Chiny czy USA – który zespół wygra w hicie Ligi Narodów? Gramy o 194 PLN

Chiny - USA, Brazylia - Korea Południowa, Liga Narodów kobiet, sezon 2024, double, kupon, STS

Wczoraj sprawdziły się obydwie propozycje typów na siatkarską Ligę Narodów. Choć akurat blisko było tego, by w meczu Turczynek doszło do jeszcze większej sensacji niż do ta, która się finalnie wydarzyła. W końcu kadra Japonii mogła triumfować bez straty seta, a nie dopiero po 5-setowej batalii. Czy dzisiejsze propozycje sprawdzą się znacznie spokojniej? Na to się zanosi. W końcu trudno zakładać, by zespół Korei Południowej był jakkolwiek w stanie zagrozić Brazylijkom, a także by mecz między Chinkami a USA zakończył się już po 3 setach. Jednak o swoich propozycjach typów więcej opowiem poniżej.

Brazylia – Korea Południowa: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (16.05.2024 r.)

Siatkarki broniące barw Canarinhos udanie rozpoczęły zmagania w tegorocznej Lidze Narodów. Wczoraj w przekonywujący sposób pokonały kadrę Kanady. Co prawda zwyciężczynie poszczególnych partii wyłaniano aż 3-krotnie po nerwowych końcówkach, z czego 2-krotnie po grze na przewagi.

Jednak tylko w drugiej odsłonie nie były w stanie zatrzymać kanadyjskich zawodniczek. W tamtym secie uległy zdobywając 23 oczka. Z kolei w pierwszym i trzecim secie udowodniły, że potrafią wytrzymywać presję wyniku i triumfowały notując 26 punktów. Najlepiej poszło Brazylijkom w czwartej odsłonie. W niej zwyciężyły wynikiem 25:12. Taka różnica była efektem nie tylko ich znakomitej gry, ale również licznych błędów własnych kanadyjskich siatkarek.

Dzięki czwartej (i finalnie ostatniej) odsłonie przekonaliśmy się również o tym, że żeńska kadra Canarinhos bezwzględnie wykorzystuje możliwości do wysokiego zwycięstwa, kiedy nadarza się ku temu okazja. Co jeszcze można powiedzieć o tamtym spotkaniu? Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim postawa Any Cristiny oraz Diany. Pierwsza z wymienionych zawodniczek zdobyła w sumie 20 oczek, a druga zanotowała 5 punktowych bloków, czyli tyle samo, co druga najlepiej punktująca w tym elemencie w premierowej kolejce Agnieszka Korneluk.

Dla odmiany zawodniczkom Korei Południowej poszło dużo gorzej; choć też można się było tego spodziewać. W końcu mierzyły się z nieporównywalnie lepszym zespołem, czyli reprezentacją Chin. Uległy im bardzo wyraźnie, bo w tylko jednej odsłonie zdobyły więcej niż 15 punktów. O ile jeszcze przegrana w 3 setach zdarza się każdemu – nawet Włoszkom w konfrontacji z Polkami… Tak jednak uleganie w poszczególnych odsłonach do: 15, 16 i 14 oczek wyraziście pokazuje różnice poziomów między reprezentacjami. Już po pierwszej kolejce tegorocznej Ligi Narodów przekonaliśmy się, że Koreanki będą stanowiły tło dla znacznie lepszych ekip.

Czy Brazylijki również na dystansie 3 partii uporają się z Koreankami? Potrafiły tego dokonać już w 3 ostatnich starciach z nimi, więc jak najbardziej jest to możliwe. O samym siatkarskim typie względem tego meczu napiszę więcej poniżej, a na razie dodam, że jest to pierwsza propozycja, którą dziś obstawiam z wykorzystaniem kodu promocyjnego STS.

Statystyki:

 • Canarinhos rozpoczęły tegoroczną Ligę Narodów od pokonania 3:1 reprezentację Kanady.
 • Dla porównania Koreankami na starcie tych rozgrywek zanotowały przegraną do zera z Chinkami.
 • Tym samym kadra Brazylii zanotowała 7 zwycięstwo w 8 ostatnich meczach, a Koreanki 25 przegraną z rzędu w LN.
 • Brazylia wygrywała pierwsze sety 7 razy w 8 ostatnich meczach, a team Korei Południowej przegrywał w nich w 17 ostatnich występach w LN.
 • Reprezentacja Korei Południowej przegrywała w drugich setach w 13 ostatnich grach w Lidze Narodów.
 • Zespół Canarinhos triumfował w trzecich partiach 7 razy w 8 ostatnich pojedynkach.
 • W 18 z 19 ostatnich meczów Brazylijek w Lidze Narodów zespoły zdobywały więcej niż 129 punktów.
 • Reprezentacja Korei Południowej przegrywała do zera w 3 ostatnich grach przeciwko Canarinhos.
 • W tylko jednym z 8 ostatnich wyjazdowych starć Korea Południowa zdobyła mniej niż 49 oczek.

Co obstawiać?

Zdaniem bukmacherów siatkarki Canarinhos powinny dosłownie rozprawić się z dzisiejszymi przeciwniczkami. Do takiego wniosku można dojść obserwując wysokość kursów na triumf jednej i drugiej reprezentacji. Zwycięstwo Brazylijek w STS-ie zyskało wartość 1.01, a Koreanek aż 15.00.

Handicap punktowy - 1. set - Brazylia (-5.5 punktu): TAK
Kurs: 1.55
Graj!

Tak więc oczywistym jest to, że musiałoby dojść do niesamowitej sensacji, by tu jakkolwiek Koreanki miały zagrozić Canarinhos. Natomiast od siebie względem tego meczu obstawiam, że reprezentacja Brazylii już w premierowej partii zwycięży notując co najmniej 6-punktową przewagę. Kurs na to zdarzenie zyskał wartość na poziomie 1.55. W ramach ciekawostki dodam, że wycena tego, że starcie zakończy się już po 3 odsłonach wynosi raptem 1.22.

Zagranie baner

Chiny – Stany Zjednoczone: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (16.05.2024 r.)

Co do tego spotkania, to zapowiada się na dużo bardziej wyrównane niż pierwszy z tu przywoływanych typów dnia. W końcu na zakończenie czwartku doczekamy się hitu siatkarskiej Ligi Narodów. Z jednej strony siatki ujrzymy chińską żeńską kadrę, która na dziś zajmuje 6. pozycję w światowym rankingu FIVB.

Taka lokata nie wzięła się znikąd i w tym sezonie reprezentacyjnym jak i w poprzednich latach. W końcu to one od kilku lat należą do światowej czołówki. Przecież to właśnie ten zespół np. w 2016 roku został mistrzem olimpijskim w siatkówce kobiet; a przecież przystępowały do tamtego pojedynku będąc wicemistrzyniami świata. Od tamtego czasu zmieniło się niewiele. Oznacza to, że ciągle tak prezentują się w ofensywie i defensywie, że znów są stawiane w roli faworytek nawet do końcowego triumfu w tegorocznej Lidze Narodów!

Jednak po drugiej stronie siatki stanie zespół niemniej utytułowany. W końcu mówię tu o tym, że po drugiej stronie parkietu pojawi się reprezentacja Stanów Zjednoczonych. Kadra USA na przestrzeni wielu lat zasłynęły z doskonałego radzenia sobie w ataku oraz solidnej, zorganizowanej defensywy. Jakby tego było mało, to jeszcze od lat udowadniają, że zawsze walczą o najwyższe cele. Nie bez powodu żeńska drużyna Stanów Zjednoczonych jest wymieniana w gronie faworytek nawet do końcowego triumfu. W końcu to one już 3-krotnie triumfowały w tych rozgrywkach. Co prawda w ostatnich 2 latach nie wskakiwały nawet na podium, a i w tym ważniejsze jest dla nich zgranie przed ważniejszym turniejem, ale nie można wykluczyć ich braku obecności na podium.

Jednak zanim do tego dojdzie, trzeba umiejętnie poradzić sobie w rundzie zasadniczej. A w niej jak na razie radzą sobie całkiem udanie. Wczoraj pokonały zespół Tajlandii po 4-setowej batalii. Nie były w stanie ich pokonać tylko w drugiej odsłonie, kiedy to zdobyły raptem 19 oczek. Z tym, że trzeba też pamiętać, jak udanie poradziły sobie w kolejnym secie z Tajlandią, kiedy to dosłownie zbiły je notując aż 13-punktową przewagę!

Statystyki:

 • Reprezentacja Chin wygrywała drugiego seta w 14 ostatnich domowych grach i w 6 ostatnich w Lidze Narodów.
 • W tylko jednym z 16 ostatnich gier USA drużyny zdobyły więcej niż 47 oczek w drugich odsłonach.
 • Chińskie siatkarki zwyciężały w trzecich partiach 8 razy łącznie, w tym w 6 domowych pojedynkach.
 • Kadra Stanów Zjednoczonych wygrywały pierwszego seta w 5 ostatnich spotkaniach wyjazdowych w Lidze Narodów.
 • Żeńska kadra Chin okazywała się lepszymi od ostatnich 8 rywalek, w tym 6 razy triumfując w domowym starciu.
 • Dla odmiany reprezentacja Stanów Zjednoczonych wygrywała w 7 z 8 ostatnich pojedynków.
 • Żeńska kadra USA zdobywała mniej niż 99 punktów w 5 ostatnich wyjazdowych grach, a w sumie w 7 z 8 ostatnich.
 • Reprezentacja kobiet Chin wygrywała wynikiem 3:0 7 ostatnich konfrontacji, a team USA rezultatem 3:1 zwyciężał w 5 z 6 ostatnich starć.
 • Żadne z 6 ostatnich spotkań żeńskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych nie zakończyło się po 3 setach.

Co obstawiać?

Zdaniem bukmacherów rola minimalnych faworytów przypada siatkarkom Stanów Zjednoczonych. Kurs na ich wygraną w STS-ie wynosi 1.80 względem wartości 2.00 na wiktorię chińskiej drużyny. To, co jeszcze trzeba wiedzieć przed ich meczem, to to, że faworytki były sprawdzone na tle mocniejszego przeciwnika w pierwszej kolejce. Natomiast Chinki de facto tylko się wywiązały z obowiązku.

W tym meczu zostanie rozegranych więcej niż 3 sety: TAK
Kurs: 1.42
Graj!

Tak więc pytaniem otwartym pozostaje, w jakiej formie na początku zmagań są azjatyckie zawodniczki. Tak jak wspomniałem wcześniej: po poprzednim spotkaniu nie sposób odpowiedzieć na to pytanie. Dlatego też zamiast na siłę jej szukać, przedstawię swoją propozycję typu. Jest nią to wskazanie, że w tym spotkaniu również zostaną rozegrane co najmniej 4 sety, aby wyłonić zwyciężczynie.

Propozycja kuponu:

Chiny - USA, Brazylia - Korea Południowa, Liga Narodów kobiet, sezon 2024, double, kupon, STS

fot. SOPA Images/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze