Czas na Final Four Ligi Mistrzów! Kto tym razem zostanie mistrzem? Gramy o 176 PLN

Piłka ręczna, Liga Mistrzów, EHF Champions League, SC Magdeburg vs Aalborg, FC Barcelona vs THW Kiel

Nadszedł czas rozstrzygnięć również w świecie szczypiornistów. Właśnie w ten weekend poznamy najlepszą klubową drużynę Starego Kontynentu. Dziś już nie ma sensu dyskutować o tym, czy każdy z tej czwórki zasłużył na awans w tym samym stopniu; czy wśród tego grona powinna być kielecka Industria. Dotarliśmy do tego momentu, w którym istotne jest już tylko to, kto najlepiej przygotował się na dwudniowe granie o najważniejsze trofeum w świecie szczypiornistów. Bukmacherzy są zdania, że w niedzielny wieczór o tytuł zagra S.C. Magdeburg z katalońską Barcą.

S.C. Magdeburg – Aalborg Handbold: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (08.06.2024 r.)

Obrońcy trofeum rzutem na taśmę awansowali do tegorocznego Final Four rozgrywanego w Kolonii. Po dosłownie dramatycznym spotkaniu dali radę pokonać kielecką Industrię. Dzięki temu ciągle są w grze i mają szanse na wywalczenie tego samego, co przed rokiem. Jednak zanim uzyskają możliwość występu w niedzielny wieczór, a nie popołudnie, to…

Trzeba pokonać jeszcze jedną „przeszkodę”. Nią będzie równie świetna drużyna, która nie raz potrafiła pokonywać najlepszych – i to nie tylko na krajowym podwórku. Tak więc, choć S.C. Magdeburg zdaniem bukmacherów jest wyraźnym faworytem tego meczu, tak nie można odbierać Aalborgowi szans. W końcu potrafili sprawić niespodziankę również w konfrontacji z Magdeburczykami. Do tego i jedni, i drudzy zanim się znaleźli w tym miejscu, w którym są teraz, to mierzyli się z wieloma świetnymi ekipami, w tym nawet z europejskimi hegemonami.

Przecież to np. szczypiorniści Aalborga byli w stanie odwrócić losy dwumeczu i w ćwierćfinale ostatecznie pokonać węgierski Telekom Veszprem. Mimo, że faworyzowani byli ówcześni przeciwnicy duńskiego klubu. Co jeszcze należy mieć na uwadze przed podjęciem się typu dnia na to spotkanie, mówiąc jednocześnie o Aalborgu? To, że znaleźli się w Final Four drugi raz w historii. Poprzednio byli w stanie dokonać tego w 2021 roku. Wówczas uporali się z półfinałowym rywalem, a w finale ulegli Dumie Katalonii. Wtedy byliśmy świadkami różnicy klas, kiedy to Blaugrana prowadziła już do przerwy wynikiem 16:11, a ostatecznie triumfowała rezultatem na poziomie 36:23.

Z kolei na korzyść Magdeburczyków może przemawiać to, że do obrony tytułu przystąpią będąc nakręconymi zdobyciem mistrzostwa Niemiec. W końcu kiedy zdobywa się tytuł w najlepszej lidze krajowej szczypiornistów, to nie może być inaczej. Tym samym minęły już „demony” kontrowersji wokół ćwierćfinałowego rewanżu z Industrią Kielce. Dzięki temu mogą z chłodnymi głowami skupić się na tym, by odnieść jeszcze dwa zwycięstwa przed zakończeniem tegorocznego sezonu.

Statystyki:

 • Szczypiorniści S.C. Magdeburga wygrywali w 18 z 19 ostatnich meczów, w tym w 12 z 13 w Lidze Mistrzów.
 • Zespół Aalborga Handbold zdobywał więcej niż 28 bramek w 13 z 14 ostatnich spotkań.
 • Magdeburczycy triumfowali z przewagą co najmniej 2 punktów w 16 z 17 ostatnich pojedynków.
 • W 5 ostatnich konfrontacjach Aalborgu zespoły zdobywały łącznie mniej niż 62 oczka.
 • Od 2016 roku te kluby grały przeciwko sobie 5 razy. Magdeburczycy zwyciężali w 4 z nich.
 • S.C. Magdeburg to team, który ma za sobą 6 wiktorii z rzędu. Bilans Aalborga wynosi: W – P – W – W – W – R.
 • W ich ostatnich 5 rywalizacjach Magdeburczycy rzucili 147 bramek, a zawodnicy Aalborga 136 goli.

Co obstawiać?

Tak jak wspominałem wyżej odnośnie do tego typu piłki ręcznej, to rola wyraźnych faworytów przypadła S.C. Magdeburgowi. Kurs na ich wygraną wynosi 1.41 względem 3.70 na to, że wiktorię odniosą jednak szczypiorniści duńskiego teamu. Bukmacherzy są także przekonani, że jeżeli ktoś ma wygrać obie połowy, to dokona tego niemiecki klub. Świadczy o tym najniższa wycena na to zdarzenie przy tego rodzaju typie, która wynosi 1.75.

SC Magdeburg wygra mecz: TAK
Kurs: 1.41
Graj!

Wcześniej zdążyłem już wspomnieć o tym, co może o tym decydować. Dlatego też w tym miejscu tylko dodam, co takiego obstawiam względem tego spotkania z wykorzystaniem kodu promocyjnego TOTALBET-u. Mianowicie, zaznaczam na kuponie samo zwycięstwo S.C. Magdeburga. W końcu to na ich korzyść przemawia i ich obecna sytuacja, i historia ich poprzednich rywalizacji.

Zagranie baner

FC Barcelona – THW Kiel: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (08.06.2024 r.)

O ile w przypadku pierwszego spotkania można jeszcze mieć wątpliwości, kto zwycięży, tak w tym… Dosłownie gigantyczną sensacją byłby triumf THW Kiel. Owszem, kiedy zmierzyli się 4 lata temu (także w półfinale Ligi Mistrzów), to wtedy lepszym okazał się niemiecki zespół. Tyle tylko, że nie było to ich ostatnie spotkanie. W kolejnych lepiej już szło Katalończykom. Jak bardzo?

Ano tak, że szczypiorniści FC Barcelony nie przegrali ani jednego meczu z THW Kiel od 2020 roku. Przed 4 laty niemiecki team wygrał wynikiem 33:28. Jednak później 2-krotnie górą byli Katalończycy, a raz (tj. w listopadzie 2022 roku) doczekaliśmy się remisu po 30 w ich bezpośredniej rywalizacji. Tym razem też niewiele wskazuje, by Katalończycy mieli mieć problemy z wywalczeniem awansu do finału. Wszystko dlatego, że obydwa te teamy na ten moment znajduję się w zupełnie innych sytuacjach. Rozpędzoną jest Blaugrana, która kroczy po to, by przy 4 podejściu po raz 3 wygrać Ligę Mistrzów. Z kolei THW Kiel ledwo – ledwo było w stanie pokonać np. w ćwierćfinale Champions League Montpellier Handball.

Różnice są tak duże, że aż sami zawodnicy niemieckiego klubu wspominali w wywiadach, że zdają sobie sprawę z tego, że tym razem będą wyraźnymi underdogami. Mają za sobą nie najlepszy sezon, czego dowodem jest choćby zajęcie dopiero 4. miejsca w niemieckiej Bundeslidze. Dodatkowo zawodnicy niemieckiej drużyny nie są w aż tak wysokiej formie jak ci broniący barw FC Barcelony. Tak więc oprócz tego, że dokonali sportowego cudu w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, to trudno szukać pozytywów. Dlatego też bukmacherzy nie mają wątpliwości, co do tego, kto zagra o złoto. Co jeszcze warto mieć na uwadze przed podjęciem się typu na to spotkanie?

To, że szczypiorniści FC Barcelony sięgali po klubowe mistrzostwo Europy już… 11 razy! Tym samym już dziś mają ponad 2 razy więcej trofeów za triumf w Champions League niż drugi klub w tej statystyce. Z kolei THW Kiel (podobnie jak S.C. Magdeburg) ma za sobą 4 triumfy w tych rozgrywkach. Tak więc można śmiało posługiwać się lekko zmodyfikowanym cytatem ze świata piłki nożnej, tj. że: „Wszyscy grają w piłkę ręczną, a koniec końców i tak wygrywa Barca!”.

Statystyki:

 • Zespół Dumy Katalonii zwyciężał w sumie w 15 ostatnich spotkaniach.
 • Od 2005 roku te kluby grały przeciwko sobie 27 razy. Częściej, bo 14-krotnie wygrywała Barca.
 • Katalończycy wygrywali różnicą co najmniej 3-bramką 9 razy w ostatnich 10 starciach.
 • FC Barcelona triumfowała w 1. połowach z przewagą co najmniej 2 goli w 7 ostatnich pojedynkach.
 • Drużyna Dumy Katalonii rzucała w sumie więcej niż 31 bramek w 15 z 16 ostatnich występów.
 • Barca triumfowała w 6 ostatnich spotkaniach, a THW Kiel zanotował następujący bilans: R – W – P – W – P – W.
 • W 7 ostatnich spotkaniach FC Barcelony drużyny zdobywały więcej niż 59 bramek.
 • W ich bezpośrednich grach od 2005 roku Barca rzuciła 803 bramki, a gracze THW Kiel równo 800 goli.
 • Dzięki temu średnie trafień obu zespołów na mecz w przypadku ich bezpośrednich starć wynoszą blisko 30 goli na rywalizację.

Co obstawiać?

Szczypiorniści FC Barcelony są tak dużymi faworytami dlatego, że przystąpią do tego spotkania będąc po łącznie 15 kolejnych zwycięstwach! Po raz ostatni musieli uznać czyjąś wyższość… 7 marca. Wówczas w Champions League ograli ich zawodnicy broniący barw Montpellier. Z kolei, jak na tle mistrza Hiszpanii wypada THW Kiel? W kratkę. Nijak nie można mówić o stabilizacji formy w ich przypadku.

Handicap - FC Barcelona (-1.5): TAK
Kurs: 1.42
Graj!

Na ich niekorzyść przemawia jeszcze historia ich dotychczasowych pojedynków. W końcu na 27 pojedynków Barca wygrała 14 z nich, a niemiecki zespół triumfował nad najbliższym rywalem 4 razy mniej. Dlatego też to kurs na wygraną Barcy wynosi 1.29. Z kolei zwycięstwo THW Kiel w TOTALBET-ie zyskało wycenę o wysokości 4.70. Tak więc, co takiego oznaczam od siebie względem tego meczu? Mianowicie to, że Katalończycy wygrają zdobywając co najmniej 2 gole więcej od najbliższych rywali.

Propozycja kuponu:

Totalbet, Liga Mistrzów, piłka ręczna, handball, SC Magdeburg, FC Barcelona

fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze