AZS Olsztyn i Resovia z kolejnymi triumfami? Gramy o 214 PLN

Asseco Resovia Rzeszów, 20 stycznia 2023 r., PlusLiga

W piątkowe popołudnie i wieczór będziemy świadkami dwóch ciekawych starć. W pierwszym z nich będziemy świadkami konfrontacji beniaminka z olsztyńskim AZS-em. Zdecydowanym faworytem będą przyjezdni z racji wielkości i jakości klubu. Około trzy godziny później będziemy świadkami rywalizacji między aktualnymi liderami tabelami a zespołem, który znajduje się dopiero na piętnastej lokacie. To jeden z tych powodów, dla których nie może dziwić, że Rzeszowianie będą jeszcze większymi faworytami, aniżeli AZS. Jakimi wynikami zakończą się te spotkania? Czy występujący w roli underdogów zaskoczą?

Fuksiarz koszulka do baneru
Fuksiarz koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Zakład bez ryzyka 100% do 50 zł (od razu do wypłaty) + freebet 10 zł w aplikacji + codziennie cashback do 200 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

BEZ RYZYKA: 100% do 50 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

BBTS Bielsko – Biała vs AZS Olsztyn: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (20.01.2023 r.)

Czerwona latarnia ligi kontra drużyna, która znajduje się w środku tabeli i walczy o awans do strefy play – off. W ten sposób można zapowiedzieć rywalizację, która będzie miała miejsce w Bielsko – Białej. Zdecydowanym faworytem są goście, którzy nowego roku nie rozpoczęli z przytupem. Piszę tak, ponieważ 7 stycznia przegrali do jednego z LUK-iem Lublin. Później rzeczywiście do zera ograli Wartę Zawiercie. Tyle tylko, że w trzeciej partii męczyli się w grze na przewagi, aż do momentu, kiedy to na tablicy świetlnej pojawił się rezultat 30:28 na ich korzyść. Wcześniejsze dwie partie zdobyli znacznie spokojniej, ponieważ ograli w nich przyjezdnych za każdym razem do 20-stu. We wtorek konfrontowali się w Katowicach z tamtejszą Gieksą. Jak im poszło? Wygrali do jednego. Stracili tylko trzecią partię, kiedy to przegrali ją do 21 oczek. Natomiast w pozostałych zwyciężyli do: 37, 14 oraz 22 punktów.

Jednak byśmy mieli pełną analizę należy odwołać się również do sytuacji, w jakiej znajduje się BBTS. Nie jest ona kolorowa, ponieważ znajdują się na ostatnim miejscu. Do przedostatniego zespołu tracą dokładnie tyle punktów, ile mają w tej chwili na koncie. W 20 grach byli w stanie wygrać tylko 2-krotnie. Wywalczyli raptem 12 partii, a stracili aż 58 setów. A jak dla nich zaczął się rok 2023? Szóstego stycznia zmierzyli się z ZAKSĄ Kędzierzyn – Koźle. Choć przegrali do zera, to należy podkreślić, że byli w stanie im się postawić w pierwszej i drugiej partii. Przegrali je do 23, a w trzecią odsłonę stracili zdobywając zaledwie 19 oczek. Kilka dni później przystąpili do rywalizacji z Jastrzębskim Węglem.

Piętnastego stycznia również nie ugrali nawet seta. Tyle tylko, że zaprezentowali się z dużo słabszej strony, aniżeli w poprzednim meczu, ponieważ poszczególne sety kończyli nabywając raptem: 17 i dwa razy po 19 punktów. Dziś również stają przed trudnym wyzwaniem. Co prawda nie skonfrontują się z czołowym zespołem ligi, ale nadal ze znacząco wyżej notowanym, aniżeli oni. Jednak zanim dokonam statystycznego porównania, a także przedstawię swój typ na to spotkanie, to wyjaśnię dlaczego gram kupon właśnie u tego bukmachera. Jest tak, ponieważ w Fuksiarzu mamy BONUSY. Jak je zgarnąć? Wystarczy założyć konto w Fuksiarzu z wykorzystaniem kodu promocyjnego.

Statystyki przed meczem BBTS-u Bielska – Białej z AZS-em Olsztyn w 21. kolejce PlusLigi:

PlusLiga: BBTS Bielsko – Biała vs AZS Olsztyn

Kto wygra mecz?
BBTS BIELSKO – BIAŁA 9%
AZS OLSZTYN 91%
11+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • BBTS BIELSKO – BIAŁA
 • AZS OLSZTYN

 • Do tej pory rywalizowali ze sobą w lidze 13-krotnie, z czego AZS triumfował aż 11 razy.
 • Wynik w setach po wszystkich spotkaniach wynosi 12:34 na korzyść Olsztynian.
 • Kiedy mecze miały miejsce w Bielsko – Białej, to tamtejszy BBTS w 6 meczach odnotował 2 zwycięstwa.
 • W wyżej wspomnianej ilości gier gospodarze nabili 8 setów, a ich przeciwnicy aż 13 partii.
 • Aż 5 ostatnich spotkań między nimi kończyły się triumfami AZS-u Olsztyn.
 • Ostatni raz BBTS Bielsko – Biała wygrał w fazie zasadniczej sezonu 2015/2016 i wtedy odnieśli zwycięstwo 3:1.
 • W ich 13 rywalizacjach tylko 5-krotnie byliśmy świadkami rozegranych czterech partii i raz tie – breaka.
 • Gospodarze tego spotkania zajmują ostatnie – 16. miejsce w lidze z dorobkiem 5 punktów. Dla porównania ich przeciwnicy plasują się na 8. lokacie, dzięki wywalczeniu 31 oczek.
 • Po 20-stu rozegranych kolejkach BBTS ma na koncie zdobytych raptem 12 setów, a straconych aż 58 partii. Dla porównania ten bilans po drugiej stronie siatki wynosi 39:33.

Mój typ na mecz BBTS-u Bielska – Białej z AZS-em Olsztyn w 21. kolejce PlusLigi

Analizując powyższe składowe jak i dyspozycję obu zespołów, sądzę, że czeka nas jednostronne spotkanie. Mimo, że AZS jest znacznie niżej notowany niż Jastrzębianie, czy ZAKSA, tak również są silnym zespołem, który potrafi wiele zdziałać, namieszać na ligowych parkietach. Dlatego też jestem zdania, że i oni zwyciężą łatwo, lekko i szybko, dzięki czemu będą mogli szykować się do rywalizacji z PSG Stalą Nysą, do której dojdzie dokładnie za tydzień. Jednak nim zostanie rozegrane to spotkanie, to skupmy się na tu i teraz. Dlatego też właśnie w tej chwili dodam, że stawiam na to, że zaczną mecz z przytupem i już w pierwszym secie zwyciężą poniżej 20 punktów. Dlatego też stawiam na to, że w 1. secie zespoły wywalczą łącznie mniej niż 45 punktów. Kurs na to zdarzenie w Fuksiarzu jest ustabilizowany na poziomie 1.57, co stanowi w sam raz okazję ku temu, by podbić kupon.

W 1. secie zespoły zdobędą poniżej 45 pkt: TAK
Kurs: 1.57
Graj!

Asseco Resovia Rzeszów vs Cerrad Enea Czarni Radom: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (20.01.2023 r.)

Gospodarze tego spotkania są niekwestionowanymi liderami PlusLigi. W 20 spotkaniach zdążyli wywalczyć aż 50 punktów! Na dziś mają cztery punkty przewagi nad drugą drużyną ligi, którą jest Jastrzębski Węgiel. I już za nimi jest nieco ciaśniej, bo Warta i ZAKSA co ino róż zamieniają się pozycjami i łapczywie „zerkają” w stronę drugiej lokaty. Natomiast Rzeszowianie przewodzą w lidze i to w pełni zasłużenie. Na dziś prezentują nie tylko najskuteczniejszą, ale w sumie również najprzyjemniejszą dla oka siatkówkę. Mają solidną zagrywkę, płynne rozegranie, doskonale dysponowanych przyjmujących jak i będących w znakomitej formie atakujących. Ciężko szukać minusów, kiedy faktycznie czuć, że złapali rytm. Co prawda w styczniu przegrali jedno spotkanie po tie – breaku, a mianowicie konfrontację z Cuprumem Lubin.

Tylko należy zauważyć, że w tamtym spotkaniu większość meczu rozegrali rezerwowi, a i wyglądali, jakby motywacja nie była na tym poziomie, co zawsze. Zdarzył się wypadek przy pracy, który szybko odrobili, kiedy to mierzyli się 15 stycznia z PGE Skrą Bełchatów. Wówczas zwyciężyli pewnie, bo do zera! W poszczególnych setach triumfowali kolejno do: 20, 21 i 13 oczek. A należy mieć na uwadze, że rywalizowali z drużyną, która nadal ma szansę na awans do fazy play – off. Teraz przyjdzie im się zmierzyć z zespołem, który jest notowany aż o cztery pozycje niżej od ostatnich rywali, a do tego jest znacznie słabiej dysponowany. Co by nie mówić, to nawet drużyna rezerwowa PGE Skry na dziś jest silniejszą od „Czarnych” z Radomia. Nim przejdę do przedstawienia sytuacji „Czarnych”, to odwołam się jeszcze do tego, że warto odwiedzić zakładkę o nazwie TYPY: Siatkówka, by sprawdzić jak idzie mi typowanie siatkarskich gier.

Skoro już wspomniałem o radomskim zespole, to trzeba zauważyć, że w ostatnim meczu byli w stanie postawić się Treflowi Gdańsk. Najwyraziściej było to widoczne w drugim i czwartym secie. Je przegrali kolejno do: 23 i 35! Należy zaznaczyć, że pierwszy zdobyli triumfując do 18 oczek, a trzeci stracili nabijając zaledwie 17 punktów. W przedostatniej kolejce również rozegrali wyrównane spotkanie, choć także ostatecznie byli w stanie wywalczyć zaledwie partię. Tym razem wygrali drugiego seta wynikiem 25:21, a pozostałe przegrali do: 27 i dwukrotnie 20 oczek. To przekłada się z kolei na to, że łącznie zdążyli już przegrać 15 spotkań z rzędu. A po ostatnim spotkaniu wiemy również to, że dalej nie zanotowali pierwszej wygranej we własnej hali. Podopieczni Pawła Woickiego ciągle na to czekają, mimo, że tak jak w przytoczonym przykładzie – naprawdę potrafili momentami zaprezentować się z doskonałej strony.

Statystyki przed meczem Asseco Resovii Rzeszów z Cerradem Enei Czarnymi Radom w 21. kolejce PlusLigi:

 • Do tej pory w lidze rywalizowali ze sobą 21 razy, z czego aż 18-krotnie lepszymi okazywali się Rzeszowianie.
 • We wszystkich grach łącznie Asseco Resovia wywalczyła 56 setów, a „Czarni” ugrali 22 partie.
 • Kiedy dochodziło do rywalizacji w Rzeszowie, to gospodarze za każdym razem triumfowali.
 • We spotkaniach rozgrywanych w Rzeszowie Asseco Resovia zgubiła raptem 6 setów przy 30 zdobytych.
 • W 5 ostatnich meczach między nimi to Rzeszowianie okazywali się lepsi i aż 4-krotnie wygrali do zera. W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w sezonie 2020/2021 „Czarni” doprowadzili do tie – breaka.
 • Po raz ostatni radomski zespół wygrał z Asseco Resovią w fazie zasadniczej sezonu 2019/2020.
 • „Czarni” w tym sezonie rozegrali łącznie 20 gier, z których wygrali tylko dwie. Dla porównania należy zauważyć, że Rzeszowianie w takiej samej ilości meczów przegrali o jeden więcej niż Radomianie triumfowali.
 • Przewaga Asseco Resovii nad „Czarnymi” jest olbrzymia, ponieważ na dziś wynosi 40 oczek!
 • Radomski zespół wywalczył łącznie 19 partii, a stracił aż 56 setów. Z kolei u Rzeszowian bilans setowy wygląda następująco – 54:17.

Mój typ na mecz Asseco Resovii Rzeszów z Cerradem Enei Czarnymi Radom w 21. kolejce PlusLigi

Z wyżej wymienionych powodów, zapowiedzi i statystyk podejmuję się oznaczenia, że goście tego spotkania nie będą w stanie wywalczyć ani jednego seta. Mimo, że drużyny z dołu tabeli czasem potrafią zaskoczyć rywala, tak jednak potrzebne są przesłanki ku temu, by mogło tak się stać. Natomiast z trudem przychodzi uwierzenie w to w tym przypadku z racji tego, że „Czarni” są w stanie wyrywać seta Treflowi, czy PSG Stali, lecz dziś przyjdzie im się skonfrontować z dużo mocniejszymi przeciwnikami.

Cerrad Enea Czarni Radom nie wygrają seta: TAK
Kurs: 1.55
Graj!

W końcu należy zaznaczyć, że już dziś w kuluarach grono ekspertów, dziennikarzy i kibiców zastanawia się, czy rzeczywiście Asseco Resovia może sięgnąć po tytuł mistrza Polski. Dlatego też podejmuję się zaznaczenia tego zdarzenia, na który mamy kurs – w momencie przygotowywania materiału – na poziomie 1.55. Dlaczego nie gram typu na dokładny wynik? Ano dzieje się tak z racji tego, że na wygraną Resovii w trzech setach mamy wskazanie o wartości 1.50. Dzięki swym oznaczeniom uzyskuję kupon o wartości kursu całkowitego na poziomie 2.43.

Propozycja kuponu:

Asseco Resovia Rzeszów, PlusLiga, 20 stycznia 2023 r.

fot. Michał Kość/PressFocus

Zakład bez ryzyka 100% do 50 zł - zwrot na konto główne + freebet 10 zł w aplikacji + codziennie cashback do 200 zł

Zaloguj się aby dodawać komentarze