9/10 trafień w siatkówce po 5 dniach. Walka o 240 PLN

Japonia - Kanada, Turcja - Dominikana, VNL 2024, Liga Narodów, trzeci turniej

We czwartek zostaną rozegrane spotkania w Lidze Narodów, w których jawią się wyraźne faworytki. W dodatku takie, które wczoraj zanotowały kolejne przekonywujące zwycięstwa. W końcu ani zespół Japonii, ani Turcji nie miał problemów w tym, aby ograć swoje przeciwniczki. Pierwsza z wyróżnionych drużyn zgodnie z planem rozbiła reprezentację Korei Południowej. Z kolei Turczynki w przekonywującym stylu rozbiły Tajki zwyciężając w każdym secie wynikami 25:17. Dla odmiany ich najbliższe rywalki radziły sobie ze zmiennym szczęściem. Kiedy to np. Dominikanki triumfowały na dystansie 4 odsłon, tak kadra Kanady nie była się w stanie nawet zbliżyć do zespołu Italii.

Japonia – Kanada: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (13.06.2024 r.)

Jest to spotkanie, w którym kolejna wiktoria Azjatek jest wręcz czymś oczywistym. Szalenie trudno zakładać, aby japońskie zawodniczki nagle spotkały się z trudnościami nie do przejścia. Tak naprawdę to siatkarki z kraju kwitnącej wiśni mogą „pozwolić” się rozegrać najbliższym rywalkom niż one dorównać do poziomu gospodarza tego meczu. Dlatego też Japonia obok Brazylii i Turcji jest stawiana w roli największych faworytek dzisiejszych rywalizacji.

Z resztą, o tym jak czujnym trzeba być, kiedy gra się w Lidze Narodów, japońskie siatkarki przekonały się już wczoraj. Pojedynkowały się z zespołem Korei Południowej. Przed pierwszym gwizdkiem zdecydowana większość i kibiców, i ekspertów typowała wysokie zwycięstwa Japonii w każdej poszczególnej partii. Z tym, że tak było „tylko” w dwóch pierwszych odsłonach. W trzeciej partii pojawiła się nadmierna pewność siebie i już „przechodzenie” do następnego meczu. Tego typu podejście zaowocowało tym, że Koreanki zdobyły aż 23 oczka! Tym samym ostatnim przeciwniczkom Japonii poszło jeszcze lepiej w ich bezpośrednim starciu niż przed rokiem. Wtedy Koreanki zdobywały kolejno 18, 13 i 19 punktów.

Tak więc żeński zespół Japonii już nie powinien pozwolić sobie na takie błędy, jak wczoraj. Tym samym kanadyjska drużyna powinna zanotować drugie spotkanie z rzędu, kiedy to nie zbliży się nawet do rywalek. Tym samym powinny, tak jak przed przedwczoraj wysoko ulegać w każdej z odsłon. Dla przypomnienia wspomnę, że zespół Kanady w ostatnim meczu pojedynkował się z kadrą Włoch. Najwięcej oczek (16) były w stanie wywalczyć w premierowej odsłonie. A im dłużej się toczyła rywalizacja, tym szło im tylko gorzej. Owszem, momentami zdarzały się 2-3-punktowe zrywy kanadyjskiej reprezentacji, ale pojawiały się zdecydowanie za rzadko i wyłącznie w początkowych fazach poszczególnych odsłon.

Zadania nie ułatwiało im to, że reprezentujące barwy Kanady wręcz seryjnie popełniały proste błędy własne. Ich ostatni występ można opisać zdaniem, że: słabo szło im w ataku, a jeszcze gorzej na przyjęciu. Dlatego też względem tego siatkarskiego typu trudno zakładać cokolwiek innego niż wysokiej wygranej reprezentacji Japonii. Jednak o tym, co typuję względem tego meczu z kodem promocyjnym LVBET, wspomnę więcej poniżej.

Statystyki:

 • Japonia wygrywała pierwszego seta 8 razy w 9 ostatnich spotkaniach w Lidze Narodów.
 • W Lidze Narodów te zespoły grały przeciwko sobie tylko raz i w 2021 r. Japonia wygrała 3:0.
 • Żeńska reprezentacja Japonii triumfowała w drugich odsłonach 6 razy w 7 ostatnich „domowych” grach w LN.
 • W ich ostatniej konfrontacji w Lidze Narodów kanadyjska drużyna wygrywała w poszczególnych partiach do: 16 i 2 razy do 15 oczek.
 • Japońskie siatkarki zwyciężały w trzecich odsłonach w 5 ostatnich starciach w Lidze Narodów.
 • Żeńska reprezentacja Japonii znajduje się na fali 5 kolejnych zwycięstw w „domowych” meczach w LN.
 • W 6 ostatnich wyjazdowych spotkaniach Kanady w LN drużyny w drugich partiach zdobywały mniej niż 47 oczek.

Co obstawiać?

Bukmacherzy nie mają wątpliwości, co do tego, komu powinno pójść lepiej. Świadczy o tym kurs na zwycięstwo Japonii, który w LVBET wynosi raptem 1.18. Dla odmiany wycena triumfu kanadyjskiej reprezentacji zyskała wartość 4.90. O powodach, które mają wpływ na tą różnicę, zdążyłem już wspomnieć.

Handicap setowy - Japonia (-2): TAK
Kurs: 1.65
Graj!

Dlatego też w tym miejscu dodam tylko tyle, że od siebie typuję, że reprezentacja Japonii zwycięży w meczu, do którego przystępuje jak gdyby przegrywając 0:2. Bardzo realnym jest to, że wygrają do zera. Jednak wolę być ostrożniejszym podejmując się typu dnia na to starcie. W końcu niewiele brakowało, aby reprezentacja Korei Południowej urwała seta przez zagapienie się japońskich siatkarek. W przypadku straty jednego seta przez Japonię w LVBET zakład zostanie rozliczony jako zwrot.

Baner Zagranie

Dominikana – Turcja: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (13.06.2024 r.)

W przypadku drugiego spotkania z wybranych do dzisiejszej analizy należy spodziewać się bardziej wyrównanej konfrontacji niż w pierwszym przypadku. Takie przypuszczenia wynikają stąd, że Dominikankom zaczyna iść z powrotem lepiej niż reprezentacji Kanady.

Oczywiste jest to, że do takich wniosków dochodzi się po przyjrzeniu się im pierwszym spotkaniom w ramach trzeciego tygodnia zmagań w tegorocznej kampanii Ligi Narodów. Jednak to one są najbardziej wymiernymi, ponieważ świadczą o ich aktualnej dyspozycji. Odnośnie do formy Dominikanek, należy przyznać, że potrafiły utrzymać koncentrację i w końcówkach poszczególnych partii przełamywać Niemki. Najlepiej poszło im w trzeciej i czwartej odsłonie, kiedy to siatkarki znad Odry traciły regularnie finalnie po 4 oczka do nich. Docenić należy też to, że uniemożliwiły Niemkom szanse na doprowadzenie do tie – breaka.

W tym miejscu najbardziej zwracam uwagę na fakt, że Dominikanki czwartą odsłonę rozpoczęły od prowadzenia 8:0; a po kilkunastu minutach na tablicy świetlnej widniał już wynik po 17. Tym samym Niemki udowodniły, że kiedy narzuca się swoją grę, to Dominikanki zaczynają popełniać proste błędy własne. Jednak europejska nacja nie była w stanie pod koniec seta przełamać – przede wszystkim – bloku rywalek. Podsumowując tamto ich spotkanie trzeba też wspomnieć, że oprócz bloku reprezentacja Dominikany dobrze radziła sobie w meczu również za sprawą umiejętnych zagrywek.

Dla odmiany turecka żeńska reprezentacja weszła w trzeci tydzień grania wprost idealnie. Odnotowały przekonywujące zwycięstwo w 3 setach. Jakby tego było mało, to w każdym uzyskały finalnie 8-punktowe przewagi. W mediach po tym starciu najczęściej słyszy się o „tureckim walcu”, który przejechał się po Tajkach. Trudno się z tym nie zgodzić. Turczynki bezbłędnie wykorzystywały fakt nieumiejętnego zorganizowania się rywalek na parkiecie. Dodatkowo solidnie prezentowały się w ataku i na przyjęciu. Choć, co do kwestii udanych obron Turczynek trzeba podkreślić, jak mizernie prezentowały się Tajki w atakach.

Ba, nawet kiedy ich selekcjoner podejmował się, czy to zmian ustawienia, czy zmian personalnych, tak jego podopieczne grały jak nakręcone. Tego samego pod żadnym pozorem nie można powiedzieć o zespole Tajlandii. Tak naprawdę dopiero w trzeciej (i jak się później okazało ostatniej) pojawiły się większe problemy na kontrach, ale nie miały one większego przełożenia na końcowy wynik. Turczynki po raz kolejny mniej więcej od połowy seta pokazywały, jak się gra w siatkówkę na najwyższym poziomie. Tym samym wysłały jasny sygnał do reszty konkurencji, że pewnie zmierzają w kierunku turnieju finałowego.

Statystyki:

 • Reprezentacja Dominikany ma za sobą 5 porażek w 6 ostatnich meczach w Lidze Narodów.
 • Dla odmiany Turczynki triumfowały w 6 ostatnich występach, a także w 5 ostatnich „wyjazdowych” starciach.
 • Tureckie siatkarki zwyciężały w trzecich odsłonach 10 razy na 12 ostatnich „wyjazdach” i w 14 z 16 łącznie ich ostatnich gier.
 • Dotychczas grały przeciwko sobie 9 razy i 7-krotnie lepszymi okazywały się tureckie zawodniczki.
 • W ich ostatnich 5 konfrontacjach Dominikanki były lepszymi tylko raz, tj. w 2021 r. wygrywając 3:1.
 • W sumie 4 z 5 ich ostatnich spotkań kończyło się po 4-setowych rywalizacjach, a raz po tie – breaku.
 • W ostatnich 5 meczach Dominikanek starcia kończyły się po 4 odsłonach (4 razy), a u Turczynek albo po 3, albo 4 (po 2 razy i tak, i tak).

Co obstawiać?

Bukmacherzy sądzą, że Turczynki są jeszcze większymi faworytkami w swoim meczu niż reprezentacja Japonii. Świadczy o tym kurs na zwycięstwo zespołu prowadzonego przez Ebrar Karakurt, który w LVBET wynosi tylko 1.01. Dla odmiany wartość triumfu Dominikany wynosi 16.00. Dlatego też również w przypadku tej konfrontacji trudno zakładać, by faworytki miały problemy.

1. set - handicap punktowy - Turcja (-4.5): TAK
Kurs: 1.65
Graj!

Tak naprawdę z kłopotami mogą zmierzyć się dopiero wtedy, kiedy zbytnio się rozluźnią. Jednak nie ma powodu, aby o to się obawiać, ponieważ Turczynki są nakręcone. Już wczoraj w starciu z Tajkami pokazały, że kiedy grają ze słabszymi od siebie, to po prostu rozbijają ich, by nie zostawiać wątpliwości. Dlatego też od siebie względem tego spotkania obstawiam triumf Turcji już w pierwszym secie i to taki, gdzie zwyciężą w tej odsłonie notując co najmniej 5-punktową przewagę.

Propozycja kuponu:

Japonia - Kanada, Turcja - Dominikana, VNL 2024, Liga Narodów, trzeci turniej

fot. Marta Badowska/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze