8/8 trafień na ostatnich kuponach. Lecimy po 10/10?! Gramy o 209 PLN

Polska - Brazylia, VNL 2024, Liga Narodów, siatkówka kobiet

W przeciągu 4 dni obstawiania siatkarskich typów każde ze wskazań okazywało się trafionym! Podobnie szło i Polkom, i Brazylijkom w tegorocznej Lidze Narodów, które jeszcze nie zasmakowały porażki w tegorocznej kampanii. Jednak dziś ktoś z tym faktem będzie się musiał zmierzyć, ponieważ dojdzie do ich bezpośredniej konfrontacji. Jeśli by sugerować się wynikami wyłącznie z dotychczasowych gier, to lepszymi powinny okazać się Polki. W końcu to one, jak wygrywały, to za komplet oczek tracąc przy tym raptem 2 sety. Na o wiele mniej wyrównane spotkanie zanosi się kilka godzin wcześniej, kiedy Turczynki podejmą Tajki.

Brazylia – Polska: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (12.06.2024 r.)

Nadszedł czas batalii między dwiema najlepszymi reprezentacjami w tegorocznej Lidze Narodów! W końcu jedna z reprezentacji będzie musiała przekonać się, jak to jest przegrać mecz w bieżącej kampanii tych rozgrywek. Mimo, że to Polki straciły o 5 setów mniej od Canarinhos w tych rozgrywkach. I, że w dodatku to nasze zawodniczki nie zgubiły nawet punktu w pierwszych 8 spotkaniach, co jest niezwykłym wyczynem!

Tak, jednak – zdaniem bukmacherów – faworytkami do triumfu są Brazylijki. Jednym z powodów, który przemawia za tym wskazaniem jest to, że to one znajdują się wyżej, bo na drugim miejscu w rankingu FIVB. Dodatkowo lepiej im poszło w ostatnich bezpośrednich spotkaniach z biało – czerwonymi. Dość powiedzieć, że w ostatnich ich 3 bezpośrednich starciach zawsze lepszymi były zawodniczki broniące barw Canarinhos. Dodatkowo w tamtych ostatnich 2 występach nie zgubiły nawet seta! Tyle tylko, że po raz ostatni Brazylijki mierzyły się z Polkami w 2022 roku.

A to akurat ma istotne znaczenie przed podjęciem się typu dnia względem tego spotkania. W końcu dzisiejsza żeńska reprezentacja Polski i jej obecna forma w niewielkim stopniu przypomina tamtą sprzed 2 lat. Wtedy to był team w trakcie sporej przebudowy, a dziś o ugruntowanej pozycji, który walczy o najwyższe laury. Do tego to nasze zawodniczki pewniej rozbijają kolejne rywalki, przeważnie przy tym wybijając im granie w siatkówkę z głów. W końcu to one straciły po jednej odsłonie w tylko 2 spotkaniach!

Na tyle „zbliżyć się” do Polek były w stanie zawodniczki broniące barw Serbii i Stanów Zjednoczonych. Tym samym – względem tego siatkarskiego typu – czytelnym staje się, że to podopiecznym Stefano Lavariniego idzie lepiej w tegorocznej kampanii Ligi Narodów. To, co jeszcze cieszy polskiego kibica względem, to to, że po urazach wracają kolejno: Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska, Olivia Różański, a także Martyna Czyrniańska. Tym samym czytelne staje się, że w ostatnim tygodniu turniejów zasadniczych Stefano Lavarini będzie chciał sprawdzić dosłownie olimpijski skład!

Spotkanie będzie tym ciekawsze, że Brazylijki także przystąpią do gry najmocniejszym ustawieniem. Tyle tylko, że Brazylijki grają tak od drugiego tygodnia. Z jednej strony jest to plus, ponieważ częściej miały okazję się ograć w takim składzie, ale też minus, bo to nasze zawodniczki miały więcej czasu na regenerację.

Statystyki:

 • Polki wygrywały trzeciego seta w 5 ostatnich „wyjazdowych” meczach, w tym 4 z nich miały miejsce w Lidze Narodów.
 • Brazylijki mają za sobą 14 zwycięstw w 15 ostatnich występach, w tym 8 triumfów w „domowych” grach w LN.
 • Biało – czerwone triumfowały w drugich odsłonach 8 razy w 9 ostatnich występach, w tym 4 razy na „wyjeździe”.
 • Brazylijskie siatkarki wygrywały premierowe partie 7 razy w 8 ostatnich „domowych” meczach w Lidze Narodów.
 • Podopieczne Stefano Lavariniego odnosiły wiktorie w ostatnich 11 grach, w tym w 5 „wyjazdowych”.
 • Biało – czerwone zdobywały mniej niż 88 punktów w 5 ostatnich „wyjazdowych” spotkaniach.
 • Polskie siatkarki mają za sobą wygrane wynikiem 3:0 w 4 ostatnich „wyjazdowych” starciach w Lidze Narodów.
 • W 5 ostatnich „wyjazdowych” spotkaniach Polek drużyny zdobywały mniej niż 178 punktów.
 • W ich ostatnich 5 konfrontacjach Brazylijki wygrywały łącznie 3 razy, w tym w ich ostatnich 3 grach.

Co obstawiać?

Bukmacherzy spodziewają się triumfu zespołu Canarinhos. Kurs na zwycięstwo Brazylijek w Superbecie wynosi 1.60. Dla odmiany wygrana polskiej drużyny zyskała wycenę o wysokości 2.20. Na rzecz takiej różnicy przemawiają głównie ich poprzednie starcia, w których lepiej szło kadrze Canarinhos. Z tym, że ostatni raz grały przeciwko sobie w czerwcu przed dwoma laty. Dlatego też tym razem Brazylijki nie mogą być aż tak pewnymi wygranej. Choć też nie można umniejszać im klasy, zwłaszcza, że idzie im prawie, że tak samo, jak Polkom w tegorocznej Lidze Narodów.

Handicap punktowy - Polska (+9.5): TAK
Kurs: 1.53
Graj!

W końcu to np. drużyna Canarinhos potrafiła wyrównać stan rywalizacji do 2:2, aby później mieć tie – break pod kontrolą. Dzięki temu mimo, że przegrywały po 3 odsłonach z równie silną kadrą (Italii), tak udowodniły, że są niebezpiecznymi w każdym momencie spotkania. Tak więc, co takiego obstawiam od siebie względem ich konfrontacji? To, że Polki okażą się lepszymi w ich starciu przy uwzględnieniu handicapu punktowego +9.5 punktu na ich korzyść. Wolę nie wskazywać wygranego, czy przegranego, bo jednak będzie to starcie na szczycie, gdzie o triumfie w poszczególnych odsłonach będą decydowały detale; choć wynik może pójść w obie strony.

Zagranie baner

Turcja – Tajlandia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (12.06.2024 r.)

Mimo, że z perspektywy polskiego kibica najważniejszym spotkaniem będzie to rozgrywane o 14:30 czasu naszego, tak w Lidze Narodów dojdzie dziś do jeszcze jednego interesującego pojedynku. W tym miejscu nawiązuję do rywalizacji między faworyzowanymi Turczynkami, a stawianych w roli wyraźnych underdogów Tajek.

Jeśli by sugerować się samymi kursami bukmacherskimi, to zdecydowanym faworytem jest reprezentacja „gospodarzy”. W końcu to turecka reprezentacja od lat należy do ścisłego światowego TOP-u. Dla odmiany zespół Tajlandii stara się regularniej być w stanie walczyć z najlepszymi niż od czasu do czasu. Do tego w ich bezpośrednich spotkaniach Turczynki okazywały się znacznie częściej lepszymi.

Na niekorzyść kadry Tajlandii przemawia także fakt, że idzie im znacznie słabiej w tegorocznej kampanii Ligi Narodów niż drużynie tureckiej. W końcu to one plasują się na 13. lokacie będąc po raptem 2 wygranych i wywalczeniu tylko 5 oczek. Dla porównania dodam, że reprezentacja Turcji ma za sobą już 6 wiktorii, co – obok Japonii i Chin – stawia ich w takiej sytuacji, że mają po 18 punktów na koncie. Choć tu też istotnym jest to, że Chinki mają rozegrany o jeden mecz więcej od obu wymienionych tu najbliższych „ligowych sąsiadek”. Zakładając, że tureckie siatkarki zwyciężyłyby za 3 oczka wykonałyby kolejny krok i w stronę turnieju finałowego, i ponownie zaczęły nawiązywać „kontakt” z pierwszą trójką.

Co jeszcze należy wiedzieć przed podjęciem się typu na to spotkanie z kodem promocyjnym Superbetu? Z pewnością to, że Turczynki także do trzeciego tygodnia zmagań w LN przystępują bardzo mocnym składem. Choć tym razem w ich szeregach zabraknie kontuzjowanej środkowej Zehry Gunes.

Statystyki:

 • Turczynki mają za sobą 5 wygranych w 5 ostatnich meczach w Lidze Narodów.
 • Z kolei Tajki okazywały się słabszymi łącznie 14 razy w ostatnich 16 grach w Lidze Narodów.
 • Żeńska reprezentacja Turcji zwyciężała trzecie sety 13 razy w 15 ostatnich występach.
 • Dla odmiany Tajki przegrywały trzecie odsłony w 13 z 15 ostatnich konfrontacji w Lidze Narodów.
 • Turczynki wygrywały w drugich odsłonach w każdym z 5 ostatnich meczów granych w Lidze Narodów.
 • Dotychczas te nacje mierzyły się bezpośrednio 12 razy i 9-krotnie lepszymi okazywały się Turczynki.
 • Turczynki pokonywały Tajki 4-krotnie w 5 ostatnich ich bezpośrednich meczach i zawsze za 3 punkty.

Co obstawiać?

O tym, jak wiele powodów przemawia za wygraną tureckiej reprezentacji świadczą kursy bukmacherskie. Wycena ich triumfu w Superbecie wynosi 1.03. Dla odmiany odniesienie wiktorii przez Tajki zyskało wartość 9.00. Porównywalnie niewysoki jest kurs na wskazanie, że Turczynki zwyciężą i w pierwszym secie, i całym meczu. W tym przypadku w Superbecie można spotkać się z wyceną o wysokości 1.14.

1. set - handicap punktowy - Turcja (-4.5): TAK
Kurs: 1.55
Graj!

Tak więc, co takiego obstawiam od siebie względem tego starcia? Podejmuję się oznaczenia związanego z tym, że Turczynki rozpoczną spotkanie z przytupem. Obstawiam, że już w premierowej odsłonie zwyciężą notując co najmniej 5-punktową przewagę. Jeżeli tylko zagrają w pełni skoncentrowane od pierwszego gwizdka, to Tajki nie powinny być w stanie nawet zbliżyć się do zdobycia dwudziestego pierwszego punktu w pierwszym secie w tej konfrontacji.

Propozycja kuponu:

fot. Xinhua/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze