4/4 z ostatnich dwóch siatkarskich typów! Gramy AKO z kursem 2.34

MKS Kalisz - Stal Mielec, Pałac Bydgoszcz - Akademia Tarnów, STS, double, kupon, siatkówka, TauronLiga

W piątkowe popołudnie i wieczór zostaną rozegrane następne mecze w TauronLidze. Tym razem dojdzie do nich w Bydgoszczy oraz Kaliszu. W obydwu za faworytów uznaje się gospodarzy. Ponadto, odnośnie do tych spotkań ważne jest jeszcze to, że różnice w kursach na to, kto zwycięży są identyczne. Dzięki temu uzyskujemy obraz, czego powinniśmy się spodziewać po tych konfrontacjach. W końcu i Pałacowi idzie lepiej od Akademii, i MKS-owi od Stali Mielec. Choć trzeba zaznaczyć, że mowa jest tu o starciach między zespołami z dolnych rejonów stawki. Pytaniem otwartym pozostaje tylko, czy w obu meczach gospodarze zanotują wygrane do zera, czy też stracą seta.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

600 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 660 zł, a z naszym kodem zgarniasz 760 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 600 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Metalkas Pałac Bydgoszcz – Akademia Tarnów: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (09.02.2024 r.)

Gospodarze tego spotkania znajdują się na przedostatniej pozycji. Mają raptem punkt przewagi nad tzw. czerwoną latarnią ligi, jaką jest Akademia Tarnów. Już dziś tracą 4 punkty do dziesiątej Stali Mielec… Zawodniczki Pałacu w 18. kolejkach zanotowały raptem 3 zwycięstwa. Jedno z nich odniosły pokonując w pierwszej serii gier właśnie Grupę Azoty Akademię Tarnów. Jak im wtedy poszło? Ano tak, że zwyciężyły bez straty seta. I to w każdej partii notowały spokojne wygrane, bo wygrywały je kolejno do: 21, 15 i 19 oczek.

Mówiąc o zespole Metalkasu Pałacu Bydgoszcz trzeba mieć na uwadze, że mówimy o drugim – obok BKS Bostiku Bielsko – Białej – zespole z największą liczbą sezonów z rzędu związanych z występami w najwyższej klasie rozgrywkowej. Liderki tego zestawienia mają za sobą takich „lat” 48, a siatkarki Pałacu nie spadły ani razu z najwyższej klasy rozgrywkowej od 32 sezonów! Dlatego też – patrząc na ich obecną sytuację w TauronLidze – trzeba otwarcie przyznać, że dziś mają mecz o więcej niż utrzymanie. Jeżeli przegrałyby, nawet po tie-breaku, wówczas to one znajdą się na ostatniej pozycji. Dlatego też – mimo, że są faworytkami – to jednak trzeba pamiętać, o jaką stawkę toczyć się będzie ta rywalizacja.

A co można powiedzieć o ich najbliższych rywalkach? Mają na koncie o jedno zwycięstwo mniej. Ostatnie odniosły 7 kolejek temu. Wówczas po pięciu setach pokonały zawodniczki reprezentujące barwy KGHM-u #VolleyuWrocław. A jak szło im później? Ano tak, że zaliczyły 6 następnych porażek z rzędu. Dodatkowo w żadnym z tych meczów nie zdobyły nawet seta! Taki wynik można było usprawiedliwić w pierwszych 4 z tych gier, kiedy to mierzyły się z czołowymi zespołami w lidze. Tego rodzaju przegrane można usprawiedliwić w starciach z: Chemikiem Police, Grotem Łódź, BKS-em Bostik, ŁKS-em. Jednak już nie wtedy, kiedy doszło do konfrontacji ze Stalą Mielec oraz Energą MKS-em Kalisz.

Zaznaczę jeszcze to, że w sumie te drużyny grały przeciwko sobie 3 razy. Za każdym razem byliśmy świadkami innych wyników. W końcu w pierwszej grze Pałac triumfował po 4 setach, później Akademia po 5 odsłonach, a w tym sezonie znów bydgoszczanki, ale już po 3 partiach. I owszem, minimalnie lepiej radzą sobie w ostatnim czasie siatkarki Pałacu. Z tym, że właśnie – ta różnica jest nieduża. Zanotowały raptem jedną wygraną w 6 ostatnich meczach, a Akademia zaliczyła wówczas same przegrane. Dlatego też, choć gospodynie są faworytkami, tak nie można z marszu skreślać przyjezdnych.

Statystyki:

 • Metalkas Pałac zdobywał mniej niż 97 punktów we wszystkich ostatnich 22 meczach domowych.
 • W ostatnich 11 spotkaniach wyjazdowych Akademii zespoły zdobywały mniej niż 47 oczek w 1. secie.
 • Z kolei Pałac Bydgoszcz z ówczesnymi rywalkami notował mniej niż 46 punktów w premierowych odsłonach w ostatnich 6 starciach.
 • W 13 z ostatnich 14 meczów siatkarki Pałacu z rywalkami zdobywały mniej niż 173 punkty na pełnym dystansie.
 • Taki sam, jak wyżej wspomniałem wynik wywalczonych oczek zanotowały zawodniczki Akademii z przeciwniczkami w ostatnich 6 grach.
 • Siatkarki Akademii Tarnów zdobywały mniej niż 82 punkty we wszystkich ostatnich 6 meczach.
 • Metalkas Pałac Bydgoszcz ma za sobą 8 przegranych w 9 ostatnich kolejkach w TauronLidze.
 • Z kolei drużyna Akademii Tarnów przegrywała 13 z ostatnich 14 wyjazdowych meczów granych w TL.
 • Zawodniczki Akademii Tarnów ponosiły porażki wynikiem 0:3 w 6 ostatnich grach w TauronLidze.

Co obstawiać?

Pełnienie roli faworytek przypadło tym razem siatkarkom reprezentującym zespół Pałacu Bydgoszcz. To na ich zwycięstwo bukmacherzy przygotowali kurs o wartości 1.40. Na triumf przeciwniczek ustanowiono wartość rzędu 2.80. Te rzędy nie mogą dziwić ani tym bardziej szokować. Więcej powodów przemawia za wygraną Pałacu. W końcu, jak na razie, idzie im ciut lepiej, a do tego już pokonały Akademię w tym sezonie. Dodatkowo to one znacznie bardziej są ograne w lidze, a przyjezdne są dopiero de facto w momencie drugiego roku tworzenia historii występów w TauronLidze.

W tym meczu zostanie rozegrany 4. set: TAK
Kurs: 1.40
Graj!

Kluczowe jest jedno: kto będzie w stanie wytrzymać presję związaną ze stawką pojedynku. Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Podobnie jak odnośnie do tego, jakie będą wyniki punktowe w poszczególnych setach, bądź całym meczu. Z tego też powodu pierwszy typ dnia wiąże się z wyglądającym na najbezpieczniejszym wskazaniem. Mianowicie, że w tej konfrontacji zostanie rozegrany czwarty set.

Energa MKS Kalisz – ITA TOOLS Stal Mielec: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (09.02.2024 r.)

Wyżej wspomniane spotkanie nie będzie jedynym, które zostanie rozegrane dziś w TauronLidze. Wieczorem w Kaliszu tamtejszy MKS postara się utrzymać na fali zwycięstw. W ostatniej kolejce pokonały zawodniczki tarnowskiej Akademii bez straty seta. Tylko, że przed tym starciem zaliczyły 6 kolejnych przegranych z rzędu. Dlatego też zasadnym jest tu pytanie, czy to znak, że faktycznie wychodzą z kryzysu, czy był to jednorazowy epizod. Tym bardziej jest ono zasadnym, że jeszcze przed, a nawet w trakcie sezonu kibice oczekiwali od MKS-u pewnego znalezienia się w TOP 8.

I choć ósma lokata teraz już jest, tak jednak nie jest ona wywalczona w aż tak przekonywujący sposób. Mają raptem 5 oczek zapasu nad #VolleyemWrocław oraz Stalą Mielec. Jeśli dziś MKS odniósłby przegraną bez zdobycia punktu, to oczywistym staje się, jak blisko znaleźliby się spadnięcia o 2 pozycje. Wiadomo, że jeszcze dziś ono by nie nastąpiło. Jednak chcę wykazać, na jak cienkiej granicy się znajdują. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie pokonały tylko ostatni zespół w lidze. Drużynę, która jest wymieniana jako pierwsza do spadku. Z tego też powodu dzisiejsze spotkanie stanowi okazję ku temu, by siatkarki broniące barw MKS-u udowodniły o, co walczą w ostatnich rundach zasadniczej części sezonu.

O następne zwycięstwo MKS-owi nie będzie łatwo, bo zmierzą się z zespołem, który ostatnimi czasy złapał rytm. W końcu to zawodniczki Stali wywalczyły 3 zwycięstwa w 5 ostatnich spotkaniach. Mało tego, kiedy przegrywały, to ulegały wyłącznie czołowym zespołom w lidze takim jak BKS-owi Bostik Bielsko – Biała i ŁKS-owi Commercecon Łódź. Ponadto ostatniej przegranej doświadczyły dopiero po tie-breaku, co było zaskakujące. W końcu niewielu fanów, a także siatkarskich ekspertów spodziewało się, że dziesiąta drużyna TauronLigi nagle będzie w stanie przeciwstawić się, grać na równi z czwartym teamem ligi! Z tych też powodów, drugi z siatkarskich typów de facto nie może wiązać się ot tak z pewnym zwycięstwem MKS-u Kalisz.

Statystyki:

 • Energa MKS Kalisz zdobywała mniej niż 91 punktów 7 razy w 8 ostatnich domowych spotkaniach.
 • Łącznie 7 razy w 8 ostatnich grach domowych MKS z rywalkami zdobywały w sumie mniej niż 189 oczek w meczu.
 • W 6 z ostatnich 7 domowych meczów MKS-u Kalisz w 1. setach zespoły zdobywały mniej niż 46 punktów.
 • Energa MKS Kalisz przegrywał w premierowych odsłonach w ostatnich 4 domowych meczach; a łącznie 6 razy w 7.
 • Z kolei Stal grając na wyjeździe wraz z rywalkami w 1. odsłonach zdobywały mniej niż 47 punktów 9 razy w 10 ostatnich grach.
 • Drużyna MKS-u Kalisz jest po 6 porażkach w 7 ostatnich meczach w TauronLidze, a zwycięstwo odniosły w ostatniej kolejce.
 • ITA TOOLS Stal Mielec zaliczyła 8 przegranych w 9 ostatnich spotkaniach wyjazdowych w lidze.

Co obstawiać?

Rolę faworytek przypisano zespołowi gospodarzy. Jest tak z jeszcze jednego powodu. Mianowicie, w pierwszej serii gier to one zwyciężyły w tej parze. Co prawda dopiero po tie-breaku, ale jednak. Było to wyrównane spotkanie, poza drugą odsłoną (zakończoną wynikiem 17:25 dla MKS-u). Tyle tylko, że w ostatnim czasie w wyższej formie są siatkarki reprezentujące zespół przyjezdnych.

Handicap punktowy - MKS Kalisz (-11.5 punktu): TAK
Kurs: 1.67
Graj!

Tak piszę i piszę, a co obstawiam z kodem promocyjnym STS-u jako drugie wskazanie? Ano to, że Stal zwycięży w spotkaniu, kiedy odejmiemy od końcowego wyniku MKS-owi minimum 11 punktów. Prawdopodobne jest zwycięstwo Stali, ale MKS już udowadniał, że grając u siebie potrafi zaskoczyć. Dlatego też sądzę, że nawet jeśli gospodarze mają wygrać, to tylko po wyrównanym spotkaniu.

Propozycja kuponu:

MKS Kalisz - Stal Mielec, Pałac Bydgoszcz - Akademia Tarnów, STS, double, kupon, siatkówka, TauronLiga

fot. Marta Badowska/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze