3 dni = 6/6 trafień z siatki! Wydłużymy serię? Gramy o 239 PLN

Włochy - Kanada, Liga Narodów, LN kobiet, VNL 2024, Bułgaria - Chiny

Ostatnie 3 dni obstawiania męskich rywalizacji w Lidze Narodów przyniosły 3 trafione double. Tym samym rozpoczynamy przyglądanie się rywalizacjom siatkarek od próbowania utrafienia czwartego kuponu z rzędu. Tym razem przyglądanie się żeńskim rywalizacjom w tegorocznej kampanii Ligi Narodów rozpoczynam od analiz dotyczących meczów odpowiednio: Włoszek z Kanadyjkami jak i Bułgarek z Chinkami. W obu tych starciach mamy wyraźnych faworytów. Z tym, że ani Włoszki, ani Chinki nie mogą pozwolić sobie na „złapanie” dziś problemów, bo ciągle walczą o awans do turnieju finałowego.

Włochy – Kanada: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (11.06.2024 r.)

Jest to jedno z dwóch spotkań, w których faworytki powinny zanotować przekonywujące zwycięstwo. Jest to ten rodzaj starcia, które musi zostać rozegrane, aby wypełnić do pełni szczegóły trzeciego tygodnia rywalizacji w Lidze Narodów kobiet. W przypadku tego starcia Włoszki będą dążyły do udowodnienia, że dalej są w stanie rozbijać rywalki z Kanady bez straty punktów.

Tym samym zmazały złe wrażenie sprzed roku, kiedy były w stanie pokonać dzisiejsze przeciwniczki dopiero po 5-setowej batalii. Wówczas jeszcze strata np. pierwszego seta nie zwiastowała niczego złego. Można było zakładać, że: „ot, zdarzyło się”. Tymczasem w tamtym spotkaniu w czwartej odsłonie raz jeszcze przełamały Włoszki. Sukces był tym większy, że żeńska kadra Kanady przegrywała wtedy wynikiem 1:2 i wyrównania stanu gry dokonały po grze na przewagi! W tamtym starciu w tie – breaku zespół Italii nie miał już problemu z uporaniem się z teamem Kanady; podobnie jak np. w trzeciej odsłonie wygranej 11-punktową różnicą punktową!

Tyle tylko, że kiedy dochodzi do spotkań między drużynami tak różnych poziomowo, to raczej powinno się zastanawiać, ile punktów w 3 setach zdobędą słabsi, a nie ile setów. Co jeszcze należy mieć na uwadze przed podjęciem się oznaczenia względem tego typu dnia? Przede wszystkim to, że selekcjoner włoskiej reprezentacji nie wprowadził znaczących zmian. Tak naprawdę zmienił tylko drugą libero i czwartą przyjmującą, które mogą się dziś pojawić na parkiecie. W końcu kiedy, jak nie przy takich rywalizacjach, jak dziś dawać szanse rzadziej występującym w reprezentacji?

Z tym, że nawet to nie zmienia jednego: Włoszki są po prostu o wiele lepsze od żeńskiej kadry Kanady dosłownie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Do tego miały okazję już poczuć, jak to jest, kiedy dopuści się zespół Kanady „do głosu”. A teraz jeszcze mają o co grać, aby potwierdzić swój udział w turnieju finałowym tegorocznej kampanii Ligi Narodów.

Statystyki:

 • Włoszki wygrywały trzeciego seta 9 razy w ostatnich 10 meczach, w tym w 6 ostatnich w Lidze Narodów.
 • Kadra Kanady triumfowała w drugich partiach 5 razy w 6 ostatnich „wyjazdowych” konfrontacjach w LN.
 • Reprezentacja Italii ma za sobą 9 wygranych w ostatnich 10 „domowych” grach, w tym 6 z 7 w Lidze Narodów.
 • W 5 ostatnich „wyjazdowych” meczach Kanady w Lidze Narodów w drugich odsłonach drużyny zdobywały mniej niż 47 punktów.
 • Włoszki zwyciężały drugie odsłony 9 razy w 10 ostatnich „domowych” starciach, w tym w 7 ostatnich w LN.
 • Włoska reprezentacja zdobywała mniej niż 97 oczek w 14 z 16 ostatnich spotkań.
 • Tylko jedno z 10 ostatnich „domowych” spotkań Włoszek zakończyło się już po 3 setach.
 • Od 2018 roku te zespoły grały przeciwko sobie 4 razy i zawsze wygrywały Włoszki. Najczęściej (2 razy) wynikiem 3:0.
 • Reprezentacja Włoch zaliczyła jedną przegraną w 6 ostatnich meczach, a Kanada ma 2 w 4 ostatnich grach.

Co obstawiać?

Mimo tego – zaskakującego, co do wyniku – ostatniego ich spotkania, bukmacherzy nie mają wątpliwości, co do tego, że triumf Włoszek nie będzie zagrożonym. Świadczy o tym kurs na zwycięstwo Italii, który w Superbecie wynosi raptem 1.16. Dla porównania kurs na triumf kanadyjskiej reprezentacji wynosi aż 4.60. O powodach przemawiających za tak znaczącą różnicą wspominałem już wyżej, więc teraz tylko przedstawię to, co typuję od siebie względem tego spotkania.

Handicap punktowy - Włochy (-10.5): TAK
Kurs: 1.47
Graj!

Mianowicie, podejmuję się wskazania, że włoska reprezentacja zwycięży w tym spotkaniu z przewagą co najmniej 11 punktów. Powinny być w stanie uporać się z najbliższymi przeciwniczkami – nawet kiedy wyjdą rezerwowym składem – w tak przekonywującym stylu, ponieważ mierzą się ze znacząco słabszą nacją. Do tego mają wprost idealną okazję ku temu, aby dzięki kolejnym 3 punktom znacząco zbliżyć się do gry w turnieju finałowym.

Zagranie baner

Bułgaria – Chiny: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (11.06.2024 r.)

Bardzo trudno zakładać, by z problemami miały zmierzyć się dziś także chińskie siatkarki. Ich selekcjoner również powinien delegować do gry rzadko oglądane siatkarki w reprezentacji, które nadal nie powinny mieć najmniejszych problemów z pokonaniem bułgarskiego zespołu. W końcu są to reprezentacje znajdujące się na dwóch różnych biegunach kobiecej siatkówki. Kiedy Chinki walczą o najwyższe cele, tak Bułgarki starają się utrzymać w elitarnej Lidze Narodów. Dobitnie za tym przemawiają ich dotychczasowe wyniki. Po 8 spotkaniach Chinki pozostają w grze o awans do turnieju finałowego.

Z kolei Bułgarki znajdują się na ostatniej pozycji. Już na dziś do przedostatnich Francuzek tracą 2 punkty; czyli tyle samo, co np. do zawodniczek reprezentujących Koreę Południową. Chinki będą prowadziły korespondencyjny „pojedynek” z Kanadyjkami, które mają na koncie jak na razie tyle samo oczek, co Azjatki. Z tą tylko różnicą, że to chińskiej kadrze przypisuje się znacznie większe szanse na dopisanie kolejnych oczek. O tym, jak pewne jest zwycięstwo żeńskiej reprezentacji Chin świadczą także ich poprzednie spotkania. Dzięki rezultatom z ich ostatnich np. 4 konfrontacji wiemy, że także dziś jest wręcz oczywiste, że Azjatki powinny triumfować za 3 punkty. Pytaniem otwartym pozostaje tylko, czy stracą seta, czy nie.

Statystyki:

 • Bułgarki przegrywały drugie odsłony 7 razy w 8 ostatnich spotkaniach, w tym w 10 z 11 ostatnich w LN.
 • Z kolei żeńska kadra Chin triumfowała w drugich partiach 9-krotnie w 10 ostatnich „wyjazdowych” meczach.
 • Reprezentacja Bułgarii przegrywała trzecie sety w 10 ostatnich rywalizacjach, w tym w 5 „domowych” w LN.
 • Chińska kadra ulegała w pierwszych odsłonach 6-krotnie w 7 ostatnich grach w Lidze Narodów.
 • Bułgarki mają za sobą same przegrane w 5 ostatnich konfrontacjach „domowych” w LN.
 • W 6 ostatnich „wyjazdowych” meczach Chinek w Lidze Narodów drużyny zdobywały więcej niż 130 punktów.
 • Bułgarki zdobywała więcej niż 51 oczek w 10 z 11 ostatnich starć, w tym w 9 z 10 ostatnich w LN.
 • Od 2013 roku te nacje zmierzyły się ze sobą 4 razy i za Chinki na zmianę wygrywały albo do zera, albo do jednego.
 • Reprezentacja Bułgarii przegrywały wynikiem 0:3 łącznie 4 z 5 ostatnich „domowych” gier w Lidze Narodów.

Co obstawiać?

Tak jak wspominałem wyżej: jest to aż nader oczywiste, że Chinki dopiszą sobie kolejne 3 punkty po tym spotkaniu. Identycznie sądzą bukmacherzy, którzy przygotowali kurs na ich wygraną na poziomie 1.01. Z kolei zwycięstwo bułgarskiej drużyny zyskało wycenę o wysokości 11.00.

Tak więc to, kto okaże się lepszym w tym pojedynku jest to aż nader oczywiste. Dlatego też względem tego spotkania podejmę się innego siatkarskiego typu niż ze wspomnianych przed chwilą. Mianowicie, do dzisiejszego kuponu stawianego z kodem promocyjnym SUPERBET-u dobieram wskazanie na to, że reprezentacje w całym meczu zdobędą mniej niż 127 punktów. Co prawda ostatnim razem było odwrotnie, ale też wówczas drużyny znajdowały się w innej sytuacji względem dziś.

Reprezentacje zdobędą mniej niż 127 punktów w meczu: TAK
Kurs: 1.85
Graj!

Dodatkowo Chinki mają znakomitą okazję do ustabilizowana formy. W ostatnich 6 meczach zaliczyły aż 3 porażki, w tym 2 w 4 ostatnich występach. Tylko, że też trzeba mieć na uwadze, że w tym drugim tygodniu grania w Lidze Narodów, to ulegały samym topowym zespołom, czyli drużynie Japonii i Włoch. A kiedy przychodzi im grać ze znacznie słabszymi rywalami, to rozbijają ich w przekonywującym stylu.

Propozycja kuponu:

Superbet, double, kupon, Włochy - Kanada, Bułgaria - Chiny, VNL 2024, Liga Narodów

fot. SOPA Images/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze