Ćwierćfinały IEM Katowice! Czy Ence pokona Falcons w Spodku?

Trofeum IEM Katowice

Historyczne spotkania zwłaszcza dla Polski, bo po kilku latach polska drużyna zagra w Spodku podczas IEM Katowice. Ence w starciu z Falcons, będzie miało za sobą całą publiczność, które desperacko będzie chciała zobaczyć ich w meczu z Spirit. Czy pokonamy zespół gwiazd?

Faze – G2

 

W tym spotkaniu chciałbym skupić się na czymś nieco innym niż wynik. Mimo że teoretycznie Faze powinno sobie poradzić w tym spotkaniu, to IEM Katowice wielokrotnie już pokazał, że każdy może zaskoczyć. W G2 bardzo słabo grał Nexa i Hunter i przynajmniej jeden z nich grając o wiele lepiej niż dotychczas, mógłby przeważyć szalę zwycięstwa. Chciałbym skupić się na Frozenie. Odkąd Frozen dołączył do ekipy Faze, praktycznie z automatu stał się drugą opcją tej drużyny. Nie gra wcale długo, ale z każdym turniejem wchodzi na coraz to wyższy poziom. Od momentu dołączenia Frozena do Faze notuje on 0.72 zabójstw na rundę. Podczas samego IEM Katowice Frozen jest nie do zatrzymania. Jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Faze i notuje rating 1.26 oraz 0.8 zabójstw na rundę. Wydaje mi się, że Frozen po prostu zyskał na przyjściu do drużyny, dużo więcej niż może powinien. Wynika to głównie ze słabszej formy indywidualnej, chociażby Ropza. Na tym turnieju Frozen pokazuje, że jest pierwszą opcją i jeżeli drużyna mu zaufa, powinien sobie bardzo dobrze poradzić.

Przewidywane mapy:
G2 ban Mirage
Faze ban Vertigo
G2 pick Inferno
Faze pick Ancient
G2 ban Anubis
Faze ban Overpass
Nuke was left over

 

Typ: Frozen powyżej 30.5 zabójstw (1 i 2 mapa). Uważam że Frozen jest na ten moment najlepszym graczem Faze podczas IEM Katowice. Patrząc na klasę rywala, myślę że będzie naprawdę wyrównane spotkanie, dzięki czemu Frozen będzie miał więcej okazji do strzelania. Historycznie w pojedynkach między G2 a Faze, zazwyczaj co najmniej jedna z dwóch pierwszych map była bardzo zacięta. Na ostatnie 10 starć pomiędzy tymi ekipami, wydarzyło się to 8 razy. 

Frozen powyżej 30.5 zabójstw (1 i 2 mapa)
Kurs: 1.85
Zagraj!

baner grupa zagranie

Falcons – Ence

 

W tym meczu bardzo ciężko wytypować zwycięzcę. Mimo że Ence będzie miało publiczność za sobą, to nie zmienia to faktu jak doświadczona jest ekipa Falcons. Najlepszy trener świata 2023 i pięciokrotny zwycięzca Majora. Magisk najlepsza kotwica świata w 2023, trzech graczy Ence, które było jedną z najlepszych drużyn świata. Do tego wszystkiego bardzo utalentowany Boros, o którym nie było tak głośno od czasów Monte, ale jest bardzo ważnym elementem drużyny. Ence zmierzy się z naprawdę ciekawą ekipą, dlatego chciałbym skupić się na jednym zawodniku. Dycha to naprawdę bardzo dobry zawodnik, ale w ostatnim czasie nie było o nim tak głośno. Wziąłem pod uwagę mapy, które mogą zostać rozegrane w tym spotkaniu. Konkretnie mówię o: Mirage, Nuke, Vertigo i Ancient. Inferno i Overpass zostaną zbanowane prędzej czy później, a Anubis powinien zostać zablokowany przez Falcons. Podczas IEM Katowice niżej notowana drużyna zaczyna od banowania i nie wyobrażam sobie, żeby Ence nie zbanowało Inferno. Z racji, że tej mapy Falcons również nie gra będą mieli okazje zablokować coś innego. Na Anubisie nie odnajdują się tak dobrze, a dla Ence jest to bardzo dobra mapa, dlatego myślę, że ją zablokują. Odkąd Ence gra w tym składzie na mapach, które przewiduje, że mogą zostać rozegrane najlepiej radzi sobie właśnie Dycha. Wyprzedza on nawet Hadesa. Najwyższy rating, najwyższy Impact czy najwyższy stosunek zabójstw na rundę. Oprócz tego ma największe doświadczenie na dużej scenie oprócz Gla1ve’a. W tym wszystkim trzeba pamiętać, że zagra przeciwko swoim byłym kolegom, których zna bardzo dobrze. Pozwoli mu to lepiej dostosować się do gry przeciwnika i potencjalnie przewidzieć pewne ruchy. Jak sam Dycha wspominał, stara się być wsparciem i mentorem dla nowych graczy. Uważam, że Kylar czy Goofy mogą momentami ugiąć się pod presją i wtedy właśnie Dycha może spróbować zrobić więcej.

Przewidywane mapy:
Ence ban Inferno
Falcons ban Anubis
Ence pick Vertigo
Falcons pick Nuke
Ence ban Overpass
Falcons ban Ancient
Mirage was left over

 

Typ: Dycha powyżej 30.5 zabójstw (1 i 2 mapa). Wydaje mi się, że będzie to bardzo zacięty mecz, chociażby ze względu na presję. Tylko dwóch graczy, czyli Glave i Magisk wygrali IEM Katowice. Dla całej reszty jest to szansa na bardzo prestiżowe trofeum, dlatego uważam, że będzie to, gra błędów, ale bardzo zacięta.

Analizy na esport, znajdziesz w zakładce typy na esport. Teksty z innych dyscyplin, znajdziesz w zakładce typy dnia.

Dycha powyżej 30.5 zabójstw (1 i 2 mapa)
Kurs: 1.85
Zagraj!
zdjecie na kupon esport 9.02.2024 IEM Katowice

 

Fot.Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze