Bruins, Hurricanes i Avalanche w komplecie awansują do drugiej rundy? NHL AKO 3.56!

Bramkarze Bruins

Najpierw Rangers, a teraz Panthers zameldowali się w drugiej rundzie play-off, ale wciąż nie poznali jeszcze przeciwników. Środowej nocy możemy poznać czterech następnych uczestników drugiej rundy. Z tej okazji wezmę pod lupę trzy spotkania. Zaczniemy od rywalizacji Boston Bruins z Toronto Maple Leafs, następnie przejdziemy do spotkania Carolina Hurricanes z New York Islanders, a wszystko zakończymy starciem Winnipeg Jets z Colorado Avalanche. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi przemyśleniami.

baner Betclic pod grę bez podatku

Boston Bruins – Toronto Maple Leafs (stan rywalizacji 3-1): typy i kursy bukmacherskie (01.05.2024)

Kod promocyjny Betclic czeka na Ciebie! Dokładnie w takiej samej roli znajdują się bostończycy, jak przed rokiem. W zeszłej kampanii też prowadzili takim wynikiem w serii z Panthers, a mimo to ich przygoda z play-off zakończyła się na pierwszej rundzie. Na pewno takie scenariusza będą chcieli uniknąć w Bostonie i środowej nocy stają przed znakomitą okazją do zamknięcia serii przed własną publicznością. Każde następne niepowodzenia gospodarzy będzie przywracało demony z przeszłości, a to może się dla nich znowu źle skończyć.

Jakie różnice pomiędzy Bruins a Maple Leafs są widoczne po czterech spotkaniach i dlaczego, to bostończycy prowadzą w serii? Pierwszym czynnikiem jest postawa bramkarzy, która odgrywa tutaj znaczącą rolę. Swayman, czyli golkiper Bruins broni na fenomenalnej skuteczności 95% i kapituluje niecałe dwa razy na mecz. Maple Leafs nie mają tyle szczęścia i tak klasowego bramkarza i Samsonow broni na fatalnym poziomie 88% i kapituluje ponad trzy razy na mecz. Kolejna sprawa, to postawa gości w przewagach, w których są naprawdę fatalni, a do tego na za dużo pozwalają w przewagach Bruins i to składa się na bardzo słabe statystyki w przewagach i osłabieniach.

Statystyki:

  • Boston Bruins wygrali dwa spotkania z rzędu z Toronto Maple Leafs
  • Toronto Maple Leafs wygrali jeden mecz w Bostonie

Co obstawić?

Żeby uniknąć powtórki sprzed roku, Boston Bruins muszą zrobić wszystko, żeby środowej nocy wygrać. Gdyby powinęła im się noga, zacznie się robić nerwowo, bo nie będzie okazji do szybkiego rewanżu u siebie, ponieważ będziemy teraz zmieniać gospodarza, co spotkanie, a podróże mogą się dla nich różnie skończyć. Dlatego w piątej rywalizacji Bruins muszą zrobić wszystko, żeby zamknąć temat i idę w ich kierunku, ale trochę bezpieczniej, bo moja propozycja dotyczy tego, że nie przegrają w regulaminowym czasie gry.

1X
Kurs: 1.38
Zagraj!
grupa hokej zagranie

Carolina Hurricanes – New York Islanders (stan rywalizacji 3-1): typy i kursy bukmacherskie (01.05.2024)

Nowojorczycy przegrali dwa pierwsze spotkanie w Carolinie, a potem na dzień dobry polegli w Nowym Jorku. Druga rywalizacja na terenie Islanders pozwoliła przedłużyć swoje nadzieje na odwrócenie serii, bo po dogrywce zgarnęli swoje pierwsze zwycięstwo. Środowej nocy trzeci raz zagramy w Carolinie, a tam szło dobrze Islanders w fazie zasadniczej, bo dwie ich wyprawy zakończyły się wygraną, jednak play-off to inna para kaloszy i następnie dwie wizyty zakończyły się dla nich fatalnie. W tej parze wszystko wygląda na wyrównane pod względem statystyk.

Przewagi i osłabienia rozgrywane na takim samym poziomie. Bramkarze również na bardzo wysokim i solidnym poziomie bronią. Jednak to golkiper Islanders ma na swoim koncie jeden słabszy mecz, który zaważył o tym, że już go raczej nie zobaczymy w tej serii. Dodatkowo nowojorczycy mogą sobie zarzucić dużo, bo oddali też praktycznie wygrany mecz w kilkanaście sekund i to mogło ich całkowicie pogrążyć. Do nocnych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Statystyki:

  • Carolina Hurricanes nie przegrali jeszcze u siebie w play-off
  • 2/4 wizyt New York Islanders w Carolinie kończyło się ich wygraną

Co obstawić?

Mimo wyrównanych statystyk Hurricanes wydają się być murowanym faworytem do wygrania środowej nocy i zapewnienia sobie awansu do kolejnej rundy. Same spotkania są dość wyrównane, ale częściej to do gospodarzy należy ostatnie słowo. Zakładam, że będzie tak i w piątym meczu, dlatego idę w końcowy zwycięstwo Hurricanes. Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Carolina Hurricanes końcowe zwycięstwo
Kurs: 1.41
Zagraj!

Winnipeg Jets – Colorado Avalanche (stan rywalizacji 1-3): typy i kursy bukmacherskie (01.05.2024)

Sezon zasadniczy w bezpośrednich starciach Jets z Avalanche należał zdecydowanie do graczy z Winnipeg. Również start play-off rozpoczął się znakomicie dla Jets, którzy wyszli na prowadzenie. Kolejne trzy mecze potwierdziły, że gdyby lepiej między słupkami na starcie spisywał się Georgiew, to gracze z Denver teraz mogliby przygotowywać się do kolejnej rundy bez straty spotkania w serii. Trzy spotkania z rzędu, które wygrali goście nadchodzącego starcia były, jak najbardziej zasłużone i Avalanche byli po prostu zdecydowanie lepszym zespołem.

MacKinnon i spółka od pierwszego meczu obnażyli znakomicie spisujących się w defensywie Jets w fazie zasadniczej, ale nie udało się im tego przełożyć na play-off i tutaj tracą gola za golem. Teraz gospodarze stali się najgorszym zespołem pod względem straconych bramek wśród wszystkich uczestników fazy play-off. Dodatkowo Hellebuyck, który kończył sezon regularny z 92% obronionych krążków i pięcioma czystymi kontami po czterech starciach z Avalanche notuje 87% obronionych strzałów i ponad pięć wpuszczonych bramek na spotkanie. W poprzednim starciu bramkarz Jets został nawet zmieniony w trzeciej tercji.

Statystyki:

  • Winnipeg Jets przegrali ostatnie trzy mecze z rzędu
  • Gospodarze tracą najwięcej goli w play-off
  • Goście są najlepszą ofensywą w play-off

Co obstawić?

Naprawdę żadnych argumentów nie mają Jets przeciwko Avalanche. Wszystko, co wychodziło w fazie zasadniczej, teraz po prostu nie działa. Jedyny ratunek jest w Georgiewie, który może wyciągnąć pomocną dłoń do gospodarzy, ale on szybko wyciągnął wnioski z pierwszego fatalnego meczu. Myślę, że MacKinnon i spółka zakończą serię na terenie Jets, dlatego idę w końcowe zwycięstwo Avalanche.

Colorado Avalanche końcowe zwycięstwo
Kurs: 1.83
Zagraj!
Kupon NHL 01.05.2024

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze