Canelo Alvarez – Jamie Munguia: typy i kursy | Gdzie obstawiać? 05.05.2024

Canelo podczas pojedynku

Typy na Canelo Alvarez – Jamie Munguia. Już w nocy z soboty na niedzielę w Las Vegas dojdzie do wielkiego pojedynku o 4 mistrzowskie pasy! Ich posiadacz, a zatem Saul Alvarez zmierzy się w T-Mobile Arena z niepokonanym dotychczas Jamie’m Munguią. Czego spodziewać się po tym starciu i jakie typy na Canelo – Munguia wrzucić na kupon? Zapraszam do sprawdzenia w poniższym tekście!

Fortuna baner z ofertą na start

Saul Alvarez – Jamie Munguia, typy i przewidywania

Saul Alvarez to oczywiście żywa legenda boksu i jeden z najlepszych aktywnych zawodników bez podziału na kategorie wagowe. 33-letni Canelo obecnie jest posiadaczem aż 4 mistrzowskich pasów i to właśnie ich bronić będzie w najbliższym starciu z Munguią. Alvarez ostatnio sam stwierdził, że obecnie pokonałby siebie sprzed 10 lat i chociaż w tym czasie styl walki Canelo uległ zmianie i obecnie jest zawodnikiem nieco mniej efektownym, to zdobyte doświadczenie procentuje w kolejnych pojedynków. Obecny Alvarez to zawodnik, który potrafi perfekcyjnie dopasować game-plan do swojego rywala i przebiegu pojedynku. Być może nie zalicza już tylu spektakularnych nokautów i momentami bije się bardziej zachowawczo, lecz w mojej opinii 60 wygranych walk czyni go zawodnikiem piekielnie doświadczonym, a tego nie da się przecież nauczyć. Canelo swój ostatni pojedynek stoczył dość dawno temu, gdyż był to wrzesień poprzedniego roku. Wówczas do wiwatu pokonał niewygodnego i bardzo solidnego Jermella Charlo i obronił swoje 4 pasy mistrzowskie. Bukmacherzy także w najbliższym starciu z Munguią postrzegają Canelo jako zdecydowanego faworyta!

By wybrać możliwie najlepsze typy na Canelo – Munguia, trzeba oczywiście przyjrzeć się również pretendentowi i powiedzieć o nim kilka słów. Zdaniem niektórych ekspertów o 6 lat młodszy Munguia to zawodnik, który może zakończyć panowanie Alvareza i zmienić wartę na mistrzowskim tronie. Meksykanin do tej pory nie zaznał na zawodostwie porażki i legitymuje się bilansem 43-0! 27-latek walczy niezwykle efektownie i agresywnie i lubi narzucać swoim rywalom presję. Popełnia on jednak sporo błędów w defensywie, a tego rodzaju pomyłki mogą być przez Canelo brutalnie wykorzystywane w najbliższym pojedynku. Munguię ostatni raz w ringu zobaczyliśmy pod koniec stycznia tego roku i wówczas przez TKO wygrał on z Johnem Ryderem. Nie zdziwię się, jeżeli pretendent od pierwszych fregmentów pojedynku nie przestraszy się Alvareza i postara się narzucić swój styl boksowania aktualnemu mistrzowi. Problem może pojawić się jednak wtedy, kiedy Canelo wykorzysta luki w defensywie i trafi mocnym ciosem. Jakie zatem typy na Canelo – Munguia opłaca się obstawić?

Nie spodziewam się, by pojedynek zakończył się przed czasem. Canelo w ostatnich latach znacznie rzadziej nokautował swoich rywali i jednak większość pojedynków kończył na pełnym dystansie. Tak było przy okazji 4 niedawnych pojedynków, a śmiem twierdzić, że Jamie Munguia będzie rywalem trudniejszym, aniżeli chociażby doświadczony, ale wyboksowany Gennadiy Golovkin. Pretendent popełnia błędy w defensywie, jednak dotychczas nie przegrał ani razu i absolutnie nie jest rozbity. Moim zdaniem sprawdzą się zatem Canelo – Munguia typy na zakończenie walki przez werdykt sędziów lub przez decyzję techniczną!

walka zakończy się na punkty lub przez TD
Kurs: 1.44
Zagraj!

Saul Alvarez – Jamie Munguia, kursy bukmacherskie

Jak wyglądają najbardziej podstawowe kursy na opisywane starcie Alvareza z Munguią? Bukmacherzy oczywiście zdecydowanie większe szanse na sukces dają obecnemu mistrzowi świata. Zwycięstwo popularnego Canelo obecnie obstawicie po kursach o wartości mniej więcej 1.20. Potencjalna zmiana warty i triumf o 6 late młodszego Munguii to przeliczniki w wysokości nawet 5.00!

Kursy na zwycięstwo

Fortuna
1.20
S. Alvarez
5.00
J. Munguia
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Kursy na rezultat końcowy

Oczywiście w ofertach bukmacherów znajdziemy znacznie większą liczbę zakładów i kursów na starcie Canelo – Munguia. Popularne będą również typy na rezultat końcowy. W chwili obecnej u bukmachera Fortuna zagrać możecie zakłady na liczbę rund, a więc ich over lub under. Jak wyżej wspomniałem, osobiście spodziewam się zakończenia walki na pełnym dystansie. Jak wyglądają popularne kursy na powyżej lub poniżej 8.5 rund w najbliższym pojedynku?

Kursy na over/under rund

Fortuna
1.26
-8.5 rund
3.56
+8.5 rund
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Saul Alvarez – Jamie Munguia, kto wygra walkę?

Kto moim zdaniem wygra najbliższy pojedynek? Nie spodziewam się tu jednak niespodzianki i postawię na zwycięstwo popularnego Canelo. Jamie Munguia jest oczywiście niepokonany, jednak w ostatnich walkach mierzył się głównie z rywalami bardzo przeciętnymi. Saul Alvarez wciąż nie jest pięściarzem wyboksowanym i chociaż walczy w mniej widowiskowy sposób, aniżeli kilka lat temu, to mówimy o zaledwie 33-letnim zawodniku! Canelo miał również bardzo dużo czasu na przygotowania i sądzę, że jeśli do ringu wejdzie najlepsza wersja mistrza świata, to bez większego problemu pokona on Jamiego Munguię!

Saul Alvarez wygra
Kurs: 1.20
Zagraj!

Typy na Canelo Alvarez – Jamie Munguia

Na koniec jeszcze jedne typy na Canelo – Munguia. Jeżeli połączyć dwie, wcześniej przedstawione propozycje, to wyjdzie nam zwycięstwo obecnego mistrza świata na punkty. I uważam, że taki scenariusz jest jak najbardziej prawdopodobny. Warto przypomnieć, że Alvarez 3 ostatnie pojedynki wygrywał właśnie na punkty i sądzę, że jego doświadczenie i wyrachowanie weźmie górę. Jamie Munguia najpewniej mocno rozpocznie pojedynek i postara się trafić rywala w pierwszych rundach, jednak w kolejnych rundach może być problem z kondycją i motoryką. Uważam, że Canelo zwycięży najbliższe starcie na punkty, a taki zakład łączy się z ciekawymi kursami! Polecam również sprawdzić nasze wcześniejsze typy na sporty walki i życzę powodzenia w typowaniu najbliższej gali w Las Vegas!

S. Alvarez wygra na punkty
Kurs: 1.72
Zagraj!

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze