4/4 trafionych typów w weekend! Vardy i spółka dadzą show w EFL Cup i dadzą nam 225 PLN?!

Jamie Vardy podczas spotkania ligowego

Weekendowe typowanie okazało się niezwykle udane, gdyż trafiłem podczas niego komplet 4 typów i tym samym zanotowałem ponad 200 PLN profitu na czysto! Mam nadzieję, że również przy okazji spotkań EFL Cup skuteczność nie zawiedzie i ponownie zobaczymy zielony kupon! Tym razem na tapet wezmę nieco mniej medialne spotkania, bowiem skupię się na rywalizacji Tranmere z Leicester i omówię spotkanie Birmingham z Cardiff. Zapraszam zatem serdecznie do lektury.

bonus Betfan 200%

Tranmere – Leicester City

Nim rozpoczniemy analizowanie dwóch wtorkowych spotkań, wspomnę jeszcze o dostępności pozostałych typów dnia z różnych sportów i lig! A przechodząc już do wybranego przeze mnie starcia, ekipa Tranmere jest skreślana niemalże przez wszystkich i nie daje jej się szans na wywalczenie awansu przeciwko Leicester City. Mówimy tu o ekipie, która na co dzień występuje w League Two, a więc na czwartym poziomie rozgrywkowym w Anglii. Super White Army, jak mawia się na ten zespół, nie wszedł w kampanię 2023/24 najlepiej. Na przestrzeni 5 rozegranych gier zdobył on zaledwie 3 punkty, które były wypadkową jednego zwycięstwa. Wszystkie pozostałe spotkania kończyły się porażkami, a drużyna Tranmere obecnie zajmuje 20. miejsce w stawce. Co więcej, gospodarze omawianego starcia grają bardzo kiepsko w defensywie i na przestrzeni 5 niedawnych meczów stracili aż 9 bramek. Nie ma co się więc dziwić głosom, mówiącym o potencjalnej strzelaninie ze strony Leicester City.

Spadek Lisów z Premier League był ogromnym szokiem dla wszystkich kibiców angielskiej piłki. Leicester od dawno zaliczało stały regres, jednak kadra zespołu była naprawdę silna. W dalszym ciągu na King Power Stadium pozostało kilku zawodników przekraczających umiejętnościami poziom Championship. Wszak można wymienić tu chociażby Iheanacho, Dewsbury-Halla, Ndidiego, czy Castagne’a. Jamie Vardy i spółka są obecnie pod opieką trenera Enzo Marescy, który rozpoczął pracę z angielskim klubem w znakomitym stylu. Obecnie Leicester jest liderem Championship, co nie jest specjalną niespodzianką, a kadra klubu jest stosunkowo szeroka i bardzo mocna. Nawet jeżeli Lisy wystąpią więc w meczu pucharowym w rezerwowym zestawieniu, to i tak należy się spodziewać dominacji i ciągłych ataków gości. A co w związku z tym warto obstawić?

Statystyki:

 • Tranmere zajmuje 20. miejsce w League Two, ma na koncie 3 oczka.
 • Tranmere przegrało 5 z 10 poprzednich spotkań.
 • Tranmere straciło minimum 2 gole przy okazji 5 z 10 niedawnych meczów we wszystkich rozgrywkach.
 • Tranmere w poprzedniej rundzie EFL Cup wygrało z Barnsley po karnych (2:2 w regulaminowym czasie gry).
 • Leicester jest liderem Championship, ma w dorobku komplet 12 punktów.
 • Leicester zwyciężyło 8 z 10 ubiegłych batalii na wszystkich frontach.
 • Leicester zdobywało przynajmniej 2 bramki w 6 z 10 poprzednich gier.
 • W poprzedniej rundzie EFL Cup Leicester ograło Burton 2:0.

Co gramy?

Uważam, że będące o kilka półek lepszym zespołem Leicester nie potknie się na jednej z najsłabszych ekip League Two. W kadrze Lisów pozostało wielu bardzo dobrych piłkarzy, a przede wszystkim solidnych napastników. W kampanii 2023/24 Lisy wygrały absolutnie wszystkie spotkania, strzelając minimum 2 gole w 4 z 5 meczów. W poprzedniej rundzie EFL Cup piłkarze z King Power Stadium wygrali z Burton 2:0 i uważam, że również tym razem zdobędą oni minimum 2 trafienia przeciwko kiepskiemu w defensywie Tranmere! Taki typ zagracie w Betfan z naszym kodem promocyjnym!

Leicester +1.5 goli
Kurs: 1.56
Zagraj!

baner grupa zagranie

Birmingham – Cardiff

Przechodzimy do drugiego spotkania, a więc rywalizacji dwóch drużyn z Championship. Chociaż już za kilka miesięcy może okazać się, że ekipa z Birmingham zmierzy się w lidze z Aston Villą w debrach miasta! Oczywiście jest to dopiero początek sezonu, jednak jak dotychczas ekipa Krystiana Bielika spisuje się znakomicie i punktuje naprawdę regularnie. Birmingham na przestrzeni 4 kolejek zainkasowała 10 punktów, tylko raz potykając się i remisując na wyjeździe ze Swansea. Warto dodać, że gospodarze omawianej batalii potrafili pokonać spadkowicza z Premier League, a więc Leeds, czy wygrać z niezłym Bristol City. Birmingham dysponuje całkiem szeroką kadrą i ma wielu ciekawych zawodników, tak więc nie oczekuję wyraźnej zmiany jakości składu względem spotkań ligowych.

Co natomiast wiemy o ekipie z Walii? Cardiff od kilku dobrych sezonów zaciekle broni się przed spadkiem, jednak może okazać się wkrótce, że ekipa okaże się zbyt słaba na drugi poziom rozgrywkowy. W dwóch poprzednich kampaniach Cardiff zajmowało kolejno 18. i 21. miejsce i również w rozgrywkach 2023/24 Walijczycy spisują się kiepsko. Jak dotychczas podopieczni trenera Buluta zainkasowali 4 oczka, a w poprzedniej rundzie EFL Cup mieli spore kłopoty z niżej notowanym Colchester i zdołali awansować dopiero po rzutach karnych. Kiepsko wygląda przede wszystkim defensywa Cardiff, która w 5 poprzednich starciach straciła aż 9 bramek. Nie dziwi zatem, że Birmingham postrzegane jest jako faworyt tej rywalizacji. Jakie typy na piłkę nożną w kontekście tego starcia warto grać? Spójrzmy na statystyki obu ekip!

Statystyki:

 • Birmingham zajmuje 3. miejsce w Championship, zdobyło w lidze 10 oczek.
 • Birmingham przegrało 1 z 10 poprzednich spotkań.
 • Over 1.5 goli miał miejsce w 7 z 10 niedawnych gier Birmingham.
 • Cardiff okupuje 17. miejsce w Championship, ma w dorobku 4 punkty.
 • Cardiff wygrało 3 z 10 poprzednich batalii.
 • Over 1.5 bramek został pokryty w 7 z 10 poprzednich potyczek Cardiff.

Co gramy?

W tym spotkaniu również nie przewiduję niespodzianki i uważam, że Birmingham zdoła awansować do kolejnej rundy. Ciekawie wygląda propozycja na remis lub wygraną gospodarzy i minimum 2 gole w spotkaniu. Ekipa Bielika znakomicie weszła w sezon i dotychczas nie przegrała żadnego z 5 spotkań. Co innego z Cardiff, które traci masę goli, zajmuje odległe 17. miejsce w lidze, a w poprzedniej rundzie EFL Cup ledwo pokonało czwartoligowy Colchester. Sądzę, że powyżej wymieniony typ jest dobrym uzupełnieniem kuponu, który finalnie wygląda tak jak poniżej!

1X/+1.5 goli
Kurs: 1.64
Zagraj!

kupon na EFL Cup 29.08.

fot. Pressfocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze