5 dni obstawiania siatki = 8/10 trafień! Gramy o 191 PLN

Japonia - Argentyna, Turcja - Kanada, Liga Narodów, LN 2024, siatkówka, 1 kolejka, 21 maja, double, kupon, Superbet

Po zmaganiach żeńskich reprezentacji przyszedł czas na rywalizacje panów. Rozpoczniemy ją od trzech spotkań. Jako, że rywalizacja między Bułgarią a Francją jest najmniej atrakcyjna do wytypowania, to od siebie przyjrzę się dwóm później rozgrywanym spotkaniom. Najpierw tej, gdzie zespół Turcji postara się zatrzymać Kanadę. W dalszej części materiału zapowiem starcie pomiędzy Albicelestes, a japońską drużyną. Po ostatnich 5 dniach zmagań w żeńskiej Lidze Narodów mamy za sobą 8 trafionych typów z 10 proponowanych. Ostatnim razem trafiłem 1 z 2 typów z racji tego, jak błyskawicznie Polki rozprawiły się z Japonią.

Turcja – Kanada: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (21.05.2024 r.)

Reprezentacja dzisiejszych gospodarzy w zeszłym roku wywalczyła awans do Ligi Narodów. Dokonali tego dzięki wygraniu turnieju Challenger Cup. Tym samym zastąpili kadrę Chin, która spadła do niższej klasy rozgrywek. Turcy przystąpią do tej rywalizacji będąc podbudowanymi solidnym występem przeciwko Włochom. Stoczyli wyrównany bój, gdzie ulegli dopiero po 4 setach. Do tego jeden z nich (pierwszy) przegrali dopiero po grze na przewagi.

Poza tym potrafili udanie się odbudować po 2 przegranych odsłonach. W trzeciej partii triumfowali notując 5-punktową przewagę. Dali ponadprzeciętny występ na tle sporo lepszej ekipy. Prawdą jest, że miało to miejsce kilka dni temu. Tyle tylko, że wówczas rozgrywano mecz towarzyski, więc ciężko jest tu dyskutować o ich formie na podstawie tego starcia. Dlatego też typując ten pojedynek trzeba raczej mieć na względzie to, że turecki męski zespół jest sporo, sporo słabszy od żeńskiego teamu. Można powiedzieć, że są prawie, że na innych biegunach. Kiedy Turczynki walczą o triumfy w najważniejszych turniejach, tak ta drużyna w tym roku przekona się, jak to jest rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Co jeszcze można powiedzieć o nich powiedzieć? To, że prezentują agresywną siatkówkę. Należą do tych, którzy raczej nie kalkulują na zagrywce. Do tego do takich, którzy – mimo popełniania błędów własnych – zaczynają polepszać przyjęcie. Dla porównania dodam, że Kanadyjczycy prezentują podobny styl. Choć akurat dla nich występowanie w Lidze Narodów nie jest niczym nowym, tak dotychczas często okupowali dolne rejony stawki. Owszem, potrafią utrzymywać dobry rytm i agresywny atak jak i zagrywkę, ale też nie są jeszcze na tym poziomie, by walczyć o najwyższe laury. Także jest to praktycznie pojedynek między równymi sobie rywalami.

O zwycięstwie mogą przesądzić detale, jak np. to, gdzie jest rozgrywane starcie. Choć też podejmując się tego typu dnia, to trzeba mieć na uwadze to, że przed nami dopiero pierwszy dzień spotkań w Lidze Narodów mężczyzn. Dlatego też żadna z ekip jeszcze nie jest w optymalnej formie. Dlatego też najprawdopodobniej – odnośnie do tego siatkarskiego typu – należy raczej spodziewać się typowego meczu walki niż pięknej siatkówki.

Statystyki:

 • Reprezentacja Kanady przegrywała pierwszego seta w 8 ostatnich meczach w Lidze Narodów.
 • Męski zespół Turcji zwyciężał trzeciego seta w 8 ostatnich domowych pojedynkach.
 • Kanadyjski zespół triumfował w premierowych odsłonach 6 razy w 7 ostatnich występach.
 • Tylko jedno z 8 ostatnich domowych spotkań Turcji zakończyło się po tie – breaku.
 • Tylko jeden z 11 ostatnich meczów Kanady w Lidze Narodów skończył się po 5 setach.
 • Reprezentacja Kanady zdobywała mniej niż 99 punktów w ostatnich 11 grach w Lidze Narodów.
 • Z kolei turecka drużyna zdobywała mniej niż 96 oczek w 6 z 7 ostatnich konfrontacji.
 • W 5 ostatnich grach Kanady w pierwszych setach zespoły zdobywały mniej niż 47 punktów.
 • Z kolei w 5 ostatnich domowych meczach Turcji teamy w drugich odsłonach zdobywały mniej niż 47 oczek.

Co obstawiać?

Zdaniem bukmacherów faworytem są – mimo tego, gdzie jest rozgrywane spotkanie – Kanadyjczycy. Wycena ich triumfu w Superbecie wynosi 1.65. Z kolei na wygraną tureckiego zespołu przygotowano kurs o wysokości 2.25. Na taką różnice wpływ ma to, kto w ostatnich latach radził sobie lepiej na arenie międzynarodowej. Do tego też trzeba mieć na uwadze, na jakich pozycjach znajdują się te drużyny w światowym rankingu FIVB.

Liczba setów - więcej niż 3: TAK
Kurs: 1.45
Graj!

W nim minimalnie, bo minimalnie, ale jednak wyżej klasyfikowani są Kanadyjczycy. Zajmują oni 12. pozycję względem 14. miejsca Turków. A co takiego typuję od siebie – wraz z kodem promocyjnym Superbetu –, co do tej rywalizacji? Ano to, że zostaną rozegrane co najmniej 4 sety, by wyłonić triumfatorów. W końcu spotykają się przeciwko sobie podobnej klasy teamy, które jeszcze nie są w optymalnych dyspozycjach.

Zagranie baner

Argentyna – Japonia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (21.05.2024 r.)

Podobnie, jak w przypadku pierwszego z opisywanych tu spotkań, bukmacherzy są przekonani, że faworytem są grający w roli gości. Przemawiają za tym podobne powody. Tym razem rozpocznę od odwołania się w pierwszej kolejności do rankingu FIVB. W nim – jak na razie – japoński team zajmuje 4. lokatę, a drużyna Albicelestes plasuje się o 2 pozycje niżej.

Dzięki temu widoczne jest to, że w przypadku tej konfrontacji również powinniśmy mieć wyrównaną rywalizację. W końcu spotykają się ze sobą reprezentacje, które w zeszłym sezonie prezentowały zbliżony poziom. O tym, jak wyglądały ich ostatnie pojedynki przemawiają również wyniki. Przykładowo w zeszłym roku azjatycka drużyna okazała się lepszą po tie – breaku. Z kolei w 2022 r. Japonia triumfowała po rozegraniu 4 odsłon. Dla odmiany reprezentacja Albicelestes okazała się od Japonii lepszą w Lidze Narodów w 2021 roku, kiedy to ich starcie zakończyło się po 4 partiach. Poza tym przed obstawieniem tego spotkania trzeba też wiedzieć, że właśnie żaden z 4 ostatnich ich pojedynków nie zakończył się na dystansie 3 setów.

Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce w 2019 roku. Do tego obydwie nacje przystąpią do zmagań w tegorocznej Lidze Narodów będąc w identycznej sytuacji. Nawiązuję w tym miejscu do faktu, że w 5 ostatnich pojedynkach zanotowały po 4 wygrane i przegrane w ostatnich starciach. Japończycy ulegli po tie – breaku Stanom Zjednoczonym w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Z kolei Argentyńczycy okazali się słabszymi od Canarinhos w igrzyskach panamerykańskich.

Statystyki:

 • Reprezentacja Japonii wygrywała pierwszego seta 7 razy w 8 ostatnich pojedynkach.
 • Zespół Argentyny triumfował w 6 z 7 ostatnich spotkań.
 • Albicelestes wygrywali drugie odsłony w 9 z 10 ostatnich gier, a Japończycy w 19 z ostatnich 20 pojedynków.
 • Kiedy azjatycki zespół wygrywał trzecie odsłony w 5 ostatnich meczach, to Argentyńczycy dokonywali tego 6 razy w 7 ostatnich występach.
 • W 6 ostatnich domowych meczach Argentyny drużyny w pierwszym secie zdobywały mniej niż 46 punktów.
 • Obydwie reprezentacje w 5 ostatnich meczach wygrywały 4-krotnie, a przegrywały w ostatnich pojedynkach.
 • W 7 ostatnich pojedynkach Japonii w premierowych odsłonach teamy zdobywały mniej niż 47 oczek.

Co obstawiać?

Tak jak wspominałem na początku, bukmacherzy również w tym przypadku spodziewają się triumfu przyjezdnych. Kurs na wygraną reprezentacji Japonii w Superbecie wynosi 1.67. Z kolei wiktoria Albicelestes zyskała wycenę o wartości 2.20. Co jeszcze można powiedzieć o tym, dlaczego mamy takie, a nie inne wyliczenia? Dlatego, że w zasadzie i jednych, i drugich cechuje dynamika i umiejętne rozgrywanie, konstruowanie akcji. Do tego potrafią ogrywać mocniejszych od siebie. Nie bez powodu należą do ścisłego światowego TOP-u. Dlatego też trzeba przyznać, że będzie to konfrontacja między solidnymi reprezentacjami.

1. set - liczba punktów - więcej niż 44 oczka: TAK
Kurs: 1.50
Graj!

Z tego też względu podejmując się typu na tę rywalizację bukmacherzy częściej nastawiają się na dłuższy, wyrównany bój. Taki, który może zakończyć się triumfem zarówno jednych jak i drugich. Tym bardziej, kiedy mówimy o pierwszych grach w sezonie, czyli de facto sytuacji, kiedy nie wiadomo do końca, kto jest w jakiej dyspozycji po okresie przygotowawczym. Podsumowując wszystkie czynniki związane z tym meczem, podejmuję się wskazania, że w premierowej partii zespoły zdobędą w sumie więcej niż 44 punkty. Kurs na to zdarzenie w Superbecie wynosi 1.50, dzięki czemu uzyskuję kupon o kursie całkowitym wynoszącym 2.17.

Propozycja kuponu:

Turcja - Kanada, Argentyna - Japonia, double, kupon, Superbet, VNL 2024, Liga Narodów

fot. Rouelle Umali/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze