10 kuponów na siatkę = 711 PLN profitu! Typujemy PP i TauronLigę z AKO 2.97

Totalbet, kupon, double, VolleyWrocław - Energa MKS Kalisz, BKS Bielsko - Biała - Akademia Tarnów, Puchar Polski, TauronLiga

We wtorek ponownie będzie miał miejsce jeden mecz ligowy oraz starcie w Pucharze Polski kobiet. Z taką tylko różnicą, że tym razem wszystkie gry – w przeciwieństwie do wczoraj – będą dotyczyły pojedynków między żeńskimi drużynami. Co można o nich powiedzieć? To, że w pucharowej konfrontacji spodziewam się jednostronnej konfrontacji. W końcu BKS BOSTIK we własnej hali podejmie tzw. czerwoną latarnię ligi, czyli Akademię Tarnów. Także jest to klasyczny mecz między „Dawidem a Goliatem”. I o ile w PlusLidze ci słabsi jeszcze potrafią zaskoczyć jak Barkom Jastrzębskiego Węgla, tak w żeńskich rozgrywkach… Dosłownie nie sposób spodziewać się innego wyniku niż szybkiej wygranej gospodarzy. Drugie starcie powinno być bardziej wyrównane.

Totalbet koszulka
Totalbet koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

3x zakład bez ryzyka do 111 zł  – 100% zwrot na konto główne (do wypłaty BEZ obrotu!)

Odbierz darmowe środki za samą rejestrację!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

CASHBACK: 3 x 111 zł  - 100% zwrot na konto główne

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

BKS BOSTIK ZGO Bielsko – Biała – Akademia Tarnów: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (20.02.2024 r.)

To, że gospodarze znajdą się w Final Four jest praktycznie oczywiste. Są murowanymi faworytkami z wielu powodów. Do nich samych przejdę za chwilę. Tymczasem dodam, że dosłownie żaden kibic siatkówki nie wyobraża sobie braku BKS-u w tegorocznych półfinałach, które będą miały miejsce w Nysie w dniach 16 i 17 marca. W końcu to one są ciągle niepokonane w 2024 roku!

Odnośnie do zmagań pucharowych, to w tegorocznych rozgrywkach BKS najpierw zwyciężył nad drugoligowym KSG Warszawą. Z kolei tarnowski zespół jest najsłabszą ekipą TauronLigi. W dotychczasowych 19. kolejkach wywalczyły raptem 2 wygrane, a w sumie tylko 8 punktów. W tym samym czasie BKS zanotował raptem 3 przegrane. Tym samym wciąż pozostaje w grze o znalezienie się na pierwszym miejscu po rundzie zasadniczej w TauronLidze.

Co prawda tracą 6 oczek do Chemika, ale pamiętajmy, że nie ma już nikogo przed zespołem z Polic. Taka różnica bierze się stąd, że BKS dysponuje lepszym jakościowo siatkarkami, które jeszcze złapały rytm w ostatnim czasie. W samej lidze wywalczyły 7 kolejnych wygranych z rzędu. Poza tym każdy z tych triumfów przyniósł im po 3 punkty. Częściej, bo 4-krotnie zwyciężały po 4 setach. Tylko, że pokonywały w tym czasie nie tylko dużo słabsze ekipy od siebie jak np. kaliski MKS. W tym miejscu piję do ogrania rzeszowskich PGE Rysic oraz ŁKS Commerceconu Łódź.

A jak kończyły się ich ligowe pojedynki? Za każdym razem zawodniczki BKS-u pokonywały Akademię na dystansie 3 setów. Z tym, że też trzeba zaznaczyć, że ich pierwsze spotkanie było bardziej wyrównane. Piszę tak, ponieważ w poszczególnych odsłonach siatkarki teamu z Bielska – Białej zwyciężały do: 20, 24 i 22 oczek; a w drugim starciu już do: 10, 15 i 20 punktów. Z perspektywy kibica wydaje się, że odnośnie do tego typu dnia, możemy mieć bardziej wyrównane spotkanie, tak jak na jesieni.

Tyle tylko, że wygląda na to, że w pierwszej rundzie siatkarki Akademii radziły sobie lepiej. Dla przykładu dodam, że Akademia ma 7 porażek z rzędu, gdzie aż 6 ponosiły na dystansie 3 setów. Mówiąc wprost: kandydat do walki o złoto i w lidze, i Pucharze Polski mierzy się z „siatkarskim Kopciuszkiem”. Dlatego też nie spodziewam się, by przy tym siatkarskim typie miało dojść do innego rozstrzygnięcia niż szybkiej wygranej BKS-u.

Statystyki:

 • BKS BOSTIK ZGO Bielsko – Biała zwyciężał we wszystkich 8 ostatnich spotkaniach.
 • Z kolei Akademia Tarnów przegrywała 14 razy w ostatnich 16 wyjazdowych konfrontacjach.
 • O ile BOSTIK jest na fali 8 kolejnych zwycięstw, tak tarnowski team ma 7 porażek z rzędu.
 • Akademia Tarnów przegrywała trzeciego seta 13 razy w ostatnich 15 grach wyjazdowych.
 • BKS BOSTIK okazywał się lepszym od rywalek w 1. setach 6 razy w 7 ostatnich meczach.
 • Z kolei tarnowska Akademia przegrywała premierowe odsłony w ostatnich 13 wyjazdowych spotkaniach!
 • Odnośnie do 2. setów, to BKS wygrywał je w ostatnich 10 grach, a Akademia traciła te odsłony 7 razy w ostatnich 8 starciach.
 • Akademia Tarnów to zespół, który ulegała w 3 odsłonach 6 razy w ostatnich 7 występach.
 • Łącznie 6 razy w 7 ostatnich starciach Akademii zespoły zdobywały mniej niż 136 punktów.

Co obstawiać?

O tym, jak dużym faworytem tego spotkania są gospodarze świadczą kursy bukmacherskie. Zwycięstwo BKS-u zyskało w TOTALBET wycenę na poziomie 1.04. Z kolei na triumf Akademii przygotowano wskazanie o wartości 7.20. Nawet zwycięstwo w poszczególnych setach ma niskie wyceny. Mianowicie, triumf w następnych odsłonach BKS-u wynosi kolejno: 1.15, 1.14 i 1.13.

Dlatego też – tak jak z resztą dowodziłem wyżej – nie sposób przewidywać zaciętej rywalizacji między tymi klubami. Dlatego też od siebie typuję, że w tym meczu zespoły zdobędą mniej niż 136 punktów. Dlaczego? Otóż BKS jest zbyt silnym zespołem, by zdobyć dziś więcej niż 75 punktów. Sądzę, że ich zwycięstwo jest wręcz za oczywiste do wytypowania. I owszem, w ich pierwszym meczu Akademia zdobyła więcej niż 61, bo dokładnie 66 oczek. Tyle tylko, że wtedy grały przeciwko sobie pierwszy raz jak i dopiero zaczynaliśmy sezon.

Zespoły zdobędą w meczu mniej niż 136 punktów: TAK
Kurs: 1.76
Graj!

Dlatego też radzę kierować się drugim wynikiem z ich spotkania, ponieważ wyraźniej wskazuje na różnice między tymi zespołami. Wówczas, tj. w drugiej serii gier BKS zwyciężał w poszczególnych setach do: 10, 15 i 20 punktów. Równie prawdopodobne jest to, że BKS nie wyjdzie najmocniejszym składem na to spotkanie. Tylko, że nawet ich rezerwowe prezentują o wiele wyższym poziom niż pierwsza szóstka Akademii Tarnów.

KGHM #VolleyWrocław – Energa MKS Kalisz: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (20.02.2024 r.)

Choć wyżej wspomniane spotkanie nie jest jedynym, które obstawiam z wykorzystaniem kodu promocyjnego TOTALBET. W końcu jeszcze bardziej ciekawie zapowiada się starcie rozgrywane w ramach TauronLigi. W tamtym starciu wrocławski #Volley postara się jeszcze zaskoczyć kaliski MKS. Co prawda nawet wygrana za 3 punkty niewiele im da, bo najwyżej odskoczą od Stali Mielec i Pałacu Bydgoszcz.

Tyle tylko, że aspiracje były grania w play – offach. Tymczasem na dziś tracą już 8 punktów do – właśnie ósmego – Energi MKS-u Kalisz. Niewiele wskazuje, by wrocławianki miały być w stanie zaskoczyć. W końcu ostatnimi czasy zanotowały 7 kolejnych porażek z rzędu. Do tego jeszcze 4 ostatnie ich starcia rozstrzygały się na dystansie 3 setów. Jeszcze do niedawna MKS był w identycznej sytuacji. Też miały 7 porażek z rzędu. Jednak potrafiły wrócić na właściwe tory. Najpierw do zera (i w każdym secie do 20 oczek) ograły Akademię Tarnów; a w następnej serii gier pokonały do jednego ITA TOOLS Stal Mielec.

O ile jeszcze wygrana nad pierwszym z tych teamów nie dziwi, tak druga wygrana pokazała, że wreszcie ustabilizowały formę. W końcu prezentują się stabilnie na większości, jak nie wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Dlatego też zakładam, że wrocławianki postraszą kaliszanki, ale finalnie lepszym okaże się MKS.

Statystyki:

 • #Volley przegrywał trzeciego seta 6 razy w 7 ostatnich meczach domowych w TauronLidze.
 • MKS zwyciężał 3 razy w 10 spotkaniach, w tym w 2 ostatnich z rzędu – nad Akademią (3:0) i Stalą Mielec (3:1).
 • Wrocławianki traciły drugie odsłony w ostatnich 4 spotkaniach ligowych granych w ich hali.
 • #VolleyWrocław przegrywał pierwsze partie w ostatnich 5 domowych rywalizacjach w lidze.
 • Wrocławianki są na fali 7 kolejnych porażek z rzędu, kiedy grały w TauronLidze.
 • Do tego KGHM #VolleyWrocław przegrywał w 3 setach w ostatnich 4 meczach ligowych.
 • Energa MKS Kalisz przegrywał 10 razy w ostatnich 12 wyjazdowych spotkaniach.
 • Obydwa zespoły sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli, ale ósmy MKS ma zapas 8 oczek nad dziewiątym #Volleyem!
 • W dotychczasowych ich 14 grach 8-krotnie lepszymi były wrocławianki, w tym w pierwszej części sezonu zasadniczego, kiedy zwyciężyły nad MKS-em po tie – breaku.

Co obstawiać?

Bukmacherzy nie są tak jednomyślni przy wskazaniu faworyta w tym spotkaniu. Piszę tak, ponieważ kurs na zwycięstwo MKS-u wynosi 1.73, a #Volleyu już 2.03. Ciekawostką jest to, że kurs na to, że w tym meczu zostaną rozegrane 4 sety wynosi tylko 1.29. Jest to jedna z najniższych wycen…

Handicap punktowy - Energa MKS Kalisz (0.5 punktu): TAK
Kurs: 1.67
Graj!

… choć niecodzienna, bo #Volley notuje przegraną za przegraną, a MKS wygląda jak zespół, który już wrócił na właściwe tory. Jednak, co typuję od siebie względem tego spotkania? Ponownie odwołuję się do jednego z kursów związanego z handicapem punktowym. Precyzując, obstawiam, że Energa MKS Kalisz zwycięży w meczu bez remisowego wyniku punktowego. Kurs na to zdarzenie w TOTALBET wynosi na czas przygotowywania materiału 1.67.

Propozycja kuponu:

Totalbet, kupon, double, VolleyWrocław - Energa MKS Kalisz, BKS Bielsko - Biała - Akademia Tarnów, Puchar Polski, TauronLiga

fot. Mateusz Sobczak/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze