9z ponownie zaskoczy rywali? Gramy kupon z kursem 2.17!

Sh1ro oraz Chopper podczas IEM Katowice

Przed nami półfinałowe spotkania IEM Dallas, w których zmierzą się naprawdę ciekawe ekipy. Zaskakująco nie zobaczymy Mouz czy Faze, ale za to mamy bardzo niespodziewanie 9z czy G2. Kto ostatecznie awansuje do wielkiego finału?

STS kod promocyjny.

Spirit – Vitality

h

Spirit rozgrywa bardzo dobry turniej w Dallas, bo nie stracili jeszcze mapy. W mojej opinii jest to najlepsza drużyna świta, która jedyne czego potrzebuje to doświadczenie na wielkich arenach. W pierwszym spotkaniu tego turnieju pokonali ekipę Flyquest 13:1, co ciekawe rywale zdobyli tylko jedno zabójstwo otwierające. Następnie zmierzyli się z Navi, z którym wygrali bardzo pewnie wynikiem 2:0. Wydawało się, że mapa Nuke może być bardzo zacięta, zwłaszcza po tym, jak Navi zdobyło aż 5 rund po stronie atakującej. Ostatecznie jednak Spirit pokazało różnicę poziomów i pokonali swoich rywali wynikiem 13:8. Spotkanie z Faze pokazało, że Spirit jest gotowe do rywalizacji z najlepszymi na świecie. Faze wygrało wszystkie rundy pistoletowe w tym spotkaniu razem z konwersją, a mimo tego przegrali obie mapy. Na ten moment Spirit jest statystycznie najlepszą drużyną turnieju i do tego aż trzech graczy tej ekipy jest w top 8 całego turnieju. Bardzo ciężko będzie zatrzymać tę ekipę, skoro wygrali wszystko, a Donk nie gra tak wybitnie, jak na poprzednich turniejach. Powiem nawet więcej, jest to jego najgorszy turniej od jakiegoś czasu, a i tak ma rating 1.27. Zont1x, czyli jeden z zawodników Spirit powiedział, że ze względu na temperaturę w studiu grało im się trochę gorzej. Nie była to niska temperatura, ale zwłaszcza chudsi zawodnicy mogą odczuwać mniejszą swobodę w dłoniach, po to między innymi są rękawy czy też ocieplacze do dłoni. Na arenie nie powinno być taki problemów, więc możemy zobaczyć jeszcze lepszy występ se strony Spirit.
Vitality nie przekonywało aż tak w fazie grupowej podczas IEM Dallas. Powrót przeciwko Monte po stronie atakującej na Nuke, bardzo pewna wygrana na G2 i porażka 2:0 na zaskakująco dobre 9z. Ciężko było stwierdzić, co możemy zobaczyć od tej ekipy na arenia przeciwko naprawdę groźnemu Heroic. Ostatecznie rywale nie zagrozili im żadnym momencie i mimo dość bliskiej liczby zabójstw otwierających, to Vitality kontrolowało mecz od początku do końca. Heroic zdobyło łącznie zaledwie 10 rund na dwóch mapach i tylko Sjuush zdobył rating powyżej 1.00. Vitality w tym spotkaniu wygrało wszystkie rund pistoletowe, raz dali się przełamać, ale i tak od razu przełamali rywali. Vitality zaprezentowało się z bardzo dobrej strony w pierwszym spotkaniu na arenie, ale szczerze mówiąc rywale, trochę nie dojechali. Być może presja gry przeciwko takiemu rywalowi na takiej arenie w Dallas, przygniotła nieco zawodników Heroic. Vitality pierwszy raz zmierzy się z tą ekipą Spirit i na pewno doznają pewnego rodzaju szoku. Gra przeciwko Donkowi wymaga przede wszystkim skupienia i cierpliwości, a przecież nie jest on nawet najlepszym graczem Spirit podczas tego turnieju. Vitaltiy jest w dość nietypowej sytuacji, jeżeli chodzi o mapy w tym spotkaniu, bo po prostu muszą wybrać dobrze. Nie wiadomo czy będą w stanie rywalizować jak równy z równym ze Spirit, dlatego wybranie odpowiedniej mapy może być kluczowe. Pytanie, czy zaryzykują z nowym Vertigo, czy może Nuke, na którym mieli pewne problemy, albo Anubis, na którym coraz regularniej gra Spirit.
Przewidywane mapy:
Spirit ban Inferno
Vitality ban Ancient
Spirit pick Anubis
Vitality pick Nuke
Spirit ban Vertigo
Vitality ban Mirage
Dust 2 was left over

h

Typ: Spirit wygra mecz. Mimo bardzo dobrej gry Vitality przeciwko Heroic nie sądzę by dali sobie radę ze Spirit. W końcu trafią na drużynę, gdzie oprócz Donka mamy mnóstwo talentu w postaci, chociażby Sh1ro czy Zont1x. Zadecydować mogą małe detale, które Spirit ma w mojej opinii lepiej dopracowane.

Kupon gramy z bukmacherem STS, który ma w ofercie naprawdę ciekawe ofery promocyjne. Sprawdź kod promocyjny sts i przekonaj się sam. Analizy z esportu znajdziesz w zakładce typy na esport.

Spirit wygra mecz
Kurs: 1.56
Zagraj!
baner grupa zagranie

9z zaskoczyło, wszystkich wygrywając z Mouz, ale na tym nie skończyła się ich przygoda. Następnie pokonali Liquid oraz Vitality. Nie ma więc przypadku w ich awansie do dalszej fazy, bo po prostu na niego zasłużyli bardzo dobrą grą. W pierwszym spotkaniu tego turnieju zagrali bo1 przeciwko Mouz na Nuke. Od początku było widać, że są lepszą drużyną. Mouz zdobyło zaledwie 3 rundy po stronie atakującej i ostatecznie przegrali całe spotkanie wynikiem 13:9. Gdyby nie wybitna forma Xertion, to Mouz przegrałoby to spotkanie zdecydowanie szybciej. Następnie 9z zmierzyło się z Liquid, o awans do dalszej fazy turnieju. Po bardzo zaciętym spotkaniu wygrali wynikiem 2:1, ale ostatecznie detale decydowały o tym, kto wygra to spotkanie. 9z zdobyło co prawda aż 16 zabójstw otwierających więcej od swoich rywali, ale na Dust 2 wygrali 13:11, po naprawdę niezłej probie powrotu od Liquid. Ostatecznym sprawdzianem dla tej ekipy, miało być spotkanie przeciwko Vitalty. Kursy na zwycięstwo 9z wynosiły ponad 5, mimo tak dobrych wyników podczas IEM Dallas. Spotkanie z Vitality było bardzo zacięte, ale głównie na drugiej mapie. Na pierwszej mapie, czyli Dust 2, 9z udało się wygrać wynikiem 13:9. Anubis szczerze mówiąc, powinien pójść na konto Vitality, gdyby wykorzystywali swoje okazje. Przegrali obie pistoletówki, zdobyli 6 zabójstw otwierających więcej i zdobyli aż 6 rund w pierwszej połówce po stronie broniącej. Niewykorzystane okazje lubią się mścić i właśnie dlatego zobaczymy 9z w półfinale IEM Dallas. Ekipia 9z wygrała aż 9 z 12 rund pistoletowych, przeciwko tak wymagającym rywalom, ale aż trzykrotnie dali się przełamać.

G2 zaskoczyło podczas tego turnieju, bo w takim składzie nie powinni walczyć o finał IEM Dallas. Nowy dowodzący w postaci Niko, powrót do gry na scenie tier 1 Stewie2k i sama konkurencja, jaka jest na tym turnieju. G2 przegrało do tej pory jedno spotkanie podczas tego turnieju przeciwko Vitality, ale tam zagrali słabszy mecz i mieli przy tym trochę pecha. Poza tym spotkaniem grają bardzo dobry turniej, pokonując na swojej drodze Mouz, Liquid oraz Faze i to wszystko w formacie bo3. Stewie2k mimo tego, że statystykami nie zachwyca, to poświęca się dla zespołu, dzięki czemu możemy oglądać tak dobre rezultaty ze strony G2. Spotkanie z Faze pokazało jak mocne może być G2 na scenie dzięki, wsparciu lokalnej społeczności kibicującej Stewie2k. Faze zdobyło zaledwie 10 rund w całym spotkaniu i w żadnym momencie nie byli nawet blisko równego pojedynku. G2 zdobyło 27 zabójstw otwierających przy zaledwie 9 ze strony Faze. Sam M0nesy zdobył tyle samo zabójstw otwierających co cała ekipa Faze. W spotkaniu z 9z bardzo ważna dla G2 może być mapa Inferno, która powinni spokojnie przeciwko swoim rywalom wygrać. Presja gry na takiej arenie może też wpłynąć na ekipę na 9z, która wcześniej nie miała okazji na osiąganie takich rezultatów na turniejach tier 1. G2 w rundach pistoletowych spisuje się przeciętnie podczas tego turnieju. Wygrali 11 z 22 rund pistoletowych, trzykrotnie dali się przełamać i 3 razy przełamywali rywala.

Przewidywane mapy:

9z ban Vertigo

G2 ban Mirage

9z pick Dust 2 

G2 pick Inferno

9z ban Anubis

G2 ban Ancient

Nuke was left over

 

Typ: G2 wygra mecz. Wydaje mi się, że 9z może nie wytrzymać presji tego spotkania. G2 pokazało w jakiej dobrej jest dyspozycji przeciwko Faze, a 9z w tym czasie czekało na zwycięzcę tego starcia. Fani będą raczej kibicować G2 ze względu na Stewie2k i to może podłamać nieco pewność siebie zawodników 9z. 

Analizy z innych dysycplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

G2 wygra mecz
Kurs: 1.36
Zagraj!
Zdjęcie na kupon esport 1.06.2024

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze