniało, gdyż wyszła ona za mąż. Nie miało to jednak znacznego przełożenia na jej grę i pokonała Włoszkę. Z kolei tak dobrze nie mogę powiedzieć o Belindzie, która nie wygląda na tenisistkę, którą pamiętamy, chociażby z roku olimpijskiego, gdzie sięgała po złoto. Trudno jest mi ją ocenić, gdyż raz wygląda bardzo dobrze i jej wymiany są na niskim odbiciu i dobrej prędkości, ale fizycznie wygląda słabo, a także popełnia sporo błędów, co może wynikać z małej liczby rozegranych spotkań na pełnym dystansie. Jej formę w poprzednim turnieju sprawdziła Cori Gauff, która pozwoliła jej na wygranie zaledwie 3. gemów w całym meczu. Miała spore problemy z pokonaniem Parks, która można powiedzieć, że grała głównie na podaniu, a z gry wyglądało to słabiej. Porównując formy obu pań, nie wiem skąd bukmacherzy wzięli kursy, jakie pojawiły się przy nazwiskach zawodniczek, jednak ja nie doczytałem żadnej wzmianki o tym, a żeby Kvitova miała jakieś problemy, chociażby adaptacyjne z nowym otoczeniem. Jaki zatem może być wynik tego spotkania? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie w zakładce TypyDnia!

Statystyki:

Mecze bezpośrednie:

BJKK 2018 – 2:0 Petra Kvitova (6:2, 6:4) twarda

Australian Open 2019 – 2:0 Petra Kvitova (6:1, 6:4) twarda

Dubaj 2019 – 2:1 Belinda Bencic (6:3, 1:6, 6:2) twarda

Pekin 2019 – 2:0 Petra Kvitova (6:3, 6:3) twarda

WTA Finals 2019 – 2:1 Belinda Bencic (6:3, 1:6, 6:4) twarda

Bilans meczów w tym sezonie po Wimbledonie na kortach twardych:
Petra Kvitova:

Montreal: wygrana z: Camila Giorgi – 2:1 (6:2, 5:7, 6:0)

Belinda Bencic:

Waszyngton: wygrana z: Anastasia Potapova – 0:0 (6:5 krecz); Lauren Davis – 2:0 (6:1, 6:4); przegrana z: Cori Gauff – 0:2 (1:6, 2:6)

Montreal: wygrana z: Lucia Bronzetti – 2:0 (6:2, 6:3); Alycia Parks – 2:1 (6:3, 5:7, 6:4)

Co obstawiać?

Pomimo tego, że jest to pierwszy turniej Kvitovej po zakończonym Wimbledonie i co ważniejsza, jej ślubie, to wydaje się, że Czeszka jest dobrzy przygotowana do rywalizacji w tym turnieju oraz całej części sezonu rywalizacji na hardach. Podobało mi się jej nastawienie serwisowe, a do tego poprawiła swoją dynamikę na korcie, co widać było w meczu z Włoszką, która próbowała ją rozgonić, jednak Kvitova nie dawała sobie tak łatwo pogrywać. Bencic w tym roku nie wydaje się, a żeby mogła osiągnąć coś ponad obecny stan, gdyż powrót po kontuzji jest w jej przypadku słabszy, a niżeli moglibyśmy sobie tego życzyć. Zdecydowanie nie jest jeszcze na poziomie z okresu przed kontuzją i brakuje dominacji na podaniu, nie mówiąc już o grze drugim serwisem. Jestem zdania, że awansuje Petra, jednak nie zaryzykuje całego winu. Moim drugim typem jest zagranie na wygranie minimum jednego seta przez Czeszkę! 

Petra Kvitova wygra seta
Kurs: 1,50
Zagraj!

Kupon double tenis STS 11.08.2023fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze