2 dni = 4/4 typy na Ligę Narodów! Gramy o 203 PLN

Francja - Polska, Liga Narodów, Serbia - Tajlandia, siatkówka, VNL2024

Po nad wyraz udanym wejściu w Ligę Narodów, biało – czerwone wracają do rywalizowania. Tym razem przyjdzie im się zmierzyć z dużo słabszym zespołem względem pierwszych rywalek. Tym samym skoro były w stanie ograć Włoszki bez straty seta, to tym bardziej powinny w takim stylu i wyniku pokonać reprezentację Francji. W końcu Trójkolorowe dopiero, co dołączyły do grona drużyn walczących w Lidze Narodów. Dla nich sama obecność w tych rozgrywkach jest czymś nowym, a nasze zawodniczki idą rozpędzone jak burza. Po pierwszej kolejce nie sposób się czepiać gry Polek, więc dziś liczymy na powtórkę. W drugim starciu Tajlandia zmierzy się z Serbią.

Francja – Polska: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (17.05.2024 r.)

Kiedy kilka dni temu rozpoczynano Ligę Narodów, spodziewałem się, że Polki wejdą spokojnie w sezon reprezentacyjny. Spodziewałem się, że nawet jeśli pokonają Włoszki, to po dłuższym np. 4, czy 5-setowym spotkaniu. Takim, gdzie będzie znacznie więcej walki niż pięknej siatkówki. Takiej, gdzie drużyny bardziej będą się „badały” i dopiero sprawdzały poszczególne ustawienia pod kątem pozostałej części i rozgrywek, i sezonu. Nasze zawodniczki całkowicie temu zaprzeczyły pewnie pokonując jedną z najsilniejszych ekip w żeńskiej siatkówce na Starym Kontynencie.

We wtorkowym spotkaniu tylko jeden, tj. pierwszy set rozgrywano na przewagi. W nim biało – czerwone zatriumfowały po grze na przewagi wynikiem 28-26. To dodało im jeszcze więcej animuszu i pewności siebie. W końcu widzieliśmy zespół, który potrafi wytrzymywać nerwowe, stykowe końcówki. Podobnie było w drugiej odsłonie, choć akurat już zakończonej tuż przed ewentualną grą na przewagi. W niej siatkarki reprezentujące barwy Italii wywalczyły 23 punkty. Trzecia i jak się później okazało ostatnia odsłona była najwyżej wygraną przez podopieczne Stefano Lavariniego. Nasz team raz jeszcze zwyciężył, tym razem notując 4-punktową przewagę.

Nawet ciężko powiedzieć, żeby Włoszki zaliczyły falstart, bo to po prostu zasługują konsekwentnej gry naszego zespołu. Zapewne teraz będą grały już z meczu na mecz tylko coraz lepiej, ale jednak trzeba docenić to, z jakiej strony pokazał się nasz team. W końcu „takie” 3 punkty, tj. nad takim przeciwnikiem zawsze cieszą podwójnie. To co jeszcze raduje z perspektywy kibica naszej reprezentacji, to to, że polskie siatkarki potrafiły przetrwać gorsze momenty. Dzięki temu udowodniły, że już dojrzały zarówno do spokojnego wygrywania nerwowych, stykowych końcówek jak i że nie tracą głowy, kiedy przychodzą słabsze chwile. Przed podjęciem się typu dnia na to spotkanie trzeba zaznaczyć, że Francuzki w siatkówce nie są aż tak silne jak męska drużyna.

Gdyby porównywać możliwości Trójkolorowych, to o ile Francuzi celują w złoto we wszystkich rozgrywkach, tak panie dopiero uczą się grać z elitą. Dlatego też nie może dziwić, że bukmacherzy są praktycznie pewni tego, że Polki triumfują i tym razem bez straty seta. Tak naprawdę żeńska drużyna Francji w tej dyscyplinie sportowej jest na zbliżonym poziomie, co np. zawodniczki Korei Południowej. Dlatego też przed podopiecznymi Stefano Lavariniego starcia z gatunku tych „do odbycia”. Taki, który rozpocznie 3-dniowe granie, gdzie jutro zagrają z Holandią, a w pojutrze z Japonią.

Statystyki:

 • Reprezentacja Francji wygrywała pierwszego seta 12 razy w 14 ostatnich domowych meczach.
 • Polki triumfowały w trzecich setach 6 razy w 7 swoich ostatnich występach w Lidze Narodów.
 • Kadra Francji ma za sobą również 12 wiktorii w 14 ostatnich domowych grach.
 • Z kolei biało – czerwone przegrały w tylko jednym z 7 ostatnich konfrontacji w Lidze Narodów.
 • Tylko w jednym z 13 ostatnich gier Polek w Nations League drużyny zdobyły mniej niż 138 punktów.
 • Od 2009 roku te drużyny grały ze sobą łącznie 3 razy w oficjalnych meczach i każde wynikiem 3:0 wygrywały Polki.
 • Najlepszą blokującą po pierwszej kolejce jest Agnieszka Korneluk mająca 5 punktowych bloków na koncie.
 • Martyna Łukasik zajmuje 3. miejsce wśród najlepiej przyjmujących w tegorocznej LN po 1. kolejce.
 • Również wyżej od jakiejkolwiek Włoszki jest Magda Stysiak, która zajmuje – wspólnie z kilkoma zawodniczkami – 6. lokatę wśród najlepiej punktujących w LN.

Co obstawiać?

Bukmacherzy nie mają wątpliwości, co do tego, kto zwycięży przy tym siatkarskim typie. Kurs na wiktorię biało – czerwonych wynosi w BETFAN-ie raptem 1.07. Dla odmiany wartość triumfu Trójkolorowych u tego bukmachera wynosi aż 8.20. O tym, dlaczego mamy taką różnicę w wycenach wspominałem powyżej. Sumując, nie spodziewam się ani odrobiny zaciętego spotkania.

Francja - Polska - dokładny wynik - 0:3
Kurs: 1.75
Graj!

Jest to takie starcie jak np. z Koreą Południową, czy Bułgarią, tj. że trzeba wyjść na boisko i zagrać, ale zakończyć je w 3 setach. Jeszcze kilka lat temu można by powiedzieć, że nasze zawodniczki nie wytrzymają presji; że nie uniosą roli zdecydowanych faworytek. Tylko, że nie bez powodu tu używam czasu przeszłego. Z tego też powodu obstawiam, że biało – czerwone zwyciężą bez straty seta. Kurs na to zdarzenie w BETFAN-ie wynosi 1.75.

Zagranie baner

Serbia – Tajlandia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (17.05.2024 r.)

Mówiąc o drugim starciu z wybranych do analizy na dziś, trzeba zaznaczyć, że tu zapowiada się na dużo bardziej wyrównane spotkanie względem pierwszej konfrontacji. W końcu to ich pojedynki w ostatnich latach najczęściej kończyły się po dłuższych bataliach. Na potrzeby przykładu dodam, że w zeszłym roku lepszymi okazała się kadra Serbii, która triumfowała po 5-setowym pojedynku. Natomiast przed 2 laty najpierw (w Lidze Narodów) lepszymi okazała się kadra Tajlandii (również po 5 setach), a później (tj. na mistrzostwach świata) serbski zespół (po raptem 3 rozegranych odsłonach).

To, co jeszcze je łączy to to, że są to uznane marki na arenie międzynarodowej. Przed rozpoczęciem tej konfrontacji reprezentacja Serbii znajduje się na 4. pozycji, a zespół Tajlandii na 13. lokacie w światowym rankingu FIVB. Jednak właśnie, jeśli mówimy o tym, co je łączy, to również to, jak nieudanie rozpoczęły zmagania w tegorocznej Lidze Narodów. Zarówno Serbki jak i Tajki przegrały po 4-setowych bataliach. Jako pierwsze przegrały Tajki, które okazały się lepsze od zawodniczek z USA tylko w drugiej odsłonie w tamtym starciu. Natomiast Serbki udanie zaskoczyły Dominikanki wyłącznie w trzeciej partii. Z kolei to, co je różni to to, że Serbki częściej od Tajek udanie sobie radzą na arenie międzynarodowej.

O ile europejski zespół od lat należy do ścisłego światowego TOP-u, tak azjatycki często jest stawiany w roli tzw. czarnego konia. Owszem, nie raz potrafią zaskakiwać znacznie wyżej notowane rywalki, ale jednak ich forma nie jest aż tak stabilna jak czołowych ekip typu Polska, czy Chiny. Dlatego też podejmując się typowania tego spotkania wraz z kodem promocyjnym BETFAN-u należy się spodziewać zaciętej rywalizacji. W pierwszych grach lepiej poszło Tajkom, ale właśnie: nawiązuję w tym miejscu do pierwszych spotkań w tym sezonie reprezentacyjnym. Dlatego też z meczu na mecz powinny łapać zgranie i tym samym prezentować się tylko lepiej.

Statystyki:

 • W 5 ostatnich spotkaniach Serbki zanotowały 3 przegrane, a w sumie już 2 z rzędu.
 • Analogicznie jak Serbkom poszło również Tajlandii w 5 ostatnich meczach, z tym, że ich bilans wynosi: P – W – P – P – W.
 • Serbki wygrywały trzeciego seta w 5 ostatnich grach w Lidze Narodów, a Tajlandia przegrywała je w 8 ostatnich starciach.
 • Reprezentacja Tajlandii ponosiła w sumie same porażki w 9 ostatnich pojedynkach w LN.
 • Zespół Tajlandii przegrywał premierowe odsłony w 6 ostatnich występach w Lidze Narodów.
 • Serbska drużyna zdobywała mniej niż 95 punktów w 7 z 8 ostatnich spotkań, a Tajki mniej niż 78 oczek w 6 ostatnich występach.
 • W 7 ostatnich meczach reprezentacji Tajlandii zespoły zdobywały łącznie mniej niż 177 punktów.

Co obstawiać?

Zdaniem bukmacherów faworytem tego spotkania jest reprezentacja Tajlandii! Kurs na ich zwycięstwo w BETFAN-ie wynosi 1.79, a wiktoria Serbek została oceniona na 1.99. Tak minimalna różnica dobitnie świadczy o tym, jak równego starcia powinniśmy się spodziewać. W końcu naprawdę są to dwa solidne zespoły, które po prostu nie najlepiej rozpoczęły tegoroczną Ligę Narodów.

W tym meczu zostanie rozegranych więcej niż 3 sety: TAK
Kurs: 1.32
Graj!

Tym samym to, co je jeszcze łączy, to fakt, że obie nacje mają okazję do poprawy. Kto szybciej poprawi się w bloku, ataku i na zagrywce, ten będzie dziś mógł świętować. Także, co takiego typuje od siebie względem tego meczu? To, że zostaną rozegrane w nim co najmniej 4 sety, by wyłonić zwyciężczynie. Po oznaczeniu tego typu zyskuję double’a o wartości kursu 2.31.

Propozycja kuponu:

fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze