Barlinek Industria Kielce – Telekom Veszprem: typy i kursy bukmacherskie | 18.05.2023

Barlinek Industria Kielce vs Telekom Veszprem, FC Barcelona vs GOG Handbold, double, kupon, Betfan, ćwierćfinał Ligi Mistrzów

Po pierwszych spotkaniach ćwierćfinałowych Duma Katalonii jest praktycznie pewna awansu do następnej rundy najbardziej prestiżowej ligi świata handballu. Mniej oczywistą perspektywę awansu przed sobą mają gracze kieleckiego zespołu, którzy tydzień temu na wyjeździe zremisowali po 29 z Telekomem Veszprem. Czy przed własną publicznością dowiodą, że są lepszym zespołem? Wiele na to wskazuje, bowiem kiedy występują we własnej hali, to brylują nie tylko w lidze polskiej, ale także w Champions League. Dlatego też dziś w swej analizie przyjrzę się właśnie tym dwóm spotkaniom, będąc przekonanym, że polski klub znajdzie się w Final Four.

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Bonus 200% od 1. depozytu = potrojenie wpłaty do 450 PLN


🔥 PROMOCJA: + 200 PLN freebet na Puchar Polski lub Anglii!
(trwa: do 28.02.)

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

OD 1. DEPOZYTU: 200% do 450 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Barlinek Industria Kielce – Telekom Veszprem: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (18.05.2023 r.)

Trener polskiego zespołu w licznych przedmeczowych wypowiedziach zapowiada, że: „Zrobimy wszystko, aby awansować do Final Four”. Tyle tylko, że identyczne nastawienie płynie z obozu węgierskiego klubu. Wszak remisowy wynik oznacza, że dziś każdy teoretycznie ma równe szanse na awans do najlepszej czwórki najbardziej prestiżowych rozgrywek szczypiornistów na świecie. Piszę, że jest tak w teorii, albowiem rewanż odbędzie się w Kielcach, a nie na neutralnym terenie. Dlatego też minimalnym faworytem tego spotkania są kielczanie.

Co jeszcze warto wiedzieć przed tym spotkaniem? Ano to, że dla zespołu z Polski dwumecz z Telekomem Veszprem jest już siódmym udziałem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Choć jeszcze ciekawszą statystyką jest ta, która informuje, że aktualni mistrzowie Polski w sumie aż 5-krotnie kończyli zmagania na tym etapie z biletem do finałowego turnieju, który jest rozgrywany od lat w Kolonii. Do niej na Final Four jechali w sumie w: 2013, 2015, 2016, 2019 i 2022 roku. Natomiast, jak ostatni ich wynik ma się do historii gier między drużynami?

Liga Mistrzów: Barlinek Industria Kielce vs. Telekom Veszprem

Kto wygra mecz?
BARLINEK INDUSTRIA KIELCE 100%
REMIS 0%
TELEKOM VESZPREM 0%
12+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • BARLINEK INDUSTRIA KIELCE
 • REMIS
 • TELEKOM VESZPREM

 

Ano tak, że kielczanie tylko raz w historii wygrali, podczas wyjazdowego meczu w Veszprem; a przecież mieli ku zwycięstwu aż 7 okazji. Dokonali tylko w 2012 roku, kiedy to w Veszprem Arenie zwyciężyli wynikiem 24:21. Jednak trzeba też mieć na uwadze z kim się dziś zmierzą. Mowa przecież o konfrontacji z zespołem, który w dotychczasowej historii częściej pokonywał Industrię, aniżeli przegrywali. Do tego to właśnie po ich stronie występuje, aż trzech byłych graczy Industrii, którzy przez lata stanowili o sile kieleckiego zespołu.

Nawiązuję do takich nazwisk jak: Manuela Strleka, Vladimira Cupary oraz Nedima Remili. Natomiast po stronie Industrii nie znajdziemy żadnego szczypiornisty, który grałbym niegdyś w węgierskim klubie. Jednak zanim przedstawię swój typ na to spotkanie, to przypomnę, że wczoraj też typowaliśmy ćwierćfinały Ligi Mistrzów. Jak nam poszło? Przekonasz się zaglądając do zakładki TYPY: Piłka ręczna, która jest jedną z tych należących do TYPY Dnia.

Statystyki przed meczem rewanżowym Barlinku Industrii Kielce z Telekomem Veszprem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów:

 • W pierwszym ich spotkaniu kilka dni temu byliśmy świadkami remisu, a sam mecz zakończył się wynikiem na poziomie 29:29.
 • Od 2009 roku te kluby mierzyły się ze sobą w sumie 17-krotnie. Kielczanie zwyciężali w sumie 5 razy, gracze Veszprem 11-krotnie, a do tego raz byliśmy świadkami remisów.
 • Najwyższe zwycięstwo Barlinek Industria Kielce odniosła rezultatem na poziomie 32:29, a szczypiorniści Telekomu Veszprem wynikiem 33:26.
 • W sumie w tych wszystkich spotkaniach zawodnicy kieleckiego klubu zdobyli w sumie 514 goli, a drużyny Telekomu Veszprem zanotowali 532 trafienia.
 • Powyższa statystyka przekłada się na to, że średnia bramek na mecz w przypadku Industrii wynosi 30,24; a odnośnie do Telekomu Veszprem mamy wynik o wartości 31,29.
 • W ich ostatnich 6 spotkaniach kielczanie zwyciężali w sumie 3-krotnie, a szczypiorniści Telekomu Veszprem 2-krotnie. Do tego, ostatnio, doszedł remis.
 • Tylko 2-krotnie w ich meczach żadna z drużyn nie zdobywała więcej niż 30 goli w meczu. Poza ostatnim ich spotkaniem 23 listopada 2019 r. ich mecz zakończył się wynikiem 28:24.
 • W ostatnim ich spotkaniu obydwa kluby rzuciły tyle samo bramek w pierwszej, co w drugiej połowie. Tyle, że pierwszą wygrała Industria, a drugą Telekom Veszprem.
 • W ich ostatnim meczu zespoły oddały w sumie po 41 strzałów celnych, a do tego Industria zaliczyła 7, a Veszprem 5 niecelnych.

Mój typ na mecz rewanżowy Barlinku Industrii Kielce z Telekomem Veszprem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Odnośnie do ich ostatniego spotkania, to w pierwszej połowie doskonale funkcjonowała współpraca kieleckich rozgrywających z obrotowymi. Dzięki temu znów okazję do błyszczenia mieli Karalek oraz Tournat, którzy grali jak z nut; mimo solidnej postawy Corralesa. Co do bramkarzy, to trzeba zaznaczyć, że błyszczał również Wolff. Druga połowa nie różniła się od pierwszej. Patrząc na to, o jakiej klasie zespołów mówimy i tym, w jakim momencie sezonu się znajdują, dziś powinniśmy być świadkami niemniej emocjonującej konfrontacji.

Barlinek Industria Kielce wygrają ten mecz: TAK
Kurs: 1.52
Graj!

Dlatego też uważam, że czeka nas bardzo wyrównane spotkanie, w którym znów będą błyszczały obydwa zespoły. Im bliżej końcowej syreny, tym starcie powinno być jeszcze bardziej zacięte, wyrównane. A w takich chwilach w tym sezonie częściej lepiej radzili sobie kielczanie, więc właśnie dlatego stawiam na ich zwycięstwo i tym samym awans do Final Four rozgrywanego w Kolonii.

 

Zagranie FB

 

FC Barcelona – GOG Handbold: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (18.05.2023 r.)

Szczypiorniści FC Barcelony są jeszcze większymi faworytami drugiego ćwierćfinału, o czym świadczą również kursy bukmacherskie np. w BETFAN-ie. Wszak na triumf Katalończyków wystawiono tam kurs na poziomie 1.02; a na to, że dokonają tego gracze GOG-u już aż na 12.00. Taka dyspropozycja bierze się stąd, że bukmacherzy biorą pod uwagę kilka składowych. Pierwszym jest wynik z ich ostatniego spotkania, a kolejnymi skala jakości drużyn jak i historia ich dotychczasowych rywalizacji; jak i to, o jakiej randze drużyn mówimy. Dlatego też sądzę, że dziś FC Barcelona dopełni formalności i pewnie awansuje do kolejnej rundy. Wszak to oni jeszcze są np. na fali 5 zwycięstw z rzędu.

Podkreślam to, bo szczypiorniści GOG-u w ostatnich pięciu meczach zanotowali następujące wyniki: przegrana – wygrana – przegrana – wygrana – przegrana. Tylko jakim wynikiem tego dokonają? Do tego nawiążę w swoim typie, a na razie dodam, że dzisiejszego double’a stawiam z wykorzystaniem kodu promocyjnego BETFAN-u. A na razie dodam, że w zeszłym sezonie to właśnie FC Barcelona w wielkim finale Champions League pokonała Industrię. Natomiast gracze GOG-u Handbold zajęli czwarte miejsce w swojej grupie, co oznacza, że Duńczycy ulegli kolejno: Paris Saint – Germain, SC Magdeburgowi, a także Telekomowi Veszprem. W fazie play – off pokonali Aalborg Handbold.

Statystyki przed meczem rewanżowym FC Barcelony z GOG-iem Handbold w ćwierćfinale Ligi Mistrzów:

 • W ich ostatnim spotkaniu pierwszą połowę Barca wygrała wynikiem 15:19, a drugą rezultatem już na poziomie 15:18.
 • Dzięki powyższej statystyce gracze GOG-u Handbold w pierwszym ćwierćfinale rzucili w sumie 30 bramek, a szczypiorniści Dumy Katalonii zdobyli 37 goli.
 • Szczypiorniści GOG-u zanotowali w sumie 47 strzałów celnych, a FC Barcelony oddali łącznie 49 rzutów celnych.
 • W sumie szczypiorniści GOG-u Handbold oddali 51 rzutów na bramkę rywali, a gracze Barcy podjęli łącznie 56 prób.
 • Tylko 4 rzuty GOG-u, a 7 Barcy było niecelnych. Do tego bramkarze GOG-u obronili 12 ataków, a FC Barcelony w sumie 17 rzutów.
 • Zawodnicy GOG-u w sumie mieli do wykorzystania 3 rzuty karne, z których 2 wymienili na bramki. Ten sam bilans po stronie Barcy wynosi 8:5.
 • W sumie bramkarze GOG-u obronili 2 rzuty karne, a golkiperzy FC Barcelony odbili tylko jeden rzut z linii siódmego metra.
 • Faworytem meczu jest FC Barcelona i to nie tylko z racji wyników z pierwszego meczu. Wszak to oni w fazie grupowej wygrali łącznie 13 spotkań z 14 rozegranych.
 • Od 2008 roku obydwa kluby zmierzyły się w sumie 5-krotnie i aż 4 razy częściej lepszymi okazywali się zawodnicy FC Barcelony, a najwyższy rozmiar ich zwycięstwa wynosi 36:27.

Mój typ na mecz rewanżowy FC Barcelony z GOG-iem Handbold w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Patrząc na to, jakim wynikiem zakończyło się ich ostatnie spotkanie, uważam, że i dziś drużyny się rozstrzelają. Za moją tezą przemawia też fakt, jak często np. w tej edycji Ligi Mistrzów te drużyny zdobywały w poszczególnych meczach więcej niż 30 bramek na spotkanie. Do tego gracze Barcy niejednokrotnie w tym sezonie np. w lidze hiszpańskiej notowali nawet po 40 trafień; i to nie tylko wtedy, kiedy grali najlepszym składem. Dlatego też w przypadku tego spotkania podejmuję się typu, że drużyny zdobędą w sumie więcej niż 66 bramek.

Drużyny w meczu rzucą łącznie więcej niż 66 goli: TAK
Kurs: 1.72
Graj!

Propozycja kuponu:

Barlinek Industria Kielce vs Telekom Veszprem, FC Barcelona vs GOG Handbold, double, kupon, Betfan, ćwierćfinał Ligi Mistrzów

fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus

Bonus 200% do 450 zł od 1. depozytu = POTROJENIE wpłaty!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze