Czas na powtórkę z rozrywki w czwartych spotkaniach? THL AKO 2.53!

Zawodnicy Energii i JKH

Wtorek z play-off w Tauron Hokej Lidze uważam za udany, bo zaliczyłem profit! Bez dnia odpoczynku czas przystąpić do czwartych meczów. Co powiecie na małą powtórkę z rozrywki? Ponownie zajrzymy do Krakowa na spotkanie Comarch Cracovii z Unią Oświęcim oraz do Torunia na rywalizacje “Stalowych Pierników” z JKH Jastrzębiem. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi propozycjami.

Comarch Cracovia – Unia Oświęcim (stan serii 1-2): typy i kursy bukmacherskie (06.03.2024)

Za nami trzy spotkania i za każdym razem dostaliśmy małe potwierdzenie formy obu ekip z fazy zasadniczej. Tak, jak przypuszczałem krakowianie dużo trudniejsze warunki będą stawiać na terenie Unii Oświęcim i o tym mogliśmy się przekonać w dwóch pierwszych rywalizacjach. Wczoraj nastąpiła zmiana gospodarza i zmiana przebiegu spotkania. Oświęcimianie na początku meczu wypracowali sobie trzybramkową zaliczkę, co pozwoliło im spokojnie kontrolować przebieg spotkania do jego zakończenia. Ostatecznie Unia okazała się lepsza o trzy trafienia. Mat Robson, czyli golkiper gospodarzy, który przybył do Krakowa w styczniu, nie staje na wysokości zadania i to od jego błędu wczoraj strzelanie rozpoczęli przyjezdni.

Teraz możemy się zastanowić, czy i dziś zobaczymy tego bramkarza między słupkami. Wczorajsza porażka “Pasów” sprawiła, że już od ośmiu meczów nie mogą znaleźć recepty na rywali przed własną publicznością i czwarty raz polegli przeciwko Unii w Krakowie. Mogę się domyślać, że przy wyborze przeciwnika oświęcimianie kierowali się fatalną postawą u siebie Cracovii i na razie znalazło to potwierdzenie. Jeśli dziś Unia wywiezie z Krakowa kolejne zwycięstwo, to w przypadku niepowodzenia w piątym meczu na pewno bez żadnego strachu wrócą na teren Cracovii. Z drugiej stronie goście będą chcieli, jak najszybciej zamknąć temat ćwierćfinałowych starć, bo ich potencjalnym przeciwnikiem są tyszanie, którzy serię z nowotarżanami mogą zamknąć już dziś, a w przypadku takiego scenariusza będą mieli dużo czasu na przygotowanie się do swojego półfinału.

Statystyki:

  • Comarch Cracovia przegrała osiem ostatnich domowych spotkań
  • Gospodarze przegrali u siebie z Unią cztery razy w tym sezonie
  • “Pasy” ostatni raz u siebie wygrały z Unią ponad rok temu

Co obstawić?

Proponuje tutaj powtórkę z rozrywki, czyli ponownie idę w wygraną Unii Oświęcim z Comarch Cracovią. Gospodarze wczoraj pokazali, że u siebie są naprawdę mizerni, a goście z tego skorzystali. Oświęcimianie muszą mieć w głowie, że GKS Tychy może już po czterech spotkaniach zakończyć swój ćwierćfinał, więc zakładam, że w dwóch najbliższych starciach Unia będzie chciała zamknąć temat tej rywalizacji.

Unia Oświęcim końcowe zwycięstwo
Kurs: 1.69
Zagraj!
grupa hokej zagranie

KH Energa Toruń – JKH Jastrzębie (stan serii 2-1): typy i kursy bukmacherskie (06.03.2024)

Jastrzębianie po wczorajszej wygranej w dogrywce w dużo lepszych nastrojach mogą przygotowywać się do dzisiejszej rywalizacji. Trzeci raz w tej parze dostaliśmy mocno wyrównane starcie i drugi raz zbyt dużo goli nie oglądaliśmy. Emocji i męskiej gry wczoraj nam nie brakowało, ale zarówno jedni, jak i drudzy nauczeni pierwszym meczem stronili o wykluczeń. “Stalowe Pierniki” cztery minuty w całym meczu musiały radzić sobie w osłabieniu, ale na ich szczęście jastrzębianie nie zdołali wykorzystać żadnej z dwóch przewag. Jako pierwszy na ławce kar usiadł zawodnik gości, ale to był jedyny moment, w którym jastrzębianie musieli radzić sobie w osłabieniu.

W trzecim meczu byliśmy jeszcze świadkami kilku wykluczeń, ale były to wykluczenia obustronne. Wygranego tej serii czeka z dużym prawdopodobieństwem spotkanie w półfinale z obecnie panującym mistrzem Polski z Katowic, który wczoraj wyszedł na prowadzenie w swojej rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec. Jastrzębianie w tym sezonie nie mieli łatwego życia w Toruniu, bo dwa wypady w fazie zasadniczej kończyły się porażkami. Wczoraj udało im się przełamać i wygrać. Jak będzie dziś? Czy jastrzębian stać na wyrównanie? A może to torunianie udadzą się na teren JKH, by zamknąć rywalizacje raz na zawsze? Do wieczornych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Statystyki:

  • Gospodarze u siebie w fazie zasadniczej stracili tylko dwa gole w osłabieniach
  • Goście w delegacjach w sezonie regularnym stracili tylko dwie bramki w osłabieniach

Co obstawić?

Jak powtórka z rozrywki, to powtórka z rozrywki. Tutaj tak samo, jak wczoraj idę w kierunku bramek w przewadze, a raczej ich braku. Czwarte spotkanie jest o tyle niewdzięczne dla obu ekip, bo może przybliżyć bardzo torunian do awansu, albo całkowicie zacząć zabawę od nowa. Zarówno jedni, jak i drudzy ofiarnie bronią i mają problemy ze zdobywanie goli w pełnych zestawieniach. Myślę, że i dziś nikt nie będzie chciał się wychylać i dawać pomocnej dłoni i osłabiać swój zespół, bo to może być tragiczne w skutkach.

Poniżej 1,5 bramki w przewagach
Kurs: 1.50
Zagraj!
Kupon goplusbet 05.03.2024

Foto. PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze