Ćwierćfinały turnieju Blast Showdown! Gram kupon z kursem 2.80!

Donk i Banks podczas otrzymania statuetki MVP

Ostatnie spotkania przyniosły nam naprawdę ciekawe roztrzygnięcia, bo z turniejem pożegnało się Falcons czy Complexity. Kto będzie w stanie awansować dalej i utrzymać się w walce o awans do głównego turnieju?

Baner Betcris

OG – Heroic

 

OG wygrało swoje spotkanie z Complexity i zaprezentowało się naprawdę bardzo dobrze. Byli po prostu zdecydowanie lepszą ekipą w tym spotkaniu. Przegrali pierwszą mapę po dogrywce wynikiem 16:14, następnie bardzo pewnie wygrali Anubis, żeby wygrać spotkanie na mapie Ancient wynikiem 13:10. Każdy zawodnik OG osiągnął rating powyżej 1.00, a najlepszymi graczami okazali się HeavyGod, Regali i K1to. Szczerze mówiąc, ciężko wyróżnić tylko jednego z tej trójki, bo każdy z nich dołożył naprawdę fundamentalną cegiełkę do końcowego wyniku. Najbardziej wyróżnia się jednak HeavyGod, bo ma najbardziej stałą formę i pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności, gdzie zabił czterech zawodników Complexity z pełnym wyposażeniem mając tylko deagla. Nie uważam jednak, że OG nagle jest odmienioną ekipą i będą grać dużo lepiej, bo Complexity nie zagrało zbyt dobrze w tym spotkaniu. Jednakże po tym meczu mogę stwierdzić, że są w stanie z rywalami powalczyć. W spotkaniu z Complexity wygrali zaledwie 2 rundy pistoletowe, a mimo to byli dużo lepszą ekipą.

Heroic wygrało swoje spotkanie z NIP, chociaż nie była to pierwsza drużyna. Z racji na zmiany w składzie organizacja zdecydowała, że zamiast mieszanej drużyny akademii z Rezem i Alexem, zagra po prostu pełny zespół akademii. Był ku temu też dobry powód, bo akademia prezentowała się znakomicie w ostatnich dniach i potrafili wygrywać i rywalizować z naprawdę mocnymi zespołami. Ostatecznie Heroic wygrało to spotkanie wynikiem 2:0, ale musieli się bardzo postarać, by wygrać na mapie Mirage, gdzie wygrali dopiero po dogrywce. Heroic nie zaprezentowało się specjalnie dobrze w tym spotkaniu, mimo dobrych statystyk indywidualnych. Jakby nie patrzeć w dość ważnym dla nich turnieju, byli o krok od rozegrania trzeciej mapy z zespołem akademii. Zresztą zawodnikiem spotkania został właśnie zawodnik z Young Ninjas i to bardzo zasłużenie. Zdobył on najwyższy rating, najwięcej obrażeń na rundę i najwięcej zabójstw grając w słabszej drużynie. Heroic wygrało w tym spotkaniu wszystkie rundy pistoletowe, więc można jedynie gdybać, co by było, gdyby przegrali jedną na mapie Mirage.
Przewidywane mapy:
OG ban Nuke
Heroic ban Inferno
OG pick Ancient
Heroic pick Mirage
OG ban Overpass
Heroic ban Vertigo
Anubis was left over

 

Typ: Pierwsza mapa OG handicap rund +5.5. Uważam, że OG na mapie własnego wyboru może się pokazać z bardzo dobrej strony, zwłaszcza jeżeli byłby to Ancient. W spotkaniu z Complexity wszyscy zawodnicy zagrali tam po prostu bardzo dobrze, dlatego myślę, że mogą tam zagrać ponownie.

Kupon gram z bukmacherem Betcris, który oferuje bardzo ciekawe zakłady na esport, w tym na obecny turniej Blasta. Sprawdź kod promocyjny betcirs i przekonaj się sam. Teksty z esportu, możesz znaleźć w zakładce typy na esport.

Pierwsza mapa OG handicap rund +5.5
Kurs: 1.40
Zagraj!

baner grupa zagranie

Metizport – Monte

 

Monte jest obecnie w bardzo dziwnej sytuacji podczas tego turnieju. Wygrali dość pewnie spotkanie z Imperial wynikiem 2:0, ale nie wiadomo co ich czeka w przyszłości. W meczu z Imperial w składzie był Sdy oraz Leen. Sdy będzie grał z drużną do końca tego turnieju, ale od razu po nim opuści drużynę już w formie definitynwej. Leen prawdopodobnie będzie dalej grał w tym turnieju razem z drużyną jako zawodnik z akademii. Do tego wszystkiego jest bardzo młody, utalentowany i jest z Ukrainy, co zdecydowanie ułatwia proces adaptacji. Ciężko więc określić czego się można spodziewać po tej drużynie w następnym spotkaniu, zwłaszcza że Metizport to nie jest drużyną którą ktokolwiek przed turniejem bardziej analizował. Z Imperial wygrali z 3 z 4 rund pistoletowych, wliczając w to dwie wygrane pistoletówki i jedną wygraną rundę force. Obie drużyny zbanują dość komfortowe mapy dla siebie. Ciężko stwierdzić kto, jaką mapę wybierze, ale na ten moment Metizport wygląda dużo lepiej w tym starciu.

Metizport zaskoczyło wszytskich i pokonało w pierwszym spotkaniu drużynę Falcons z powracającym do rywalizacji S1mplem. Po pierwszej mapie wydawało się, że nie będzie większych niespodzianek. Falcons pokonało Metizport na Mirage wynikiem 13:9. Na mapie Overpass zobaczyliśmy totalną dominację Metizport i zwycięstwo 13:4, ostatecznie mecz zakończyli wygraną na Vertigo wynikiem 13:11. Zaprezentowali się bardzo dobrze i rywale wyglądali przy nich po prostu bardzo słabo. Sam S1mple nie zaliczy tego powrotu do udanych bo zdobył tylko 38 zabójstw, a do tego dołożył aż 49 śmierci. Metizport zagrało bardzo dobry mecz pod względem taktycznym i dominowali rywala w tym względzie. Bardzo dużo trafnych decyzji, co było widać bardzo na Vertigo, gdy atakowali bombsite B wręcz notorycznie ze względu na słabą defensywę rywala. Do tego wszystkiego dołożyli 5 z 6 wygranych rund pistoletowych, co jest naprawdę imponujące patrząc na to jaki rywal był na przeciwko. Ostatecznie graczem spotkania zsotał Adamb, ale chciałbym wyróżnić jeszcze Nilo oraz Ztr. Ten pierwszy to gwiazda zespołu, co zresztą pokazał na mapie Overpass, gdzie zdobył 22 zabójstwa przy zaledwie pięciu śmierach. Ztr to dowdzący, który oprócz dobrego zarządzania drużyną potrafił dołożyć naprawdę dobre statystyki indywdiualne.

Przewidywane mapy:

Metizport ban Anubis

Monte ban Inferno

Metizport pick Vertigo

Monte pick Mirage

Metizport ban Overpass

Monte ban Nuke

Ancient was left over

 

Typ: Metizport wygra mecz. Nie jest to drużyna, która przypadkiem wygrała z Falcons. Pokazują od dłuższego czasu, że potrafią grać, bo wygrali spotkania chociażby z Furią czy Apeks parę tygodni wcześniej. Mapy powinny być dla nich komfortowe, a Monte jest w dość dziwnej sytuacji jeżeli chodzi o skład.

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Metizport wygra mecz
Kurs: 2
Zagraj!
Zdjecie na kupon esport 9.03.2024

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze