Bez szans na awans, lecz z drugim triumfem na mundialu? Gramy o 327 PLN

Marcin Bulanda, PressFocus, Szymon Sićko i Adam Morawski, Polska vs Czarnogóra

Przed drugim spotkaniem w rundzie głównej wiemy, że biało – czerwoni nie mają już szansy na awans. Do tego z zerowym dorobkiem punktowym plasują się na przedostatniej pozycji w pierwszej grupie. Wyprzedzamy tylko Irańczyków i to z racji ciut lepszego bilansu bramkowego. Dziś nadchodzi czas rywalizacji z drużyną z czwartego miejsca, która ma na koncie dwa oczka. Czy pokonamy Czarnogórę? Nim będziemy świadkami tego starcia, to będziemy mogli podelektować się rywalizacją między Słoweńcami a Hiszpanami. Na ten moment gospodarze zajmują trzecie miejsce, a goście plasują się na pozycji lidera. Czy ostatni pogromcy Polaków znowu zwyciężą?

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

600 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 660 zł, a z naszym kodem zgarniasz 760 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 600 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Czarnogóra – Polska: typy kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (20.01.2023 r.)

Na rozpoczęcie fazy zasadniczej Czarnogórcy zmierzyli się z Trójkolorowymi. Co ciekawe, lepiej od nich weszli w spotkanie! Potrafili nawet prowadzić 6:5. Nawiązuję do tego wyniku, ponieważ właśnie od tego momentu meczu wszystko się zmieniło. Czarnogórcy stracili cztery bramki z rzędu i już nie zdążyli nadrobić strat. Jeszcze w samej końcówce podjęli ryzyko, które przełożyło się na powolne odrabianie strat. Dzięki temu do przerwy na tablicy świetlnej jawił się wynik 13:16. W drugiej połowie Czarnogórcy z minuty na minutę przestawali już istnieć. W 50. minucie przegrywali już 19:28. Ostatecznie przegrali aż jedenastoma bramkami.

Jeszcze na początku konfrontacji Czarnogórcy mogli liczyć na swoją ostoję, czyli fenomenalnie dysponowanego golkipera Melsungena Nebojse Simicia. Natomiast z minuty na mecz Trójkolorowi zaczęli udowadniać, że naprawdę są o co najmniej dwa poziomy wyżej. A nim przejdę do opowiedzenia o dyspozycji biało – czerwonych, to nawiążę do tego, że kupon u tego bukmachera z racji BONUSÓW z STS-u. W końcu warto zabezpieczyć go dzięki nim przez to, że Polacy potrafią różnie się zaprezentować w zależności od rywala. Do tego Czarnogórcy również potrafią zaskakiwać i sensacyjnie nawiązywać nawet rywalizację z Francuzami.

Z kolei biało – czerwoni w Tauron Arenie zmierzyli się z Hiszpanami. Pokazali się ze znacznie lepszej strony, aniżeli w starciach ze Słoweńcami i Saudyjczykami. Jednak to nie przełożyło się na zwycięstwo i dlatego też nasi szczypiorniści nie mają już szans na awans do strefy ćwierćfinałów. Tyle dobrego, że selekcjoner Patryk Rombel powołał do składu w miejsce Jakuba Skrzyniarza Mateusza Korneckiego, a w miejsce Piotra Chrapkowskiego Tomasza Gębalę. A to dlatego, że w końcu mogliśmy zobaczyć lepiej dysponowanego bramkarza w akcji i lepiej radzącego sobie Gębalę. Z bardzo dobrej strony pokazał się Szymon Sićko, który rzucił 7 bramek. Wtórował mu Arkadiusz Moryto, który rzucił łącznie 5 goli, a także 21-letni Piotr Jędraszczyk, który na 5 rzutów odnotował 4 trafienia. To co zawodzi w naszej kadrze, to chwila, kiedy gramy w przewadze z racji 2-minutowych kar u rywali. Wówczas brakuje płynności i stabilizacji rozgrywania akcji.

MŚ 2023: Czarnogóra vs Polska

Kto wygra mecz?
CZARNOGÓRA 20%
REMIS 0%
POLSKA 80%
5+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • CZARNOGÓRA
 • REMIS
 • POLSKA

 

Statystyki przed meczem Czarnogórców z Polakami w 2. kolejce Grupy I na MŚ:

 • Patrząc od 2008 roku to obie reprezentacje mierzyły się ze sobą 3 razy i w każdym meczu lepsi byli Polacy.
 • Najwyżej biało – czerwoni zwyciężyli z tymi rywalami 24 stycznia 2008 roku, kiedy to padł wynik – 39:23.
 • W pozostałych dwóch konfrontacjach mieliśmy następujące rezultaty – 30:20 (w październiku 2008 r.) i 31:23 (w czerwcu 2009 roku).
 • Na tych mistrzostwach Czarnogórcy udowodnili, że rzucają sporo goli, bo zdobywali kolejno, patrząc od 1. kolejki rundy wstępnej: 25, 34, 35 i 24 bramki.
 • Natomiast u biało – czerwonych ta statystyka nieco gorzej, ponieważ zanotowali: 24, 23, 27 i 23 trafień.
 • Warto odnotować również to, ile goli tracili. U Czarnogórców mamy następujący bilans: 30, 31, 33 i 35. Natomiast u Polaków już: 26, 32, 24 i 27 goli.
 • Dzięki wcześniejszym rozstrzygnięciom Czarnogórcy znajdują się na 4. lokacie z rezultatem bramkowym na poziomie -13, ale za to z 2 punktami na koncie.
 • Natomiast u Polaków mamy taką sytuację, że ich bilans wynosi -15, a do tego nie mają żadnego wywalczonego oczka w rundzie zasadniczej.
 • Patrząc na ich ostatnie 6 spotkań, to Czarnogórców uzyskali następujący rezultat: P – W – W – P – R – P, a Polacy: P – W – P – P – W – W.

Mój typ na mecz Czarnogórców z Polakami w 2. kolejce Grupy I na MŚ

Biorąc pod uwagę wszystkie powyżej wymienione składowe, sądzę, że biało – czerwonych czeka kolejna trudna przeprawa. Podopieczni Patryka Rombla w tych zawodach spisują się znacząco poniżej oczekiwań. Celem była gra w ćwierćfinale, lecz w praktyce wiemy o tym od wczoraj, a teoretycznie wiedzieliśmy będąc po spotkaniu ze Słoweńcami. Dziś zostało już tylko szlifowanie wyniku i zaprezentowanie się z jak najlepszej strony w dwu ostatnich meczach. Czy dziś przyjdzie chwila, kiedy to nasi szczypiorniści będą w stanie rzucić ponad 30 bramek? Czy tego samego są w stanie dokonać Czarnogórcy?

Polska wygra mecz i obie kadry rzucą mniej niż 56 goli: TAK
Kurs: 2.40
Graj!

Patrząc na dyspozycję obu reprezentacji, to sądzę, że czeka nas mecz podobny do rywalizacji Polaków z Saudyjczykami, czy z Hiszpanami. Jednak ostatecznie to ponownie Polacy powinni okazać się lepsi, ponieważ mamy lepszych graczy. Gdyby nie powrót Mateusza Korneckiego, moglibyśmy mówić o tym, że mamy słabiej dysponowanych golkiperów. Jednak teraz na tej pozycji mamy zawodników na porównywalnym poziomie. Dlatego jestem zdania, że czeka nas zacięta rywalizacja, w której minimalnie lepsi będą biało – czerwoni. Nim przejdę do opisu drugiego spotkania dodam, że BONUSY od tego bukmachera możecie odebrać dzięki kodowi promocyjnemu do STS-u.

Słowenia – Hiszpania: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (20.01.2023 r.)

Formalni gospodarze tego spotkania marzą o tym, by podtrzymać dyspozycję jaką prezentują od MŚ, na których występują od 2007 roku. Kiedy uczestniczyli w mundialu szczypiornistów, to za każdym razem lądowali w czołowej dziesiątce. Jednak należy też mieć na uwadze, że ostatni medal na dużych zawodach wywalczyli aż sześć lat temu. Czy nawiążą do pięknych tradycji? Na dziś wygląda na to, że szybciej i łatwiej będzie o to, by osiągnąć pierwszy z wyróżnionych celów. Podopieczni Urosa Zormana prezentują się z bardzo dobrej strony, aczkolwiek prezentują ciut niższy poziom niż najlepsi na świecie. Właśnie z takimi przyjdzie im dziś rywalizować, ponieważ skonfrontują się z zespołem Los Hispanos.

Skoro o nich mowa, to należy zaznaczyć, że z dużym spokojem ograli biało – czerwonych. Mimo, że do przerwy prowadzili zaledwie jednym trafieniem. Po zmianie stron z doskonałej strony prezentował się Perez de Vargas, który w pewnym momencie miał nawet 75% skutecznych obron! Dosłownie zamurował bramkę. Dlatego też Hiszpanie byli w stanie odskoczyć na kilka bramek przewagi. Stale utrzymywali 4-5-bramkowe prowadzenie. Ostatecznie wynik zakończył się różnicą czterech trafień z racji tego, że pod koniec rywalizacji Los Hispanos zwolnili z tempa, a Polacy zaczęli „kosmetycznie szlifować” rezultat. Mimo, że aż trzech graczy zdobyło cztery bramki (Fernandez Perez, Alex Dujshebaev, Figueras), tak z najlepszej strony pokazał się właśnie ich golkiper. Czy dziś będzie tak samo?

Statystyki przed meczem Słoweńców z Hiszpanami w 2. kolejce Grupy I na MŚ:

 • Patrząc od 2004 roku obie kadry mierzyły się 11 razy, z czego 8-krotnie lepszymi byli Hiszpanie, 2-krotnie Słoweńcy i raz byliśmy świadkami remisu.
 • Słoweńcy najwyżej pokonali Los Hispanos rezultatem 31:26, a w drugą stronę mieliśmy wynik na poziomie aż 28:41!
 • Łącznie we wszystkich meczach gospodarze rzucili 310 bramek, a goście wywalczyli w sumie 352 gole.
 • Dzięki temu u Słoweńców mamy średnią goli na ich mecze na poziomie nieco powyżej 28 trafień. Natomiast u Los Hispanos mamy ten sam bilans na poziomie 32 goli.
 • Przed tym spotkaniem gospodarze tego meczu plasują się na 3. pozycji z dorobkiem 4 punktów, a goście są liderami, którzy uzyskali aż 6 oczek.
 • Patrząc na bilans bramkowy po wszystkich grach, zarówno u jednych jak i drugich jest on na poziomie +22.
 • Kiedy patrzymy na bilans ich gier ze sobą, to u Słoweńców mamy następujący rezultat: W – P – W – W – W – P, a u Hiszpanów serię 6 zwycięstw z rzędu.
 • Na szczególne wyróżnienie u Słoweńców zasługuje to, że w każdym meczu rzucali ponad 31 bramek, o czym mówią następujące wyniki – 33:19, 32:23, 31:35 oraz 38:21.
 • Natomiast u gości tej rywalizacji mamy lekką obniżkę formy w kwestii zdobywanych goli, o czym świadczą kolejno osiągane rezultaty: 30:25, 34:26, 35:22 oraz 27:23.

Mój typ na mecz Słoweńców z Hiszpanami w 2. kolejce Grupy I na MŚ

Nim przejdę do przedstawienia ostatniego typu na to spotkanie, to nawiążę do tego, że każdy z mych typów możesz sprawdzić w zakładce o nazwie – TYPY: Piłka ręczna. W końcu, jak typować wraz z nami mecze szczypiornistów, to warto tego nie dokonywać w ciemno. Przechodząc już do samego spotkania, to jestem zdania, że czeka nas mecz pełen walki. Z jednej i drugiej strony wyjdą świetni dysponowani i bramkarze, i atakujący. Swoje potrafią też dorzucić zawodnicy odpowiedzialni za rozegranie jak i grę ze skrzydeł. Dlatego też nie podejmuję się wskazania, kto okaże się lepszym w tej konfrontacji. Na papierze więcej argumentów przemawia za Los Hispanos, jednak, czy rzeczywiście to oni ucieszą się z dwóch oczek? Niewykluczone, że padnie remis w tejże grze.

Reprezentacje zdobędą więcej niż 55 goli w meczu: TAK
Kurs: 1.55
Graj!

Tyle tylko, że nikogo za bardzo on nie urządzi z racji tego, że jest to mecz, który może decydować o tym, kto i z którego miejsca awansuje do następnej rundy. Dlatego też mimo, że mamy w tym starciu po obu stronach kapitalnie dysponowanych bramkarzy, tak należy mieć na uwadze wagę meczu. Z tego też powodu stawiam na to, że obie reprezentacje łącznie rzucą więcej niż 55 goli na przestrzeni całego spotkania. Kurs na to zdarzenie jest ustabilizowany na poziomie 1.55. Czy jest to typ realny? Dość powiedzieć, że kiedy ostatnim razem się konfrontowali, tj. 24 stycznia 2020 r., to starcie zakończyło się rezultatem 34:32 na korzyść Los Hispanos. Do tego dwa lata wcześniej mieliśmy rezultat 31:26, a w 2017 r. już 36:26.

Propozycja kuponu:

STS, kupon, 20 stycznia 2023 r., 2 typy

fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Zakład bez ryzyka do 100 zł ze zwrotem na konto główne + 600 zł od trzech depozytów + 60 zł zadania

Zaloguj się aby dodawać komentarze