Apetyty wzmożone, a więc czas na II kolejkę PGE Ekstraligi! Gramy kupon double z kursem 2,62!

Lublin vs Gorzow zuzel 19.04.2024

Ależ ściganie zaprezentowali nam najlepsi żużlowcy w poprzednim tygodniu, kiedy to rozpoczęli tegoroczne zmagania w najlepszej żużlowej lidze świata. Po tygodniu przyszła pora na 2. kolejkę PGE Ekstraligi, którą otworzą ekipy z Torunia i Leszna oraz z Lublina i Gorzowa. Szykuje się kolejne bardzo ciekawe ściganie, a kontynuacja już w niedzielę na torach w Częstochowie i Zielonej Górze. Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na dzisiejsze zmagania w Ekstralidze! 

STS kod promocyjny.

Motor Lublin vs Stal Gorzów: typy i kursy bukmacherskie (19.04.2024 r. – 20:30)

Obecni Drużynowi Mistrzowie Polski rozpoczęli zmagania w tegorocznej PGE Ekstralidze od zwycięstwa, jednakże nie był to truchcik i mocno musieli się wysilać, aby zapewnić sobie triumf nad GKM-em Grudziądz. Z bardzo dobrej dyspozycji pokazał się Bartosz Zmarzlik, który zanotował komplet punktów przy swoim nazwisku. Czy dzisiaj będzie podobnie przeciwko swojej starej drużynie? Dzisiejszą rywalizację w PGE Ekstralidze zagram w STS. Jeżeli nie masz tam konta, załóż je z kodem promocyjnym STS od Zagranie! Bardzo ciekawie zapowiada się pierwsza rywalizacja na torze w Lublinie, gdzie miejscowi po raz pierwszy w tym roku pokażą się przed własną publicznością. Zarówno Motor Lublin, jak i dzisiejsi goście, a więc Stal Gorzów, mają w tabeli dopisane dwa punkty i trzeba potwierdzić ich wysoką formę. Obie ekipy zaprezentowały bardzo dużo szybkości na torze, a całe show skradł Bartosz Zmarzlik, który ani razu nie został pokonany przez przeciwników. Oczywiście faworytami do triumfu w dzisiejszym spotkaniu jest ekipa miejscowych, ale nie sądzę, a żeby Stal miała oddać ten mecz za darmo. W Motorze oprócz Zmarzlika bardzo dobrze zaprezentował się Dominik Kubera, który na pierwszy rzut oka wygląda znacznie lepiej, a niżeli w poprzednim roku, który przez problemy ze zdrowiem był dla niego mocno szarpany. W dodatku w tym sezonie będzie się także ścigać w Speedway Grand Prix, co dodatkowo motywuje żużlowców, aby dorzucać coraz więcej mocy do swoich sprzętów. Znacznie lepiej, a niżeli w rywalizacji poprzedzającej ligowe ściganie, spisywał się Jack Holder. Australijczyk po słabszym okresie przygotowawczym pokazał, że jazda w drużynie idzie mu znacznie lepiej i udało mu się dopisać sporą liczbę oczek dla swojej ekipy. Początkowy kryzys przechodził w meczu Fredrik Lindgren, który dopiero pod koniec rywalizacji złapał wiatr w żagle. Nieco większej liczby punktów oczekiwało się od Mateusza Cierniaka, ale po upadku coś stało się w jego jednostkach i nie był w stanie generować wystarczającej prędkości. Bardzo dobrze w roli debiutanta na pozycji juniorskiej pokazał się Wiktor Przyjemski, o którym już można powiedzieć, że był trafionym transferem w zastępstwie Mateusza, przechodzącego na pozycję U-24. Czy taki skład może mieć jakiekolwiek problemy z pokonaniem Stali?

Pomimo faworyzacji i jazdy na własnym torze ekipy Motoru, bardzo przyjemnie oglądało się zawodników ze Stali Gorzów, którzy zdominowali na własnym obiekcie ekipę z Torunia. Bardzo mocny na własnym obiekcie wydawał się być Szymon Woźniak, a więc kolejny z uczestników tegorocznego SGP. Im dalej w mecz tym lepiej wyglądał także Martin Vaculik, który miał bardzo dobre starty, ale nie szukał przyczepności po szerokiej, a raczej asekuracyjnie bronił swoich pozycji. Oczywiście nie można zapominać o trójce pozostałych zawodników, którzy przyczynili się do tak wysokiej wygranej, a mianowicie o Andersie Thomsenie, który miał trudne biegi, a i tak potrafił dowozić potrzebne punkty. Dobrze w debiucie w nowych barwach spisał się Jakub Miśkowiak, ale chyba na największe wyróżnienie zasługuje Oskar Fajfer. Niesamowity progres poczyniony przez tego żużlowca, który mam nadzieję, że na tym nie zaprzestanie. Pytanie jednak, czy jego forma będzie tak wysoka tylko na własnym obiekcie, czy też będzie w stanie przerzucić tę dyspozycję na wyścigi w roli gościa. Pamiętaj, że wszystkie nasze propozycje na mecze z tenisa, odnajdziesz na stronie Typy Żużel!

MOTOR LUBLIN VS STAL GORZÓW

Kto wygra mecz?
Motor Lublin 71%
Stal Gorzów 29%
14+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Motor Lublin
  • Stal Gorzów

 

Bilans meczów bezpośrednich od 2021 roku:

2021 – Stal Gorzów 52:38 Motor Lublin

2021 – Motor Lublin 46:43 Stal Gorzów

2021 PO – Stal Gorzów 41:49 Motor Lublin

2021 PO – Motor Lublin 47:43 Stal Gorzów

2022 – Stal Gorzów 44:46 Motor Lublin

2022 – Motor Lublin 59:31 Stal Gorzów

2022 PO – Stal Gorzów 51:39 Motor Lublin

2022 PO – Motor Lublin 53:37 Stal Gorzów

2023 – Stal Gorzów 41:48 Motor Lublin

2023 – Motor Lublin 52:38 Stal Gorzów

Bilans meczów w tym sezonie:

Motor Lublin:

wygrana z: GKM Grudziądz (W) – 38:52

Stal Gorzów:

wygrana z: Apator Toruń (D) – 51:39

Co obstawiać?

W tym meczu bardzo trudne biegi przypadły nowemu nabytkowi Stali Gorzów, a więc Jakubowi Miśkowiakowi, który moim zdaniem pojawi się mniej razy, niż przewiduje to program zawodów. Tylko pierwszy jego start wydaje się możliwością na zdobycze punktowe, jednak pojedzie z podrażnionym po zeszłotygodniowym meczu Cierniakiem oraz dwoma najlepszymi juniorami obu ekip. Po równaniu start spod płotu z Holderem, Vaculikiem i Lindgrenem. Tutaj chyba zakończy się jego rywalizacja, gdyż kolejny bieg to rywalizacja ponownie z Vaculikiem w parze, ale także ze Zmarzlikiem oraz kolejny raz z Przyjemskim. Bieg 11. to rywalizacja pomiędzy Kuberą i Lindgrenem, a do pomocy będzie miał Woźniaka. Naprawdę mało szans widzę dla Miśka na wysoki dorobek punktowy i jego start w nominowanych, dlatego moją propozycją jest zagranie na jego under 4,5 punktów w meczu. 

Jakub Miśkowiak poniżej 4,5 punktów w meczu
Kurs: 1,57
Zagraj!

Baner zagranie żużel

Apator Toruń vs Unia Leszno: typy i kursy bukmacherskie (19.04.2024 r. – 18:00)

Pierwsze piątkowe spotkanie, które rozpocznie rywalizację w 2. kolejce najlepszej żużlowej ligi świata, odbędzie się w Toruniu, gdzie poobijany po pierwszym spotkaniu wyjazdowym Apator, podejmować będzie przyjezdnych z Leszna. Zdecydowanie w lepszych nastrojach są żużlowy gości, którzy pokonali w 1. kolejce Włókniarz Częstochowa, a ekipa byków w większości pokazała się z dobrej strony. Zdecydowanie na uwagę zasługiwał kapitan leszczyńskiej unii, a więc Janusz Kołodziej, który latał po domowym obiekcie i zatrzymać go potrafił jedynie Leon Madsen. Niestety z jego wsparcia nie będą mogli skorzystać koledzy z drużyny na MotoArenie, gdyż klub poinformował w tygodniu, że Janusz Kołodziej wróci do rehabilitacji i nie przystąpi do tego spotkania. Jak zatem wygląda teraz linia seniorska? Największe oczekiwania będą pewnie spoczywały na Andrzeju Lebiediewie oraz Grzegorzu Zengocie, którzy w poprzednim spotkaniu notowali najwyższe wartości punktowe po wspomnianym Koldim. Oczywiście nie można spodziewać się po nich wyników nie z tej ziemi, gdyż jazda na wyjazdach, a jazda na domowym torze, to zupełnie inne rzeczy, ale to na ich barkach spoczywać będzie odpowiedzialność punktacji. Oczywiście do pomocy mają Bartosza Smektałę, jednak znając możliwości ścieżek na torze w Toruniu, ciężko jest mi sobie wyobrazić latającego Polaka. 

Zdecydowanie najlepszym juniorem na torze powinien być Damian Ratajczak, który ma bardzo dużą moc w swoim sprzęcie i widać to było w pierwszym jego meczu w PGE Ekstralidze. Jednak czy będzie on w stanie przeciwstawiać się także seniorom gospodarzy? Apator z pewnością będzie bardzo podrażniony potoczeniem się poprzedniego meczu i będą chcieli szybko zmazać z siebie plamę tego wyniku. Oczywiście nie można mieć zastrzeżeń do tego, co pokazała dwójka liderów Aniołów, a więc do Emila Sajfutdinova oraz Roberta Lamberta. Nie trzeba więcej rozpisywać się na temat tych zawodników, gdyż po prostu oczekuje się od nich podobnej jazdy. Zawód przy nazwisku Patryka Dudka oraz brak Wiktora Lamparta, który pojedzie dzisiaj w swoim pierwszym meczu ligowym w 2024. Czy leszczyńska będzie zatem w stanie poradzić sobie z takim osłabieniem? Czy domowy tor zadecyduje o wyższości gospodarzy? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Bilans meczów bezpośrednich od 2021 roku:

2021 – Unia Leszno 47:43 Apator Toruń

2021 – Apator Toruń 41:49 Unia Leszno

2022 – Unia Leszno 47:43 Apator Toruń

2022 – Apator Toruń 53:37 Unia Leszno

2023 – Unia Leszno 49:41 Apator Toruń

2023 – Apator Toruń 53:37 Unia Leszno

Bilans meczów w tym sezonie:

Apator Toruń:

przegrana z: Stal Gorzów (W) – 39:51

Unia Leszno:

wygrana z: Włókniarz Częstochowa (D) – 47:43

Co obstawiać?

Bukmacherzy nie pozostawili suchej nitki na zawodnikach z Leszna i to Apator jest stawiany w roli zdecydowanego faworyta do wygranej. Miejscową drużynę poprowadzić ma do tego najlepiej punktujący zawodnik tej ekipy z zeszłego roku, a więc Emil Sajfutdinov, który dobrze pokazał się w 1. kolejce PGE Ekstraligi, a dzisiaj pewnie będzie chciała to potwierdzić przed własną publicznością. Wydaje się, że łatwe dla niego zestawienia biegowe i raczej pewne punkty przy jego nazwisku. Nawet jeżeli zakręci się koło kompletu w biegach przed nominowanymi, to raczej Apator nie ma kim zastąpić go rezerwą z juniorki, chyba że świetnie spisywać się będzie Lewandowski. Dlatego moją propozycją jest zagranie na over Emila, który sądzę, że przyjedzie prawie z kompletem punktów, a tutaj linia wynosi 12,5. 

Emil Sajfutdinov powyżej 12,5 punktów w meczu
Kurs: 1,67
Zagraj!

Kupon-double-zuzel-STS-19.04.2024.

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze